Klem tussen België en Brabant Stadsloop Middelburg is supersterk bezet Ereplaatsen voor Van Goethem en Lavrijssen kuzine ichcim Sebastiaan Zweedijk in mountainbikeselectie Bosschaart gaat, Doesburg komt ^tQ 1 Donderdag 8 mei 2008 PZC B Prijskaartje tunnel houdt ruiters weg van Pinksterconcours. door Karei Pleunis AXEL - Hij is er de man niet naar de zaken rooskleuriger voor te stel len dan ze zijn. Zin voor realisme heet dat en Jan Klaassen, voorzit ter van de Ruitersport Vereniging Axel, vindt dat een gezonde eigen schap. Natuurlijk zou hij uitgebreid kun nen verhalen over het verleden, toen zelfs Poolse ruiters door het Axelse Bos galoppeerden, op zoek naar hindernissen en prijzengeld. En over de vele duizenden toe schouwers die in het verleden de ringen omzoomden. Overigens, niet alles is passé. Want hoewel een bezoek aan het Pink sterconcours in Axel niet meer zo vanzelfsprekend is als twintig jaar geleden, heeft het evenement nog altijd status. Tijdens de laatste uit gaven stonden er telkens zo'n tweeduizend toeschouwers langs de kant. Ongekend veel voor een wedstrijd die het toch vooral van regionale deelnemers moet heb ben. Klaassen: „Mensen die een heel jaar lang op geen enkel con cours ziet, kom je in Axel tegen. Wat dat is? Dat heeft waarschijn lijk te maken met de grandeur van weleer, toen er al weken voor het concours over Axel werd gespro ken. Dat mocht je niet missen." Zo laat Klaassen zich toch heel even meeslepen door en naar het verleden om vervolgens op te mer ken dat hij er absoluut niet blij mee is dat er op tweede pinkster dag nu ook in het Belgische Sint Niklaas een concours wordt geitou we Het Pinksterconcours in Axel heeft niet meer de grandeur van vroeger. De hippische wedstrij den in het Axelse Bos heeft last van veel concurrentie. den. „Dat staat nu voor de tweede keer op de rol en het scheelt ons flink wat deelname uit België. Je spreekt al snel over vijftig tot zes tig starts. Ja, jammer. Maar er valt niets aan te veranderen. Zowel Ne derland als België mag dan lid zijn van de EU, op het gebied van paar densport en data van concoursen is er tussen beide landen helemaal niets geregeld." Axel heeft trou wens elk jaar ook te maken heeft met concurrentie van het Pinkster concours in Bergen op Zoom. Dat kent eveneens een historie van ve le tientallen decennia. Klaassen: „Voor Walcherse en Be- velandse combinaties is dat con cours veel aantrekkelijker. Een re tourtje Zeeuws-Vlaanderen met de vrachtauto kost zo'n vijftig eu ro. Dat is veel geld. Het verbaast me daarom niets dat ze voor Ber gen op Zoom kiezen." Axel zit dus min of meer klem klem tussen Bergen op Zoom en Sint Niklaas. „Zo kun je dat om schrijven", zegt Jan Klaassen, in middels acht jaar voorzitter van de Ruitersport Vereniging Axel. „Maar dat betekent niet dat we overwegen voor de gemakkelijkste weg te kiezen en de handdoek te gooien. Ondanks al die concurren tie hebben we tussen de 175 en tweehonderd combinaties die sa men voor zo'n driehonderd starts zorgen. En we zijn uiteraard blij dat in Axel ook een wedstrijd uit de Rabo Topcompetitie Z dressuur wordt gereden. Daarvoor komen wel de beste combinaties uit heel Zeeland naar Zeeuws- Vlaanderen. En gelukkig", zegt Klaassen, „kun nen we het evenement financieel nog altijd rondbreien. Valt die on derbouwing weg, haken sponsors afj dan is het gebeurd. Definitief. Want eenmaal van de kalender is een terugkeer vrijwel onmogelijk. Dan wordt de datum van Axel on middellijk door een andere organi sator ingepikt. Dat laten we niet ge beuren. Het Pinksterconcours is een prachtige traditie die moet blij ven bestaan." Twee teams brengen grieten van naam aan de start op Markt. door Sjaak Sinke MIDDELBURG - Het aantal inschrij vingen voor de ZLM Don Stads loop morgenavond in de binnen stad van