Veel voorraad: Ouders 'beleven' drugs door zien van xtc en ruiken aan wiet 4> Havenpaviljoen blijft probleemkind Motorrijder bij botsing Borssele zwaargewond Opsporingsambtenaar beter herkenbaar Pinksterfakkel doet zeven kerken aan Alle Jordaans komen van Coedereede Klassieke motoren, auto's en jukeboxen Kinkobra en Divatown spelen in Het Diekhuus Tempur®-dealer Superspeeldag met spel en theater 26 Vrijdag 9 mei 2008 PZC S BORSSELE - Een motorrijder is gis teravond rond half negen bij een ongeluk op de kruising van de Monsterweg/Noordsingel in Bors sele zwaargewond geraakt. De motorrijder kwam daar, door nog onbekende oorzaak, in aanrij ding met een auto. Twee ambulan ces waren ter plaatse om hulp te verlenen. Het slachtoffer is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis in Goes gebracht. ZIERIKZEE - Buitengewoon Opspo- rings Ambtenaren (BOA's) zijn vanaf vandaag in de gemeente Schouwen-Duiveland duidelijker te herkennen. Volgens landelijk be leid geeft: wethouder Ad Verseput aan vijftien BOA's in de gemeente vandaag een speciaal insigne. Die bijeenkomst is openbaar en begint om 9.00 uur in het gemeentehuis. Onderwerp volgens wethouder steeds meer bespreekbaar. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Drugsverslaving en aan verwante problemen worden ook op Schouwen-Duiveland steeds be ter bespreekbaar. Dat is mede het gevolg van een uitgebreide preven tieve aanpak, waar de gemeente in 2005 mee begon. Die conclusie trekt wethouder Gilles Houteka mer drie jaar na de lancering van dat beleid. Zo zijn de homeparty's een suc ces. Op die bijeenkomsten, vol gens Houtekamer 'volgens het principe van tupperware-avon- den', worden ouders voorgelicht over drugsgebruik onder jongeren. „Ze krijgen daar ook echt xtc te zien en wiet te ruiken", geeft de wethouder aan. Hij benadrukt dat RENESSE - Het Schouws Koperen semble is zondag te gast tijdens de ochtenddienst in de Jacobuskerk in Renesse. Ook wordt tijdens de dienst de pinksterfakkel ontstoken. Die gaat vervolgens langs de zeven ker ken in de Westhoek die samenwer ken onder de noemer 'Wind kracht 8'. De dienst wordt rechtstreeks uitge zonden door Radio Schouwen- Duiveland en begint om 9.30 uur. COEDEREEDE - Jef le Granse vertelt vandaag in het gemeentehuis van Goedereede over zijn stamboom onderzoek in Zuid-Afrika. Het blijkt dat alle mensen in dat land met de naam Jordaan afstammen van twee Fransen die in 1688 mee voeren op een schip vanaf Goed ereede. De bijeenkomst begint om elf uur. er niet alleen ouders van 'gebruik ende' jongeren op af komen. „Er zijn daar ook ouders die geeri pro blemen kennen. Die willen dat juist voor zijn." Tot nu toe zijn vijf zulke avonden gehouden, in vier verschillende plaatsen. Ze trokken samen vijftig belangstellenden die bij elkaar 88 kinderen hebben. Volgens plan zijn ook scholen de afgelopen jaren actief benaderd om leerlingen voor te lichten. Hou tekamer ziet ook daar een mentali teitsomslag. „Vroeger werd het pro bleem doodgezwegen, nu merken we juist dat een school als Pontes het als een meerwaarde ziet dat ze een contactpersoon heeft die alles over dit onderwerp weet. De WJ Drie jaar na het opzetten van een plan voor de aanpak van drugsgebruik ziet de gemeente Schouwen-Duiveland positieve re sultaten. GOES - Klassieke auto's, motoren, brommers en onderdelen daar voor staan van zaterdag tot en met maandag (tweede pinksterdag) te kijk in de