Cultuurnota Goes krijgt brede steun Grondwerk gasleiding uitgesteld door regen KPN dupeert mobiel Kruiningen Receptie Gé Reinders in zee met Euterpe Tempur®-dealer Groei en Bloei Goes houdt plantjesmarkt Zwaargewonde bij ongeluk Borssele Bomenwandeling langs groene Goese vesten Jongerenraad Borsele houdt weer movietour Uitvaart Herwegh gebeurt in stilte 26 1 Vrijdag 9 mei 2008 pzc B heinkenszand - De Limburgse troubadour Gé Reinders gaat een samenwerking aan met de Hein- kenszandse fanfare Euterpe. Reinders verwierf twee jaar gele den in Zeeland bekendheid door met fanfare Vlijt en Volharding uit Oost-Souburg een voorstelling van zijn eigen programma Bloas mich noa hoes te spelen in de Sint-Ja- cobskerk in Vlissingen. Euterpe en Reinders hebben nog even de tijd. Hun gezamenlijke optreden staat gepland voor 4 april 2009. Wij verzorgen uw bruiloft, receptie, personeelsfeest, cursus of vergadering "Amicitia" Schimmelpenninckstraat 14 4481 AH Kloetinge tel. (0113)21 65 65 b.g.g. (0113)21 1038 email info@amicitia-kloetinge.nl www.amicitia-kloetinge.nl A - 3» W, WmÊÈmSSm foto Willem Mieras 'mmÊmmWMm Herstelwerk boven de gasleiding bij Yerseke. Werkzaamheden worden dezer dagen bij Yerseke voltooid. door Harmen van der Werf yerseke - Het werk aan de dwars door Zuid-Beveland gelegde gaslei ding voor de Sloecentrale in Vlis singen-Oost wordt dezer dagen bij Yerseke pas afgerond. Ook bij Ril land wordt de sleuf nu helemaal af gedekt. In de buurt van Krabben- dijke moet dat nog gebeuren. Veel ^genval in de winter heeft tot het uitstel geleid, weet Theo Vogelaar van Vogelaar Fruitcultures in Krab- bendijke. Vogelaar zat namens de landbouw in een commissie die de bouw van de gasleiding in het oostelijk deel van Zuid-Beveland volgde. „Het is afgelopen winter te nat geweest", vertelt hij. „Pas de laatste tijd heeft: de grond genoeg kunnen drogen om het werk uit te voeren. Was dat eerder gebeurd, dan was het een rommeltje geworden en - er ger - het was heel slecht geweest voor de grondstructuur en het toe komstig gebruik." kijk ook op www. .nl Paspoortstraat 32-34 4388BH O-Souburg Tel: 0118-469670 Ma: 13:00-17.30 Di-Vr: 09:00 - 17:30 Za: 09:00 - 16:00 Kloosterpoort 5 4421 SN Ka pel Ie Tel 0113-330888 Ma: Gesloten Di-Vr: 10:00 - 17:00 9HH«H9Hra^Hiza: 10:00 - 16:00 Gemeente stelt stadhuis beschikbaar voor culturele activiteiten. door David Duijnmayer goes - De Goese kunst- en cultuur wereld is goed te spreken over de Cultuurnota 2008-2011 van de ge meente Goes. Dat is de voornaam ste conclusie van de forumavond die de Goese PvdA-fractie gistera vond hield over de nota, die op 22 mei door de gemeenteraad wordt besproken. De komst van de nota, en daarmee een duidelijk cultuur beleid, wordt als een goede stap ge zien. In het oude stadhuis aan de Grote Markt konden vertegenwoordigers uit de Goese kunstwereld in dis cussie met een forum, bestaande uit wethouder van cultuur Sophie van 't Westeinde, Marlize Laport van de Culturele Raad, Anton Fey- tel van stichting de Mythe, beel dend kunstenaar Denz de Kroon en Harold van de Velde namens de jongerenraad. „De PvdA fractie wilde voor de cultuurnota in de raad aan de orde komt, graag weten wat de belang hebbenden van de conceptnota vinden", zegt PvdA'er Henk Hoo- gerland. „We hebben daarom ie dereen die in Goes ook maar iets met kunst en cultuur te maken heeft, uitgenodigd om hun stem te laten horen." Daaruit bleek vooral dat, hoewel er enige discussie was over details en uitvoering, de doelstellingen van de cultuurnota door de aanwe zige instellingen en verenigingen onderschreven wordt. Enkele be langrijke punten: het liefst meer geld voor kunst en cultuur, extra aandacht voor jongeren en cultuur- D De forumavond over de Goese Cultuurnota wees uit dat de be langhebbenden in Goes in grote lijnen achter de doelstellingen van de nota staan. educatie en een eerlijke verdeling van de subsidies. Ook de locatie van de forum avond, het oude stadhuis, was on derwerp van debat. Het commer cieel verhuren van het monumen tale pand is op niets uitgelopen, en de gemeente zoekt naar nieuwe manieren om het pand te gebrui ken. Er zijn bruiloften, en sinds kort is het weer beschikbaar voor fractievergaderingen, maar een groot deel van de tijd staat het ge bouw leeg. Daarom, zei Van 't Westeinde, staat de gemeente open voor cultu rele activiteiten in het stadhuis, naast incidenteel verhuur aan bij voorbeeld horeca. „Het moet een brede maatschappelijke functie krijgen. Er staan al een aantal din gen in de planning, zoals exposi ties en het muziekfestival in sep tember. Maar ideeën zijn welkom. Er is namelijk niets erger dan zo'n mooi gebouw niet kunnen benut ten." Vorig jaar zomer is de aanleg van de gasleiding begonnen. De buis is aangebracht