u BenZeker Gratis berekenen, vergelijken of afsluiten? waardebepaling voor uw woning? lij Bi www.hastens.nl www.auping.nl www.texelwool.nl wonen@wegener.nl 024-3650509 PZC IgSïl Zaterdag 10 mei 2008 0113-227788 www.kuubmakelaars.nl redactie.wonen@wegener.nl 024-3650509 EK voetbalsfeertje ook in het kleinste kamertje In de rust van de wedstrijden die het Nederlands elftal tijdens het Europees Kampioenschap voetbal in Oostenrijk en Zwitserland speelt, haasten de fans zich naar het toilet. Voor wie ook daar een voetbalsfeertje wil, heeft Pressalit de oplossing. De nieuwe bril van het bedrijf is geïnspireerd op het balspelletje. De deksel heeft het motief van een ouderwetse voet bal, de zitting is grasgroen. De bril kost 157,68 euro. H www.pressalit.nl Op internet kunt u zelf erg veel uitzoeken en berekenen. Een verstandige voorbereiding op het afsluiten van uw hypotheek. IVlaar uitkomsten van online berekeningen zijn slechts indicatief. Laat een deskundige het gratis uitzoeken! 6a snel naar BenZeker.nl en vul uw gegevens in s foto's CPD Wolf Garten heeft nieuwe serie hybride gazonmaaiers Hybrid Power gazonmaaiers is de nieuwe naam van een serie grasmaaiers die Wolf Garten on langs op de markt heeft gebracht. De drie maaiers in de serie wer ken op een accu, maar eventueel ook op het lichtnet. Is de accu leeg, dan gaat de stekker in het stopcontact. De nieuwe gazon maaiers zijn verkrijgbaar vanaf 799 euro. Auping ontwikkelde de spiraalbodem 120 jaar geledén voor een ziekenhuis. matras) op de markt die is ge maakt van zuiver scheerwol. „Dat kan drie keer het eigen gewicht aan vocht opnemen." Een ander voordeel is volgens De Veij dat het transpiratievocht wordt opgevangen in het dekma- tras, waardoor het matras minder snel verontreinigd raakt. „Natuur lijk moet het bed overdag wel wor den opgeslagen." Het dekmatras is een voorloper van een compleet wollen matras dat TexelWool in de toekomst op de markt wil brengen. „In de meeste matrassen zit een vaste kern van polyether latex. Dat is een soort dampdichte zone die vocht moeilijk kan verwerken. Voor wol en katoen geldt dat niet. Dat zijn dus eigenlijk ideale mate rialen voor een matras." Datzelfde geldt voor paardenhaar, materiaal waarmee de Zweedse producent Hastens de populaire boxsprings vult. Marjan Reitsma van Auping is er geen liefhebber van. Want waarom zou je paar denhaar gebruiken als er kunst stoffen verkrijgbaar zijn met de zelfde eigenschappen? Ze wijst op bergbeklimmers. „Die droegen vroeger een dikke wollen trui. Te genwoordig dragen ze een dunne van kunststof dat de warmte vast houdt, maar het vocht doorlaat," Karlström denkt dat voor kleding een ander verhaal geldt dan voor matrassen. „We hebben allerlei materialen getest. Geen enkel heeft zo'n gunstige eigenschap pen als paardenhaar. Het zijn een soort buisjes die ervoor zorgen dat vocht kan verdampen." Een verschil met andere systemen is volgens hem ook dat de bedden van Hastens zomer en winter met- FW* Reageren? redactie.wonen@wegener.nl een de temperatuur van het lichaam aannemen. „De klimaat beheersing is optimaal. Eigenlijk is het een bed met airco. In een matras dat is gemaakt van synthe tische materialen drijf je weg als het warm is." De kritiek dat het paardenhaar dicht zou slibben, weerlegt hij „Er stromen geen liters water door de buisjes. Bovendien gaat het in een dekmatras om honderd duizenden haren." Het moet wel geregeld vervangen worden. „Want dat dekmatras doet het gro ve werk. Het belangrijkste verschil tussen paardenhaar en latex is dat latex vocht juist absorbeert." Reitsma kaatst de bal terug. „Een boxspring is geen systeem dat op timaal ventileert. Daarom hebben wij ook boxsprings met een spi raal. Sowieso gaat het bij Hastens meer om het comfort, om het nestgevoel. Daardoor zijn de venti lerende eigenschappen minder." www.wolf-garten.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 155