Bi nnenland Geen ruimer verbod godslastering GRATIS WELKOM OP 11 EN 12 MEI www.belcompany.nl EXCLUSIEF BIJ BELC0MPANY O Vogelaar is bezorgd over inburgering Slachtoffers ongeval A73 geïdentificeerd Misdraging militairen onder de loep Verhagen: onderzoek naar kinderporno Voorzitter rechtspraak: strenge straf geen nut Weer vondeling in Limburgs grensgebied Burgers zoeken mee naar 'vermiste' kinderen Onderzoeknaar Q-koorts LG KF6Q0 PR ADA phone by Nu bij een nieuw Vodafone abonnement: ALTIJD HET NIEUWSTE, ALTIJD ALS EERSTE PZC Zaterdag 10 mei 2008 5 den haag - De gemeenten slagen er nog steeds niet in voldoende in- burgeraars op cursus te krijgen. Mi nister Vogelaar van Wonen noemt de situatie zeer zorgelijk. Vogelaar wil vóór de zomer topoverleg met de vier grote steden om oplossin gen te vinden voor de uitvoerings problemen, zo heeft zij gisteren aan de Kamer geschreven. Daar voor gaan teams van het ministe rie al aan de slag met de steden. nijmegen - De vier mensen die maandagochtend omkwamen bij een ongeval op de A73 zijn een ge zin uit Helmond. Dat heeft de poli tie laten weten. Direct na het onge luk werd het Rampen Identificatie Team ingezet om de slachtoffers te identificeren. Het gaat om het ge zin Klumpers: vader Henk, moe der Paula en hun kinderen van 7 en 5 jaar Casper en Joep. den haag - De marechaussee doet op verzoek van het ministerie van Defensie een oriënterend onder zoek naar mogelijke misdragingen van enkele Nederlandse militairen in Afghanistan. Die zouden begin dit jaar hebben plaatsgevonden. De militairen zijn niet meer actief in Afghanistan. De defensieleiding heeft aangifte van de misdragin gen gedaan. De marechaussee kan geen nadere toelichting geven. den haag - Minister Verhagen van Buitenlandse Zaken stelt op korte termijn 'een diepgravend onder zoek' in naar het verstrekken van nooddocumenten aan twee Neder landers die in Brazilië zijn veroor deeld voor kinderporno. De twee konden na hun eerste ver oordeling door een Braziliaanse rechtbank het land ontvluchten met een noodpaspoort. den haag - Strenger straffen Tost niets op, integendeel'. Dat zegt de nieuwe voorzitter van de Raad voor de rechtspraak, Erik van den Emster. Hij trekt die conclusie in het blad Opportuun. De voorzitter stoort zich aan de 'blijkbaar on stuitbare roep om de strengere straf. Hij wijst er op dat er weinig aandacht meer is om gedetineer den klaar te stomen voor een goe de terugkeer in de maatschappij. gangelt - Voor de deur van een woning in Gangelt-Birgden, vlak over de grens bij Schinveld, is giste ren een veertien dagen oud meisje te vondeling gelegd. Het slechts in een handdoek gewikkelde baby'tje lijkt in goede gezondheid te verke ren. Enkele maanden geleden werd ook in Karken pal aan de grens met Posterholt een baby'tje voor een huis te vondeling gelegd. Bos laat zich ontglippen dat voorstel CDA niet meer aan de orde komt. door Lianne Sleutjes den haag - Het voornemen van minister Ernst Hirsch Ballin van Justitie om het verbod op godslas tering uit te breiden tot het beledi gen van een godsdienst of levens beschouwing, krijgt geen steun in het kabinet. Dit liet vicepremier Wouter Bos (PvdA) gisteren 'per ongeluk' blijken na afloop van de minister raad in Den Haag. Vorige week zette het ministerie van Justitie een brief op de eigen website waarin CDA-minister Ernst Hirsch Ballin aankondigde het verbod te willen verruimen. Ook het beledigen van een gods dienst of een levensbeschouwing zou eronder moeten vallen. De brief stond drie dagen op de site van het ministerie, maar werd toen ingetrokken. De brief had niet verstuurd mogen worden, het was nog maar een ontwerp, aldus de woordvoerder van Hirsch Bal lin. Op de vraag of het uitgebreidere verbod straks toch terug te zien Het voornemen