Het licht gaat in Zeeland vaker uit Uitvindersbedrijf boekt meer winst Bedrijf schikt met fiscus Tweede Pinksterdag gaan we open! Hypotheek berekenen, BenZeker vergelijken of afsluiten? BenZeker.nl vergelijkt en helpt u op weg! Omzet Sanoma Nederland gedaald China wil in buitenland landbouwgrond kopen Nederlanders blijven trouw aan hun bank AkzoNobel breidt chemiedivisie uit Als openingsactie krijgt u van ons 5% extra korting op uw hele keuken én apparatuur! PZC Zaterdag 10 mei 2008 21 Slechter onderhoud aan elektriciteitsnet door splitsing van Delta. door Jeffrey Kutterink middelburg - De elektriciteit zal in Zeeland vaker gaan uitvallen. Door bezuinigingen op het onder houd van het elektriciteitsnet zijn meer storingen onvermijdelijk. Dat verwacht directeur Peter Boer- ma van energiebedrijf Delta. De oorzaak volgens hem is de door het Rijk opgedrongen splitsing van het energiebedrijf in een com mercieel en netwerk deel. Delta is achter de schermen druk bezig om de twee bedrijven uit elkaar te trek ken. Wat betreft het commerciële deel van Delta is er geen pro bleem. Anders ligt dat met de in richting van het netwerkbedrijf. Hij verwacht daar financiële pro blemen. Daardoor kan het verzelf standigde netwerkbedrijf straks niet anders dan bezuinigen op het onderhoud. „Klop dan niet aan bij Delta als het licht uitvalt. Delta kan daar niets meer aan doen. Het netwerkbedrijf heeft straks onvol doende geld voor onderhoud." De enige inkomsten van het pu blieke netwerkbedrijf zijn de bij dragen die klanten betalen (via de energierekening). „Zeeland is dun bevolkt, dus de inkomsten zijn laag. Maar de afstanden zijn groot en het netwerk dus duur in onder houd." Volgens Boerma ontstaat straks de zelfde situatie als nu op het spoor. „De NS gaat over de treinen, Pro rail over het onderhoud van het spoor. Voor storingen moet je niet bij de NS zijn. Waarom wilde het 'Provincie en gemeenten hebben straks verliesgevend netwerkbedrijf Rijk de energiebedrijven ook al weer splitsen? Juist, om de garan tie te hebben dat de netten goed worden onderhouden. Ik voorzie nu dat ons netwerkbedrijf binnen een paar jaar financieel door het ijs zakt." Wat is het probleem? De wet schrijft voor dat de netwerkbedrij ven straks het onderhoud plan nen. Formeel heet dat een volwaar dig netwerkbedrijf. „De wet zegt niets over of monteurs in dienst moeten komen van het netwerk- of het commerciële bedrijf." In po litiek Den Haag gaat het verhaal dat Delta een vet-netwerkbedrijf opricht: één die eigen monteurs in dienst heeft. „Dat doen we niet. De banen van monteurs zijn er niet mee gegaran deerd. De inkomsten van het net werkbedrijf nemen de komende ja ren met 15% af Dat komt omdat mensen van het Rijk minder hoe ven te betalen voor het transport van elektriciteit. Gevolg? Het be drijf maakt een planning waarbij het bijvoorbeeld 100 monteurs no dig heeft, maar er 8o kan betalen. Monteurs onderbrengen in het net werkbedrijf betekent dat ze wor den ontslagen. Dus Delta houdt ze zelf in dienst. Is er geen werk, zoe ken wij ander werk voor hen. Maar het onderhoud wordt niet of later gedaan." Provincie en gemeenten zitten straks met een verliesgevend net werkbedrijf, aldus Delta. De wet sluit uit dat het commerciële Delta de tekorten bij het publieke net werkbedrijf bijpast. Delta heeft het probleem aangekaart bij het ministerie van Economische Za ken. „Ze herkennen het probleem, maar er gebeurt nog niets." World Online en Belastingdienst handelen zaak af. utrecht - Internetbedrijf World Online en de Belastingdienst zijn een schikking overeengekomen. De partijen lagen al enkele jaren met elkaar overhoop over een na- heffing van ruim 50 miljoen euro. Een woordvoerder van World On line bevestigde gisteren de schik king. Over het bedrag dat met de schikking is gemoeid, worden