Sport Safina blijft stunten PZC Sneeuwvlokje smelt weg 59 Zes punten in mindering voor kampioen Porto Derby tussen Kloetinge en Hoek draait vooral om prestige Zaterdag 10 mei 2008 Radek Stepanek schakelt Roger Federer uit in Rome. BERLIJN - Dinara Safina rijgt de gro te zeges op het gravel in Berlijn aan elkaar. De 22-jarige Russische tennisster was donderdag al verant woordelijk voor de verrassende uit schakeling van Justine Henin, de nummer één van de plaatsingslijst. Gisteren versloeg het jongere zusje van Marat Safin, voormalig num mer één bij de mannen, in de kwartfinale Serena Williams in drie sets, 2-6 6-17-6 (5). De Ameri kaanse, inmiddels weer opgeklom men naar de zesde positie van de wereldranglijst, had haar laatste ze ventien partijen gewonnen. Safina neemt het in halve finale op tegen Viktoria Azaranka. De 18-jarige Witrussische verschalkte in haar kwartfinale Alona Bonda- renko uit Oekraïne met 7-6 (5) en 6-2. Ook in Rome viel wederom een grote verrassing te noteren. Want na Rafael Nadal is ook Roger Fede rer vroegtijdig naar huis gestuurd bij het Masters-toernooi. De Zwit serse nummer één verloor gisteren in de kwartfinale in twee sets van de Tsjech Radek Stepanek. In bei de sets moest de tiebreak de beslis sing brengen. Federer verloor die met 4-7 en 7-9. Rome verloor eerder in de week gravelkoning Nadal. Die ging in de tweede ronde in twee sets onder uit tegen zijn landgenoot Juan Car los Ferrero. Nadal was in Rome de nummer twee op de plaatsings lijst. Federer kende in het duel met Ste panek vooral problemen met zijn backhand. Die draaide van geen kant. „Maar ik heb zelf ook veel kansen laten liggen", klonk het somber uit de mond van de Zwit ser, die dit jaar 'slechts' het toer nooi van Estoril op zijn naam schreef Stepanek speelde aanvallend en liet geen kans onbenut om naar het net te komen. Dat betaalde zich uit in de eerste tiebreak. Met een volley aan het net kwam hij op de opslag van Federer met 5-4 voor. De volgende punten waren ook voor de Tsjech. In de tweede set lukte het Stepa nek de opslag van Federer te bre ken, maar bij 4-2 sloeg de Zwitser terug op de service van zijn tegen stander. Uiteindelijk moest er nog een tiebreak aan te pas komen, die Stepanek in zijn voordeel besliste. pW De Russische tennister Dinara Sa- fina beleeft vooralsnog de week van haar leven. In Berlijn scha kelt ze Justine Henin en Serena Williams uit. Dinara Safin wint binnen twee dagen van Justine Henin en Serena Williams. foto Miguel Villagran/AP Het onvermijdelijke vertrek van Frank Rijkaard bij Barcelona werd donderdag dan eindelijk we reldkundig gemaakt. Voorzitter Joan La- porta belde zijn vriend aan het begin van de avond met de voor hen beiden pijnlij ke mededeling dat ze afscheid van elkaar moesten nemen. Rijkaard accepteerde het besluit van het bestuur met elegantie en sentiment, vertelde Laporta later. De resultaten bleven bij één van 's we relds grootste clubs al twee seizoenen ach ter bij de hooggespannen verwachtingen. Rijkaard had krediet opgebouwd met twee kampioenschappen en het winnen van de Champions League, maar greep de afgelopen twee jaar overal naast. Als de grote rivaal Real Madrid vervolgens wel prijzen pakt en het zwalkende Barce lona alle hoeken van het veld laat zien, kun je als coach je koffers inpakken. De voormalig topspeler kan met opgehe ven hoofd vertrekken uit Catalonië. Vijf seizoenen bij een topclub is in de hecti sche voetbalwereld een periode om trots op te zijn. De trainer kreeg veel waarde ring van zijn spelers, vooral omdat hij al tijd achter hen bleef staan. Als er weer eens actiefoto's van de geblesseerde Ro- naldinho in een discotheek opdoken, los te Rijkaard het op zijn eigen, menselijke manier op. Jonge talenten als Messi en Kr- kic drukte hij geregeld tegen zijn brede borstkas om hen zijn warmte en waarde ring te laten voelen. Rijkaard baalt wel. Jo- han Neeskens ook, want het lot van de as sistent was verbonden aan dat van de hoofdtrainer. Ergens op een strak gemaaide green staat vandaag nog iemand stevig te balen. Golf end in waarschijnlijk Spanje of Portugal zal Ronald Koeman moeite hebben met zijn concentratie. Sneeuwvlokje droomt al jaren van een nieuw dienstverband bij Barcelona, maar moet nu lijdzaam toe zien hoe oud-ploegmaat Pep Guardiola er met 'zijn' baantje vandoor gaat. Koeman werd door de Spaanse pers vaak naar voren geschoven als opvolger van Rijkaard. Hij zou - een paar jaar geleden - ook prima in het rijtje Michels, Cruijff Van Gaal, Rijkaard hebben gepast. Koe mans probleem is echter dat zijn reputa tie een paar flinke deuken heeft opgelo pen. Was hij dit seizoen maar gewoon bij PSV gebleven om opnieuw kampioen te worden. Dan zou hij wél een kandidaat zijn geweest bij Ban;a. Maar nee, Koeman kon de lokroep uit Va lencia niet weerstaan. Een paar maanden later zit hij weer werkloos in één van zijn huizen. Je hoeft geen medelijden met hem te hebben. Maar vandaag gaat hij wel golfen met de gedachte dat een gou den kans aan zijn neus voorbij is gegaan. Onder de brandende zon smelt Sneeuw- volkje ongetwijfeld een beetje weg. Barry van der Hooft 1 ijdag 20 juni WeGGNeR NieuwsMedia www.pzcadverteren.nl LISSABON - De Portugese voetbal bond heeft FC Porto gisteren zes punten in mindering gebracht. De kampioen krijgt de straf wegens een poging tot omkoping van de arbitrage in het seizoen 2003-2004. Ook moet de club een boete van 250.000 euro betalen en kreeg voorzitter Nuno Pinto een schorsing van twee jaar opgelegd. Porto blijft in het bezit van de landstitel. Met nog één speelronde voor de boeg bedraagt de voor sprong op nummer twee Sporting Portugal nu veertien punten. Ook Boavista en Uniao Leiria zijn schuldig bevonden aan een poging tot omkoping. Boavista, negende op de ranglijst, wordt een divisie teruggezet en moet r8o.ooo euro betalen. Leiria krijgt drie strafpun- ten en een boete van 40.000 euro. De club was al gedegradeerd. Ook zes Portugese scheidsrechters kre gen meerjarige schorsingen. info en kaartverkoop op www.scheldejazz.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55