PZCI25 Kansen voor zorgtoerisme Plan legale wietteelt krijgt steun \jüwu).aen\etenovi\mta VS-VLAANDEREN 41 31 Kleiduivenschieting Biervliet Vrouw rijdt tegen muurtje College op bezoek in Hoek i\A Frank Rijkaard moet het veld ruimen in Barcelona Marokkaanse vlag wappert in Kapelle bij herdenking Vrijdag 9 mei 2008 Tip? redtern@pzc.nl ZorgSaam wil diensten leveren aan campings, hotels en bungalows. door Frank van Caoten oostburg - Zorgstichting Zorg Saam wil samen met recreatie-on dernemers en gemeenten serieus werk gaan maken van zorgtoeris me in Zeeuws-Vlaanderen. „Er is al genoeg over geschreven. Nu moeten we het gaan doen", zei be stuurslid van ZorgSaam, Arnold Schelfhout, gisteren tijdens de startbijeenkomst in het ziekenhuis in Oostburg. ZorgSaam wil zich profileren als leverancier van alle denkbare zorgdiensten bij hotels, campings en bungalowparken. Een aangepast bed, een tillift of hulp bij de dagelijkse verzorging zijn hier voorbeelden van. Ook zorgverzekeraars zijn geïnte resseerd. Een hotelbed is immers goedkoper dan een ziekenhuisbed. Er liggen kansen genoeg, rekende Tatiana Booi van de Kamer van Koophandel voor. Door de toene mende vergrijzing stijgt het aantal mensen met een zorgbehoefte aan zienlijk. Mensen met een beper king of chronische ziekte kunnen momenteel op een enkele uitzon dering na nergens in Zeeland van een onbekommerde vakantie ge nieten. Als ondernemers daarop in spelen, betekent dat 700.000 extra overnachtingen in Zeeland, waar van een groot aantal in Zeeuws- Vlaanderen. „De branche in Zeeuws-Vlaanderen is echter on voldoende op de hoogte van de kansen. De recreatie-ondernemers hebben lopen slapen", meent John Smael, adviseur private activi teiten bij ZorgSaam. „Maat gezien de aanwezigen bij deze bijeen komst, zijn er gelukkig ook en thousiaste mensen." Zoals de familie Van Damme van Zeeuwse recreatie-ondernemers moeten meer inspelen op zorg toerisme. Dit levert 700.000 extra overnachtingen op. Kansen blijven nu onbenut. camping Groede. Deze camping heeft drie badruimtes voor minder- validen. Of Bram en Gabriëlle van de Berghe van hotel De Wielingen in Cadzand-Bad. In dit hotel staan aangepaste bedden, rolstoelen en zuurstoftankjes. Schelfhout over handigde het echtpaar daarom het eerste informatiebord voor op de muur van het hotel om gestalte te geven aan de slogan 'Vakantie met zorg in Zeeuws-Vlaanderen'. Wethouder Toon Maas van de ge meente Hulst bekijkt of zorgtoeris me ook een belangrijke rol kan spelen in het plan Perkpoldet. En Temeuzen wil samen met ZorgSaam busjes voor zorgtoeris- ten laten rijden. biervliet - De jagersvereniging Biervliet gaat zaterdag 17 mei klei duiven schieten. Plaats van hande ling is de 'zandput' aan de Helena- weg tussen Driewegen en Hoofd plaat. Aanvang 12.00 uur, het eind is voorzien rond 16.00 uur. Er wordt geschoten in drie klassen. Woongoeddirecteur overtuigd van positieve effecten regulering. terneuzen - Directeur Kees Rein- houdt van Woongoed Zeeuws- Vlaanderen is het met de Terneu- zense wethouder Co van Schaik eens dat de gecontroleerde legale teelt van wiet veel maatschappelij ke ellende kan voorkomen. Mocht Terneuzen in de toekomst tot een experiment komen met gecontro leerde teelt, dan steunt Reinhoudt zo'n proef „Daarmee is niet gezegd dat ons beleid anders zal worden. We heb ben enkele jaren geleden contrac ten met justitie en overheden ge sloten om streng op te treden als huurders wiet telen in onze wonin gen. Dat blijven we doen. Mocht echter de teelt anders gereguleerd worden, dan verwacht ik dat de noodzaak om thuis te telen groot- deels zal verdwijnen", stelt Rein houdt. Woongoed heeft jaarlijks te ma ken met een paar huisuitzettingen wegens teelt van huurders. Het weer bewoonbaar maken van wo ningen kost de corporatie jaarlijks tienduizenden euro's. Van Schaik is blij met de steun van de corpora tie en zal - samen met burgemees ter Lonink - bij de PvdA pleiten voor een beleidsherziening. terneuzen - Een 25-jarige vrouw uit de gemeente Terneuzen is gis termiddag gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval op de Dixieland- kade in haar woonplaats. De vrouw was rond half twee van uit de Jazzsingel de Dixielandkade opgereden en rechtdoor tegen een muurtje gebotst. De politie vermoedt dat de vrouw tijdens het rijden onwel is gewor den. Ambulancepersoneel heeft de Ter- neuzense eerste hulp verleend en haar meegenomen naar het zieken huis. hoek - Het college van burgemees ter en wethouders van Terneuzen brengt dinsdag 13 mei een bezoek aan de kern Hoek. Na een rondgang met leden van de dorpsraad door de kern, waar bij het college gewezen zal worden op knelpunten, problemen en wensen, volgt in het dorpshuis een bijeenkomst met bewoners. Tijdens dit treffen, van 17.00 tot 18.00 uur, kunnen allerhande ge dachten met de gemeentebestuur ders worden uitgewisseld. Arnold Schelfhout (links) van ZorgSaam reikte de plaquette met de slogan 'Vakantie met zorg in Zeeuws-Vlaanderen' uit aan Gabriëlle en Bram van de Berghe van hotel De Wielingen in Cadzand-Bad. foto Camile Schelstraete Italië ligt de komende weken in Zonnemairel Met op-en-top Italiaans design uan o.a. Selua, Minotti, Artemide en Poliform. Wie in dit 'little Italy' zijn/haar slag slaat maakt kans op een lang weekend gratis in de nieuwe Fiat 500 rijden, een weekend Tirol of: 6611 Flüt ^OOJ Nieuwsgierig? Ongeduldig? Kijk nu op:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67