Borsele wil agressie voorkomen PZCI25 SCI 1U BEVELANDEN-THOLEN 31 Kapelle mag nieuwe vestiging van uienbedrijf TOP verwelkomen Koppen wiULU.aenietenopziinitaliaans.n Frank Rijkaard moet het veld ruimen in Barcelona Marokkaanse vlag wappert in Kapelle bij herdenking Vrijdag 9 mei 2008 Tip? redgoes@pzc.nl Gemeentehuis in Heinkenszand blijft zo open mogelijk. door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Onder het motto 'voorkomen is beter dan genezen' gaat de gemeente Borsele maatre gelen uitwerken om agressie en ge weld tegen gemeenteambtenaren tegen te gaan. Een actuele aanlei ding is er niet, geeft burgemeester Jaap Gelok aan, maar 'wij willen het in onze gemeente graag rustig houden'. Gelok is eerder burgemeester ge weest in Strijen in Zuid-Holland, waar hij vaak overleggen bijwoon de met collega's uit Dordrecht en Rotterdam. „]e hoorde dan wel ver halen over hoe sommige mensen gemeenteambtenaren dachten te moeten behandelen. Vol agressie en soms met geweld. In Borsele doen zich gelukkig niet zulke ern stige situaties voor, maar je merkt helaas dat grootsteedse toestanden langzaam naar het platteland door druppelen. Je moet je daarop voor bereiden." Hooguit 'een enkeling' gedraagt zich in Borsele niet zoals het hoort tegenover een gemeenteamb tenaar, volgens Gelok. Ambtena ren die zich met handhaving van milieuregels bezighouden, krijgen wel eens wat - woorden - naar hun hoofd geslingerd. Hetzelfde geldt voor personeel van sociale za ken. Als iemand bijvoorbeeld vindt dat hij te laat zijn uitkering heeft ontvangen of geen uitkering krijgt. „Ik heb zelf al eens zo ie mand de deur gewezen. Die ge bruikte verbaal geweld. We hou den het hier wel fatsoenlijk." De gemeente Borsele wil niet al te hoog inzetten met maatregelen. Een handleiding 'hoe om te gaan met agressie en geweld' komt er aan. Personeelsleden met een pu blieksgerichte functie krijgen een speciale training. En inwoners van de gemeente worden geïnfor meerd over de aanpak. Het gemeentehuis in Heinkens zand blijft zo open mogelijk. Beslo ten is om werkruimten op de be nedenverdieping niet af te sluiten. Bezoekers zouden anders altijd een toegangsbadge moeten heb ben. Gelok vindt dat niks. Hij noemt het Middelburgse gemeen tehuis als 'afschrikwekkend voor beeld'. „Vergader je daar en wil je naar het toilet, dan moet een bode met je meelopen om terug te kun nen komen. Ie moet oppassen niet door te schieten." Borsele gaat maatregelen uitwer- ken om agressie en geweld tegen personeel te voorkomen. Er zijn weinig incidenten en dat wi! Bor sele graag zo houden. BIEZELINGE - Uienbedrijf Triumfus Onion Products (TOP) uit 's-Gra- venpolder opent nog dit jaar een nieuwe vestiging op bedrijventer rein Smokkelhoek in Biezelinge. In het filiaal gaat TOP onder meer ge bakken producten van uien fabrice ren. Hoeveel mensen er komen te werken, is nog niet bekend. TOP is al tientallen jaren in 's-Gra- venpolder gevestigd en heeft daar voor de verwerking van uien een groot terrein beschikbaar, maar uit breidingsmogelijkheden zijn er niet. Vandaar dat het bedrijf uit wijkt naar Smokkelhoek dat vrij dicht bij 's-Gravenpolder ligt en goed is ontsloten via Rijksweg A58. In het Kapelse gemeentehuis is woensdag 21 mei om acht uur een informatieavond over het nieu we bedrijf. Kapelle mocht eerder het uienverwerkend bedrijf Fruit- chips dat was gevestigd in 's-Gra venpolder en Stellendam op Smok kelhoek verwelkomen GOES - Kinderen op de kinderafdeling van het Ooster- scheldeziekenhuis in Goes hadden gisteren een leuk middagje: vijftien spelers van voetbalclub RBC Roosen daal brachten een bezoekje aan de zieke kinderen, en fleurden ze op. Petten, posters en natuurlijk foto's met handtekeningen werden gretig in ontvangst genomen. RBC Roosendaal-speler Frits Paap, afkomstig uit Seroos- kerke (W), toont zich positief over het iniatief: „Het is heftig ais je die kinderen zo ziet. Zo'n bezoekje is alleen maar goed, het geeft hen en hun ouders steun. Ook voor jezelf en de maatschappij is het goed." „We willen meer betrokkenheid tonen in de maatschap pij. Zo'n dag doen we zeker nog eens", laat medespeler Raymond Slinger weten. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzcnl Koppenmaken is een vak, heet het in krantenjargon. Tijdens zo'n cursus eindredactie volgen de cliché's met dubbelzinnighe den. Wij noemen de nieuwskop pen: 'Sigarenfabriek in rook op' en 'Stropers het haasje'. Er zijn ook originele dubbelzinnigheden. Zo meldde de krant na een onge val: 'Bruënaar rijdt op trekker.' Een collega merkte op dat dit geen nieuws was, aangezien in dit dorp menigeen van dit ver voermiddel gebruik maakt. Een sportieve variant dook op na het evenement voor jong en oud, waaraan soms ook viervoeters deelnemen: 'aantal deelnemers avondvierdaagse loopt achter uit', stond boven het bericht. morgen middag 13.00 uur Italië ligt de komende weken in ZonnemaireMet op-en-top Italiaans design aan o.a. Selua, Minotti, Artemide en PoUform. Wie in dit 'little Italy' zijn/haar slag slaat maakt kans op een lang weekend gratis in de nieuwe i O N f 2onferoaUe Fiat 500 rijden, een u/eekend Tirol.of: 6611 Fiüt 5 0 0l^d^e|oi3i-8 aUVtfe.nl Nieuwsgierig? Ongeduldig? Kijk nu op: °^.in«er^r-paa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 81