Buitenland Medvedev voedt de hoop 1 Spaanse criminelen lopen vrij rond Vergeten bewaker komt om van honger 'Europa is continent van ouderen geworden' Ouders horen zoon vechten op voicemail Marokko beticht van doden vluchtelingen Japanse toeristen ontvoerd in Jemen Alcoholverbod in bus, tram en metro Londen 2EPIIIKSTERDA( GGEOPEND Si 171 ABSOLUTE BODEMPRIJZEN moskou - Op het Russische eiland Sachalin is een Noord-Koreaan ver hongerd. Het Noord-Koreaanse houtbedrijf dat hem voor het werk naar Sachalin heeft gestuurd, was vergeten hem eten te sturen. De verhongerde Koreaan werd bij een Russische inspectie ontdekt. Hij moest machines bewaken op een plek waar de Noord-Koreanen waren gestopt met het kappen van bomen. Brussel - Europa is een continent van ouderen geworden. Twee op de drie huishoudens hebben geen kinderen. Er zijn nu meer 65-plus- sers dan 14-minners, aldus het In stituut voor Familiebeleid in Euro pa gisteren. De instelling vraagt de EU-instel- lingen om actiever families te steu nen. „Nu is er elke 30 seconden een scheiding en elke 27 seconden een abortus", aldus het instituut. washington - Een Amerikaans echtpaar heeft minutenlang een nachtmerrie beleefd, toen het de voicemail afluisterde. Daarop hoor den de ouders hoe hun 22-jarige zoon in een vuurgevecht in Afgha nistan voor zijn leven vocht. De militair was met zijn mobieltje te gen zijn pantserwagen gebotst, waardoor het toestel het laatstge- belde nummer belde. De zoon kwam ongedeerd uit het gevecht. madrid - De Marokkaanse marine zou een rubberboot met daarin ze ventig Afrikaanse vluchtelingen tot zinken hebben gebracht. Daar bij zouden dertig vluchtelingen zijn omgekomen. Dit meldde de Spaanse krant El Pais gisteren na gesproken te hebben met vijf over levenden. De Afrikanen zouden uit onder meer Nigeria en Mali ko men. Zij probeerden op 28 april van Marokko naar Spanje te varen. MARIB - Twee Japanse toeristen zijn in Jemen ontvoerd tijdens een bezoek aan een historische dam in de stad Marib. Dat hebben een Je- menitische veiligheidsfunctionaris en een stamhoofd gisteren gezegd. De verantwoordelijkheid voor de ontvoering is niet opgeëist. Begin dit jaar kwamen in Jemen twee Belgische toeristen en hun Jemeni- tische chauffeur om toen hun kon vooi onder vuur werd genomen. LONDEN - De nieuwe burgemees ter, Boris Johnson, heeft gisteren een alcoholverbod ingevoerd in het openbaar vervoer van Londen. De drooglegging moet asociaal ge drag in bussen, trams, stations en metro helpen voorkomen, aldus de conservatief Het wordt vanaf 1 juni verboden in het openbaar ver voer van de Britse hoofdstad alco hol te drinken of open flessen met drank bij zich te hebben. Nieuwe Russische president zou willen hervormen. door onze correspondent Remco Reiding moskou - Dmitri Medvedev wil de strijd aanbinden met de toene mende inflatie en de enorme cor ruptie in Rusland. De 42-jarige ju rist werd gisteren beëdigd als presi dent. Twee uur na zijn aantreden droeg Medvedev zijn mentor en voorganger Vladimir Poetin voor als premier. Tijdens een statige ceremonie in het pompeuze Grote Kremlinpa- leis beloofde Medvedev het volk dat hij vol overgave aan het werk zal gaan. Met zijn rechterhand op de door een marcherende ere wacht binnengebrachte grondwet, zwoer Medvedev onder meer de mensen- en burgerrechten te res pecteren en te beschermen. De plechtigheid werd bijgewoond door 2400 gasten en gadegeslagen door miljoenen televisiekijkers. In het Westen, bij het bedrijfsle ven en onder liberalen bestaat de hoop dat Medvedev wil hervor- De Medvedevs foto ap men. Hij staat te boek als een 'ge matigd liberaal'. De afgelopen maanden drong Medvedev al aan op een beter investeringsklimaat, minder bureaucraten en minder dubbelfuncties van topambtena ren in staatsbedrijven. Ook verfoei de Medvedev het 'juridische nihi lisme' in Rusland, waar vrijwel nie mand de wet zou respecteren. Medvedev werd op 2 maart tijdens omstreden presidentsverkiezingen met ruim 70 procent van de stem men gekozen. Hij kreeg de steun van aftredend president Poetin, die volgens de grondwet niet aan Hoogste rechtsorgaan erkent na maanden chaos bij rechtbanken. door onze correspondent Henk van den