Sport Roep om klantenauto's Formule 1 steeds groter toekomst eruit? Superteams doen hun werk in stadsloop van Middelburg De mooiste momenten beleef je opnieuw bij NostalgieNet Voetbalgala Nieuwdorp met internationale tint tbiavans Jeugd Feyenoord verspeelt titel Bakx en Makaay maandag samen naar Papendal PZC Zaterdag to mei 2008 55 Breda 's-Hertogenbosch Tilburg Jeugdige invalster Tineke van Dort maakt het verschil. door Sjaak Sinke MIDDELBURG - )e kunt nog zulke sterke lopers in je team opstellen, de kwaliteit van de daarin verplich- .te vrouw maakt toch het verschil in de teamcompetitie van de ZLM Don Stadsloop van Middelburg. Tineke van Dort (12) uit Domburg mocht gisteren invallen in het team van Koole Sport 2 en deed dat zo voortreffelijk, dat ze met haar derde plaats overall haar team 'aan de overwinning hielp. Koole jSport 1 werd tweede voor de advo caten van Niels Koole. Met 330 deelnemers stonden er een honderdtal minder aan de start als vorig jaar, maar de kwali teit was meer dan voldoende. Na de eerste ronde was het Neder lands wintertriatlonkampioen Wim Nieuwkerk die de meute aan voerde, op de hielen gezeten door Wim Padmos, Armand van der Smissen en wereldkampioen dua- thlon Huub Maas. Dit viertal had lal een behoorlijk gat geslagen op Niels Koole, in gezelschap van Edward Geertse uit Bergen op Zoom. Daarachter liepen weer ROTTERDAM - De tuchtcommissie van de KNVB heeft Feyenoord Al igisteren drie winstpunten in min dering gebracht, waardoor Sparta lAi de titel krijgt. Feyenoord had za terdag in de uitwedstrijd bij Wil lem II (1-1) de niet speelgerechtig de Leroy Fer opgesteld. Beide ploegen besloten de regulie re competitie met evenveel pun ten, maar door de uitspraak van de KNVB is Sparta kampioen. jFeyenoord overweegt in beroep te jgaan tegen de straf Remy Vasseur, Andre van Malde- gem, Louws Wondergem en Han- nuel Kramer. Bij het ingaan van de derde en laat ste ronde waagde Wim Padmos een uitlooppoging. Die werd ech ter gepareerd door Van der Smis sen. In de laatste ronde moest Pad mos lijdzaam toezien hoe Huub Maas de wedstrijd naar zich toe trok en won in een tijd van 24 mi nuten en 43 seconden. Van der Smissen volgde op acht seconden, Padmos gaf dertien seconden toe. Beste Zeeuw was Niels Koole op de zesde plaats, voor Remy Vas seur en Miquel van Tongeren. Bij de vrouwen nam Tineke van Dort in de eerste ronde brutaal de kop voor José Nauws en Chantal Koole-Maat. In de laatste ronde stelde Chantal Koole-Maat orde op zaken en finishte op de eerste plaats in 31.58 voor José Nauws op 12 seconden. Tineke van Dort pak te knap de laatste podiumplaats in 33-19 ■Pj voor beelden van de stadsloop: zie L4B vvww.pzc.nl Tineke van Dort steelt de show tijdens de ZLM Don Stadsloop in Middelburg. Zij maakt onderdeel uit van de winnende equipe van Koole Sport 2. Kosten om mee te doen aan racespektakel rijzen de pan uit. door Erwin Blatter EINDHOVEN - Doordat Super Aguri dinsdag bekend maakte zich per di rect uit de Formule 1 terug te trek ken, staan morgen in Turkije voor het eerst sinds 2005 slechts tien teams op de startgrid. Dat zijn er twee minder dan voor dit seizoen begroot waren. De roep om het toelaten van klantenauto's (met een gekocht chassis en dito motor) in de Formule 1 wordt zachtjesaan steeds luider. Het aan financiële problemen ten onder gegane Super Aguri reed dit seizoen nog vier Grands Prix', het twaalfde team, Prodrive, ging niet eens van start. De renstal van Da vid Richards zou gaan rijden met een zogenaamd klantenchassis van McLaren, maar daartegen kwam met name Williams in het geweer. De Britse equipe vond het onterecht dat een team dat nog nooit tijd en moeite heeft gesto ken in het ontwerpen van een au to, kon meedingen naar de titel in het constructeurkampioenschap en meedeelde in de opbrengsten uit de verkoop van tv-rechten. ZEIST - Istvan Bakx heeft de eerste schifting voor het Olympisch elftal en jong Oranje overleefd. De Vlis- singse aanvaller van KV Kortrijk moet zich maandagavond in Pa pendal bij Foppe de Haan melden voor een trainingsstage, die tot vrij dag 16 mei duurt. Van de 35 spelers in de voorlopige selectie zijn Jeroen Drost, Lorenzo Davids (NEC), Milano