van minister Hirsch Ballin van Justitie om het verbod op godslastering te verrui men, krijgt onvoldoende steun in het kabinet en de Kamer. zou zijn in een officiële kabinets brief over godslastering zei minis ter Bos: „Dat lijkt me niet, nee." De vicepremier wilde niet dieper op de kwestie ingaan. Toen hem nogmaals werd gevraagd of de in houd van de brief niet meer terug komt, zei hij: „Ik geloof dat ik dat inderdaad per ongeluk gezegd heb." In de Tweede Kamer is een meer derheid juist voor afschaffing van het verbod op godslastering. Alleen de SGP en coalitiepartijen CDA en Christenunie zijn voor handhaven van dit verbod en even tuele uitbreiding ervan. Coalitiepartij PvdA is met de rest van de Tweede Kamer voor af schaffing. almere - Tientallen burgers heb ben de politie Almere gisteravond geholpen met het zoeken naar twee mogelijk vermiste kleine kin deren. Het tweetal zou rond 18.00 uur verdwenen zijn op een meer in de stad. Vrijwilligers hielpen mee het ge bied rond het Weerwater uit te kammen en waren ook op het meer met boten aan het zoeken. Een getuige maakte rond 18.30 uur melding van een bootje op het Weerwater waarin twee kinderen zaten. Toen hij een minuut later weer keek, waren de kinderen plot seling verdwenen. De politie neemt de melding zeer serieus. Er hadden zich gisteren echter nog geen mensen gemeld die twee kinderen kwijt zijn. De politie en de brandweer zetten drie duikersteams, een dregteam, speurhonden een helikopter in. Ook het Korps Landelijke Politie diensten en Rijkswaterstaat ver leenden hun medewerking. UW WOONWINKEL OOK OP www.rnorres.com Morres Wonen introduceert zorgeloos wonen voor een lage prijs. Banken vanaf 399 en volledige boxsprings al vanaf 599. Nieuwsgierig? Kom bij ons langs. Hulst (Zeeuws-Vlaanderen) Industrieterrein Tol-Morres Industrieweg 2, 4561 GH Hulst, Zeeuws-Vlaanderen ma-do 10.00-18.00 uur vrij 10.00-21.00 uur zat 10.00-18.00 uur zon 10.00-18.00 uur vanuit Nederland: tel. 0114 - 388 388 elke dag open den bosch - De verspreiding van Q_-koorts door veebedrijven wordt hard aangepakt. Er komt een lan delijk onderzoek naar de ziekte op schapen-, geiten- en runderbedrij- ven. Agrariërs bij wie op het be drijf Q-koorts aangetroffen wordt, moeten onmiddellijk maatregelen nemen. Dat bevestigde de Voedsel en Wa ren Autoriteit en de Gezondheids dienst voor Dieren gisteren. Tot de actie is besloten omdat er dit jaar in Brabant al twaalf men sen ernstig ziek werden van Q-koorts, dat wordt overgedragen door dieren. De aanpak bestaat on der meer uit een steekproef bij be drijven in heel Nederland. Van Q-koorts kunnen mensen griep en longontsteking krijgen. II 2.0" LCD scherm en 1.5" LCD touchscreen 3.0 megapixel camera met 4 x zoom MP3-speler en FM radio i.c.m. V0DAF0NE 22,50 2 jaar (1° 6 maanden 11,25 p/mnd) Losse toestelprijs 369,99 wmmmmmmm t 12 maanden 50% korting op Zorgeloos Internet 3.0" touchscreen 2.0 megapixel camera en MP3-speler extern uitbreidbaar geheugen mogelijkheid tot het bekijken van bestanden (TXT, PDF, DOC, PPT en XLS) verkrijgbaar in de kleuren zwart en zilver i.c.m. V0DAF0NE 22,50 2 jaar (1' 6 maanden 11,25 p/mnd) Losse toestelprijs 399,99 Aanbiedingen zijn geldig tlm 14 mei 2008 tenzij anders vermeld Vraag in de winkel naar de voorwaarden. Prijswi|Zigrngen, druk- zetfouten voorbehouden. Meld je aan voor de digitale lolden Ga naar 8 maanden 50% korting op Zorgeloos SMS Blox 4 tot 6 maanden 50% korting «s* fÉÉp' op je abonnement geen aansluitkosten vodafone 112 maanden 50% korting op Zorgeloos Internet ■AmLG KF510 I 3.0 megapixel camera Bluetooth® MP3-speler en FM radio A|£j ff A i-c.m. VODAFONE 22,50 2 ja Ej| Hl (1° 6 maanden 11,25 p/mnd) -l I. Losse toestelprijs 379,99

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5