Zeeland vogels en planten herkennen vv Roparun live op radio Hennepkwekers cel in Burgemeester weerlegt kritiek op politie Rommelmarkt kerk voor het goede doel Little Miss Sunshine draait in Diekhuus pzc Donderdag 8 mei 2008 2 7 Dental Goes B.V. Wij werken aan uw glimlach! Voor informatie of reparatie van uw kunstgebit. Van de Spiegelstraat 56 4461 LN Goes T+31 (0)113231220 i F+31 (0)113 250335 www.excent.eu dentaigoes@excent eu Helpende handen voor mooie tanden. door Raymond de Frel zaamslac - De Terneuzense bur gemeester Jan Lonink heeft gister avond een bezinningbijeenkomst in de protestantse kerk in Zaam- slag aangegrepen om kritiek op het optreden van politie en hulp verleners in de koninginnenacht te weerleggen. De drie kerken in Zaamslag hielden de bijeenkomst om vanuit een bijbels perspectief stil te staan bij de dood van 56-jari- ge Peter Herwegh vorige week door zinloos geweld. Dominees H. de Haan en F. van Vliet en burge meester Lonink spraken voor een hallvolle kerk (met opvallend wei nig jongeren) de inwoners van het dorp moed en kracht in. Lonink wilde kritiek op de politie wegnemen. „Zij kwam om de over last van jongeren te beteugelen. Op het moment dat het misdrijf plaatsvond, was die overlast ook weg. Dat zal tijdens de rechtzaak blijken." Ook nam hij het op voor de hulpverleners. „De ambulance was er binnen twaalf minuten. De norm is vijftien minuten. Al na het eerste telefoontje zijn zij rich ting Zaamslag vertrokken." Lokale omroep heeft eigen verslaggever onder de hardlopers. zierikzee - Medewerker Arjan Me ijer van Radio Schouwen-Duive- land doet mee aan de Roparun. Dat biedt de lokale radio de gele genheid van binnenuit verslag te doen. Radio Schouwen-Duiveland besteedt tweede pinkersterdag veel aandacht aan de jaarlijkse estafette- middelburg - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren vijf man nen uit Schouwen en Zuid-Hol land veroordeeld tot gevangenis straffen van veertig dagen tot acht tien maanden plus taakstraffen va riërend van 180 tot 200 uur. De mannen waren betrokken bij het op grote schaal kweken van hen nep met kwekerijen in Zierikzee, Burgh-Haamstede, Colijnsplaat, Renesse, Wissenkerke en Rotter dam. Een 42-jarige man uit Zierik zee werd gezien als de man die panden beschikbaar stelde voor het opzetten van de kwekerijen en een 38-jarige inwoner van Ouwer- kerk als de man die panden huur de. Ook achtte de rechtbank bewe zen dat alle mannen deel uitmaak ten van een criminele organisatie. De hoogste straf, 18 maanden waarvan zes voorwaardelijk, kreeg de 42-jarige man uit Zierikzee op gelegd. Tegen hem was dertig maanden cel geëist. loop tussen Parijs en Rotterdam. Tussen 9.00 en 12.00 uur doet de omroep rechtstreeks verslag van de doorkomst van de renners op de Grevelingendam, als zij op weg gaan naar Oude Tonge. Aan de fi nish in Rotterdam staat sportver slaggever Hans Kik. De Roparun is een sponsorloop, waarvan de op brengst naar de kankerbestrijding gaat. Onder de deelnemers het Bru's Runningteam en de Schou wen-Duiveland Runners. |p: t Hrv Vleesveebedrijf Vers rundvlees, rechtstreeks van ónze boerderij in Baarland naar uiv diepvries. Wij garanderen een diervriendelijke productie. Betrouwbaar vlees zonder toevoegingen en op ambachtelijke wijze geslacht Thuisbezorgd (Walcheren, Noord- en Zuid Beveland) in pakketten van 20 kilo vöor^gpp per kilo. Burg. Vogelaarstraat 17 4435 AR Baarland TT (0113)63 96 44 M 06 51 35 96 21 janenanitagoud@planet.nl haamstede - De jaarlijkse rommel markt van de Gereformeerde Kerk (Platboslaan) in Haamstede wordt zaterdag gehouden. Taarten, huisgemaakte jam, hand werk en breiwerk, een rad van avontuur en een veiling van waar devolle spullen moeten de poten tiële kopers naar de Platboslaan lokken. De veiling begint om 11.00 uur. Vanaf 9.00 uur zijn de spullen te bekijken. De opbrengst gaat naar de Pola van der Donckstich- ting. Deze stichting steunt aids- weeskinderen in Zambia. middelharnis - Little Miss Sunshi ne is de laatste film die dit seizoen te zien is in het Diekhuus in Mid- delharnis. De zwarte komedie draait vanavond en begint om 20.00 uur. Little Miss Sunshine gaat over een Amerikaanse familie die op weg is naar een schoon heidswedstrijd. Vader, moeder, opa, zoon en dochter Olive (die aan de schoonheidswedstrijd mee doet) vertrekken in een gammele volkswagenbus voor een tweedaag se reis naar het wedstrijdpodium. Het is een weg met hindernissen. De Stampersplaat wordt begraasd door 24 shetlandpony's die het hele jaar rond op het eiland leven. Gids Theo de Kuiper kan vrijwel alle plantjes benoemen. foto's Melita Lanting Antiquariaat "Dat Narrenschip" www.datnarrenscbip.nl Turfkaai 11 le Middelburg (bij de bushalte!) 0118 - 674141 06 - 28146967. Open: do. t/m za. Grote collectie antieke landkaarten en prenten!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75