zit vol met evenementen 2E PINKSTERDAG i GEOPEND Brugman 3s National* Waarschuwing Car Rental Een oorvijg of huiselijk geweld Fietsster Hulst zwaargewond Vlissinger (30) bijna overvaren PZC Zaterdag 10 mei 2008 3 Pearyweg 6, Goes, 0113 - 233 689 www.nationalcar-rentai.com COMMENTAAR De Zeeuwse horeca is gewaarschuwd. De overheid begint met een controle op illegaal werk, onderbetaling, premieontduiking en wat er verder in de vaak los-vaste verhoudingen van de seizoensarbeid fout kan gaan. Zo'n beetje alles wat inspecteert, controleert of verbaliseert wordt op de horeca-ondernemers losgelaten. De overheid zet dus buitengewoon zwaar in. Daarvoor is een goede aanleiding. Want liefst 150 bedrijven worden verdacht. Seizoensarbeid in de horeca is altijd een beetje wildwest. Hollen of stilstaan. Flink aanpoten als het druk is, liever geen personeel als de toerist zich niet laat zien. Die zomerchaos moet wel prettig blijven. De basis daarvoor zijn de sociaal-economische afspraken. Gezien de geldstromen in de horeca is er eerder reden om die regels ruimhartig toe te passen dan ze te ontduiken. MIDDELBURG - Een corrigerende oorvijg of huiselijk geweld? Die vraag stond gisteren bij de Middel burgse politierechter centraal. Een 62-jarige inwoner van Sas van Gent zou zijn dochter op 29 april 2007 een oorvijg hebben verkocht. Onzin, vond de Sassenaar, ze had zonder zijn toestemming in de au to gereden. Bij thuiskomst eiste hij de autosleutels terug. Toen nam ze een houding aan alsof zij haar va der wilde slaan. Daarop sloeg hij in haar richting. „Maar ik heb haar niet geraakt", betoogde hij. De dochter had twee dagen later haar verklaring bij de politie al weer in getrokken. De officier eiste een boete van 150 euro. Politierechter Hopmans zei: „het uitdelen van een corrigerende tik mag niet, maar je zal ze de kost geven" en legde die boete voorwaardelijk op. HULST - Een 74-jarige vrouw uit Hulst is gisteren zwaargewond ge raakt bij een aanrijding, rond 12.00 uur op de Geslechtendijk in Hulst. Zij werd bij het oversteken ge schept door de auto van een 42-ja- rige vrouw uit Hulst. Het slachtof fer is met zwaar letsel aan haar schouder en onderbeen in een traumahelikopter naar het zieken huis in Gent vervoerd. VLISSINCEN - Een 30-jarige Vlissin ger is gisteren omstreeks kwart over zeven bijna overvaren in de Westerschelde. Hij zwom in de vaargeul, ter hoogte van Maritiem Instituut De Ruyter aan de boule vard van Vlissingen, toen op enke le meters afstand een zeeschip pas seerde. De loods aan boord merkte hem tijdig op en slaagde er in hem dankzij een koerswijziging te ont wijken. Een strandreddingsboot heeft het slachtoffer vervolgens uit de nog koude zee (13 °C) gered. van 11.00 tot 17.00 uur Goes, Marconistraat 34,Telefoon 0113-246080 Hulst*, Absdaalseweg 19,Telefoon 0114-320080 KEUKENS BADKAMERS 1 ■Fjj Voor meer activiteiten en evenementen in het pinksterweekend: kijk op www.pzc.nl/algemeen/ cultuur/uitagenda of www.wvzeeland.nl. Michel Dellebeke ontvangt vandaag bezoekers in 'zijn' molen 'De Jonge Johannes' in Serooskerke. foto Ruben Oreel Wie alles over molens wil weten, graag in de nok wil klimmen of eens zelf wil ma len, kan zich vandaag uitleven. In de hele provincie openen molens hun deuren en draaien ze hun wie ken. Het is Nationale Molen- en Gemalendag. Michel Dellebeke zag tien jaar geleden zo'n zelfde aan kondiging. Elf jaar was hij. Op de Molendag nam hij een kijkje in de Oranjemolen in Vlissingen. „Toen ben ik gepakt door het molenvi rus. Ik was geboeid door techniek. Het is toch geweldig dat iets dat zo oud is, toch zó functioneert?" Inmiddels is hij 21 en beheert hij - naast zijn baan als restauratietim merman - alweer vijf jaar 'De Jon ge Johannes' in Serooskerke. „Dit is echt ontspanning voor mij. 