Middelburg is ruim hon derd lager dan vorig jaar. Maar ge let op de sterkte van de teams van Koole Sport en de ploeg die van start gaat namens het advocaten kantoor waarvan Niels Koole part ner is, is toch een spectaculaire wedstrijd te verwachten. Mogelijk M'Ptdt het parkoersrecord van Ste ve Brooks van 22 minuten en 36 se conden over drie ronden van 2,5 kilometer uit de boeken gelopen. Het eerste team van Koole Sport bestaat uit Wim Padmos uit Roc- kanje, onder meer twee keer twee de in de Kustmarathon, duatlonat- PW Voor de ZLM Stadloop die morgen in de binnenstad van Middelburg gehouden wordt, zijn minder aanmeldingen binnen dan vorig jaar. leet Armand van der Smissen uit Tilburg, Mauricio Gonzalez uit Veere, ooit deelnemer aan de Spe len in Seoel, André van Maldegem uit 's-Gravenpolder en Christina Peute uit Domburg. Het tweede team van Koole Sport wordt gevormd door duatlon- en wintertriatlontopper Wim Nieuw- kerk uit Fijnaart, oud-wereldkam pioen duatlon Huub Maas uit Et- ten-Leur, Patricia Bonjer (Helle- voetsluis) en Vlissinger Remy Vas- seur, die vorig jaar de triatlon van Stein won. Naast hemzelf bestaat het team van Niels Koole uit voor malig duatlontopper Miquel van Tongeren, Serge Nijssen, Petra van de Doel (allen Middelburg) en Chantal Koole (Zoutelande). Tot nu zijn er veertig teams aange meld. Ze bestaan uit vijf personen, onder wie minstens één vrouw. De klassering wordt bepaald door de vier beste tijden, waaronder mi nimaal één tijd van een vrouw. Er wordt ook een individueel klasse ment opgemaakt. De ZLM Stads loop begint om 20.00 uur op de Markt in Middelburg. Om 19.15 uur gaan de scholieren van start. door Wim de Vos wemeldinge - In het kader van de Milieu 123 Tijdritcompetitie was er gisteravond in Wemeldinge dub bel Zeeuws succes. Brian van Goethem won bij de junioren, Bir- git Lavrijssen werd tweede bij ju nior-vrouwen. Van Goethem reed ijzersterk. De Sluiskillenaar ging als eerste van start en deed alle ruim veertig na hem gestarte deelnemers in het stof bijten. Van Goethem raffelde de tien kilometer af met een ge middelde snelheid van dik 42 kilo meter per uur. Met haar tweede plaats bewees Lavrijssen wederom dat zij in haar categorie tot de top pers in het tijdrijden behoort. Met ruim honderd deelnemers was de tijdrit in Wemeldinge een succes. „Deze competitie is ter pro motie van het tijdrijden in het le ven geroepen. Elk KNWU-district organiseert jaarlijks een wedstrijd. Hopelijk werpt dit zijn vruchten af', zei Marcel Remijn, sporttech- nisch coördinator van het KN WU-district Zuidwest die de tijdrit samen met het wielercomi- té van Wemeldinge organiseerde. schoorsteenkappen windwijzers sierhekken poorten (geautomatiseerd) tuinhaarden rozenbogen, etc. Zuidweg 21 c Krabbendijke telefoon 06 53 25 44 96 www.hetkleinegeheim.nl goes - Mountainbiker Sebastiaan Zweedijk uit Kapelle is door bondscoach Leo van Zeeland gese lecteerd voor de nationale junio- renploeg die aan het EK voor ju nioren deelneemt. Het EK wordt op 18 mei verreden in het Duitse Sankt Wendel. Zweedijk is na Ruud Rentmeester (Goes), Jacco Wagenaar (Yerseke), Marco Minnaard (Wemeldinge) en Bart Maas (Hansweert) de vijfde Zeeuw in de nationale juniorense lectie mountainbiken. goes - Voetballer Geert Bos schaart speelt volgend seizoen voor derde-klassekampioen Vlis- singen. Bosschaart komt nu nog uit voor Goes. Eerder speelde hij voor VCK, Middelburg, Veere, Hoek, Terneuzen en Zeelandia Middelburg. Kyle Doesburg komt de Goese gele deren volgend seizoen versterken. De lange aanvaller komt over van zaterdag-hoofdklasser Kloetinge. Bij die club werd hij in de winter stop overgeheveld van de A-junio- ren naar de eerste selectie. Jan Klaassen, voorzitter van de Ruitersport Vereniging Axel. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 60