eeland Zeeuws-Vlaanderen zoekt zorgtoeristen ijsseldijkI Duo vrij in granaatzaak Minimarkt Geachte Heren! Moederdaacadeau? ëfji Slaaphuisjes op strand voor mindervaliden Sluis denkt nog aan twee luxe parkings erbij Profvoetballers naast je bed Uitvaart van Peter Herwegh gebeurt in stilte PZC Vrijdag 9 mei 2008 I 29 - modes WWW.USSELDIJKMODES.NLl VROUWENPOLDER - Op het strand onder de Veerse Gatdam bij Vrou wenpolder komen in april volgend jaar slaaphuisjes die toegankelijk zijn voor mindervaliden en men sen in een rolstoel. Ook de strand opgang vanaf de dijk naar de huis jes wordt zo aangepast dat mensen in een rolstoel zelfstandig naar bo ven en beneden kunnen. Jeras Projectmanagement in Mid delburg is bezig met het plan voor vijftien van zulke huisjes. Eén of twee ervan worden specifiek aan gepast voor rolstoelen, de andere worden in elk geval voorzien van bredere deuren en voorzieningen zodat ouderen en mensen die niet zo goed ter been zijn, er prettig kunnen verblijven. De slaaphuis jes hadden eigenlijk dit jaar al op het strand moeten staan. Er ko men tevens nog tien 'gewone' slaaphuisjes. Ook die zijn naar ver wachting in april 2009 klaar. SLUIS - De gemeente Sluis heeft nog steeds de intentie parkeeront- haalkamers aan te leggen bij het re- creatie- en natuurproject Waterdu- nen, tussen Groede en Breskens en in Cadzand-bad. Het oorspronkelijke budget is vrij wel geheel besteed aan de onthaal- kamer in Nieuwvliet-bad, maar het college zet voor de twee ande re parkings in op een andere wijze van financiering. „De dekking voor de onthaalka- mer in Groede moet gevonden worden binnen Waterdunen en voor Cadzand binnen het ontwik kelingsplan Natuurlijk Stijlvol. Wellicht wordt ook voor een an der serviceniveau gekozen", zei wethouder Maria le Roy gisteren Het college erkent dat het budget per servicecentrum (150.000 euro) te krap was begroot. Alleen Nieuw- vliet heeft al meer dan zeven ton gekost. Van het beschikbare bud get van ruim 895.000 euro is tot op heden bijna 893.000 euro uitge geven. „Dat geld is overigens niet geheel aan Nieuwvliet besteed. De voorbereidingen voor Groede en Cadzand zijn ook van dit budget betaald", aldus Le Roy. Met aangepaste bedden en sanitair, tilliften of hulp bij de verzorging. door Frank van Cooten OOSTBURG - Mensen met een be perking of chronische ziekte kun nen momenteel, op een enkele uit zondering na, nergens in Zeeland van een onbekommerde vakantie genieten. Zorgdienstverlener ZorgSaam wil daarom samen met recreatie-ondernemers en de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten se rieus werk maken van zorgtoeris- me in Zeeuws-Vlaanderen. „Er is al genoeg over geschreven. Nu moeten we het gewoon doen", zei Arnold Schelfhout, lid van de raad van bestuur van ZorgSaam, gisteren tijdens de startbijeen komst in het ziekenhuis in Oost- burg. ZorgSaam wil zich profileren als le verancier van alle denkbare zorg diensten bij hotels, campings en bungalowparken. Een aangepast bed, een tillift of hulp bij de dage lijkse verzorging zijn hier voorbeel den van. Ook zorgverzekeraars zijn geïnte resseerd. Een hotelbed is immers goedkoper dan een ziekenhuisbed. Er liggen kansen genoeg, rekende Tatiana Booi van de Kamer van Koophandel voor. Door de toenemende vergrijzing stijgt het aantal mensen met een zorgbehoefte immers aanzienlijk. Als ondernemers daarop inspelen, betekent dat 700.000 extra over nachtingen in Zeeland, waarvan een groot aantal in Zeeuws-Vlaan deren. „De branche in Zeeuws-Vlaande ren is echter onvoldoende op de hoogte van de kansen. De recrea- 03 Zeeuwse recreatie-ondernemers moeten meer inspelen op zorg- toerisme. Dat kan 700.000 extra overnachtingen opleveren. Kan sen blijven nu