Wandelnetwerk: meer land Nog steeds kans op luxe parkings Vol programma voor d'Oekse Feesten Onderzoek provincie naar toegang Dow Van Boom vangt bot bij gemeente Uitvaart Peter Herwegh in stilte Koppen 26 I Vrijdag 9 mei 2008 PZC College Sluis kiest voor andere wijze van financiering. door Frank van Cooten SLUIS - De gemeente Sluis heeft nog steeds de intentie parkeeront- haalkamers aan te leggen bij het re creatie- en natuurproject Waterdu- nen, tussen Groede en Breskens en in Cadzand-bad. Het oorspronkelijke budget is wel iswaar vrijwel geheel besteed aan de onthaalkamer in Nieuw- vliet-bad, maar het college zet voor de twee andere parkings in op een andere wijze van financie ring. „De dekking voor de onthaalka mer in Groede moet gevonden worden binnen Waterdunen en de dekking voor in Cadzand bin nen het ontwikkelingsplan Natuur lijk Stijlvol. Wellicht wordt ook voor een ander serviceniveau geko zen. Nieuwvliet dient immers als proef We leren van de praktijk", zei wethouder Maria le Roy giste ren in een toelichting op de reactie van het college op eerder gestelde vragen van raadsleden Chris van de Vijver (WD) en Hans Meijer (Helder Zeeuws). |*"J Ondanks de dure parkeeronthaal- kamer in Nieuwviet-bad heeft de gemeente Sluis nog steeds de in tentie twee soortgelijke parkings aan te leggen. hoek - Jacco Ricardo en Size Mat ters markeren op donderdag 22 mei en zaterdag 24 mei de ope ning en het einde van d'Oekse Feesten. Het is alweer de achtste af levering van het evenement dat Hoek drie dagen lang in de schijn werpers zet. Tussen 14.00 uur donderdag en middernacht zaterdag is er een vol programma, dat een aantal vaste onderdelen bevat. De traditionele kermis en de zeskamp, maar na het succes vorig jaar is er ook weer een zeepkistenrace. Die staat op het programma voor donderdaga vond. Beide raadsleden vrezen dat de twee resterende onthaalkamers van de baan zijn, omdat het geld op is. Maar volgens wethouder Le Roy is daar dus geen sprake van. Het college erkent in de reactie wel dat het budget per servicecen trum (150.000 euro) te krap was begroot. Alleen Nieuwvliet heeft al meer dan zeven ton gekost. Van het be schikbare budget van ruim 895.000 euro is tot op heden bijna 893.000 euro uitgegeven. Naast de aanlegkosten is ook geld uitgege ven aan interne uren, algemene kosten, accountantskosten en inter nationaal management. „Dat geld is overigens niet geheel aan Nieuwvliet besteed. De voor bereidingen voor Groede en Cad zand zijn ook van dit budget be taald", aldus Le Roy. Het dagelijks beheer en onder houd van de parking in Nieuw- vliet-bad wordt verzorgd door de toekomstige exploitant, alsmede de kosten voor water en elektra. Nu wordt de laatste hand gelegd aan een exploitatieovereenkomst met kandidaat exploitanten. Om de auto's aan het zicht te ont trekken, is ongeveer 5600 kubieke meter grond verwerkt. „Je moet er niet aan denken waar we die grond hadden moeten verwerken als deze parking er niet was", stelt het college. Dat zou de gemeente anders 84.000 euro hebbben ge kost. In de feesttent bijt Jacco Ricardo het spits af vanaf 14.00 uur. 's Avonds treedt Pater Moeskroen op. Clowns, l\vo drunken cowboys 8c One stoned horse, de zeskamp en als afsluiter NevenLate vormen de ingrediënten van de tweede dag, vrijdag 23 mei. Op de slotdag zijn er een rommel markt, braderie, zeskampspelletjes en optredens van de bluesband Big Chief Sugar, Element en Size Matters. De Twilight Roadshow is drie da gen aanwezig om de avondoptre dens te begeleiden. Lopen in de Hulster dorpen moet spannender. Weg van de gebaande paden. Toeristen en dorpsbewoners moeten de lanen in, door de bossen en over de hei. door Sheila van Doorsselaer In Lamswaarde, Clinge en Vo gelwaarde hebben ze er letter lijk over gedroomd: mooie wandelroutes in en langs het dorp. Een traject met af en toe een rustbankje of picknicktafel, een in formatiebord met wat uitleg over het uitzicht of wetenswaardighe den over de geschiedenis van de streek. Interessante routes bleken een te rugkerende wens van veel dorpsra den en -bewoners in de droompro- jecten die in een aantal kernen van de gemeente zijn opgestart. Het idee werkt aanstekelijk en heeft zich als een olievlek ver spreid over Oost-Zeeuws-Vlaande- terneuzen - De discussie over het al dan niet aanleggen van een cala- miteitenweg voor Dow Benelux zal nog wel enige tijd voortduren. Verkeerswethouder Co van Schaik van Terneuzen wil dat de gemeen teraad de provincie vraagt een on derzoek in te stellen naar de toe gankelijkheid van het Dow-terrein nu en in de toekomst. Op basis van dat onderzoek kun nen de gezamenlijke overheden (provincie, waterschap en gemeen te) beslissen wat de meest geschik te optie is om het Dow-complex ren. De dorpsraden van Graauw, Ossenisse, Kloosterzande en ook de wijkraad Hulst Zuid zijn bezig met het uitdenken van ommetjes. De gemeente Hulst wil het idee nu groots gaan aanpakken. Aan al le wijk- en dorpsraden binnen de gemeente wordt gevraagd of zij zich