Loodswezen krijgt eigen theaterstuk K deurcotcial 'Wij voelen ons belazerd' Byzanthijnse liturgie in Lutherse kerk Dronken vrouw bijt in hand van agent Excursie langs Plan Tureluur op Tholen Politie neemt twee rijbewijzen in beslag Een frisse duik Gendarmerie bij controles coffeeshops Politiek Hulst schrikt van misdaadmeter www.rotsvast.nl pzc Zaterdag 10 mei 2008 3 7 Hörmann en Crawford garagedeuren: VOOR WONINGBOUW EN INDUSTRIE Telefoon: 0113 - 22 22 31 www.garagedeurnodig.nl zierikzee - Rooms-Katholiek pas tor Paul Vanluffelen gaat dinsdag 13 mei voor in een Byzanthijnse li- jturgie. De Byzanthijnse Liturgie loujvu.hofi kan zowel binnen als buiten de 1 Rooms-katholieke kerk plaats vin den. De viering is een soort recep tie, waar men binnenkomt of weg gaat naar eigen behoefte. De litur gie is in de Lutherse kerk in Zierik- zee en begint om 20.00 uur. kapelle - Een veertigjarige vrouw uit Vlissingen is donderdagavond in Kapelle aangehouden voor openbare dronkenschap. Ze ver zet-te zich tegen haar aanhouding en beet een agent daarbij in de hand. De agenten kregen een mel ding van geluidsoverlast in een wo ning. Na een waarschuwing rende ze een andere woning in de straat in. Daarop is ze aangehouden. sint-Maartensdijk - Onder lei ding van een gids van Staatsbosbe heer kan vandaag om 13.30 uur een excursie gemaakt worden langs natuurgebied Plan Tureluur in de Scherpenissepolder, waar veel vogelsoorten te zien zijn. Aan melden kan aan de balie van de VW Tholen in Sint-Maartensdijk. Deelname kost 2 euro, voor kinde ren tot en met twaalf jaar 1 euro. vlissingen - De politie heeft don derdagnacht in Vlissingen twee rij bewijzen ingenomen van automo bilisten die te veel hadden gedron ken. Om 3.35 uur liep een 24-jarige Vlissinger tegen de lamp in Bos- senburg. De beginnend bestuurder had anderhalf keer zoveel gedron ken als toegestaan. Een half uur la ter was het een 29-jarige Pool, aan de Prins Hendrikweg. Die had drie keer te veel op. Straatfestival Vlissingen heet voortaan Festival Onderstroom door Miriam van den Broek vlissingen - Het vernieuwde Straatfestival in Vlissingen dat voortaan Onderstroom heet, moet meer vanuit de stad komen. Dat had de organisatie voor ogen voor dat het concept van het festival ver anderde. Met het project 'Met het oog op de Schelde', ziet het er naar uit dat dit wordt waargemaakt. 'Met het oog op de Schelde' is een theaterproductie over de Neder landse en Belgische loodsen die in Vlissingen werken. De Vlaamse theatermaker Wim Staessens maakt het script en heeft daarvoor interviews gehouden met de lood sen. Het project wordt in verschil lende voorstellingen per dag opge voerd tijdens het festival Onder stroom. Dat gebeurt op diverse lo caties die met het loodswezen te maken hebben zoals de Koop manshaven en de loodsensociëteit aan de boulevard. De voorstellingen geven een per soonlijke kijk op de drijfveren en beslissingen van loodsen. Maar het zijn ook verhalen over liefde en ge luk van de loodsen die vertrekken vanaf de Vlissingse boulevard. Elk personage krijgt een verhaal dat ge baseerd is op de informatie van de loodsen. „Het loodswezen is een van de op vallendste en meest historische or ganisaties die we hier in Vlissin gen hebben", zegt directeur Frank van Iersel van De Cultuurwerf waar Onderstroom onder valt. „Maar het is ook een organisatie waar een zweem van romantiek en mystiek omheen hangt." 'Met het oog op de Schelde' geeft een persoonlijke kijk op de drijfveren en beslissingen van loodsen. Maar het gaat ook over liefde en geluk. kapelle - Het kwik overstijgt de laatste dagen steevast de twintig graden en dat laat zich merken: de open luchtzwembaden stromen vol met bezoekers. In zwem bad Groene Woud in Kapelle zochten gisteren bijna drie honderd gasten verkoeling. „En dat is redelijk gemid deld", zegt locatiemanager Huib Braam. „Het bad gaat bij twintig graden buitentemperatuur en bij achttien graden watertemperatuur open. Eigenlijk wilden we af gelopen weekend al open, maar toen was het water nog te koud." KÖLLER ADVOCATEN KANTOOR FAMILIERECHT MEDIATION JEUGDRECHT STRAFRECHT ARBEIDSRECHT HUURRECHT Postbus 44 4330 AA Middelburg www.mrkoller.nl Voor de uitbreiding van het kantoor zijn