Eva Auad doet het nu met een band Metal in het verleden voert naar subtiele muziek nu Ook kroegen bol van jazz PZC Vrijdag 9 mei 2008 3 5 MIDDELBURG - Onder de noemer Jazz in the City staan vanavond als smaakmaker voor het Internatio naal Jazz Festival ook tien kroegen in Middelburg bol van jazz. De af trap wordt om 20.15 uur gegeven door Saxotones Groove Mission in 't Schuttershof Café. Verspreid over de avond volgen optredens van The Monday's in The Under ground, Johnny the Pollowops in De Pulk, lazzebell in Dinges, DJ Kuif in Seventy Seven, de Zeeuw se Sessie Band in Desafinado, Not James Dean in De Herberg, Al most Ordinary Jazz on Vinyl in 't Hof Talking Loud in De Geere en Champagne Charlie in Desafina do. De kroegentocht sluit aan op het openingsconcert van het festi val door Europe's first lady of the jazz Rita Reys, vanavond vanaf 20.00 uur in de Stadsschouwburg Middelburg. Nieuwe intendant Aviel Cahn geeft duidelijk visitekaartje af. door jeanette Vergouwen ANTWERPEN/GENT - De nieuwe in tendant Aviel Cahn van de Vlaam se Opera voert meteen enkele ver nieuwingen door. Het logo is an ders en hij wil elk seizoen in het teken stellen van een thema. In 2009 is dat Utopie. Cahn wil de nieuwsgierigheid van het publiek prikkelen. Hij pakt uit met boeien de nieuwe werken en een ploeg van jonge regisseurs en dirigenten. Cahn is opvolger van Mare Clé- meur, die dit jaar na achttien jaar afscheid neemt van de Vlaamse Opera. Het programma voor het seizoen 2008-2009 is door beide in tendanten samengesteld en bevat opera's uit de klassieke, romanti sche en hedendaagse periode. Mare Clémeur neemt in december afscheid met Falstaff van Verdi, een co-productie met Straatsburg. Het seizoen begint met Turandot van Puccini en daarna The Rape of Lucretia van Britten samen met Operastudio Vlaanderen. Welke soort vernieuwing de jonge Zwitser Cahn voorstaat, wordt meteen duidelijk met de uitvoe ring van Mazeppa van Tsjaikovski. Deze opera wordt 125 jaar na de première voor het eerst scenisch uitgevoerd in België onder leiding van Dmitri Jurowski in de regie van Tatjana Gürbaca. Cahn wil in de toekomst ook een Tsjaikovski cyclus brengen in de Vlaamse Ope ra. Cosifan tutte van Mozart wordt gedirigeerd door een barokspecia- list. Verder wil de nieuwe inten dant de komende jaren ook aan dacht besteden aan Italiaanse baro- kopera's van Monteverdi, Vivaldi en Handel. Het thema Utopie komt echt goed tot uiting met de opera Samson et Dalila van Saint-Saëns. Meer info:: www.vlaamseopera.be. Singer-songwriter Eva Auad tijdens haar eerste optreden met eigen band vorige week in De Spot in Middelburg. Tweede optreden in tweede ronde project Pop aan Zee. door Gijs Kamphuis VLISSINGEN - Poppodium De Piek in Vlissingen is vanavond het de cor voor Pop aan Zee. Het is de beurt aan de Vlissingse sin- ger-songwriter Eva Auad. Voordat de Nederlandse rockformatie Bet- tie Serveert het podium betreedt, mag zij aan haar thuispubliek la ten horen welke verbeteringen de bandcoaching van de afgelopen maanden, haar gebracht heeft. Vi sueel is er in ieder geval iets veran derd want Auad heeft sinds kort een begeleidingsband. Deze band is volgens haar een van de punten die door de coach tot stand zijn gekomen. Zo krijgt het repertoire letterlijk en figuurlijk meer body. Afgelopen zaterdag had ze in de Spot in Middelburg haar eerste optreden met de band. 'De connecties die ik nu heb dankzij Pop aan Zee willen me echt helpen' Het resulteerde volgens haar in een totaal nieuw en eigen geluid., „Nu stond er ineens een vette pop band in plaats van een meisje ach ter een piano, echt te gek", zo ver telt de Vlissingse enthousiast. Voor het coachingstraject kreeg Auad Blof-manager Frank van der Meijden toegewezen. Hij bracht haar in contact met zangcoach en beroepsarrangeur Peter Bouwens, die een aantal van haar liedjes in houdelijk onder handen nam. Het komt er volgens haar op neer dat haar nummers nu toegankelijker klinken en makkelijker meegezon gen kunnen worden door het pu bliek. Ze is door Bouwens meer commercieel gaan denken, vindt ze. Ondanks dat ze nu een band