Theaterstuk over Vlissingse loodsen deurcotaal Risico op bosbranden Gratis poepzakjes op te halen bij Pet's Place Jazz-kerkdienst in Middelburg Fietsen in Aagtekerke voor goede doelen Politie neemt twee rijbewijzen in beslag Een frisse duik Vrouw bijt in hand van agent MOTORRIJBEWIJS RIJBEWIJS AM Meer animo voor Schout- en Schepenenrace www.rotsvast.nl w pzc Zaterdag 10 mei 2008 3 7 Hörmann en Crawford garagedeuren: VOOR WONINGBOUW EN INDUSTRIE Telefoon: 0113 - 22 22 31 www.garagedeurnodig.nl vlissingen - Hondenbezitters die balen van lege houders met op- ruimzakjes voor hondenpoep in de binnenstad van Vlissingen, kun nen hun weg even verleggen naar de Lange Zelke. De dierenwinkel daar, Pet's Place, deelt namelijk voortaan poepzakjes uit. Ze zijn gratis ter beschikking gesteld door de gemeente Vlissingen, in het ka der van haar schoonmaakactie. middelburg - Zoals elk jaar tijdens het Middelburgse jazz-festival is ook dit jaar weer een kerkdienst in jazz-sfeer. Dit keer zingt Machteld Cambridge, op zondag. De zange res wordt begeleid door de Brooks Tegler Jazzband, die ai vaker in de Nieuwe Kerk hebben gespeeld. Voorganger in de dienst is meneer Smit. De jazzdienst onder de Lan ge Jan begint om 13.00 uur. aagtekerke - Op Tweede Pinkster dag wordt in Aagtekerke de jaarlijk se fietstocht gehouden. De tocht van ongeveer vijfentwintig kilome ter voert over Walcheren. Inschrij ven gebeurt op het Dorpsplein in Aagtekerke tussen 12.30 en 14 uur. Meedoen kost twee euro per per soon. De opbrengst van de tocht gaat naar verschillende goede doe len. vlissingen - De politie heeft don derdagnacht in Vlissingen twee rij bewijzen ingenomen van automo bilisten die te veel hadden gedron ken. Om 3.35 uur liep een 24-jarige Vlissinger tegen de lamp in Bos- senburg. De beginnend bestuurder had anderhalf keer zoveel gedron ken als toegestaan. Een half uur la ter was het een 29-jarige Pool, aan de Prins Hendrikweg. Die had drie keer te veel op. Festival Onderstroom krijgt een stevig, Vlissings karakter. door Miriam van den Broek vlissingen - Het vernieuwde Straatfestival in Vlissingen dat voortaan Onderstroom heet, moet meer vanuit de stad komen. Dat had de organisatie voor ogen voor dat het concept van het festival ver anderde. Met het project 'Met het oog op de Schelde', ziet het er naar uit dat dit wordt waargemaakt. 'Met het oog op de Schelde' is een theaterproductie over de Neder landse en Belgische loodsen die in Vlissingen werken. De Vlaamse theatermaker Wim Staessens maakt het script en heeft daarvoor interviews gehouden met de lood sen. Het project wordt in verschil lende voorstellingen per dag opge voerd tijdens het festival Onder stroom van donderdag 3 juli tot en met zondag 6 juli. Dat gebeurt op diverse locaties die met het loods wezen te maken hebben, zoals de Koopmanshaven en de loodsen- sociëteit aan de boulevard. De voorstellingen geven een per soonlijke kijk op de drijfveren en beslissingen van loodsen. Maar het zijn ook verhalen over liefde en ge luk van de loodsen die vertrekken vanaf de Vlissingse boulevard. Elk personage krijgt een verhaal dat ge baseerd is op de informatie van de loodsen. „Het loodswezen is een van de meest opvallende en historische or ganisaties die we hier in Vlissin gen hebben", zegt directeur Frank van Iersel van De Cultuurwerf, waar het festival Onderstroom on der valt. „Maar het is ook een orga nisatie waar een zweem van ro- 'Met het oog op de Schelde' is een nieuw theaterstuk over de Vlissingse loodsen. Het stuk wordt tijdens het festival Onder stroom in Vlissingen opgevoerd. KAPELLE - Het kwik overstijgt de laatste dagen steevast de twintig graden en dat laat zich merken: de open luchtzwembaden stromen vol met bezoekers. In zwem bad Groene Woud in Kapelie zochten gisteren bijna drie honderd gasten verkoeling. „En dat is redelijk gemid deld", zegt locatiemanager Huib Braam. „Het bad gaat bij twintig graden buitentemperatuur en bij achttien graden watertemperatuur open. Eigenlijk wilden we af gelopen weekend al open, maar toen was het water nog te koud." Het zwembad