dan ommetje rond 't durp 'Sociaal beleid koesteren' te# Woongoed zoekt steun voor Sas Klassiekers in Zeelandhallen 1 s 1 .vl| aBBBBII Vrijspraak van afpersing met handgranaat PZC Vrijdag 9 mei 2008 I 27 GOES - Klassieke auto's, oude mo toren en brommers en een keur aan onderdelen staan van morgen tot en met maandag (tweede pink- IJs J- sterdag) te kijk in de Zeelandhal- len in Goes. Naast die klassiekers jfi 1 rzijn er ook authentieke jukeboxen Utte bewonderen, kflfc i [je beurs is zaterdag vanaf 12.00 uur geopend en op de beide pink sterdagen vanaf 10.00 uur. Zondag doet de oldtimer-molentocht met zo'n driehonderd auto's de beurs kijken nog welke." Lamswaarde is t vooral vol van de wensroutes. „Je kunt via de pas aangelegde natuur vriendelijke oevers van Lamswaar de naar Kruisdorp wandelen. Een prachtig stukje van een kilometer of vier", zegt dorpsraadvoorzitter Marco van Dorst, zelf een fervent wandelaar. „Of bovendijks via de Weel, dat is helemaal geweldig." Max Peters van de Clingse dorps raad weet dat dorpsbewoners en toeristen met de Clingse bossen in de achteruin verwend zijn wat be treft mooie ommetjes. „We heb ben al ongeveer vijf wandelroutes in en om het dorp. Maar als bewo ners nog leuke ideeën hebben, zijn ze welkom om ze met ons te de len." De Clingse dorpsraad denkt ook al een beetje verder. „Het zou leuk zijn als we ook skeelerroutes zouden kunnen aanbieden, of men- of ruiterroutes. De wensroutes worden in eerste instantie uitgezet met de behoef ten van toeristen en dagjesmensen 1 CDA Hulst verwerpt f aanscherpen regels parkeren gehandicapten door Sheila van Doorsselaer 1 HULST - De CDA-fractie vindt het 'sociaal gezien de gemeente on waardig' dat het dagelijks be stuur van Hulst de aanvraagproce dure voor gehandicaptenparkeer plaatsen wil aanscherpen. Bij de gemeente komen steeds meer aanvragen voor een gehandi captenparkeerplaats binnen. Vol gens burgemeester en wethouders noopt deze ontwikkeling tot ingrij pen. Wie straks een gehandicap tenparkeerplaats wil aanvragen, moet hiervoor in het bezit zijn van een gehandicaptenparkeer- kaart. Wie niet verder dan hon derd meter kan lopen, komt voor zo'n kaart in aanmerking. De kaart wordt tot nu toe gratis uitgegeven in de gemeente Hulst, maar het college wil hier bijna twaalf euro voor in rekening gaan brengen. Voor het instellen van een gehan dicaptenparkeerplaats moet de ge meente immers ook kosten ma ken, redeneert het college. CDA-fractievoorzitter Denis Steij- aert vindt het belachelijk. „Vanuit het oogpunt van solidariteit vind ik het beschamend dat dit college zijn financiële probleem weer neerlegt bij een groep die het toch al niet gemakkelijk heeft in onze samenleving. Sociaal gezien is dit de gemeente Hulst onwaardig." In de komende commissievergade ring, waarin het collegevoorstel wordt besproken, wil het CDA de andere fracties van zijn standpunt te overtuigen. Steijaert: „Wij zijn als Hulst een van de sociaalste gemeenten en dat dienen we te koesteren en ze ker te behouden." 2E PINKSTERDAG GEOPEND: 11.00-17.00 uur OPENINGSTIJDEN: ma. t/m vr.: 09.00-18.00 uur za.: 09.00-17.00 uur Kaaistraat 9-13 - Kortgene Telefoon 0113-302430 www.dewoongalerij.nl Wandelaars bij de Weel in Lamswaarde. Het dorp heeft zich enthousiast gestort op het op de kaart uitzetten van de wensroute. foto's Camile Schelstraete www.logus.nl Imabo LOGUS Vlissingen, Marie Curieweg 9-13, T: 0118-69 00 00 Imabo LOGUS Goes-Noord, Albert Joachimikade 33, T: 0113-21 54 01 in het achterhoofd. Van Dorst hoopt echter dat de eigen bevol king ook de wandelschoenen aan trekt. Van Dorst: „Het zou toch leuk zijn als iemand uit Clinge ook een keer in Lamswaarde kwam wandelen. Zo leer je je streek pas echt ken nen." TERNEUZEN - Een echtpaar uit Ter- neuzen (37 en 44 jaar) is gisteren in hoger beroep door het Haagse gerechtshof vrijgesproken van de afpersing van een motorzaak in Alphen aan den Rijn. In juli 2004 werd een handgranaat opgehangen aan de deur van de motorzaak. In december van het zelfde jaar ontplofte in het week end een granaat in de zaak. Op de granaat aan de deur zat een haar van de vrouw uit Terneuzen. Het paar zou de motorzaak hebben af geperst, omdat het vriendje van de eigenares nog een schuld open zou hebben staan bij de Terneuze- naar. Hij zou een BMW van de Terneuzenaar hebben gekocht, zonder daarvoor de afgesproken 50.000 euro te betalen. Twee medeverdachten zijn even eens vrijgesproken. Een van deze verdachten, een 39-jarige Alphe- naar, zit nog in de voorlopige hech tenis. Hij wordt ervan verdacht dat hij de moord op de Amsterdamse kroegbaas Thomas van der Bijl heeft georganiseerd. Alle verdachten zijn eerder vrijge sproken, maar het Openbaar Minis terie ging in hoger beroep tegen de vrijspraak van de afpersing. Reconstructiewerken en krimpingrepen gaan miljoenen kosten. door Conny van Gremberghe SAS VAN GENT - Woongoed Zeeuws-Vlaanderen heeft de ge meente Terneuzen gevraagd om de herinrichting van Sas van Gent financieel te steunen. Woongoed wil op vijf plekken in het kanaal stadje haar woningbezit herstruc tureren en renoveren. Ook wil Woongoed in Sas van Gent af van tien procent van de 530 huurwo ningen. Hoeveel de operatie pre cies gaat kosten, is volgens Woon- goed-directeur Kees Reinhoudt nog niet duidelijk. „Dat is afhanke lijk van wat we precies gaan uitvoe ren. Het mag duidelijk zijn dat het om vele miljoenen gaat." Van één project staat overigens al vast dat het wordt uitgevoerd. Het gaat om de restauratie van de wo ningen in de Vredestraat, een uit het begin van de twintigste eeuw daterend straatje. Dat is zeer karak teristiek en de moeite waard om te behouden, vindt Woongoed. De woningen in de straat worden ver nieuwd en uitgebreid. Los van de sloop en renovatiewer ken is Woongoed van plan om in Sas van Gent een nieuw zorgcom- plex te bouwen bij verzorgings huis De Redoute. Reinhoudt verwacht de definitie ve plannen voor Sas van Gent nog deze zomer te presenteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69