Oostburg sleept titel binnen Animo Ronde van Axel groter dan gebruikelijk Rodenburg en Scott naar TTCM Verantwoord ondernemen. z PZC Vrijdag 9 mei 2008 45 Sluiskil blijft met kater achter na nerveuze wedstrijd in Philippine. door Aector Dooms PHILIPPINE - Oostburg is gistera vond in Philippine kampioen ge worden in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal. De ploeg van trainer Wim Fenijn won met 2-1 de beslissingswedstrijd van Sluis kil. Dat gebeurde pas in de verlen ging, nadat in de reguliere speel tijd niet was gescoord. In de verlenging brak Niek Maen- haut het duel open met een magni fieke goal. De middenverlder schoot uit een kleine hoek raak. „Toen ik bal van Peter van de Lin de kreeg bedacht ik me geen mo ment. Meteen uithalen." Voor deze 32-jarige routinier, die vanaf zijn zestiende jaar in het eer ste elftal van Oostburg, was het zijn tweede kampioenschap. „We gaan met deze ploeg naar de vier de klasse en we moeten ons daar in zien te handhaven. De wed strijd was te nerveus, maar wat doet het er nog toe. We gaan nu feesten." Terwijl de duisternis rond tien uur al was ingevallen, namen de feest vierende Oostburgers bezit van het veld. Sluiskil en Oostburg wa ren na een spannende titelstrijd op de gedeelde eerste plaats geëin digd. Sluiskil miste gisteren vooral zijn topscorer Ferdi Kabal. De be roepsmilitair kon geen vrij krijgen. Oostburg is kampioen van de vijf- de klasse A in het zondagvoet bal. In een beslissingswedstrijd verslaat de ploeg Sluiskil na ver lenging met 2-1. Oostburg viert feest. Voor het eerst sinds 2002 is de club weer kampioen. Oostburg kende een betere start zonder echte kansen te creëren. De wil was bij beide ploegen aan wezig, maar het voetbal was matig en de enerverende momenten wa ren schaars. Het hoogtepunt vorm de het uitvallen van scheidsrechter De Vries uit Terhole met kramp verschijnselen. Dat gebeurde een kwartier na rust. De wedstrijd lag tien minuten stil. Niet de assistent-scheidsrechters (Emiel Asselman of Piet Harinck) namen de leiding in handen. Die taak nam Wim Broekhoven op zich. Tot dat moment had De Vries één gele kaart getrokken voor Tim Buijsse van Sluiskil. Broekhoven deelde in de rest van de wedstrijd zes gele kaarten uit Maandag en dinsdag drie wielerwedstrijden in Zeeuws-Vlaanderen. door Wim de Vos GOES - Rond het Pinksterweekein- de heeft Zeeuws-Vlaanderen druk ke wielerdagen. Opvallend is dat de laatste jaren de Belgische lief- hebbersbond Waod (Wielerbond Aangesloten Openbare Diensten) in de meerderheid is. Maandag in Eede en dinsdag in IJzendijke ko men renners onder de paraplu van de waod in actie. Ook dinsdag ko men in Axel de eliterenners en be loften KNWU) aan de start. De drie Zeeuws-Vlaamse plaatsen kennen qua wielerkoersen een rij ke traditie. In Eede staat maandag de plaatselijke Acht op het pro gramma, die onder de vlag van de Waod verreden wordt. Er staat een flink aantal sterke Zeeuwse renners aan het vertrek onder wie Karei Warnier, die maandag in Hulst voor een verrassende zege zorgde. De wedstrijd gaat om 14.30 uur van start. In IJzendijke beginnen dinsdag de wieleractiviteiten om 14.00 uur. De 70e uitgave van de Wielerron de van IJzendijke heeft een vol pro gramma. Eerst is het de beurt aan de jeugd met de Rabo dikke ban den-race, later op de middag ge volgd door een koers voor oude aan Oostburg en drie aan Sluiskil, waarvan Tim Buijsse zijn tweede gele kaart (dus rood) ontving. Natuurlijk werd het duel grimmi ger, vooral in de verlenging. Oost burg kreeg toch de beloning. Voor al de eerste helft van de verlenging toonden de West-Zeeuws-Vlamin gen aan wel degelijk te kunnen voetballen. Eerst maakte Maen- haut na een steekbal van Peter van Linde 1-0 en vervolgens scoorde Van de Linde uit een fraaie vrije trap 2-0. Sluiskil moest komen, maar de ploeg van trainer Arjo den Dekker kon niet echt een vuist maken. Oostburg had de wedstrijd definitief kunnen beslis sen via Davy Maes en Van de Lin de. Het werd nog spannend toen foto Camile Schelstraete Kevin Sermijn een omstreden strafschop benutte. Het viel de scheidsrechter uit Middelburg nau welijks kwalijk te nemen, want de duisternis was toen al lang ingetre den. Het eindsignaal kwam voor Oostburg als een bevrijding. Oostburg-Sluiskil 2-1 (0-0, 0-0), na ver lenging. 