heeft, benadrukt de zangeres dat ze met haar muzikanten geen ech te groep is, zoals de andere Pop aan Zee acts. Het blijft Auad en band. De band leden hebben wel inspraak in de nummers, ondanks dat zij alles schrijft. Net als de andere Pop aan Zee acts heeft ook Auad twee nummers opgenomen voor de Pop aan Zee-cd. De Belgische pro ducer Peter Gilles deed in haar ge val de eindmix. Gillis werkt nor maal met de Vlaamse meiden groep K3. Een vakman, volgens Auad, die graag met hem mocht werken. Het hele project heeft bij de singer-songwriter vooral de hoop doen herleven te kunnen door breken. Iets wat naar eigen zeggen haar alleen nooit gelukt was. „De connecties die ik nu heb dankzij Pop aan Zee, willen me echt helpen. Dat is geweldig." Pop aan Zee met Bettie Serveert en Eva Auad vrij. 9 meiVlissingen, De Piek, 21.00 u, entree €7,50. Zie film op onze website: www.pzc.nl Sam's Falling brengt subtiel zachte muziek in Zeeuwse Concertzaal. door Mischa Beckers MIDDELBURG - De van oorsprong Nederlandse Cynthia Hall woont sinds haar negende in Canada en was in 1993 even terug in Neder land. Ze zocht een band, vond een pianist die weer een drummer ken de en zo ging het balletje rollen. Uit de geformeerde groep bleef uit eindelijk drummer Pim Bouwens over. Met Bouwens vormt Cynthia sinds 1998 Sam's Falling. Het echt paar woont in en opereert vanuit Vancouver, Canada. Sam's Falling is voor drie weken in Nederland en verzorgt diverse (ra- diojoptredens. Morgenavond spelen Hall en Bou wens in de Zeeuwse Concertzaal in Middelburg. Voor dat optreden én voor een uitzending bij radio 5 staan ook de twee ingevlogen ove rige muzikanten van de band op het podium. De rest van de tour maken Hall en Bouwens als akoes tisch duo. Tot nu verschenen twee cd's, Beyond the Rumours Edge (2002) en Simplify (2006). Als aankondi ging bij met name Simplify en op diverse webforums staat bijvoor beeld 'klinkt als Norah Jones, Dia na Krall'. De sound van Sheryl Crow is ook niet ver weg. „We heb ben veel respect voor de genoem de artiesten. Hoe onze muziek wordt beleefd en de vergelijkingen die men maakt is iets waar we geen greep op hebben. Onze mu ziek is een combinatie van zoveel stijlen dat er raakpunten zijn met veel verschillende artiesten en er worden veel (voor ons) verrassen de vergelijkingen gemaakt", zegt Bouwens. 'De teksten zijn snapshots van wat me dat op moment bezighoudt' De groep is bezig aan de derde CD, Coinciding. Bouwens meldt dat het album wat vertraging heeft opgelopen en daarom nog niet be schikbaar is tijdens de Nederland se tour. De release van Coinciding is vooralsnog de tweede week van juli. „Op to mei spelen we alleen eigen werk van onze drie cd's, dus inclusief nummers van Coinci ding." Bouwens begon als drummer en jamde op jonge leeftijd zelfs met de metalbands Metallica en Anthrax. Dynamo in Eindhoven haalde destijds veel metalbands naar Nederland. Bouwens kende de organisator goed en kwam zo gemakkelijk in contact met grote bands uit het genre. Hij maakte ogenschijnlijk een grote overstap. „Ik was 17 jaar toen ik met Metalli ca en Anthrax als drummer speel de. Mijn muzieksmaak was toen al erg breed, van klassiek tot metal, maar ook in singer-songwriters was ik geïnteresseerd. Wat er naar buiten kwam toen ik serieus eigen werk begon te schrijven was geen metal. Het was een geleidelijk pro ces en ik volg natuurlijk de rich ting die de muziek zelf aangeeft." In dat proces maakt Bouwens me lodieën en sounds. Hall vertaalt het gevoel in die sounds - die Bou wens aan haar voorzingt - in de juiste woorden en past en meet net zo lang tot de tekst op de melo dieën passen. „De teksten zijn 'snapshots' van wat me op dat moment bezig houdt. Ik denk vaak aan onze na tuurlijke plaats in de wereld, onze directe omgeving en mijn observa ties van de simpelste of meest com plexe dingen in het leven en in mensen", legt Hall uit. Sam's Falling, zaterdag 10 mei, Mid- u delburg, Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur. Pim Bouwens en Cynthia Hall als het duo Sam's Falling

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37