over de dorpsplattegrond wil len buigen. Ze krijgen ieder twee kaarten. Op de ene kunnen ze mooie, makke lijk realiseerbare wandelroutes inte kenen. Op de andere moeten de zogenoemde 'wensroutes' worden ingekleurd; trajecten die voeren over particuliere grond, over dij ken, door weilanden en langs wa terlopen. Het zijn de mooiste en spannendste wandelroutes die ech ter heel wat voeten in de aarde hebben, voordat ze bewandeld kunnen worden. Grondeigenaren (zoals het waterschap, Staatsbosbe heer en particulieren) moeten toe stemming geven en er moeten af spraken worden gemaakt over de aanleg en het onderhoud van de paden. Ook moeten de routes uni form worden bewegwijzerd en moet worden uitgezocht of aan- aan de westzijde te ontsluiten. De overheden praten al enkele jaren met Dow over een calamiteiten- weg in verschillende varianten. Zo'n weg, die 1,8 miljoen euro kan kosten, mag alleen gebruikt wor den bij incidenten. Dow wil ech ter geen ontsluiting met slagbo men, maar een volwaardige weste lijke toegangsweg. De provincie -verantwoordelijk voor deze mate rie- moet nu maar eens onderzoe ken of zo'n westelijke toegangs poort echt nodig is, vindt de ge meente. Provinciaal wandelnetwerk De provincie wil dat in 2013 een wandelnetwerk van in to taal 500 kilometer aangelegd is in Zeeland. Er worden zeven wandelnet werken gerealiseerd, die waar mogelijk met eikaar worden verbonden. »- Het eerste netwerk is inmid dels gereed. De Schengen, of tewel het Kiekendiefpad, ligt ten noordwesten van Goes. In Zeeuws-Vlaanderen wordt voorrang gegeven aan het uit werken van het grote wandelge bied langs de Staats-Spaanse Linies. spraak kan worden gemaakt op di verse subsidiepotjes. Het is ook de bedoeling dat de plaatselijke hore ca, recreatieondernemers en ver vaardigers en verkopers van streek producten een rol in het geheel krijgen. Maar de gemeente heeft de tijd... „Uiteindelijk willen we aansluiten op het provinciale wandelnetwerk van de provincie", zegt Paul de Schepper, medewerker toerisme van de gemeente Hulst. „Het is de bedoeling dat we straks in totaal voor minstens 75 kilometer aan wandeltraject hebben en dat de in dividuele dorpsroutes aan elkaar te linken zijn. Zo kan iemand vijf kilometer wandelen, maar ook twintig, of meer. We laten de dorpsraden eerst de makkelijke routes uitzetten en achter de scher men werken we aan de wensrou tes." De dorpsraden zijn er ondertus sen goed voor gaan zitten. „We schudden zo vier routes uit de mouw", zegt John van den Bran den van de dorpsraad Vogelwaar de. „Het is de bedoeling dat we er nog dit jaar eentje uitzetten, we ZAAMSLAG - De familie Herwegh heeft via de gemeente Terneuzen de media 'dringend' verzocht geen aandacht te besteden aan de uit vaartdienst van Peter Herwegh. Ook anderen die bij de uitvaart niets van doen hebben, wordt ge vraagd weg te blijven. Herwegh stierf afgelopen vrijdag als gevolg van ernstige mishandeling tijdens de Koninginnenacht in zijn woon plaats Zaamslag. Hij wordt mor gen gecremeerd. Tijd en locatie van de uitvaart zijn niet bekendge maakt. Eerder verzocht de familie geen stille tocht of andere herden kingen te organiseren. ZEEUWSE Koppenmaken is een vak, heet het in krantenjargon. Tijdens zo'n cur sus eindredactie volgen onmiddel lijk de cliches, als het gaat om dub belzinnigheid. Wij noemen de nieuwskoppen: 'Sigarenfabriek in rook op' en 'Stropers het haasje'. Er zijn ook originele dubbelzinnig heden. Zo meldde de krant na een ongeval: 'Bruënaar rijdt op trek 7lp? redactie@pzc.nl ker.' Een kritische collega merkte op dat dit geen nieuws was, aange zien in dit dorp menigeen van dit vervoermiddel gebruik maakt. Een sportieve variant dook op na het evenement voor jong en oud, waaraan soms ook viervoeters deel nemen: 'aantal deelnemers avond vierdaagse loopt terug', stond bo ven het bericht. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen en havenschap Zeeland Seaports kunnen nu eenmaal niet overal aanwezig zijn. Gemeente raadslid Giel van Boom (TOP/Ge- meentebelangen) kan hoog en laag springen, het verandert niets aan de kwestie, zegt de gemeente. Van Boom maakte zich druk over de afwezigheid van de gemeente Terneuzen en Zeeland Seaports op de Europoort Maritime-beurs in Rotterdam, in november 2007. Rot terdam, Amsterdam en Harlingen waren wel vertegenwoordigd, maar Terneuzen liet de beurs met 35.000 bezoekers vanuit de hele wereld aan zich voorbijgaan. „Daar moeten we gewoon bij zijn!", vindt Van Boom. De gemeente is het daar niet mee eens. „Even afgezien van de organi satorische onmogelijkheid om op alle beurzen aanwezig te zijn, heb ben diverse beurzen en congressen onderwerpen die niet interessant zijn voor Zeeland Seaports. Euro poort Maritime is al een paar keer door ons bezocht. Het is vooral een scheepsbouwtechnische beurs, die bestemd is voor leveran ciers en aannemers. Deze beurs voegt voor Zeeland Seaports wei nig toe", aldus het college van B en W.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 68