Islamitische feestdag niet op Pinksteren Bevolking Nederland is gelukkig met EU iSïiip 2® PINKSTERDAG Vakantiegangers staan massaal in de file Vertrouwde kwaliteit, vernieuwde verpakking KEUKENS PZC Zaterdag 10 mei 2008 7 Een aparte dag is beter, zoals het suikerfeest na de ramadan. door Mayke Calis DEN HAAG - Een nationale islamiti sche feestdag, als het zo ver nog eens mocht komen. Driss el Bou- joufi, voorzitter van het Contactor gaan Moslims en Overheid (CMO) moet er even van zuchten. Drie jaar geleden baarde oud-bisschop Tiny Muskens opzien door zijn op roep tweede pinksterdag in te rui len voor een islamitische feestdag. Het kwam hem op forse kritiek te staan. Het idee verdween geruis loos naar de achtergrond. Toch zijn moslimorganisaties het nooit vergeten. Tot een groot scheepse lobby is het alleen nog niet gekomen. „We hebben andere dingen aan ons hoofd", zegt Alper Alasag, coördinator van de Stich ting Islam en Dialoog. „Bijvoor beeld uitleggen dat niet iedere moslim een terrorist is." Of reage ren op de film van Geert Wilders. De tijd is er nu niet naar aan mos lims te vragen hoe zij zich voelen in Nederland en wat hun wensen zijn, denkt Alasag. Zo'n moslim feestdag stuit nu nog op te veel weerstand. Ook zijn moslimorgani saties volgens hem nog te veel ver- |T| Tweede pinksterdag in te ruilen voor een islamitische feestdag zet alleen maar kwaad bloed. Een aparte dag voor een nationa le moslimfeestdag is beter. splinterd om een vuist te kunnen maken. Wanneer de politieke si tuatie in binnen- en buitenland weer wat rustiger is, kan het idee weer uit de ijskast, hoopt Alasag. Driss el Boujoufi denkt daar an ders over. Feestdagen moeten niet tegen elkaar ingeruild worden, vindt hij. Een islamitische feest dag: prima, maar niet ten koste van Pinksteren. Dat zet kwaad bloed. Een aparte dag is beter, het suikerfeest bijvoorbeeld, als afslui ting van de vastenmaand rama dan. Dat feest wordt traditioneel met veel eten en niet-moslims ge vierd en is ook vrij bekend. El Bou joufi gelooft niet in een lobby van islamitische organisaties. Het moet uit de samenleving komen en niet uit de koker van moslims. DEN HAAG - Vakantiegangers en an dere weggebruikers hebben giste ren flink last gehad van files. Een ongeluk op de A2 bij Eindhoven zorgde in de avondspits voor de meeste problemen. Op het hoogte punt rond 17.00 uur stond er 350 kilometer file, zo meldde de ANWB. Om 19.30 uur was de drukte gro tendeels achter de rug, hoewel het verkeer rond Arnhem nog wel af en toe vaststond. De randweg Eindhoven werd door de politie urenlang afgesloten in verband met een gekantelde vrachtwagen. De hulpdiensten deelden water uit aan dorstige automobilisten, die onverwacht in de file terecht kwamen. Ook toeristen die Nederland in wilden, hadden te kampen met fi les. Vele Duitsers kwamen in de rij terecht bij de grensovergang op de A12, Belgen stonden in de file op de E19 van Antwerpen naar Rotter dam. DEN HAAG - Een ruime meerder heid van de burgers steunt het Ne derlandse lidmaatschap van de Eu ropese Unie, slechts 8 procent van de bevolking is zeer afwijzend over de EU. Veelal gaat een negatie ve houding over Europa samen met ontevredenheid over de Ne derlandse politiek en samenleving. „Wie ontevreden is over het land, medeburgers niet vertrouwt en zich niet vertegenwoordigd voelt in de politiek, zal vaker afwijzend staan tegenover de EU", aldus een rapport van Sociaal en Cultureel Planbureau en het Centraal Plan bureau, dat gisteren is gepresen teerd. Vooral bij degenen die bij de laat ste Kamerverkiezingen op PW en EénNL stemden, komt afwijzing van de EU veel voor. GroenLinks- en D66-stemmers zijn het minst vaak anti-Europees. ENGLISH ■'C. Woonboulevard Veenendaal Groeneveldselaan 35A tel. 0318-529944 Rotterdam Alexandrium III tel. 010-2205633 Veendam Trahsportweg 3 tel. 0598-632363 Goes Nobelweg 2-26 tel. 0113-216230 Amersfoort Woerden Heerhugowaard Brabantsestraat 6 Jaap Bijzerweg 25 J.J.P. Oudweg 4 tel. 033-4640588 tel. 0348-462500 tel. 072-5760333 Amsterdam Velserbroek Drachten Rijssen Villa Arena Zeilmakerstraat 10 Dr. M.L. Kingsingêl 44 Ambachtsstraat 2 tel. 020-5675420 tel. 023-5390681 tel. 0512-541144 tel. 0548-530600 geopend van 11.00 tot 17.00 uur Vraag nu onze GRATIS brochure aan op TulpKeukens.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7