wij op zoek naar een zelfstandig werkende SECRETARESSE Werkervaring binnen onze rechtsgebieden is een pré. Uw sollicitatie kunt u, voorzien van curriculum vitae, binnen twee weken na het verschijnen van deze advertentie richten aan mevr mr S. Köller naar onze postbus of op info@mrkollernl Vlissingse sportclubs dringen aan op komst van sportboulevard. door Wendy van den Hurk vlissingen - Over drie dagen valt het definitieve besluit: komt er nou een Sportboulevard in Vlissin gen of niet? Om daar nog snel in vloed op uit te oefenen hebben de hockeyclubs uit Middelburg en Vlissingen en atletiekvereniging Dynamica maar weer eens een brandbrief geschreven. Zij dringen I Nu ook online bestellen! j Wisselend assortiment Veilig betalen Betaalgemak Door de vele veiligheidsvoorschrif ten is het loodswezen niet heel toe gankelijk en inzichtelijk voor bui tenstaanders. „Eerlijk gezegd dachten wij ook dat het heel lastig zou worden om goed contact met de loodsen te krijgen voor dit project. Maar dat is ons voor honderd procent mee gevallen", zegt Van Iersel. „De loodsen zijn er zelf ook heel en thousiast over. We hebben de vol ledige medewerking gekregen. Daar zijn we ontzettend blij mee." De gemeente Vlissingen wil dit project steunen en heeft daarom tienduizend euro subsidie toege zegd. Het college omarmt het pro ject, omdat hiermee een breed en nieuw publiek kan worden be reikt. Daarnaast denkt het gemeen tebestuur dat dit project een extra impuls kan geven aan de ima go-verbetering van Vlissingen. Het festival Onderstroom vindt plaats van donderdag 3 juli tot en met zondag 6 juli. Het zwembad in Kapelle laat het water natuurlijk ver warmen: het zonnetje doet al het werk, en niet zonder succes: „We zijn sinds maandag open en hebben tot dusver zo'n duizend gasten gehad. Dat is veel beter dan vorig jaar in deze tijd, maar we blijven voorzichtig. Straks wordt het misschien minder weer en krijg je weer zo'n slechte zomer. Vorig jaar waren we in mei niet eens open, maar zoals het nu gaat, met de tempera tuur die geleidelijk opkomt, is het perfect. De mensen weten het zwembad weer te vinden." foto Willem Mieras aan op één gezamenlijke accom modatie op Vrijburg. „Het idee van een sportboulevard zou boven dien een belangrijke impuls geven aan sporttoerisme naar Vlissingen. Noch atletiek, noch hockey kent het verschijnsel hooligans, met an dere woorden, u kunt het als stad slechter treffen." De clubs bebklemtonen dat ze 18 januari jongstleden nog een teke ning van de Sportboulevard door de gemeenten Middelburg en Vlis singen voorgelegd kregen. „Wij voelen ons belazerd." terneuzen - De Terneuzense poli tie krijgt binnen afzienbare tijd on dersteuning van Franse agenten bij controles rond de coffeeshops Checkpoint en Miami in Terneu- zen. Zeeuws-Vlaamse districtschef Jan Dalebout van de politie is daar over in overleg met zijn Franse col lega's. „De generaals van de gen darmerie zijn bereid om in Terneu- zen een agent mee te sturen tij dens controles", aldus Dalebout. Op die manier kan de politie de ve le Franse bezoekers eenvoudiger op mogelijke overlast aanspreken. Overigens voert, in navolging van Checkpoint, ook Miami binnen- kort een pasjessysteem in. Daar mee is te controleren of bezoekers per dag niet méér drugs kopen dan de toegestande vijf gram. hulst - Diverse fracties in de ge meenteraad van Hulst bepleiten maatregelen voor fellere bestrij ding van de handel in softdrugs en het gebruik ervan. Dat blijkt uit hun reactie op de recent gepubli ceerde misdaadmeter van het Alge meen Dagblad. Hulst scoort niet best op het ge bied van drugshandel. De gemeen te is in Zeeland derde op de rang lijst van (geregistreerde) softdrugs- handel. De SP is als enige voor een écht ra dicale koerswijziging. De partij is niet alleen voor legalisering van softdrugs, maar ook voorstander van een door de gemeente gecon troleerde coffeeshop op een door de gemeente aangewezen locatie. OP ZOEK NAAR WOONRUIMTE? Bezoek ons aan de Londensche Kaai 45 in Middelburg. OF WILT U WOONRUIMTE VERHUREN? gratis voor verhuurder! ROTS-VAST GROEP De grootste verhuurmakelaar van Nederland T. 0118-611412 E. middelburg@rotsvast.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73