land Politiek Hulst Jazz voor de puristen wil actie tegen drugs Landbouwer struikelt over verkeersremmers Botsing bij brug Buurmannen HUI tm „f MODE. WATERSPORT MCMTSKRVICE I -©'PJZyjDSCHOR Lezing over vestingwerken in Terneuzen 34 Zaterdag 10 mei 2008 PZC Menige fractie verontrust over slechte score op misdaadmeter. door Harold de Puysseleijr hulst - Diverse fracties in de ge meenteraad van Hulst bepleiten maatregelen voor fellere bestrij ding van de handel in softdrugs en het gebruik ervan. Dat blijkt uit hun reactie op de re cent gepubliceerde misdaadmeter van het Algemeen Dagblad. Hulst scoort niet best op het gebied van drugshandel. Hulst is in Zeeland de derde gemeente op de ranglijst van (geregistreerde) softdrugshan- del. Het CDA is volgens fractie voorzitter Denis Steijaert enorm geschrokken van de cijfers. „Wij willen een overzicht, ook van voor gaande jaren, om te kunnen con stateren hoe ernstig de situatie is." Aansluitend wil het CDA een plan om de problemen te lijf te gaan. Fractievoorzitter Annelies Hegger (Progressief Hulst) laat weten, dat haar partij al jarenlang aandringt op een evaluatie van het drugsbe leid in Hulst. „Dat is nodig om een goed beeld te krijgen van deze pro blematiek. Pas dan kan worden be oordeeld of we het beleid moeten WN Diverse fracties in de gemeente- raad van Hulst pleiten ervoor nog eens goed te kijken naar het beleid dat zich richt op de terug dringing van drugshandel. aanpassen." Volgens Hegger is moeilijk vast te stellen of de slech te score een gevolg is van goed op sporingsbeleid, of dat er sprake is van een meer dan gemiddelde aan wezigheid van drugscriminaliteit in Hulst. Dat er in de buurt van scholen en jongerenontmoetingsplaatsen (JOP's) wordt gedeald, is voor de PvdA 'onacceptabel'. „Dat gaat over de grenzen van het toelaatba re", zegt fractievoorzitter Ron de Kort. „Dit moet met straffe hand worden bestreden. Bijvoorbeeld door voor deze omgevingen drugs bezit te verbieden en streng daar op te controleren." Fractievoorzitter Luc Mangnus (Groot Hontenisse) vindt de score van Hulst niet onrustbarend. Vol gens hem komt dat door het actie ve beleid van gemeente, politie en justitie. Ook de meldingsbereid heid is volgens hem gestegen. „Wij hebben zeker niet het idee dat Hulst onveiliger is geworden." Fons Dobbelaer, de fractievoorzit ter van Algemeen Belang Groot Hulst, sluit zich bij die woorden aan. SP-fractievoorzitter Ger van Unen bepleit als enige een radicale koers wijziging in het beleid. De SP is niet alleen voor legalisering van softdrugs, maar is ook een voor stander van een door de gemeente gecontroleerde coffeeshop op een door de gemeente aangewezen lo catie. Scheldejazz in Terneuzen kan niet zonder oude muziek, want dan zou het geen jazzfestival meer zijn. Maar hoe spreek je dan toch de jongere generaties aan? door Raymond de Frel door Frank van Cooten ijzendijke - De bedrijfsvoering van landbouwer Henk Wijffels in Ijzendijke komt in gevaar door de aanleg van enkele verkeersrem mers in de Koninginnestraat. Voor de vrachtwagens van de produ cent van grote hoeveelheden aard appelen en uien wordt het onmo gelijk deze remmers te passeren, zodat de kruising Tivoli op de N6i voor hem onbereikbaar is. Oppositiepartijen CDA, WD en Gemeentebelangen in de Sluise ge meenteraad kaarten deze proble matiek aan in een brief aan het da gelijks gemeentebestuur. ZEEUWSE ALMANAK Ze stonden zomaar wat te zwam men en te zwetsen