in de leidingenstraat van West-Brabant naar het Sloege- bied. Vogelaar heeft vaker zulke werkzaamheden meegemaakt. Hij is deze keer zeer te spreken over de samenwerking. „Opdrachtgever Delta heeft alles goed geregeld." Zo is de opgegraven grond netjes in drie soorten opzij gezet, in teelt- aarde, de grondlaag daaronder en de diepste, slechtste grondlaag. Ze worden ook in die volgorde terug gebracht. Omdat het grondwerk bij Rilland, Krabbendijke en Yerse ke is uitgesteld, konden boeren niets inplanten. Ze krijgen inko- mensschade vergoed. Delta meldt dat ruim dertig kilo meter grondwerk nog in orde moet worden gebracht. Bij goed weer kan dit werk in twee maan den klaar zijn. Vijftien a twintig graafmachines worden ingezet. De Krabbendijkse fruitteler Theo Vogelaar is zeer te spreken over de werkzaamheden aan de gaslei ding door Zuid-Beveland. 'Delta heeft alles goed geregeld'. goes - De afdeling Goes van Groei en Bloei houdt morgen, zaterdag, de jaarlijkse groenmarkt op het ter rein van het Groen College in Goes. De leden van Groei en Bloei verkopen vaste planten, één- en tweejarige perkplanten, fuchsia's, tomatenplanten, boeken, bloem stukken, sappen en siropen. De markt is open van 9.00 tot 13.00 uur. De toegang is gratis en parke ren kost ook niks. BORSSELE - Een motorrijder is gis teravond rond half negen bij een ongeluk op de kruising van de Monsterweg/Noordsingel in Bors sele zwaargewond geraakt. De mo torrijder kwam daar, door nog on bekende oorzaak, in botsing met een auto. Twee ambulances waren ter plaatse. Het slachtoffer is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis in Goes gebracht. goes - Natuureducatievereniging IVN De Bevelanden houdt zondag 11 mei een wandeling langs de bo men van de Goese Vesten. Wie om 14.00 uur bij de Stenen Brug is, kan met één van de gidsen mee lopen om de binnenstad heen. Op de groene vesten staan oude en jongere bomen, tamelijk gewone en heel bijzondere bomen. Alle bo men hebben een verhaal. De gid sen vertellen daar graag over. heinkenszand - Jongeren uit Bor- sele die in Vlissingen naar de bios coop willen, kunnen vanavond weer met de movietour-bus van jongerenraad Borsele mee. Ze zijn voor tien euro uit en thuis, inclu sief film. De bus rijdt over 's-Gra- venpolder (17.45 nut), Ovezande (17.55 uur), 's-Heerenhoek (18.05 uur), Heinkenszand (18.15) en Le- wedorp (18.25 uur). H@és1 TezmMns zaamslag - De familie Herwegh heeft via de gemeente Terneuzen de media 'dringend' verzocht om geen aandacht te besteden aan de uitvaartdienst van Peter Herwegh. Postbode Herwegh stierf vorige week vrijdag als gevolg van ernsti ge mishandeling tijdens de Konin ginnenacht in Zaamslag. Herwegh wordt morgen gecremeerd. In ver band met de beslotenheid wordt de tijd en locatie van de uitvaart niet bekend gemaakt. DRUKVERLAGENDE MATRASSEN EN KUSSENS Al dikke week amper of helemaal geen bereik door verplaatsen mast. door Luc Oggel kruiningen - Voor mensen die mo biel bellen via KPN, blijft het in de gemeente Reimerswaal behelpen. Waren er eerder al klachten in Hansweert, nu zijn er ook in Krui ningen problemen met de ont vangst. Oorzaak is de verplaatsing van een zendmast, waarvan de af bouw op zich laat wachten. Kruiningse KPN-klanten worden al sinds 29 april geplaagd door zeer slecht tot geen bereik met hun mo bieltje. Die dag is een mast die bij het politiebureau stond, verplaatst naar een locatie aan de Blauwhoef- seweg. Gertjan Poleij van de ge meente Reimerswaal spreekt van een irritante situatie. „Niet alleen onze organisatie heeft er last van, maar ook de lokale middenstand en de inwoners." Poleij heeft deze week een e-mail gestuurd naar KPN. Die liet weten dat er één dezer dagen als tijdelijke oplossing een extra straalverbin ding komt. Daarnaast wordt de mast volgens het bedrijf 'de ko mende tijd' afgebouwd. Poleij: „Een collega die ging kijken bij de mast, vroeg zich af of de losliggen de stekkers niet gewoon aangeslo ten moeten worden." Ook in Hansweert is het tobben met KPN. Vanwege de slechte dek king van het netwerk kunnen mensen daar vaak alleen mobiel bellen als ze bij het raam staan of achter in de tuin. Dorpsbewoner Jan-Kees de Meester, die het pro bleem in maart bij KPN aankaart te, kreeg het advies over te stap pen naar een andere provider. Wel erkende de telecomgigant de klacht en een woordvoerster liet weten dat wordt bekeken of er een 'Een collega vroeg zich af of de stekkers niet moeten worden aangesloten' extra zendmast kan worden plaatst. Overigens zijn er ook over andere providers klachten over slecht mo biel bereik. Zo kon een vrouw in i Wissenkerke eind maart, terwijh haar huis in brand stond, niet bejjf len met haar T-Mobile-toestel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 82