in Kapelie laat het water natuurlijk ver warmen: het zonnetje doet al het werk, en niet zonder succes: „We zijn sinds maandag open en hebben tot dusver zo'n duizend gasten gehad. Dat is veel beter dan vorig jaar in deze tijd, maar we blijven voorzichtig. Straks wordt het misschien minder weer en krijg je weer zo'n slechte zomer. Vorig jaar waren we in mei niet eens open, maar zoals het nu gaat, met de tempera tuur die geleidelijk opkomt, is het perfect. De mensen weten het zwembad weer te vinden." foto Willem Mieras Voor de uitbreiding van het kantoor zijn wij op zoek naar een zelfstandig werkende SECRETARESSE Werkervaring binnen onze rechtsgebieden is een pré. Uw sollicitatie kunt u, voorzien van curriculum vitae, binnen twee weken na het verschijnen van deze advertentie richten aan mevr mr S. Köller naar onze postbus of op info@mrkollernl Brandweer Schouwen extra alert; in andere regio's minder gevaar. zierikzee - De brandweer van Schouwen-Du iveland waarschuwt voor bosbranden. „De index staat tussen 45 en 55, oftewel geel in het kleurendiagram. Dat is gevaarlijk, maar niet verontrustend," zegt offi cier van dienst Kees Jonker. Gisteren was de achtste dag zon der regen en met een droge oosten wind. De Schouwse brandweer mantiek en mystiek omheen hangt." Door de vele veiligheidsvoorschrif ten is het loodswezen niet heel toe gankelijk en inzichtelijk voor bui tenstaanders. „Eerlijk gezegd dach ten wij ook dat het heel lastig zou worden om goed contact met de loodsen te krijgen voor dit project. Maar dat is ons voor honderd pro cent meegevallen", vertelt Van Ier sel. „De loodsen zijn er zelf ook heel enthousiast over. We hebben de volledige medewerking gekre gen. Daar zijn we ontzettend blij mee." De gemeente Vlissingen wil het project steunen en heeft daarom tienduizend euro subsidie toege zegd. Het college omarmt het pro ject omdat hiermee volgens hem een breed en nieuw publiek kan worden bereikt. Daarnaast denkt het gemeentebestuur dat dit pro ject een extra impuls kan geven aan de imagoverbetering van Vlis singen. Wisselend assortiment Veilig betalen Betaalgemak BEZORGING IN HÉÉL NEDERLAND kapelle - Een veertigjarige vrouw uit Vlissingen is donderdagavond in Kapelie aangehouden voor openbare dronkenschap. Ze verzet te zich tegen haar aanhouding en beet een agent daarbij in de hand. De agenten kregen een melding van geluidsoverlast in een woning. Ze zagen daar de vrouw die onder invloed van alcohol was, en haar dertigjarige man. Na een waarschu wing rende ze een andere woning in de straat in. Daarop is ze aange houden en overgebracht naar To- rentijd. De zomer komt. er weer aart. start nu met lessen! sint-annaland - De Schout- en Schepenenrace, een vaarwedstrijd voor gemeentebesturen, groeit. Al vijftien gemeentes hebben toege zegd aan de tweede editie deel te nemen, die op zaterdag 14 juni op de Krabbenkreek bij Sint-Anna- land gevaren wordt. Aan de eerste race in 2006 deden nog maar vijf gemeentebesturen mee. Van de Walcherse gemeentes doen de bur gemeesters en wethouders van Middelburg mee. De bestuurders varen in traditionele Zeeuwse hoogaarzen en hengsten. Vanaf de dijk tussen de Krabbenkreek en jachthaven of vanaf het water is de race voor publiek goed te volgen. OP ZOEK NAAR WOONRUIMTE? Bèzöék öris ast! d# l.öndërtsdbe Kaai 45 in Mtddsfëura. verwacht nog dit weekeinde de fa se oranje te moeten afkondigen. Bij de brandweerkazernes in de Westhoek staan de twee mobiele watertanks inmiddels gereed. Van een stookverbod is nog geen spra ke. Jan Wilderom van de brandweer Veere en Noord-Beveland maakt zich nog geen zorgen. „In tegenstel ling tot Schouwen hebben we hier geen zandgronden en naaldbo men. De klei is hier nog vrij voch tig en het brandgevaar is in loof bossen minder hoog." OF WILT U WOONRUIMTE VERHUREN? GRATIS VÖÖR VERHUURDER! RÖTS-VAST GROEP Öe grööfste vm tedërlams t am - .-Na-. KÖLLER ADVOCATEN KANTOOR FAMILIERECHT MEDIATION JEUGDRECHT STRAFRECHT ARBEIDSRECHT HUURRECHT Postbus 44 4330 AA Middelburg wvzw.rnrkoller.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39