België rouwt om Francois Sterchele Zestig procent clubs is tegen de topklasse Blinden krijgen plaats in De Kuip bij duel Oranje Onderzoek naar omkoping lijkt nu al te stranden Hendriksen trekt zich terug uit zeilteam Vos via El Salvador naar de Spelen Eenhoorn technisch directeur honkbalbond De Haes sprint naar zege in Duinkerke Justine Henin wordt verrast in Berlijn Ton Lokhoff blijft trainer bij Excelsior PZC Vrijdag 9 mei 2008 43 „Jammer genoeg typeert dit ongeluk ook hoe snel Francois naast het veld leefde", zei Mare Brys, oud-trainer van de gisternacht door een auto-ongeluk overleden voetballer Francois Sterchele (foto). foto Dirk Waem/EPA Verongelukte spits van Club Brugge (26) was een echte laatbloeier. door Barry van der Hooft DEN HAAG - Wanneer Riemer van de Velde voor Heerenveen een spe ler scout en wil vastleggen, bete kent dat vaak een schot in de roos. Een jaar geleden was de oud-voor zitter zeer gecharmeerd van Fran cois Sterchele. Tot een transfer kwam het niet, omdat de spits van Germinal Beerschot Antwerpen (GBA) voor Club Brugge koos. In de nacht van woensdag op donder dag verongelukte Sterchele, op 26-jarige leeftijd. Sterchele verloor op de snelweg tussen Antwerpen en Knokke in de buurt van Beveren de macht over het stuur van zijn zwarte Por- ROTTERDAM - De KNVB roept op zaterdag 24 mei bij de oefeninter land tussen het Nederlands elftal en Oekraïne in De Kuip voor het eerst een speciale tribune voor slechtzienden en blinden in het le ven. In navolging van AZ, dat eind vo rig jaar de Nederlandse primeur had van deze speciale service, ruimt de nationale voetbalbond in het Rotterdamse stadion twintig plaatsen in voor visueel gehandi capten fans van Oranje. Zij luiste ren tijdens de wedstrijd mee met het commentaar van twee speciale in het stadion aanwezige verslagge vers, om zo het duel zo goed moge lijk te kunnen volgen. sche. Hij raakte van de weg, kwam in een sloot terecht, waarna zijn wagen tegen een boom tot stil stand kwam. Een eerste onder zoek wees uit dat Sterchele te hard reed. Het overlijden van de spits heeft de Belgische voetbalwereld in diepe rouw gedompeld. „Jam mer genoeg typeert dit ongeluk ook hoe snel Francois naast het veld leefde", zei Mare Brys, zijn oud-trainer bij GBA. „Sterchele was de meest talentrijke kerel die ik onder mij heb gehad." De viervoudig Belgisch internatio nal was aan zijn eerste seizoen be zig bij Club Brugge, zijn vierde club in vier jaar tijd. De spits met Italiaanse roots was bekend om zijn manier van jui chen: met de hand draaiend langs het oor, zoals ook Bayern Mün- chen-spits Luca Toni dat altijd Definitieve beslissing valt op 31 mei bij landelijke vergadering. ZEIST - De Nederlandse amateur clubs stemmen tegen de invoering van de topklasse en de uitbreiding van alle overige klassen. Dat is de conclusie na de regio- en cluster vergaderingen van de KNVB. Van de verenigingen die hun stem heb ben uitgebracht, is 60 procent te gen de nieuwe voetbalpiramide. Uit de vergaderingen blijkt dat zo wel invoering van de topklasse als uitbreiding van de lagere klassen tot veertien teams op weerstand stuiten. Als de regionale bijeen- doet. 'Horen jullie mij? Ik spreek met mijn voeten', is de uitleg. Ster chele, die als laatbloeier mocht worden beschouwd, maakte het gebaar de afgelopen jaren tiental len keren. Hij debuteerde pas in 2005 bij Charleroi onder trainer Jacky Mat- hijssen op het hoogste niveau. Na één seizoen koos hij voor GBA waar hij zijn definitieve doorbraak beleefde, vooral dankzij zijn 21 goals. Heerenveen wilde hem vast leggen, maar ook de Belgische top clubs Anderlecht, Standard Luik en Club Brugge lonkten naar zijn handtekening. Sterchele tekende De Belgische profvoetballer Fran- C°'s Sterchele (26 jaar) is in de nacht van woensdag op donder dag omgekomen door een au to-ongeluk. komsten de maatstaf zijn, stem men de districten West 1, Noord en Zuid 2 voor de invoering van de KNVB-plannen. Oost, West 2 en Zuid 1, waarvan Zeeland deel uitmaakt, zijn tegen, zij vormen sa men een meerderheid in voetbal land. De KNVB gaat met de stem