in het zonnetje, de Terneuzense buurmannen. Het ging over koetjes en kaljjes, bloemetjes en bijtjes en nog veel meer van dat soort zin en onzin. Totdat het sirenegeluid van een am bulance aanzwol. De een dacht meteen vanuit zijn journalistieke professie aan het re- Tip? redactie@pzc.nl gelen van een fotograaf, verslagge ver en ruimte in de krant. Terwijl de ander meteen in zijn rol als vrij williger bij de ziekenomroep in het plaatselijke hospitaal schoot. „Hoor eens", tikte hij zijn buur man aan. „Ja, ik hoor het toch echt goed? Ja zeg, daar hebben we weer een nieuwe luisteraar", zei hij met een dikke knipoog. Vernieuwen. Dat wil je, dat moet je. En als je het doet, is het waken voor het risi co dat veel mensen afhaken. Sim pelweg omdat het niet meer ver trouwd is. Met dat dilemma wor stelt Scheldejazz, het festival dat volgend weekend voor de 36e keer in het centrum van Terneuzen wordt gehouden. Aan de ene kant moet de jazz hoogtij vieren, maar niet ten koste van alles. Een festival overleeft namelijk niet door het bedienen van een kleine groep puristen. Want wordt het muzikaal te moeilijk voor het bre de publiek, dan snijd je jezelf in de vingers. Dus programmeert Schel dejazz ruimer, om een zo groot mogelijk publiek met jazz en aan verwante stromingen in aanraking te laten komen. „Bij jazz moet je echt niet alleen aan jongens denken, die met ge fronste wenkbrauwen op een trompet blazen. Natuurlijk, het is soms serieus. Maar jazz is ook vreugde. Daarom zetten we bij voorbeeld op zondagmiddag op de Markt (tot vorig jaar vooral een La tijns-Amerikaanse aangelegen heid) de Beter R. de Vriesband met Ruud de Vries en Wouter Kiers. Die spelen jazz om te dan sen. Maar eerlijk is eerlijk, ook met jazz alleen krijg je het festival niet rond", vertelt voorzitter Peter de Graaf van Scheldejazz. Vrijwilligster )oke van Kerkvoort, die zich onder meer bezighoudt met sponsorcontracten, vult hem aan. „Aan de andere kant zijn er ook grenzen. Wij zullen bijvoor beeld nooit, zoals North Sea Jazz, 'Eerlijk is eerlijk, ook met jazz alleen krijg je het festival niet rond' Bonnie St. Claire programmeren, alleen maar omdat zij camp is. We willen vernieuwen, maar dat is in een oude stijl als jazz erg moeilijk. Het kan soms te ingewikkeld wor den. Alleen de pure jazzfanaten ho ren dat een noot net iets anders wordt gespeeld. Het is belangrijk die groep te bedienen, maar je bent als organisatie echt genood zaakt veel verder te kijken." De vernieuwing moet dus meer in Volgens de drie partijen kunnen ook problemen worden verwacht met het openbaar vervoer en bij de aanvoer van bouwmaterialen voor de bouw van de woningen in het uitbreidingsplan IJzendij- ke-Oost. Bovendien is Wijffels vol gens de oppositie niet op de hoog te gebracht van de gewijzigde ver keerssituatie. Het verzoek van Wijffels de verkeersremmers uit te stellen is niet ingewilligd. „Niet erg klantvriendelijk, temeer omdat landbouwer Wijffels zijn bedrijf aan de Koninginnestraat gaat verlaten omwille van de op stapel staande woningbouw." Ronald Snijders verzorgt op zaterdag 17 mei 's middags een kinderprogram ma en om 22.00 uur speelt hij op de Markt. Znmiltreekwrg 5. Zeer grote collectie zeilkleding: coiiajrss23 io. Gill Gaastra Tommy Hilfiger n H.H. Magie Marine Henri Lloyd (jude.Haven, Bij aankoop van een pak, Gill-laar/en cadeau! Koningstraat 2 WWW7AIIDSCH0R.!SL terneuzen - Op de Buitenhaven in Terneuzen vond gisterochtend rond