in China T Pinksterdag Een leven op reis" Dubbele overtreding bij avondje stappen Vonkenregen bij dronkemansrit voor Middelburgse rechter ö<Vp! voordec'( l MECHIELSEN PZC Zaterdag 10 mei 2008 49 Carolijn Visser werd in 1956 in Leiden geboren. Toen ze één jaar was verhuisde het gezin Vis ser naar Middelburg, waar ze op groeide. Ze schrijft reisverhalen. In 1982 debuteerde ze met Grijs China. Ook schreef ze over Viet nam, Nicaragua en Estland, lan den waar het communisme een rol speelt of heeft gespeeld. Bui gend Bamboe, Hoge bomen in Ha noi en Tibetaanse Perziken zijn en kele van haar bekendste bun- dels. Voor Vrouwen in den Vreem de (eerder verschenen onder de titel Miss Concordia) ontving ze in 2006 de Zeeuwse Boeken prijs. In 1981 ging ze voor het eerst naar China. In 1986 opnieuw, en vervolgens tot 1991 vrijwel elk jaar. Vervolgens was ze er weer in het jaar 2000. Ze schat dat ze in totaal anderhalf a twee jaar in China heeft doorgebracht. In haar nieuwste boek Shanghai Skyline logeert de schrijfster bij Elizabeth, een Chinese carrière vrouw. Vanuit die stad reist ze naar het binnenland in het spoor van de Nederlandse arts J.W. Schotman en de Amerikaan se schrijfster Pearl S. Buck, die daar in de eerste helft van de twintigste eeuw waren. Ook gaat ze naar Taiyuan, waar in 1900 de Brabantse missiezuster Adolphine werd vermoord. Shanghai Skyline verschijnt bij Uitgeverij Augustus, telt 253 pag. en kost 18,90 euro. Alle eerder verschenen verhalen van Caro lijn Visser over China zijn in een nieuwe bundel samenge bracht onder de titel China - Uit geverij Augustus, 477 pag., 19,90_ euro. ten kunnen wedijveren met die in het westen. Modern vervoer, hoge wolkenkrabbers. Geen ouderwetse binnenplaatsjes waar was hangt te drogen, dat is sjofel. Alles wat wij romantisch vinden, alles wat ver wijst naar de vroegere armoede, moet plat. En internationaal zal China een leger willen creëren waar rekening mee gehouden moet worden. In vrijwel elke offi ciële speech wordt gezegd dat 'Chi na een verantwoordelijke bijdrage aan de wereldvrede wil leveren'. Wie over de vrede kan beschik ken, kan ook oorlog voeren, weet de gewaarschuwde luisteraar." Hoe belangrijk zijn de aanstaande Olympische Spelen? En hoe ervaren Chinezen de commotie over Tibet, over de mensenrechten in hun land. „De Olympische Spelen zouden een stap in de richting van de in ternationale erkenning van China moeten zijn. De meeste Chinezen zijn reuze trots op het evenement. Al sinds maanden wordt elke dag op de televisie getoond hoe gewel dig de voorbereidingen verlopen, hoe mooi de voorzieningen wor den en hoe China zal gloriëren. De opwinding in het westen over Tibet - een arm en achterlijk deel van China in de ogen van de Chi nezen, dat nog moet worden 'ont wikkeld' - begrijpen ze helemaal niet. Wie is er nu geïnteresseerd in die arme boeren daar in het hoog land? China heeft ze al zoveel gege ven: scholen, werkgelegenheid, een mooie trein. Handenvol geld heeft dat alles gekost en nog is nie mand tevreden. Dat in Tibet zes duizend tempels verwoest zijn tij dens de Culturele Revolutie en tienduizenden mensen vermoord, maakt ook weinig indruk. 'Tijdens de Culturele Revolutie heeft ieder een geleden', is de reactie. Tibeta- nen en Chinezen zijn twee totaal verschillende volkeren en het mo ge duidelijk zijn dat de Tibetanen het onderspit delven. Ik begrijp heel goed dat de Tibetanen de Spe len aangrijpen om hun droevige lot onder de aandacht te brengen. Dit is hun laatste kans.'" MIDDELBURG - Voor een 26-jarige Wissenkerkenaar is een avondje stappen vorig jaar op een flinke no ta uitgelopen. De politie consteer- de dat hij te veel had gedronken en gaf hem een rijverbod. Dat le verde hem een boete van 900 euro op. Gisteren moest hij zich verant woorden bij de politierechter, om dat hij die nacht niet alleen het rij verbod had genegeerd, maar ook nog steeds meer dan de toegestane hoeveelheid alcohol in zijn bloed had. En dat kwam hem op een boete van 620 euro te staan. MIDDELBURG - Het moest, zo schets te officier van justitie G. van der Hofstede gisteren bij de politie rechter in Middelburg, een beeld zijn geweest zoals je in Amerikaan se televisieseries ziet. Een auto die op de velgen rijdt. Alleen was het deze keer niet in Amerika, maar op de weg van Bergen op Zoom naar Tholen, waar de 49-jarige be stuurder woonde. Hij had diep in het glas gekeken, wilde hoe dan ook naar huis. Dui delijk was dat hij ruim drie keer zo veel had gedronken als toegestaan. Als gevolg van de dronkemansrit werd zijn rijbewijs door het CBR geschorst. „Ik denk dat de combinatie van het roze papiertje en u geen goede is", veronderstelde Van der Hofste de en hij eiste een boete van 700 euro plus een rijontzegging van ze ven maanden. „Het is uit de lengte of uit de breedte", zei politierech ter J. Hopmans en legde de man een taakstraf van veertig uur en een rijontzegging van één jaar op. geopend van 10.00-16.00 uur grcnzenloos gelul Home-Car tot 4070 voordeel CHATEAU Officieel dealer Chateau tot 3000 voordeel HOME-CAR Nieuw! Burstner fifty Officieel dealer Voordeel 2036 4% Occasions 295 f— - kMPeercentruM GASVUL-& TANKSTATION Gildeweg 35, VLISSINGEN, 0118-44 01 00, www.kampeercentrummechielsen.nl A «ui -h Carolijn Visser: „China zal als het aan de Chinezen ligt, geheel nieuw worden opgebouwd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 109