Zeeland De Steiger zet in op streekproducten })e m aak m itk 1}eoobdeCiH$ Audi PZC Zaterdag 10 mei 2008 3 9 Redacteuren Edith Ramakers en Raymond de Frel zoeken deze maand naar eetgelegen- heden met zicht op het water. Raymond tuurde over de Westerschelde bij De Steiger in Hoedekenskerke. Wat een toeval. Zo zie je elkaar jaren niet, kom je uit totaal verschillende windstreken en tref je elkaar plots in een paviljoen in Hoedekenskerke. Het overkomt twee groepjes ouderen deze avond aan de rand van de Westerschelde. Ze hadden het eerst niet in de gaten, maar hoorden elkaar praten en durfden het na verloop van tijd aan: jij bent toch...? Ja, en jij bent Da's lang geleden, zeg! Wij gaan iets verderop zitten, op een lan ge rode bank. Ik trek het tafeltje naar mij toe om iets makkelijker te zitten, maar dat resulteert in gewiebel op de houten vloer. Uitbaatster Monique Bonestroo verhelpt het euvel meteen met biervilt jes. De Steiger was tot 1972 het wachtlo kaal voor de reizigers die hier de pont naar Terneuzen namen. „En nog steeds komen hier mensen die met weemoed terugdenken aan die tijd. Die halen her inneringen op tijdens een etentje, vooral in de zomer als het fietsvoetveer vaart", zegt Bonestroo. Zij nam het paviljoen vo rig jaar over en wil meer bieden dan een snelle snack. Kok Erik Overbeeke moet daar met vis- en vleesgerechten voor een vriendschappelijke prijs voor zorgen. Daarbij doet De Steiger zoveel mogelijk een beroep op lokale leveranciers. De aardappels voor de zelfgemaakte frites ko men uit de buurt, het meeste fruit ook en voor de lamskoteletjes en het Beve- landse kaasplankje wordt een beroep ge daan op melkschapenboerderij De Zwaakse Weel in Kwadendamme. Overbeeke heeft even rust, de oudere gas ten zijn bediend. Hij mag na een sigaret je weer aan de bak om voor ons een vis soep (3,75 euro) en feta uit de oven (4,50 euro) te bereiden. De feta drijft in een pruttelende olijfolie en heeft door de knoflook en spaanse pepers een prikke lende smaak. Lekker, al is het best vettig. De vissoep wordt opgediend in een klas sieke witte kop. De smaak is oké, al heeft mijn tafelgenote het idee dat de vis al leen maar even door de soep heeft ge zwommen. Echt veel stukjes vis zitten er namelijk niet in. Maar goed, niet zeuren: daar is de prijs ook niet naar. De entreco- Bij De Steiger is het zicht op de Westerschelde rustgevend. foto Willem Mieras te met kruidenboter is alleen nog in een flinke variant te verkrijgen en dus 2,95 euro duurder dan de normale 15 euro. Het vlees is prima van smaak en, met uit zondering van de wat dunnere gedeeltes, zoals gevraagd medium gegrild. Mijn drie malse lamskoteletjes zijn extra op smaak gebracht met rozemarijn. De bijge leverde frietjes zijn heerlijk, maar de an dere bijgerechten vallen wat uit de toon. De gebakken witlofblaadjes zijn vettig en de eenvoudige salade is echt te weinig voor twee personen. Mijn afsluitende sa- bajone (3,75 euro) is daarentegen weer een aanrader. De warme Amarena ker sen (4,50 euro) van mijn tafelgenote had den beter apart van het ijs en de slag room kunnen worden geserveerd. Ze zijn nu in een mum van tijd koud. Grandcafé Paviljoen De Steiger, Nieuwe Veer- weg 4, Hoedekenskerke. Tel: 0113-639935. www.grandcafe-paviljoen-desteiger.nl. Open: wo t/m vr 14.30 uur tot 20.30 uur, za vanaf 12.30, zo vanaf 11.00 uur. Ma en di ge sloten, in juli en augustus wél op ma open. Pinnen: ja. Prijs-kwaliteit: Entourage: Bediening aan tafel: Horen, zien en ruiken: een prachtig uit zicht over de Westerschelde, waar containerschepen nog net niet in polo naise voorbij trekken. Conclusie: De Steiger is een leuke ge legenheid voor mensen uit de directe omgeving, die eens voor weinig geld acceptabel willen eten. Ook een pri ma stek voor schepenspotters. Kijk voor alle afleveringen van De Smaak op www.pzc.nl. onvoldoende goed matig uitstekend voldoende Voorsprong door techniek www.audi.nl „."i De nieuwe Audi A4 ziet het, voordat u het ziet. De nieuwe Audi A4 Avant. Bovenzintuiglijke prestaties. De nieuwe Audi A4 Avant behoort tot de meest vernieuwende auto's op de weg. De diverse innovatieve rij-assistentsystemen zoals lane assist, side assist, drive select en adaptieve cruise control zorgen ervoor dat de auto voor u kijkt, denkt en zo nodig ingrijpt. Rijgedrag en comfort zijn van onge kend niveau, mede dankzij het volledig vernieuwde onderstel. De nieuwe Audi A4 Avant beschikt over een zeer riant interieur en een extra ruime bagageruimte van 490 liter. Met neergeklapte achterbank is de bagageruimte zelfs 1.430 liter. Ook is de Audi A4 Avant zuiniger dan ooit. De nieuwe motoren gebruiken gemiddeld 10% minder brandstof en alle diesels zijn voorzien van een roetfilter. Mede daardoor heeft de Audi A4 Avant diverse groene energielabels gekregen, waaronder B-labels voor de beide 1.8 TFSI-motoren en de 2.0 TDI-motor. De Audi A4 Avant is al verkrijgbaar vanaf 37.965,-. U least al een Audi A4 Avant vanaf 699,- per maand*. Kom bij ons langs in de showroom voor meer informatie. Autobedrijf Van Strien Auto Poppe B.V. Pearyweg 13-15 Gildeweg 22 4462 GT Goes 4383 NK Vlissingen Telefoon: 0113 - 27 57 01 Telefoon: 0118 - 42 40 00 Brandstofverbruik Audi A4 Avant volgens 1999/100/EG: gemiddeld 5,7 - 9,2 liter/100 km (1 op 10,9 - 17,5); C02-emissie 149 - 219 g/km. *Leasetarief Full Operational Lease voor de 1.8 TFSI o.b.v. 48 mnd. en 20.000 km per jaar exclusief BTW en brandstof.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 105