half elf een aanrijding tussen drie personenauto's plaats. De au to's botsten op elkaar, nadat twee automobilisten stopten omdat de brug over de zeesluis openging. Een twintigjarige bestuurder uit Waarschoot (B) reed over de Bui tenhaven, komende uit de richting Hoek. Hij kon niet op tijd rem men toen twee voor hem rijdende auto's, bestuurd door een 23-jarige en een 75-jarige man uit de ge meente Terneuzen, voor de ver keerslichten van de brug moesten stoppen. Bij de aanrijding raakte niemand gewond. De auto van de Belgische man raakte beschadigd aan de voorzij de. De auto van de 23-jarige liep schade aan voor- en achterzijde op. De auto van de 75-jarige man was beschadigd aan de achterzijde. andere dingen worden gezocht. Zo spitst Scheldejazz zich dit jaar meer toe op de jeugd. „Ik heb niet het idee dat het jazzpubliek heel erg vergrijst, maar het is wel zaak om nu jonge mensen voor je te winnen, die op hun 72e jazz nog steeds helemaal te gek vinden." Daarvoor speelt Scheldejazz Ro nald Snijders, de uitvinder van de Afro-Surinaamse kawinajazz, uit als troef Snijders was met Exten ded Funk al in beeld voor een op treden op zaterdagavond, maar bleek ook een kinderprogramma te verzorgen. Dus laat de flam boyante fluitist jongeren zaterdag middag op de Markt met De Grote Regenboog ruiken aan jazz en fimk. Dick de Graaf doet die mid dag in Porgy Bess hetzelfde, maar dan met een masterclass saxofoon, 's Avonds laat hij in de jazzclub met het Trio Nuevo de tango in de jazz integreren. Op het Arsenaalplein wordt met La Melo- dia (een rapster met jazzy begelei dingsband) op zaterdagavond ge mikt op jong publiek. „Die zijn in Azië al ontzettend populair. Het zou zomaar kunnen dat we vol gend jaar heel trots zijn dat we La Melodia hier hebben gehad", schat Van Kerkvoort in. Op het Arsenaalpodium, door on dernemer Rein van Glansbeek al liefkozend omgedoopt tot het Old Boys Raisin' Bread-podium (ofte wel ouwe jongens krenten brood-podium) is vrijdagavond ruimte voor de uit Terneuzen af komstige hammond-organist Ar no Krijger. Een dag later keren pia nisten Arno Francke (ex-Lamaket- ta's) en Frank Montis (Frank van de Berge) er terug naar hun Ter neuzense roots. De Markt is vrijdagavond het do mein van bluesliefhebbers, die hun hart kunnen ophalen met Eel- co Gelling (de voormalige gitarist van Cuby 8c The Blizzards) en de Zeeuwse bluesband The iuke Joints. En de jazzpuristen? Ja, die komen heus aan hun trekken. Om te beginnen met de Jamaicaanse virtuoos Monty Alexander, die tij dens het openingsconcert op don derdagavond in Porgy 8c Bess eens te meer duidelijk zal maken waar Scheldejazz om draait. Jazz, jazz en nog eens jazz. Niets minder, maar soms wel een beetje meer. ■Fïj Meer informatie over Scheldejazz 2008 is te vinden op www.schelde- jazz.nl. terneuzen - 'Gebastioneerde ves tingwerken in onze regio', is de ti tel van de lezing die de Hulster his toricus Paul Stockman houdt voor de heemkundige vereniging Ter neuzen. De lezing is donderdag 29 mei om 20.00 uur in paviljoen Westkant. Stockman geeft een overzicht van de vestingbouw vanaf de vijftien de - tot halverwege de negentien de eeuw. Hij gaat daarbij met na me in op de rol van de mens ach ter de vestingwerken: de ontwer per, de bouwer, de verdediging, de bewapening. De historicus verluchtigt zijn le zing met een reeks dia's. Hij heeft diverse publicaties op zijn naam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 100