onbenut. - GOES - Kinderen op de kinderafdeling van het Oosterscheldeziekenhuis in Goes hadden gisteren een leuke mid dag: vijftien spelers van voetbalclub RBC Roosendaal brachten een bezoek aan de zieke kinderen, en fleurden ze op. Petten, posters en natuurlijk foto's met handtekeningen werden door gretige handen in ontvangst genomen. foto Willem Mieras Onvoldoende bewijs dat Terneuzens echtpaar motorzaak afperste. TERNEUZEN - Een echtpaar uit Ter- neuzen (37 en 44 jaar) is gisteren ook in hoger beroep door het Haagse gerechtshof vrijgesproken van de afpersing van een motor zaak in Alphen aan den Rijn. In juli 2004 werd een handgranaat opgehangen aan de deur van de motorzaak. In december van het zelfde jaar ontplofte in het week einde een granaat in de zaak. Op de granaat aan de deur zat een haar van de vrouw uit Terneuzen. Het paar zou de motorzaak heb ben afgeperst, omdat het vriendje van de eigenares nog een schuld open zou hebben staan bij de Ter- neuzenaar. Hij zou een BMW van de Terneuzenaar hebben gekocht zonder daarvoor de afgesproken 50.000 euro te betalen. Volgens de rechter kon dat alle maal niet worden bewezen. Twee medeverdachten zijn even eens vrijgesproken. Eén van deze verdachten, een 39-jarige Alphe- naar, zit nog in de voorlopige hech tenis. Hij wordt ervan verdacht dat hij de moord op de Amsterdamse kroegbaas Thomas van der Bijl heeft georganiseerd. POORTVLIET - In de Ontmoetings- kerk in Poortvliet is morgen een minimarkt met tweedehands-, nieuwe- en zelfgemaakte artikelen. Aanvang: 14.00 uur. tie-ondernemers hebben lopen sla pen", daagde John Smael, adviseur private activiteiten bij ZorgSaam, uit. „Maar gezien de aanwezigen op deze bijeenkomst zijn er geluk kig ook nog wel enthousiaste men sen." Zoals de familie Van Damme van camping Groede. Deze camping heeft drie badruimtes voor minder validen. Of Bram en Gabrielle van de Berghe van hotel De Wielingen in Cadzand-Bad. Daar staan aange paste bedden, rolstoelen en zuur stoftankjes. Schelfhout overhandigde het echt paar daarom het eerste informatie bord voor op de muur van het ho tel om gestalte te geven aan de slo gan 'Vakantie met zorg in Zeeuws-Vlaanderen'. Wethouder Toon Maas van de ge meente Hulst bekijkt of zorgtoeris- me ook een belangrijke rol kan spelen in het plan Perkpolder. De gemeente Terneuzen wil samen met ZorgSaam busjes laten rijden. Future Batterie Daniëlsweg23 -4451 HP Heinkenszand Tel. (0113) 56 70 96 06 21 64 06 33 Fax (0113)21 3220 E-mail info@future-batterie.com Dins-/donderdag 9.00-14.00 op afspraak WEEKEND Zaterdag 10, zondag 11 en maandag 12 mei 2008 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tijdens feestda gen alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111 -412906; open za. 9.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111 -412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance Stichting Dierenvrienden Schouwen Dui- veland, tel. 0111 - 406111 ZAAMSLAG - De familie Herwegh heeft via de gemeente Terneuzen de media 'dringend' verzocht geen aandacht te besteden aan de uit vaartdienst van Peter Herwegh. Ook anderen die bij de uitvaart niets van doen hebben, worden ge vraagd weg te blijven. Postbode Herwegh stierf vorige week vrijdag als gevolg van ernsti ge mishandeling tijdens de Konin ginnenacht in zijn woonplaats Zaamslag. Twee jongeren, uit Zaamslag en Terneuzen, zitten vast in verband met deze zaak. Herwegh wordt morgen gecre meerd. In verband met de beslotenheid maakt de familie de tijd en locatie van de uitvaart niet bekend. Eer der verzocht ze al geen stille tocht of andere herdenkingen te organi- Tip: Tas of shawl van BURBERRY of ARMANI. DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57