Marcel de Nijs betreurt vertrek Concurrentie voor Meidoornloop Nisse Toppers willen scoren in Zeeland Classic Rodenburg en Scott naar TTCM Meer wielrenners naar Axel Verantwoord ondernemen. w PZC Vrijdag 9 mei 2008 45 Voetbaltrainer wil bij Wolfaartsdijk afscheid nemen met promotie. door Marco Puik WOLPHAARTSDIJK - Deelname aan de nacompetitie is een soort terug kerend ritueel geworden voor voet baltrainer Marcel de Nijs. In zijn veertiende seizoen als hoofdtrai ner is De Nijs al toe aan zijn tien de toetje. „Ik weet eigenlijk niet be ter. Drie keer ben ik via de nacom petitie gepromoveerd." Met Wolfaartsdijk hoopt de oefen- meester uit Heinkenszand daar een vierde keer aan toe te voegen door promotie naar de derde klas se af te dwingen. Dit pinksterweek end wacht een dubbelprogramma met duels met Wemeldinge en De Noormannen. Het vertrouwen is momenteel groot bij Wolfaartsdijk. In de regu liere competitie werden de laatste zeven duels gewonnen, met het binnenhalen van de derde periode- titel als gevolg. In de eindrang schikking moest de Bevelandse for matie alleen kampioen DFS voor zich dulden. De laatste vijf duels le verden het indrukwekkende doel saldo op van 19 doelpunten voor en slechts drie treffers tegen. De Nijs, die vorig jaar met Seroos- kerke via de nacomeptitie promo veerde naar de tweede klasse, ver telt: „Vooraf gingen we voor een periodetitel of het kampioen schap. Nadat zes jaar dezelfde trai ner voor de groep had gestaan, moesten de jongens in het begin een beetje aan mij wennen. Ik ben een aanvallend ingestelde trainer, gericht op het creëren van veel kansen. Vorig seizoen leunde het team meer achterover. Eigenlijk hebben ze het halverwege de com petitie goed opgepakt." Hoe de nacompetitie ook afloopt, na één seizoen gaan club en trai ner alweer uit elkaar. De Nijs licht zijn vertrek toe: „Het eerste en tweede elftal trainen bij Wolfaarts dijk gezamenlijk. Het verschil tus sen beide teams is te groot en dat gaat ten koste van het eerste team. Volgend seizoen wilde ik daarom alleen het eerste elftal gaan trai nen. Vrijwel iedereen stond daar achter, maar een aantal bestuursle den niet. Dit doen we al jaren, dus we blijven het zo doen, zeiden ze. Marcel de Nijs Toen heb ik gezegd: dan ga ik weg. Met die beslissing had ik wel grote moeite, want zelf wilde ik eigen lijk niet vertrekken. Wolfaartsdijk is een gezellige vereniging, presta- tief ontbrak er alleen iets aan de trainingen. Ook voor de spelers is het een teleurstelling dat ik wegga. Het is gebeurd en het is niet meer terug te draaien." In Bevelanders uit Kamperland vond de trainer inmiddels een nieuwe club. „Er moet meer voet bal in dat elftal worden gebracht. De club wil graag vooruit en bin nen twee jaar terugkeren in de der de klasse." Met zijn huidige ploeg ziet De Nijs kansen in de nacompetitie: „In de competitie hebben we van Wemel dinge en Noormannen een keer verloren en een keer gewonnen. Nacompetitieduels zijn echter wed strijden op zich. Wij willen de stij gende lijn vasthouden. We gaan ons eigen spelletje spelen en van daaruit proberen we de drie pun ten te pakken." Wemeldinge is zaterdag de eerste opponent. „Die ploeg moet het vooral hebben van hard werken. Als wij geen ruimte weggeven krij gen ze het heel moeilijk. Het sei zoen bij Wolfaartsdijk is voor mij alleen maar geslaagd als we promo veren. Met het team dat er nu staat moeten we het gewoon afdwin gen." Marcel de Nijs vertrekt na één jaar als trainer van Wolfaartsdijk. Als afscheidscadeau wil hij via de nacompetitie promoveren naar de derde klasse. Weinig animo van atleten voor wedstrijd in Zak Zuid-Beveland. NISSE - Het aantal inschrijvingen voor de Meidoornloop, zaterdag in en om Nisse, heeft te lijden onder de meivakantie en de ZLM Stads loop, een dag eerder in Middel burg. Tot nu toe hebben zich, in clusief de wandelaars, slechts too deelnemers gemeld terwijl de tel ler in vorige jaren op 200 stond. Erik Kok uit Arnemuiden lijkt de sterkste deelnemers op de 15 km, nu oud-winnaar Wilko de Vos uit Kattendijke zich voor de 7,5 km heeft ingeschreven. Bij de vrou wen is Sandra de Block uit Hulst favoriet voor de zege bij de vrou wen op de 7.5 km, zeker na haar sterke optreden in de strandloop van