Zeelandhallen in Goes. Er zijn ook authentieke jukeboxen te bewonderen. De beurs opent zaterdag om 12 uur en beide pinksterdagen om ro uur. Zondag doet de oldtimermolen tocht met driehonderd auto's de beurs aan. MIDDELHARNIS - Rock-'n-rollband Kinkobra uit Gorinchem treedt morgenavond op in Het Diekhuus in Middelharnis. Het trio bestaat ruim een jaar en brengt binnen kort haar eerste cd Before I forget uit. In het voorpgramma staat Diva town. Die band begint om 22.00 uur. Toegang kost vijf euro. school treedt daar echt mee naar buiten." Naast preventie heeft de gemeente ook voorzieningen voor jongeren die toch in de problemen komen. Zo wonen sinds begin vorig jaar vier ex-gebruikers in een woning aan het Gat van West-Noord-West in Zierikzee. Daar krijgen ze bege leiding. Het is de bedoeling dat ze op termijn doorstromen naar een meer zelfstandige manier van wo nen. Voor de zware gevallen is op het ei land geen plaats. Zeeuwse gemeen ten financieren daarvoor samen opvangcentra in Vlissingen. Houte kamer acht het niet onmogelijk dat zo'n voorziening er ook op Schouwen-Duiveland komt. „We wisselen daarover wel eens van ge dachten met Emergis en Zeeuw- land. Maar zoiets kost enorm veel geld. Dat is, als het er al van komt, iets voor de lange termijn." Ondernemers Renesse bereiden zich voor op drukte met Pinksteren. door Melita Lanting RENESSE - Bierwagens rijden af en aan in Renesse. Bij feestcafé de Zoom wordt de muziek getest en aan de overkant bij Cabanaz wordt een koelkast volgepakt met flessen rosé. Renesse maakt zich op voor een druk Pinksterweekein- de. Niet in de minste plaats vanwe ge de Renessetour. Een jaarlijks te rugkerend feest voor met name de Duitse jongeren. Maar ook de regu liere gasten zullen komen: de ge zinnen met kinderen die het lange weekeinde benutten om er even uit te gaan. En niet te vergeten de dagjesmensen want de weersver wachting is heel goed. Dus bereiden alle ondernemers zich voor op topdrukte. Of het nu gaat om drinken of om eten. „Wij zijn er klaar voor", zegt René Oudesluijs van restaurant Helder. Hij verwacht dit weekeinde een ge zellige drukte. „Misschien niet zo zeer van de jongeren, maar we pas sen ons wel een klein beetje aan. We zetten de grill buiten en gaan Braziliaans grillen. Binnen is het gewoon a la carte eten." Bij de frietzaak Whizz-burger ligt de vrie zer inmiddels bomvol met friet en frikandellen. „Hoeveel ik extra heb ingekocht? Heel erg veel. Ik heb al leen al zestig dozen friet van 12,5 kilo per doos", zegt Marcel de Bil. „En komende zaterdag komt er nog een hele bestelling binnen." Voorraad, voorraad voorraad. Dat is waar het om draait dit weekein de. Bierwagens vullen de biertan ken en zullen later dit weekeinde nog eens terugkomen. Maar ook frisdranken worden in grote hoe veelheden de horecazaken binnen gedragen. „We zullen zeker met dit weer ook het fris extra aan de man moeten brengen", zegt Koen lachman van De Stulp. „Anders wordt er met die warmte wel heel veel bier gedronken." De ondernemers hopen veel om zet te draaien, maar dat betekent ook lange dagen maken. „We zijn open van 9.00 uur tot 2.00 uur 's nachts", zeggen de broers Ron en Bram van Prooijen van vis kraam Merlijn. De mannen heb ben extra verse vis ingeslagen om aan de vraag te kunnen voldoen. „En alles in een geweldige sfeer hè. Het gebeurt wel dat ze 's avonds niet meer kunnen betalen, maar dan zie je ze de volgende morgen gewoon om 