Parkeermeters bij centrum Toversluis De Stiel wint Tragel Games in Terneuzen Batavus Mambo Lekker fietsen, maar dan net even anders 769 - z PZC Donderdag 8 mei 2008 29 In plaats van dagtarief wordt prijs afhankelijk van parkeerduur. door Ronald Verstraten SLUIS - De gemeente Sluis plaatst aan het eind van het jaar parkeer meters bij recreatiecentrum Tover sluis aan de Nieuwstraat/Burge- meester Aernoudtsweg in Sluis. Daarmee voldoet de gemeente aan de belofte van een gedifferentieerd parkeertarief. Het gemeentelijk parkeerterrein bij Toversluis blijft weliswaar toe gankelijk via een slagboom, maar anders dan nu moet straks niet meer bij die slagboom worden be taald, maar bij een parkeermeter. Het tarief is dan afhankelijk van de parkeerduur en bezoekers hoe ven niet meer voor een hele dag te betalen. Ze kunnen het terrein weer via de slagboom verlaten met behulp van het uitrijkaartje, zoals gebruikelijk in parkeergara ges. Eind 2007 verhoogde de gemeente het dagtarief van 2 naar 3 euro. Be zoekers van het wokrestaurant in Toversluis klaagden daarover. Ze vonden het parkeerbeleid klant onvriendelijk en buiten alle pro porties. Bij aankomst in de avond uren moesten ze voor een hele dag betalen. Hen vrijstellen van beta ling stond de Parkeerverordening niet toe. Zoals die voor 2008 was vastgesteld, moest er op slagboom- Op het parkeerterrein bij Tover- sluis in Sluis komen parkeerme ters. Het tarief is gedifferen tieerd en wordt afhankelijk van de parkeerduur. terreinen 24 uur per dag worden betaald. De gemeente suggereerde het parkeergeld dan maar terug te vragen aan de restauranthouder: „Dit zou een goede reclame zijn om bezoekers te trekken." Ouders van kinderen die overdag Toversluis bezochten, klaagden ook. Bij het brengen en afhalen van hun kroost moesten ze twee keer het dagtarief betalen. Tover sluis lost dat nu zelf op, door een zogenaamde kiss and ride-strook aan te leggen voor mensen die al leen maar iemand willen afzetten. De strook wordt naar verwachting in de tweede week van juni in ge bruik genomen. De aanleg gebeurt tegelijkertijd met de vernieuwing van de tuin van Toversluis, waar mee al is begonnen. Er worden on der meer een botenbak en een verkeerstuin aangelegd. Automobiliste rijdt in sloot bij Axel AXEL - Een 61-jarige vrouw uit Axel is gistermiddag rond half één op de A. van Ostadeweg in haar woonplaats met haar auto in de sloot terechtgekomen. Ze was door onbekende oorzaak van de weg geraakt. Ze is voor onderzoek overgebracht naar het ziekenhuis in Terneuzen. Tijdelijke afsluiting Nieuw Neuzenweg HOEK - In verband met werkzaam heden door Delta wordt de Nieuw Neuzenweg in Hoek vanaf het Del ta-station (hoogspanningsmast) tot aan de Dow-haven vanaf half mei tot eind juli 2008 afgesloten voor alle verkeer in beide richtin gen. Het verkeer wordt met bor den omgeleid. B/mvi/s Waterbekers overbrengen was één van de onderdelen van de Hamshire Tra gel Games. foto Camile Schelstraete door Gino van den Broecke TERNEUZEN - Het was gisteren warm, zeg maar rustig heet. Toch weerhield dat de ruim i20cliënten met een verstandelijke beperking van Stichting Tragel er niet van zich flink in te spannen tijdens de Hampshire Tragel Games. De sportieve zeskamp werd uitein delijk gewonnen door het team van Atelier De Stiel. De winnaars waren door het dolle heen toen be kend werd dat ze met een score van 190 punten De Gespierde Spij kers uit Axel (182) en de Eecken- stein Stars (166) uit Sint Jansteen chter zich hadden gelaten. Spuit- hampagne werd gretig opgedron- en, de door wethouder Frank van ulle uitgereikte medailles ge- wd. Terneuzense hockeyclub Olym- pia stelde haar accommodatie be schikbaar en leverde ook nog enke le vrijwilligers. Twintig sportklas- scholieren van Scholengemeen schap De Rede uit Terneuzen kwa men voor een leerproject onder steuning bieden bij de zeskamp. Karlijn Nieuwets van het Hampshi re Hotel Terneuzen kwam eerder op de dag al een kijkje nemen naar de verrichtingen van de deel nemers, die zich uitleefden op sla lomlopen, doelschieten, waterbe kers overbrengen, hockeyen, toren- bouwen en hoepelgooien. „Het is schitterend om dit enthousiasme te zien. Wij ondersteunen ook pro jecten die ervoor zorgen dat be paalde doelgroepen activiteiten kunnen doen. Als je dan ziet hoe ze genieten, dan is de dag zeker ge slaagd." J. Bogaert v.o.f. Dubbele Poort 1-3 Hulst Tel. 0114-312185 Fietswereld De Winter Spuiplein 1 A Breskens Tel. 0117-381990 www.fietswerelddewinter.nl Mangnus Tweewielers Hulsterweg 36 Kloosterzande Tel. 0114-681822 Tweewieler Hengelsport De Boer Molendijk 1 Hoek Tel. 0115-442144 Profile Axel De Fietsspeeialist Kerkdreef 18-20 Axel Tel. 0115-530049 www.profileaxel.nl MARTIN DE FOUW TWEEWIELERS Axelsestraat 72 Terneuzen Tel. 0115-615843 Eigentijdse stadsfiets met accent op design Speciale styling Leverbaar in Spirit, DeLuxe en Surpreme versie 0 Mambo Deluxe (moederfiets) 0 Speciale bagagedrager 0 Stuurvergendeling 0 Dubbele standaard Zeer comfortabel Met 7 of 8 versnellingen Consumentenadviesprijs Bekijk alle Mambo versies bij de Batavus-dealer of check www.batavus.nl President Rooseveltlaan 735 j 4383 NG Vlissingen j 0118 441944 www.ascozeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67