Boom Barcelona - Rechters gooien het bijltje erbij neer, veroordeelde cri minelen lopen vrij rond en bur gers voelen zich niet veilig. Het zijn de gevolgen van de enorme chaos bij de Spaanse rechtbanken. Pas na een staking van twee maan den door het rechtbankpersoneel erkent nu ook de Algemene Raad voor de Rechterlijke Macht, het hoogste rechtsorgaan in Spanje, dat het zo niet langer kan. De druppel die de emmer in no vember deed overlopen, was de moord op het 5-jarig meisje Ma- riluz door een pedofiel die on danks een eerdere veroordeling nog vrij rondliep. Eerder deze week maakte de raad bekend dat in heel Spanje nog ruim 270.000 andere veroordeel den 'wachten' op de uitvoering van hun straf De dossiers stapelen zich metershoog op. Rechters kla gen over een achterstand van twee jaar. Eduardo Lopez-Palop, rechter in Madrid, heeft aangekondigd op te stappen, omdat hij niet langer de verantwoording wil dragen voor de gevolgen van de chaos. De enorme achterstand is niet het Het is een chaos bij de rechtban- ken in Spanje. Veroordeelde cri minelen lopen vrij rond. Het hoogste rechtsorgaan erkent nu dat er iets moet gebeuren. m t E iniiu bUL'ü m* stiiituiii fcliü Lciu u in iült!L;i.ib' uiimv üüiniijiLL een derde termijn mocht begin nen. Het is onzeker in hoeverre Medvedev zijn eigen koers kan va ren. Met Poetin als premier en te vens partijleider van Verenigd Rus land, krijgt het land vermoedelijk twee kapiteins op één schip. Medvedev komt aan de macht in een land dat volop profiteert van de hoge energieprijzen. Rusland beleeft voor het tiende jaar op rij economische groei, die gemiddeld 7 procent bedraagt. De toenemen de welvaart bereikt echter lang niet iedereen en wordt bedreigd door stijgende prijzen. De inflatie nam in 2007 toe tot 11,9 procent. De regering nam vlak voor de ver kiezingen drastische maatregelen door prijzen tijdelijk te bevriezen. In de eerste drie maanden van dit jaar bedroeg de inflatie al 4,8 pro cent. Medvedev beloofde gisteren opnieuw de strijd aan te gaan, maar hij presenteerde nog geen specifiek beleid tegen inflatie. De voorspoed van de laatste acht jaar had beter benut moeten wor den, meent analiste Maria Lip man. „In Poetins tweede termijn hebben nauwelijks hervormingen plaatsgevonden." enige probleem van de rechtban ken, ook de manier van werken is zwaar verouderd en inefficiënt. Er is nauwelijks sprake van enige vorm van automatisering, zodat de verschillende rechtbanken volle dig langs elkaar heen werken. Op die manier werd de dader van de moord op Mariluz door een recht bank veroordeeld zonder dat deze wist dat de man elders in het land al eens voor hetzelfde soort ver grijp was gestraft. Onder druk van de publieke opi nie heeft de regering meer perso neel en middelen toegezegd, maar het vertrouwen bij de Spanjaarden is niet groot. Drie jaar geleden beloofde de rege ring ook al de misstanden bij de rechtbanken aan te pakken, maar daar is niets van terechtgekomen. li StoomcabinelWhirlpool aktie. Spectaculaire aanbiedingen op de stoomcabines van o.a Riho, Schavis, Ri-jo, Villeroy S Both. ie Ballonprikaktie mal extra kortingen van 3 Éi IK, (bij aankoop van een badkamer van minimaal C2BVM1 alle A-meHcen, o.a. Grohe, Villeroy Boch en Sphinx keramiek en Hüppe etc. Voorbeeldlorting: Kranen Sani-Dump korting 25* I Extra leverancierskorting 10% Mloupilhktie geldt Net mrik netto* Extra Ballonkortmg max 10* Ruime showrooms met de nieuwste collectie! 85 Badmeubels: o.a. Thebalux, Primabad, Pelipal, Sanijura, Riho, Hagon, Gebo, Banubad, Detremiiherie, Sphinx en Villeroy Boch. 80 Douchecabines: o.a. Hüppe, Sphinx, Sealskin, Kermi, Samo, Rihp, Novellini, Villeroy Boch en PDP. 90 Baden: o.a. Villeroy Boch, Sphinx, Riho, Hoesch, Ucosan en Wave Design. Sanitair: o.a. Durayit, Ideaal Standaard, Laufen, Keramag en alle series van Villeroy Boch en Sphinx. Kranen: o.a. Hansgrohe, Damixa, Dombracht, Borma en alle series van Grohe. Stoomcabines: o.a. Riho, Jacuzzi, Villeroy Boch, Ri-Jo, en Schavis. Wand- en Vloertegels: o.a. Grespania> Sphinx en Villeroy Boch. Staat uw merk er niet bij? Vraag er gerust naar... wij kunnen alles leveren!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7