P Controle examens rammelt Culinaire top staat pal voor Zeeuwse mossel Word ook abonnee! Hoe Zeeuws is Delta nog? Ride for the Roses sluit vandaag inschrijving mehbhmrnmm 12 en 13 Mama's favoriete geur op z'n voordeligst Natuurlijk rood 17.60 14.90 Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800-0231 231 GOES - Het oude nutsbedrijf Delta is al wijdvertakt. Het bedrijf inves teert in Moerdijk, Delfzijl, Broek-op-Langedijk, Limburg, Cu racao, België en nu ook in Ierland. Politieke redenen nopen het ener giebedrijf na te denken over de vraag hoe Zeeuws het nog is. Want bij gemeenten en provincie (de aandeelhouders) wordt steeds vaker hardop getwijfeld of een overheid nog wel aandelen moet hebben in een commercieel be drijf. pagina 3: commentaar pagina 2 en 3: Delta wordt steeds in ternationalen maar blijft Zeeuws GOES - Ride for the Roses sluit van middag om vijf uur alle inschrijvin gen. Aan de landelijke fietstocht voor de kankerbestrijding, die zon dag 31 augustus vanuit Goes wordt verreden, mogen vanwege de vei ligheid maximaal 12.000 liefheb bers meedoen. Dick van der Zaag, burgemeester van Goes, meldde gisteren dat dit aantal 'praktisch is bereikt'. „Het is een ongekend succes." De 100 kilo meter zit al sinds vorige week vol. Voor de 25 en 50 kilometer sluit vandaag de termijn. Alleen Zeeu wen kunnen zich later nog aanmel den. De organisatie maakt later be kend wanneer dat kan. Gedetineerde moet kinderen elke dag kunnen zien Zie pagina 5 reageer op www.pzc.nl Werknemer moet dag en nacht klaarstaan voor de baas 14% oneens 86% aantal reacties: 483 Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnen land: 4, 5 en 7; Buitenland: 9 en 11; Meningen: 14; Auto: 15 en 17; Weer: 22; Strips: 23; Agenda: 34; Cultuur: 35; Economie: 38 en 39; Beurs: 40; Sport: 41 t/m 45; Televi sie: 46 en 47. Vrijdag 9 mei 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 109 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 HET WEER: Zonnig Nooit te oud om te werken door Harmen van der Werf WOERDEN - Toprestaurateurs, vere nigd in de Nederlandse Vereniging Les Amis Gastronomiques (Vlag), maken zich ernstig zorgen over de eventuele teloorgang van mossel- kweek in Nederland. Ze hebben minister Verburg (Landbouw) en de Tweede Kamer gisteren opge roepen alles te doen om mossel zaadvisserij in de Waddenzee weer mogelijk te maken. „De Zeeuwse mossel staat in Euro pa bekend als de beste", verklaart Vlag-voorzitter Fons van Groenin gen, voormalig eigenaar van topres taurant 'Kaatje bij de Sluis' in het Overijsselse Blokzijl. „Zou de mos sel verdwijnen, dan is dat vergelijk baar met het verlies van de tulpen teelt in Nederland." De Raad van State deed in februa ri de uitspraak op basis waarvan de mosselzaadvisserij in de Wad denzee voorlopig verboden is. De Vlag reageert nu pas, na een op roep van Kees Boudeling, die tot 2001 de scepter zwaaide over het Kruiningse restaurant Inter Scal- des. „Wellicht zijn we wat laat", er kent Van Groeningen, „maar we wilden dit signaal toch nog afge ven. De kwaliteit van de Zeeuwse mossel is zo goed, die is niet te ver vangen door buitenlandse." Vooral oud-toprestaurateurs zijn aangeslo ten bij de Vlag. De bekendste deel nemer is Joop Braakhekke. Tweede keer nakijken wordt niet al te serieus genomen. DEN HAAG - De tweede controle van eindexamenwerk schiet te kort. Veel leraren die de antwoor den voor de tweede keer moeten nakijken, doen dat niet of voeren slechts een steekproef uit. Hier door kunnen eindcijfers te hoog of te laag uitvallen. Dat blijkt uit gesprekken met do centen. Ook onderwijsbond AOb bevestigt dat menig docent het niet zo nauw neemt met de regels. Volgens de Ieraren kost het twee de correctiewerk te veel tijd en be taalt het slecht. De AOb vindt het voldoende dat de eigen leraar van de eindexamenleering het werk de eerste keer al grondig nakijkt. Toet- senmaker Cito bestrijdt dat. Staatssecretaris Marja van Bijster- veldt is bezorgd over de tekort schietende controle. Zij wil ko mend jaar op een aantal scholen een experiment doen waarbij de antwoorden tegelijk worden door gestuurd naar de eerste én tweede corrector. De tweede beoordelaar kan daardoor niet langer zien hoe veel punten de eerste heeft toege kend en moet dus het werk zelf na kijken en een score bepalen. Het Cito staat achter zo'n proef AOb-bestuurslid Wim de Kok vindt het' plan echter onaanvaard baar. Zo lijkt het volgens hem als of de eerste corrector niet te ver trouwen zou zijn. Onderwijssocioloog Jaap Dronkers pleit voor betere controle. „Het eindexamen op de middelbare school is het ijkpunt van het Ne derlandse onderwijs. Het examen resultaat is bij ons immers de eni ge toelatingseis voor het hoger on derwijs." pagina 7: vloek van tweede controle DEN HAAG - Freek en Niek poseren bij hun foto in het Fotomuseum in Den Haag. Daar werd gisteren de tentoonstelling MC1R-Natuurlijk Rood Haar geopend. Uit de tientallen foto's van roodha- rigen die fotografe Hanne van der Woude in het Foto museum heeft geëxposeerd, spreekt haar fascinatie voor rood haar. Die werd aangewakkerd toen zij een krantenbericht las over het uitsterven van roodharigen. De fototentoonstelling loopt tot 29 juni. foto Valerie Kuypers/ANP Mexx Ice touch woman eau de toilette 40 ml -TQtSÖ" Christina Aguilera eau de parfum 30 ml -24 .KJKJ Deze actie geldt t/m zondag I) mei 2008

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1