'Het is toch geweldig dat iets dat zó oud is, toch zó functioneert?' Soms ga ik aan het einde van de dag in de nok zitten. Genieten. Het mooie van molens draaien is dat je afhankelijk bent van het weer, van onzichtbare krachten." Dellebeke hoopt dat meer - vooral jonge - mensen verslingerd raken aan molens. „Zo'n molendag is heel belangrijk. Ik ben zo zelf ook fanatiek geworden. Het is steeds moeilijker om molens draaiende te houden. Het is belangrijk dat het doorgegeven wordt." Behalve in Serooskerke zijn er van daag ook molens geopend in onder meer Aagtekerke, Axel, Cadzand, Dreischor, Heinkenszand, Hoedekens- kerke, Kerkwerve, Meliskerke, Nisse, Oostkapelle, Retranchement, Schoondijke en Waarde. Kijk voor een volledig programma op www.na- tionalemolenengemalendag.nl. Wiligs Sc Wheels Na een bezoek van 300 oldtimers zijn er op vliegveld Midden-Zee land zondag demonstraties van zweef- en modelvliegtuigen te zien. Het hoogtepunt is de vlieg- show. Van 13.30 tot 15.30 vertonen oude en nieuwe vliegtuigen hun kunsten boven het vliegveld, pw Kijk voor een volledig programma k-* op www.zeeland-airport.nl. Internationaal Jazzfestival Het hele weekeinde kan je in Mid delburg genieten van jazzmuziek. Er zijn optredens van trompettist Eric Vloeimans, altsaxofonist Ma- ceo Parker, jazztrio E.S.T. en drum mer Bobby Previte. Morgen is er een 'swingende' kerkdienst in de Nieuwe Kerk met de Brooks Te- gler Swing Band. SI Kijk ook op www.jazzmiddelburg.nl. Renesse Tour Live-optredens, volle terrassen en karaoke. Dat is de Renesse Tour, die jaarlijks een paar duizend be zoekers trekt. In het hele dorp zijn verschillende activiteiten: een bar van ijs, een parade van danseres sen, dj's en steltlopers, een samba band en een roofvogelshow. ■Fj Kijk voor een volledig programma op www.renesseaanzee.nl Winnen? „Nee, dat gaat niet ge beuren", lacht Van Graefschepe. „De Belgische trekpaarden zijn veel sterker en beter getraind. Het geeft niet. Als ik drie rondes mee kan doen, ben ik tevreden. De wedstrijd begint meestal met lich- 'Als de paarden hun krachten tonen, en je ziet die spieren... Grandioos' te zandzakken, zodat alle deelne mers in elk geval één of twee ron des mee kunnen trekken. Er is wel concurrentie, maar als een paard van iemand anders niet wil, dan spring ik bij. En andersom ook. We helpen elkaar." De paarden- trekwêdstrijd lokte de laatste jaren steeds éen paar duizend toeschou wers naar Eede. „Het is de enige wedstrijd in Nederland die op de ze manier gehouden wordt En het wordt steeds populairder. De mensen komen óveral vandaan. Het is de nostalgie, denk ik. Trek paarden zijn vroeger natuurlijk erg belangrijk geweest voor Zeeland. En als die paarden hun krachten tonen, en je ziet die spieten... Dat is grandioos." Paardentrekwedstrijd, zondag 14.00 uur, terrein aan de Verlorendorpweg in Eede. Vanmiddag, 14.00 uur, is er een trekkerbehendigheidswedstrijd. Maandag sluit het evenement om 14.30 uur af met een wielerronde. Ludo van Graefschepe uit Eede. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3