Knokke, vorig weekend. Op de lange afstand vertrekt Marian ne de Kok uit Lewedorp als favorie te. De Meidoornloop over 7.5 of 15 Grote Kade 40-42 Goes Segeersstraat 66-68 Middelburg km start om 15.00 uur en wordt vooraf gegaan door een wandel tocht over 7.5 of 25 km en een fiets tocht van 25 km. Hiervoor kan tus sen 12.00 en 14.00 uur gestart wor den. Om 14.15 uur is er de snoep- zakloop voor de jeugd en om 14.30 uur de korte Meidoornloop over 1500 m. GOES - Tafeltennisclub TTC Delta Middelburg heeft het eerste team voor het komende seizoen rond. Lennard Rodenburg en John Scott worden de opvolgers van Jos Ver hulst en Wesley Wegman. Wouter van der Mark blijft het team trouw. De Middelburgse eerstedivisionist was op zoek naar versterking na dat het contract van Brabander Jos Verhulst niet verlengd werd en Wesley Wegman overstapte naar het Belgische Mortsel. De komst van Rodenburg lag daarna voor de hand. Hij is een speler uit eigen op leiding en keert terug uit de Bel gische competitie. John Scott (36), die in Helmond woont, was na het uiteenvallen van Disnierats zonder club. Hij scoorde afgelopen seizoen 79% in de eerste divisie, iets minder dan Jos Verhulst. „Maar hij kan dat compenseren in het dubbel. Daar in is hij veel beter dan Verhulst", weet trainer/coach Peter Boon. door Wim de Vos HEINKENSZAND - Het is de tijd van de klassieke wielerwedstrijden in Zeeland. Niet alleen bij de KN- WU-categorieën maar ook bij TMZ. Vorige week werd de Ronde van Noord-Beveland verreden en zaterdag staat de Zeeland Classic, met start en finish in Heinkens zand, op het programma. Nadat een samenwerking met de BWF (Brabantse Wielerfederatie) mislukte besloot de Wielerstich- ting Vitesse uit Heinkenszand zelf standig een 'grote' wedstrijd te houden. De Zeeland Classic werd meteen een succes. „Een unieke wielerwedstrijd", noemt pr-functionaris Sjaak Dek ker het evenement. Met winnaars als Jacques Schuit en Dennis Mesu blijkt de wedstrijd Zeeuwse trim mers goed te liggen. „En bijna alle wedstrijdtrimmers uit Zeeland doen aan deze wedstrijd mee", weet Dekker. Na de succesvolle eerdere edities is de belangstelling van buiten de provincie behoorlijk toegenomen. Bovendien mag ook de komst van de winnaar van de Ronde van Noord-Beveland, de Belg Tom Lin ten, verwacht worden. Dit sterke gezelschap krijgt zater dag 120 kilometer voor de kiezen. Twee grote ronden door de Zak van Zuid-Beveland, gevolgd door drie rondjes om Heinkenszand ma ken die afstand vol. De start is om 16.15 uur in de Dorpsstraat van Heinkenszand. De finish een klei ne drie uur later. GOES - Het wielercomité van Axel blijft volhouden met een kermis- koers voor elites zonder contract, beloften en amateurs A. De laatste jaren vertrok steeds een tegenvallend aantal renners maar dat lijkt ditmaal mee te vallen. Zo'n dertig renners hebben al inge schreven voor de wedstrijd die dinsdag in de Zeeuws-Vlaamse plaats gehouden wordt. Daarbij en kele Zeeuwen, zoals de plaatselijke Patrick Cornelissen, de jeugdige Ferdinand Boogaard, Pieter Israël, Christian Kik, Niek Rentmeester en routiniers Danny Schaut en Joh nny van der Klooster. Zij zullen het op moeten nemen tegen on der meer de winnaar van de Ron de van Yerseke, Peter van Agtmaal en verder Werner van Zimmeren, Jan Hordijk, Davy Jaspers en Rob Meiland. De wedstrijd gaat om 19.00 uur van start. De Golf nu verrassend betaalbaar vanaf 17.750,-. Golf Executive Pakket: RNS 300 radio-navigatiesysteem 0 16" Lichtmetalen velgen Middenarmsteun vóór Multifunctioneel lederen stuurwiel Telefoonvoorbereiding Cd-wisselaar Boordcomputer (plus) Golf Advance Pakket: Bi-Xenonverlichting Lichtsensor Automatisch dimmende binnenspiegel Elektrisch inklapbare buitenspiegels Regensensor Park Distance Control Nu voor 895,- Nu voor 1.795,- Uw voordeel 3.695,- Uw voordeel 825,- POPPE www.autopoppe.nl Vlissingen, Gildeweg 22. Tel.: 0118 - 42 40 00 Terneuzen, Handelspoort 4. Tel.: 0115 - 64 73 33 Hulst, Afrikaweg 18. Tel.: 0114 - 37 01 00 (servicevestiging) luslef BTW en BI'.M, vanaf €399,- pertr 15-2SSg/km. Geto [clusicf verwijderingsbijdrage c ind o.b v. Full Operational Leas ide afbeelding kan mecruitvoct 7 L'IOOkm (ILop 9 J - 22

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47