Zeeuwse horeca wordt aangepakt PZC r mmmmmmm Ö27' Delta voorziet meer stroomstoringen Brandweer Eelde verliest drie leden 16 en 17 Politie krijgt weinig respons van inwoners Zaamslag iiifiil, Word ook abonnee! Stralende dag voor Frans en Mariska HET WEER: Zonnig Zaterdag 10 mei 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 110 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Honderdvijftig zaken doorgelicht na verdenking van fraude. door Jeffrey Kutterink GOES - Honderdvijftig Zeeuwse ho recabedrijven worden verdacht van fraude. Een speciaal team van overheidsdiensten is opgericht om ze vanaf deze maand door te lich ten. Dat heeft de Arbeidsinspectie gisteren laten weten. Die kreeg sa men met de Belastingdienst, doua ne, politie, sociale recherche en UWV signalen dat er wordt gefrau deerd. „Dat is het moment dat die diensten gezamenlijk een Horeca Interventieteam (HIT) oprichten", legt Magda de Vetten van de Ar beidsinspectie uit. „Door deze aan pak worden malafide bedrijven he lemaal doorgelicht en financieel extra hard aangepakt." De inspecties duren tot mei vol gend jaar. De diensten controleren op onder meer uitkeringsfraude, il legale arbeid en ontduiking van be lastingen en premies. Het HIT con troleert verder op zwart werk en naleving van gemeentelijke vergun ningen, zoals de wet op de kans spelen en de drank- en horecaver- gunning. Ook onderbetaling, uit- Een fors aantal Zeeuwse horeca bedrijven wordt verdacht van fraude. Belastingdienst, politie, douane en arbeidsinspectie zul len de bedrijven controleren. buiting en illegaal verblijf in Ne derland worden aangepakt. Bij vermoedens van complexe, grootschalige fraude wordt de So ciale Inlichtingen- en Opsporings dienst (Siod) ingeschakeld. De controles vinden gericht plaats op basis van vooronderzoek, signa len of eerdere ervaringen. De Vet ten: „Bonafide horeca-onderne- mingen worden zoveel mogelijk ontzien. We willen et zo min mo gelijk overlast veroorzaken." De controles zullen vooral plaats vinden in het toeristenseizoen. „Dan wordt extra personeel inge zet, wat de kans op fraude ver groot", aldus De Vetten. Ten onrechte niet-afgedragen belas ting en premies moeten alsnog worden betaald, verhoogd met fik se boetes, aldus De Vetten. Op ille gale arbeid krijgt de werkgever een boete van 8ooo euro per werk nemer, voor onderbetaling is het maximum per personeelslid 6700 euro. Fraudeurs moeten ten on rechte verkregen uitkeringen terug betalen; bij hoge bedragen wordt Justitie ingeschakeld. Bedrijven die in de fout zijn ge gaan, kunnen ook in de jaren erna controles verwachten. Voor Hore ca Nederland, afdeling Zeeland komt de controle als een volslagen verrassing. Woordvoerder Dick van de Velde: „Ons is er niets van bekend. We kennen ook geen on dernemers die fraude plegen." pagina 3: commentaar MIDDELBURG - De elektriciteit zal in Zeeland vaker uitvallen. Door bezuinigingen op het onderhoud van het elektriciteitsnet zijn meer storingen onvermijdelijk. Dat verwacht directeur Peter Boer- ma van energiebedrijf Delta. De oorzaak is volgens de directeur de door het Rijk opgedrongen splitsing van het energiebedrijf in een netwerk- en commercieel deel. pagina 21: het licht in Zeeland gaat vaker uit VRIES - Het vrijwillige brandweer korps Eelde-Paterswolde heeft gis teren bij een brand op een scheeps- reparatiebedrijf drie van de acht tien leden verloren. Het gaat om drie mannen van respectievelijk 49, 38 en 29 jaar oud. De verslagen heid in het dorp Eelde-Paterswol- de is 'onvoorstelbaar groot'. De brandweer heeft gisteravond het sein brand meester gegeven, al duurde het nablussen nog uren. pagina 4: brandweermannen gingen loods in voor redding Zwart betalen in de horeca is onnodig reageer op www.pzc.ni Gedetineerde moet kinderen elke dag kunnen zien eens 16% oneens aantal reacties: 328 84% Ts tu\ Koe we! eens variïdW? Ü'Jr •lÜiiüJJUliO] De eindeloze blik op de bollenvelden van Leo van den Ende Groot verschil met soortgelijke onderzoeken elders. door Raymond de Frel ZAAMSLAG - De politie krijgt voor alsnog heel weinig medewerking van inwoners van Zaamslag die in de koninginnenacht iets hebben gemerkt van de ongeregeldheden met jongeren op het Plein. Twee jongeren van respectievelijk zestien en zeventien jaar zitten op dit moment vast. Zij worden ver dacht van de moord op de 56-jari- ge postbode Peter Herwegh. „Inwoners benaderen ons heei moeizaam. Dat is een groot ver schil met soortgelijke onderzoeken in andere plaatsen", zegt de Zeeuws-Vlaamse politiechef Jan Dalebout. Dat steekt hem. „Ik mag er mis schien geen mening over hebben, maar ik vind het bijvoorbeeld vreemd dat wij in die nacht geen ouders hebben gezien. Ik zet gemo tiveerde collega's in, maar in de lo kale gemeenschap was er op dat moment geen steun." Burgemeester Jan Lonink van Ter- neuzen spreekt soortgelijke taal. „De angst voor criminele jongeren is bij veel mensen te groot om iets te zeggen. Tot vandaag weten we nog niet alle namen van betrokke nen. Als je informatie achter houdt, ben je in feite ook een beet je schuldig." Spectrum: de schaamte van Zaam slag De politie krijgt weinig medewer- king van de inwoners van Zaam slag in het onderzoek naar de moord op de 56-jarige postbode Peter Herwegh. Zeeland: 2. 3. 33 t/m 43, 48 en 49; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8 t/m 13; Meningen: 15; Beurs: 18; Economie: 19 t/m 21; Buitenge bied: 23 t/m 25, Weer: 30; Strips: 31; Cultuur: 45; Agenda: 46; Sport: 53 t/m 61; Bijlagen: Spectrum, Rei zen, Wonen en Media met daarin Televisie: 58 t/m 63. GOES, Marconistraat 28 (Meubelboulevard Goes) tel 0113-227077 MIDDELBURG, Mortiereboulevard 28 (Meubelboulevard 'De Mortiere') Kijk voor overige adressen en openingstijden op www.keukenkampioen.nl of bel 0800-1536. carnpina kjjk VOOtf M.H bOlyvtówjj bp Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 8 711688 555547 OUDENBOSCH - Zanger Frans Bauer en zijn levenspartner Mariska van Ros senberg stralen te midden van honderden fans in Oudenbosch. De volkszan ger trouwde gisteren met zijn 'Maris' in Willemstad, waarna de kerkelijke in zegening volgde in Oudenbosch. Het leidde tot een waar mediaspektakel in West-Brabant. Fans hadden er gisteren urenlang wachten voor over om een glimp van het bruidspaar te kunnen opvangen. foto Ed Oudenaarden/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1