Koenders (AZ), Willem Janssen (Roda JC) en Robbert Schilder (Heracles) af gevallen. Zestien van de dertig overgebleven spelers melden zich in Papendal, de overige kandida ten ontbreken vanwege blessures en andere verplichtingen. Naast Bakx arriveren maandag ook on der anderen Roy Makaay, Luigi Bruins en jonathan De Guzman (Feyenoord), Ismail Aissati, Dirk Marcellis en Otman Bakkal (PSV) en Nordin Amrabat (VW). Frank Williams is tegenstander van klantenauto's in de Formule 1 Een voordeel van deelnemen met een customer car is de flink lagere teamkosten. De auto hoeft niet meer te worden ontworpen, slechts verbeterd. Dat vooruitzicht leverde vorig jaar behalve Prodrive nog 21 andere gegadigden op om de twaalfde plek op de startgrid in te nemen. Nu klantenauto's niet Wegens de exorbitante kosten is het zelf ontwerpen van een auto in de Formule 1 alleen voorbe houden aan de grootste spelers op de markt. Vijf bvo's komen met hoogste jeugdteam naar Grontmij-toernooi. door Rudy Boogert NIEUWDORP - Op de velden van Nieuwdorp is maandag de hele dag voetbal van niveau te zien. Van twaalf uur 's middags tot ne gen uur 's avonds wordt het vierde Grontmij Voetbalgala gehouden. Vijf betaald-voetbalorganisaties zullen met hun hoogste jeugd team de degens kruisen met elkaar en enkele Zeeuwse jeugdteams. Uit België komen de zogenaamde Uefa-teams (onder 19 jaar) van Eendracht Aalst, Germinal Beer schot Antwerpen (GBA) en Cercle Brugge. De Nederlandse 'professionele' in breng komt van de A-teams van RKC Waalwijk en RBC Roosen- langer zijn toegestaan, zijn de eni ge andere mogelijkheden tot de Ft toe te treden het overnemen van een bestaand team - zoals autofa brikant Spyker in 2006 deed door Midland over te nemen - of een team op te richten en zelf een ei gen auto te ontwerpen. Het laatste is vanwege de exorbi tante kosten slechts voorbehou den aan de grootste spelers op de markt. Dat frustreert onder ande ren AiGP-organisator Tony Teixei- ra. „Als de regels veranderen, wil ik graag in de Formule 1. Gebeurt dat niet, dan valt er voor mij niets te halen", doelde de Zuid-Afrikaan onlangs op de veel te hoge investe ringen die zijn vereist zolang klan tenauto's niet worden toegestaan. Toyota was in 2002 het laatste team dat met een volledig zelf ont worpen auto tot de Formule 1 toe trad. Sindsdien heeft de Japanse autofabrikant een dikke miljard dollar in zijn Formule i-team ge stoken, al won het tot dusver geen enkele Grand Prix. Het geld dat de fabriek Toyota desondanks in het team steekt, staat in schril contrast met de bescheiden begroting van Super Aguri, die 'slechts' 55 mil joen bedroeg. Daarmee was de Ja panse equipe het 'armste' team in het rennerskwartier. daal. Samen met een Zeeuws-Vlaamse jeugdselectie (on der 21 jaar) en het Borsels elftal strijden zij overdag in de twee jeugdpoules. In de avonduren (van 18.15 uur tot 21.00 uur) komen de senioren aan bod. Dat is een geheel Zeeuwse aangelegenheid. Zaterdag-hoofd klasser Hoek en de nieuwbakken zaterdag-eersteklasser Terneuzen- se Boys nemen het in een poule op tegen de vertegenwoordigende elftallen van Walcheren en Borse- le. In poule A (van 12.00 uur tot 14.45 uur) wordt gespeeld door RKC Waalwijk, Eendracht Aalst, Germi nal BA en de Zeeuws-Vlaamse se lectie. In poule B (15.00 uur-17.45 uur) treffen Cercle Brugge, RBC Roosendaal, Walchers team en het Borsels team elkaar. NostalgieNet is dé Nederlandse tv-zender over al die mooie en bijzondere momenten van de jaren 50,60 en 70 en 80. Gewoon te ontvangen op de kabel in bijna heel Nederland. Ook NostalgieNet kijken? Vraag ernaar bij uw kabelexploitant of kijk voor een voorproefje op www.nostalgienet.nl NOSTALGIE NET t J tJpdfo, (k mm ontdek Hoe ziet jouw hogeschool Economie en Management Gezondheid ICT Kunst en Vormgeving Onderwijs Recht Techniek Welzijn m I Wil je graag hogerop komen? Ga je vooruitgang boeken in I je carrière? Kies dan voor een bachelor of Associate Degree in deeltijd bij Avans Hogeschool. Al onze deeltijdopleidingen zijn veelzijdig en praktijkgericht. Ontdek onze faciliteiten en jouw mogelijkheden. Meer informatie op www.avans.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57