93. Niek Maenhaut 1-0, 98. Peter van de Linde 2-0, 115. Kevin Ser mijn 2-1 (strafschop). Scheidsrechter: F. de Vries (Terhole). Rode kaart: Tim Buijs se (Sluiskil). Gele kaart: Bas Casteleijn, René Verhoef, Niek Maenhaut, Peter van de Linde, Davy Maes, Martin Thelen (Oostburg), Iby Helena, Yannick Vanhijfte (Sluiskil). Bijzonderheid: scheidsrechter F. de Vries valt na een uur wedstrijd uit met kramp in rechterbeen. Wim Broekhoven vervangt hem. Aantal toeschouwers: 600. GOES - Tafeltennisclub TTC Delta Middelburg heeft het eerste team voor het komende seizoen rond. Lennard Rodenburg en John Scott worden de opvolgers van Jos Ver hulst en Wesley Wegman. De nieuwkomers vormen een team met Wouter van der Mark, die de TTCM trouw bleef Hij verving be gin dit jaar Jan-Henk Bomhof en deed dat verrassend goed. De Middelburgse eerstedivisionist was op zoek naar versterking na dat het contract van Brabander Jos Verhulst niet verlengd werd en Wesley Wegman overstapte naar het Belgische Mortsel. De komst van Rodenburg lag daarna voor de hand. Hij is een speler uit eigen op leiding en keert terug uit de Bel gische competitie. De Middelbur ger speelde daar op het op een na hoogste niveau. John Scott (36), die in Helmond woont, was na het uiteenvallen van Disnierats zonder club. Hij scoorde afgelopen seizoen 79% in de eerste divisie, iets minder dan Jos Verhulst. Volgens insiders was de klasse waarin Scott het afgelopen seizoen speelde sterker dan die waarin TTC Middelburg acteerde. Mis schien is Scott minder sterk dan Verhulst, maar hij kan dat volgens trainer/coach Peter Boon op een ander onderdeel goedmaken. „Scott kan dat compenseren in het dubbel. Daarin is hij veel beter dan Jos Verhulst." Scott speelde in het verre verleden met het Amster damse Tempo Team regelmatig te gen Middelburg-Zuid. Boon verwacht dat zijn nieuwe team goede kansen heeft zich te handhaven in de eerste divisie. „Handhaven is het uitgangspunt", stelt de door de wol geverfde coach. bromfietsen met uiteraard de So lex als meest bekende fiets met hulpmotor. In de avonduren ko men de vrije renners in actie, waar bij de Waod ook hier de regie in handen heeft. In tegenstelling tot een dag eerder in Eede komen in IJzendijke wel alle categorieën aan de start en dat belooft een groot aantal renners aan het vertrek. Het wielercomité van Axel blijft volhouden met een kermiskoers voor elites zonder contract, belof ten en amateurs A. De laatste jaren vertrok steeds een tegenvallend aantal renners maar dat lijkt dit maal mee te vallen. Zo'n dertig renners hebben al ingeschreven. Daarbij enkele Zeeuwen, zoals de plaatselijke Patrick Cornelissen, de jeugdige Ferdinand Boogaard, Pie- ter Israël, Christian Kik, Niek Rent meester en routiniers Danny Schaut en Johnny van der Kloos ter. Zij zullen het op moeten ne men tegen onder meer de win naar van de Ronde van Yerseke, Peter van Agtmaal en verder Wer ner van Zimmeren, Jan Hordijk, Davy Jaspers en Rob Meiland. De wedstrijd gaat aan de Kanaalkade om 19.00 uur van start. Wie van wielrennen houdt krijgt het druk. Maandag is een Waod-koers in Eede, dinsdag zijn er wedstrijden in IJzendijke (Waod) en Axel (KNWU) De Golf nu verrassend betaalbaar vanaf 17.750,-. Golf Executive Pakket: RNS 300 radio-navigatiesysteem 16" Lichtmetalen velgen Middenarmsteun vóór Multifunctioneel lederen stuurwiel Telefoonvoorbereiding Cd-wisselaar Boordcomputer (plus) Golf Advance Pakket: Bi-Xenon verlichting Lichtsensor Automatisch dimmende binnenspiegel Elektrisch inklapbare buitenspiegels Regensensor Park Distance Control Nu voor 895,- Nu voor 1.795,- Uw voordeel 3.695,- Uw voordeel 825,- MIT© POPPE www.autopoppe.nl Vlissingen, Gildeweg 22. Tel.: 0118 - 42 40 00 Terneuzen, Handelspoort 4. Tel.: 0115 - 64 73 33 Hulst, Afrikaweg 18. Tel.: 0114 - 37 01 00 (servicevestiging)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 79