geen mededelingen gedaan. De na- heffing had betrekking op het sala ris en aandelenpakket van oud-top man James Kinsella. World Online ging in maart 2000 naar de Amsterdamse effecten beurs. De koers van het aandeel stortte in, nadat was gebleken dat oprich ter Nina Brink voor de beursgang aandelen had verkocht. Het bedrijf werd in 2001 overgenomen door het Italiaanse Tiscali. De Vereniging van Effectenbezit ters (VEB) is nog altijd verwikkeld in een procedure met World Onli ne om voor beleggers een schade vergoeding los te krijgen. In totaal zouden beleggers 3 miljard euro schade hebben geleden. InnoConcepts heeft uitstekend jaar achter de rug. capelle aan den ijssel - Het uit vindersbedrijf InnoConcepts heeft vorig jaar een nettowinst behaald van 17,9 miljoen euro, 37 procent meer dan in 2006. Dat maakte de onderneming uit Capelle aan den IJssel gisteren bekend. InnoCon cepts liet weten een 'uitstekend jaar' achter de rug te hebben, on danks de nadelige gevolgen van de waardedaling van zowel de Ameri kaanse dollar als het Britse pond. Het bedrijf zag zijn omzet op lopen met bijna driekwart tot 35,5 miljoen euro, mede als gevolg van acquisities. InnoConcepts timmert de laatste tijd vooral aan de weg als ontwik kelaar van nieuwe verpakkingsma terialen van kunststof Het bedrijf sloot vorig jaar een overeenkomst met de Amerikaanse verpakkings maker Plastic Technologies en de Deense bierbrouwer Carlsberg over de productie van een nieuwe plastic wegwerpfles. Het bekendste product uit de ko ker van het InnoConcepts is de Li- feHammer, een hamertje waar mee automobilisten in geval van nood hun autoruit kunnen in slaan. Ook ontwikkelde het bedrijf in zijn zestienjarig bestaan onder meer de kauwgomverwijderaar GumBusters en de CableRoller waarmee bijvoorbeeld telefoon- en elektriciteitssnoeren gemakke lijk kunnen worden ingekort. helsinki - De omzet van de Neder landse tak van het Finse mediacon cern Sanoma is in het eerste kwar taal gedaald tot 111,7 miljoen euro. Vorig jaar bedroegen de inkom sten van de uitgever van bladen als Libelle, Nieuwe Revu en Eigen Huis Interieur nog 119,8 miljoen euro. Het bedrijf behaalde wel meer omzet uit advertenties. peking - China wil in het buiten land landbouwgrond gaan aanko pen om zo zijn voedselvoorzie ning veilig te stellen. China kijkt daarbij vooral naar Zuid-Amerika en Afrika. Dat meldde de Britse za kenkrant Financial Times gisteren. China heeft steeds meer moeite om de eigen bevolking van vol doende en betaalbaar voedsel te voorzien. amsterdam - De Nederlander wis selt niet snel van bank. De gemid delde rekeninghouder is tevreden over de huidige bank. Dat stellen adviesbureau MarketResponse en de zakelijke website Z24 in een gis teren gepresenteerd onderzoek. Slechts een op de dertig Nederlan ders heeft het afgelopen half jaar een nieuwe rekening bij een ande re bank dan de huisbank geopend. amsterdam - AkzoNobel wil zijn chemiedivisie uitbreiden met twee overnames in Duitsland en China. Het gaat om de aankoop van on derdelen van het Duitse bedrijf H.C. Starck en het Chinese Jiangsu QiangSheng. Financiële details heeft AkzoNobel niet bekendge maakt. Het concern verwacht de Duitse overname uiterlijk in het derde kwartaal af te ronden. Tweede Pinksterdag opent Leicht Keukens haar deuren in Middelburg. Functie, elegantie en harmonie: een aanwinst voor Zeeland. U vindt ons aan de ander'e kant van de Middelburgse Mortiereboulevard; vanaf de A58 bij de rotonde rechtsaf. LEICHT Keukens Middelburg Mortiereboulevard 3A 4337 RD Middelburg Tel 0118-628879 Fax 0118-670079 info@leichtkeukensmiddelburg.nl www.Ieichtkeukensmiddelburg.nl Openingstijden: Maandag gesloten di-vr 9.00 - 17.00 uur. za 9.30 - 16.00 uur. Alleen deze week ook op maandag (12/5) geopend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 21