Eerder starten strandseizoen overwogen 2de pinksterdag open! 48 en 49 33 41 Groene explosie bij Rammekenshof Buurmannen In China bestaat volgens Carolijn Visser geen gerechtigheid J-'Wwuwmi,/, Zaterdag 10 mei 2008 'Signs of safety' zorgt voor de beste jeugdzorg ter wereld Tip? redwalch@pzc.nl Door vroeg vallende meivakantie zijn stranden nog niet klaar. door Wendy van den Hurk DOMBURG - Omdat de Veerse stran den steeds eerder vol liggen, over wegen de Stichting Strandexploita- tie Walcheren en de gemeente Vee- re de strandposten voortaan eer der te openen. Strandpaviljoen houders dringen hier ook op aan. De meivakantie valt vroeg dit jaar en dan is het nog mooi weer ook. Maar nog niet alle loopplanken zijn gelegd, nog niet uit alle douches komt water, de strandvlag- gen hangen nog niet en de EH- BO-posten zijn nog niet open. Vooral dat laatste stuit Ko Koppe- jan van strandpaviljoen De Bran ding in Zoutelande tegen de borst. Bij hem kwam gisterochtend een jongen 'met een groot gat in zijn been' om eerste hulp vragen. „Om dat alle EHBO-posten van Zoute lande nog dicht waren. Schandalig vind ik dat. Al een jaar is bekend dat de meivakantie vroeg valt." „Vlissingen is allang voorzien", moppert Koppejan, „en wij heb ben nog niks, alleen een openbaar toilet. Domburg is zelfs nog ver der, maar ja, soms lijkt het wel of Domburg altijd een streepje voor heeft. Hier in Zoutelande voorzie trekking 10 mei p nü een Staatslot vanmiddag feb 13.00 uur Welkomin het'groenste'warenhuis van Nederland! Geopend van 10:00 tot 17:00 uur Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 TL T J (Provincialeweg tussen Vlissingen en Koudekerke) Donderdag en Vrijdag koopavond j Kijk voor meer informatie op www.intratuin.nl intratuin ik dit weekeinde grote problemen. Er is de hele week al aflandige wind. Wat als iemand verdrinkt?" Dan zijn er strandwachten, belooft Lucas Franssen van de Stichting Strandexploitatie. „Want juist om dat de meivakantie zo vroeg valt en het zulk mooi weer is, gaan we eerder open. Normaal begint het strandseizoen pas op 15 mei. Ik snap wel dat de paviljoenhouders ongeduldig zijn en wij hebben ook geprobeerd alles eerder af te krijgen, maar dat lukt niet overal. We moeten ook rekening houden met de cabines. Die moeten er eerst staan. Anders rijden die ma chines de loopplanken kapot. En wij willen nu ook niet met de trek ker tussen de mensen door." Een oplossing ligt in het vervroe gen van het strandseizoen. „Daar over hebben we vorig jaar ook al gepraat met de gemeente Veere. Dat wordt weer overwogen. Risico is wel dat stormen al je werk weer ongedaan kunnen maken. Daarbij is het EHBO-probleem al opgelost. Paviljoenhouders moeten zelf eer ste hulp te verlenen. Daar hebben wij ze een koffer voor gegeven." In Veere wordt overwogen het strandseizoen te vervroegen, om te voorkomen dat de stranden nog niet klaar zijn voor het grote publiek. RITTHEM - Na een zachte maar lange winter, een koude april, natte paasdagen en zomerse temperaturen in mei explodeert het groen bij Rammekenshof. De cotta- ge-achtige bloementuin met boomgaard en prairiege deelte rond een Ritthemse woonboerderij is dit pink- sterweekeinde open. Voor het eerst tonen Willeke en Ruud Verschuur hun tuin al zo vroeg in het jaar aan pu bliek. De andere jaren deden ze dat pas half juni. „Maar dan mis je de ceanothus, blauwe regens en de eerste clematissen", vindt Willeke. „In een mooie voorzomer is er genoeg te zien. En je hebt nog geen verval: het groen is allemaal hartstikke fris." Nog even de maaier over het gras en dan is Rammekenshof klaar voor de eerste bezoekers. De tuin aan de Rammekensweg 11 is beide pinksterdagen open van 10.00 tot 17.00 uur. foto Lex de Meester Tip? redactie@pzc.nl Ze stonden zomaar wat te zwam men en te zwetsen in het zonne tje, de Terneuzense buurmannen. Het ging over koetjes en kalfjes, bloemetjes en bijtjes en nog veel meer van dat soort zin en onzin. Totdat het sirenegeluid van een ambulance aanzwol De een dacht meteen vanuit zijn journa listieke professie aan het regelen van een fotograaf, verslaggever en ruimte in de krant. Terwijl de ander meteen in zijn rol als vrij williger bij de ziekenomroep van het plaatselijke hospitaal schoot. „Luister eens", zei hij zijn buur man aantikkend. „Ik hoor het toch goed? Ja zeg, daar hebben we weer een nieuwe luisteraar", sprak hij met een dikke knipoog. PZC wedstrijd voor scholieren: Maak de mooiste krantenpagina of tekening en win een ontmoeting met Koningin Beatrix! Kijk op www.pzcopschool.nl onder 'voor de koningin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35