VJ PZCI33 Brandweer is alert op bosbranden 2de pinksterdag open! Buurmannen 48 en 49 41 Tuktuks draaien kilometers in Renesse ®Silê|pK Jackpot |pT trekking 10 mei Koop nü een Staatslot WÊM miljoen Welkom in het'groenste' warenhuis van Nederland! Geopend van 10:00 tot 17:00 uur Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 (Provindaleweg tussen Vlissingen en Koudekerke) Donderdag en Vrijdag koopavond Kijk voor meer informatie op www.intratuin.nl intratuin RENESSE - Toeristen stappen in een tuktuk op het trans ferium van Renesse. Raymond Verduld uit Bergen op Zoom rijdt sinds vorige week met twee van deze Oos terse taxi's in het toeristendorp. „We rijden voorname lijk tussen de horecabedrijven en de campings. Op de Brouwersdam pendelen we tussen Port Zélande en het strand. Op de Brouwersdam zet ik voor de rest van de zomer een extra tuktuk in," aldus Verduld. Overigens rijdt ook vervoerder TCR binnenkort met tuktuks in de Schouwse badplaats. foto Marijke Folkertsma Tip? redactie@pzc.nl Ze stonden zomaar wat te zwam men en te zwetsen in het zonne tje, de Terneuzense buurmannen. Het ging over koetjes en kalfjes, bloemetjes en bijtjes en nog veel meer van dat soort zin en onzin. Totdat het sirenegeluid van een ambulance aanzwol. De een dacht meteen vanuit zijn journa listieke professie aan het regelen van een fotograaf, verslaggever en ruimte in de krant. Terwijl de ander meteen in zijn rol als vrij williger bij de ziekenomroep van het plaatselijke hospitaal schoot. „Luister eens", zei hij zijn buur man aantikkend. „Ik hoor het toch goed? ja zeg, daar hebben we weer een nieuwe luisteraar", sprak hij met een dikke knipoog. In China bestaat volgens Carolijn Visser geen gerechtigheid Zaterdag 10 mei 2008 'Signs of safety' zorgt voor de beste jeugdzorg ter wereld Tip? redzzee@pzc.nl Natuur in Westhoek droog, veel toeristen en ideaal barbecueweer. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De brandweer van Schouwen-Duiveland waarschuwt voor bosbranden. „De index staat tussen 45 en 55, oftewel geel in het kleurendiagram. Dat is gevaarlijk, maar niet verontrustend," zegt offi cier van dienst Kees Jonker. Gisteren was de achtste dag zon der regen en met een droge oosten wind. De zandgronden in de West hoek van Schouwen verdrogen daardoor snel. Dan gaat het met name om de Boswachterij, de Vroongronden en de duinen. Het vroege zomerweer is ideaal voor een barbecue tijdens dit lan ge weekeinde. Deze omstandighe den vallen nog eens samen met het grote aantal toeristen dat op Schouwen-Duiveland verblijft. De Schouwse brandweer verwacht nog dit weekeinde de fase oranje te moeten afkondigen. Bij de brandweerkazernes in de West hoek staan de twee mobiele water tanks inmiddels gereed. Van een stookverbod is nog geen sprake. „De natuur wordt droog," zegt ook boswachter Dirk Fluijt. „Ik doe een rondje overdag en eentje 'savonds. Voor het rijden van extra patrouilles ben ik nog niet gebeld door de brandweer." Jan Wilderom van de brandweer Veere en Noord-Beveland maakt zich nog geen zorgen. „In tegenstelling tot Schouwen hebben we hier geen zandgronden en naaldbomen. De klei is hier nog vrij vochtig en het brandge vaar is in loofbossen minder hoog." Landelijk stond de risicometer voor bosbranden gisteren al op oranje, de op één na hoogste stand. In de provincie Utrecht wordt open vuur in natuurgebie den ten stelligste afgeraden. Niet in de zomer, maar in het voor jaar is de kans op bosbranden het grootst, zegt Martien Kats, van de brandweer Bergen op Zoom. „Bos, riet en heide schieten op nieuw uit. Daardoor vormt oud en verdord hout de bovenste bodem laag. Gaat dat branden, dan is het al gauw een fors vuur." Dinsdag woedden kleinere natuur- branden in Bergen op Zoom en in Best bij Eindhoven. Op 22 april ging twaalf hectare van het Mast bos in Breda door brand verlopen. WJ Na acht regenvrije dagen en een stevige oostenwind, wordt het snel droog in de Schouwse na tuur. De brandweer waarschuwt voor bosbranden. Kijk op www.pzcopschool.nl onder 'voor de koningin'/*!!! PZC wedstrijd voor scholieren: Maak de mooiste krantenpagina of tekening en win een ontmoeting met

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69