9.00 uur terugkomen om te betalen. Dat is toch prach tig?" Alle ondernemers roemen het pinksterpubliek. „Het is heel hectisch maar vooral heel gezel lig", zegt Tanja Krijnse Locker van World of Drinks. „Er gebeurt ei genlijk nooit wat negatiefs." Voor de avondmaaltijd is de barbecue fa- 'We zullen zeker met dit weer ook het fris extra aan de man moeten brengen' voriet. Op de camping maar ook naast de auto op het transferium. Voor slagerij Tolhuijsen goede han del. Vanaf Pasen is Rob Tolhuijsen al bezig met de voorbereidingen. „We zijn er klaar voor. Laat ze maar komen", zegt overbuurman André van Leeuwen van super markt C1000. Hij verwacht zater dag nog zes vrachtwagens vol met goederen en hoopt daarmee de drie pinksterdagen uit te kunnen zingen. „Alleen brood krijgen we dit weekeinde nog extra binnen." Renessetour een begrip De Renessetour is een begrip onder Duitse jongeren. Ze spreken in groepen af om met Pinksteren naar de bad plaats te komen. Tijdens de Renessetour worden speciale activiteiten georgani seerd zoals een biergarten en muziek. De Renessetour is een jaar of tien geleden gestart door enke le ondernemers. De Renessetour trekt meer dan tienduizend jongeren Het overgrote deel komt vrij dag binnen en vertrekt weer op maandag. kijk ook op www. DRUKVERLAGENDE MATRASSEN EN KUSSENS Paspoortstraat 32-34 4388BH O-Souburg Tel: 0118-469670 Ma: 13:00-17.30 Di-Vr: 09:00 - 17:30 Za: 09:00 - 16:00 Kloosterpoort 5 4421 SN Kapelle Tel 0113-330888 Ma: Gesloten Di-Vr: 10:00 - 17:00 Za: 10:00-16:00 ZIERIKZEE - Het Welzijnshuis in Zierikzee houdt vandaag samen met de Mr. Breeveltspeeltuin een superspeeldag. Die begint om 13.15 uur met een theatershow in het Multi Functioneel Centrum in de De Huijbertstraat. Daarna gaat de hele stoet naar de speeltuin aan de De Brauwstraat, waar kinderen vanaf 14.30 uur ge schminkt kunnen worden en een ballonnenclown zijn kunsten ver toont. De middag is voor kinderen van vier tot twaalf jaar. Meedoen is gra tis, inschrijven hoeft niet. Snack-kiosk mag in Zierikzee, maar vaste stek met terras niet. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Hij is negentien be zwaarschriften, twee uitspraken van de Raad van State en acht rechtbankprocedures verder en nog is er geen groen licht voor zijn 'Havenpaviljoen'. De gemeente heeft het bezwaar schrift van ondernemer Ger Lager- weij tegen het niet verlenen van medewerking voor de bouw van het gewenste paviljoen niet ont vankelijk verklaard. Lagerweij baalt, maar is absoluut niet van plan de strijd rond het door hem gewenste vaste snackverkooppunt op het Luitje in Zierikzee op te ge ven. Lagerweij ligt al ruim elf jaar in de clinch met de gemeente. In zet: een vast snack-paviljoen met een comfortabel terras. Daar is ab soluut behoefte aan volgens Lager weij, maar tot op heden moet hij het doen met een snackkar. Dat is, stelt hij, voor de korte termijn wel te doen, maar op langere termijn onvoldoende. Wethouder Roel van der Wekken brengt daar tegenin dat Lagerweij van de gemeente toestemming heeft gekregen voor de bouw van een snackkiosk. Lagerweij: „Klopt, alleen daar heb ik weinig aan. Die is voor ons te klein en voor de om geving ongeschikt. ,Ik wil blijven staan waar ik nu sta, want dat is een prima plek. Maar dan wel in een mooi paviljoen. Daar blijf ik voor vechten." Ger Lagerweij drijft een snackkar aan het Luitje. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54