ming niet overstag. Op 31 mei valt pas het definitieve besluit in Zeist. Dan brengen de zestig landelijke afgevaardigden hun stem uit. Het grootste district, Oost, is tegen en heeft dan dertien kiesmannen. West 1, waar voorstanders van de plannen huizen, heeft twaalf stem men. Daarna volgen Zuid 1 (tien kiesmannen), West 2 (negen) en Noord en Zuid 2 (beide acht). uiteindelijk voor vijf jaar bij Brug ge, ook omdat hij daar herenigd werd met Mathijssen. Dit seizoen had hij elf doelpunten achter zijn naam staan. Zijn laatste treffer maakte Sterchele op 13 april in de derby tegen Cerde Brugge (1-0). In het Jan Breydel Stadion wordt vandaag om 10.00 uur een rouwka pel geopend, waar een condolean ceregister kan worden getekend. De wedstrijd tussen Club Brugge en Westerlo gaat morgenavond door en wordt in een serene sfeer afgewerkt. Het duel zal starten met het clublied en één minuut ap plaus voor Sterchele. Voor, tijdens en na de wedstrijd zal in het sta dion geen muziek worden ge speeld. De Uefa betuigde gisteren per telegram haar medeleven aan Club Brugge. Francois Sterchele wordt dinsdag in Alleur begraven. BRUSSEL - Het vermeende omkoop schandaal rond Anderlecht- Sint-Truiden is nog maar pas losge barsten, maar nu al dreigt de zaak in België vast te lopen. Procureur René Verstringhe van de Belgische voetbalbond heeft laten weten dat zijn parket 'onmogelijk bewijzen van omkoping kan vinden'. De KVBV zal geen samenwerking met de burgerlijke rechtbank zoeken. „Ik ga het dossier niet doorspelen aan de rechtbank. Het parket moet zelf maar een onderzoek starten. De vorige keer, met het onderzoek naar vervalste wedstrijden door het netwerk rond de Chinees Zheyun Ye, mochten wij hun dos sier niet eens inkijken." GOES - Floortje Hendriksen heeft zich teruggetrokken uit de Yng- ling-kernploeg. De dertigjarige Middelburgse zeilster kan zich niet voldoende meer motiveren. Hendriksen trad vorig jaar toe tot de kernploeg van acht zeilsters. Uit hen worden er drie gekozen die in augustus naar de Olympi sche Spelen in China mogen. De keuze wordt in juli bepaald. RIJSWIJK - Wielrenster Marianne Vos doet deze maand in de aan loop naar de Olympische Spelen in Peking mee aan wedstrijden in El Salvador. Ze gaat van start in de klassieker GP de Santa Ana (15 mei) en de Vuelta Ciclista a El Sal vador (16-21 mei) en de Vuelta a Occidente (23-25 mei). De beslis sing om naar Latijns-Amerika uit te wijken, is genomen met bonds coach Johan Lammerts. NIEUWEGEIN - De honk- en softbal- bond KNBSB heeft bondscoach Robert Eenhoorn per 1 januari aan gesteld als technisch directeur. Hij heeft een contract voor vier jaar ge tekend. Eenhoorn had eerder zijn vertrek al aangekondigd als bonds coach van de nationale honkbalse lectie. Eenhoorn had verscheidene aanbiedingen vanuit de Verenigde Staten, maar verkoos in Nederland te blijven. SAINT-QUENTIN - Kenny de Haes heeft de derde etappe van de Vier daagse van Duinkerke gewonnen. De Belgische wielrenner klopte in de sprint de Noor Thor Hushovd en de Duitser Gerald Ciolek. De rit ging over 193 kilometer van Le Chateau-Cambrésis naar Saint- Quentin. De Fransman Stéphane Augé behield de leiding in het alge meen klassement. BERLIJN - Tennisster Justine Henin is gisteren al in de derde ronde van het internationale vrouwen toernooi in Berlijn uitgeschakeld. De Belgische nummer één van de wereld verloor in drie sets van Di- nara Safina uit Rusland: 5-7 6-3 6-1. Henin speelde haar tweede partij op gravel van dit seizoen. Naast Henin sneuvelde ook de als derde geplaatste Russin Svetlana Koeznetsova. De Oekraïense Bon- darenko won met t-6 6-2 6-2. ROTTERDAM - Ton Lokhoff is ook komend seizoen in de Jupiler Lea gue trainer van Excelsior. De 48-ja- rige oefenmeester verlengde giste ren zijn contract bij de Kralingers met een jaar. Excelsior eindigde dit seizoen als laatste in de eredivisie en speelt na de zomer een divisie lager. Lokhoff is sinds 2006 werk zaam in Rotterdam. In zijn eerste seizoen wist hij Excelsior nog in de eredivisie te houden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45