Rutte doet zijn best zonder te scoren Belgische baby Donna blijft in Nederland in OM voert strijd op tegen discriminatie Postkantoor weg uit Bolsward De ColourBox "HOE LANG MOETJE STUDEREN OMOGEN TE METEN?" NEDERLANDSE STANDAARD: GEEN SPECSAVERS STANDAARD: 3 JAAR GA TOCH METEEN NAAR SPECSAVERS PZC Donderdag 8 mei 2008 5 Reserveer nu voor onze: 1e Pinksterbrunch Moederdagbrunch op zondag 11 mei WD'ers in het land kritisch over leider van hun partij. door Dick Hofland en Wierd Duk DEN HAAG - Boris van der Ham is behalve D66-Kamerlid ook acteur. Dus weet hij het een en ander over de manier waarop een politi cus zich moet presenteren. Veel van je overtuigingskracht komt uit je ogen, weet Van der Ham. Als ogen de spiegels van de ziel zijn, dan heeft Mark Rutte (41) een pro bleem. Bij de politiek leider van de WD liggen ze diep en gaan ze ver borgen achter een brilletje, zo valt Van der Ham op. „Alleen daar door al krijgen mensen de indruk dat ze geen echt contact met Mark krijgen." Ligt het aan zijn ogen of is Rutte domweg te keurig en gaat hij ten onder in het verbale ge weld van Geert Wilders en Rita Verdonk, zijn voornaamste concur renten op 'rechts'? Het ontbreekt Rutte aan passie en een straatvechtersmentaliteit, vin den zijn critici. „Mark is netjes en beschaafd en dat is goed, maar je moet ook je punten kunnen ma ken", weet Huub Nauts van de WD-kamercentrale Brunssum- Onderbanken. „Dat vereist een po litiek killerinstinct dat hem niet is aangeboren. Wilders heeft het van nature, Rutte moet het leren." Hij valt het kabinet aan waar hij UTRECHT - Baby Donna mag in Ne derland blijven. Dat heeft de recht bank in Utrecht gisteren bepaald in een zaak die was aangespannen door de biologische vader van Donna, de Belg Bart Philtjens. De man had de baby verwekt bij een Vlaamse draagmoeder, omdat zijn eigen vrouw onvruchtbaar is. Tegen de afspraken in verkocht de draagmoeder de baby echter aan Nederlandse pleegouders. De rechtbank in Utrecht bepaalde drie jaar geleden ook al dat Donna voorlopig in Nederland mocht blij ven. De biologische vader kwam daartegen in het geweer, maar de rechtbank heeft zijn verzoeken af gewezen. maar kan. Doet, kortom, enorm zijn best. Maar het valt niemand op. Hoe hard Rutte er ook aan trekt, in de peilingen is de WD naar beneden gestort tot dertien zetels. Volgens Gerrit Voerman, 'Dat vereist een politiek killerinstinct dat hem niet is aangeboren' hoofd van het Documentatiecen trum voor Politieke Partijen, is Rutte in alles een sociaalliberaal, links in de WD. „Dus zou hij har dere, rechtse uitspraken moeten doen, maar daar schrikt hij ook weer voor terug." Bart Philtjens reageert ontgoo cheld. „Onbegrijpelijk. Hier kan ik niet mee leven. Ik krijg niet eens bezoekrecht. Ik wil mijn dochter zien." Hij heeft zijn dochter nog nooit ge zien. „Ik heb zelfs geen foto van haar." Philtjens en zijn vrouw hadden hun huis al geheel ingericht om het kind er te laten wonen. Zij overleggen met hun Nederlandse advocaat over eventuele verdere ju ridische stappen. Het meisje wordt onder toezicht gesteld en krijgt een gezinsvoogd. Die kan wel besluiten dat het voor Donna belangrijk is kennis te ma ken met haar biologische vader. Eric Wetzels is telkens weer teleur gesteld als hij aan vrienden en col lega's vraagt of ze Rutte hebben zien optreden in de media. Altijd is het antwoord: Nee. De voorzit ter van de WD-kamercentrale Brabant vindt Rutte wél goed, maar hij constateert ook dat zijn partijleider er niet in slaagt het gro te publiek te bereiken. Ger Jaarsma, voorzitter van de ka mercentrale Friesland, wil zich niet laten meeslepen door de pei lingen. „De komende jaren zal blij ken dat Rutte een charismatisch leider is, die past in het rijtje Wie- gel-Nijpels-Bolkestein." Voerman gelooft daar niets van. Hij vraagt zich af of een linksige VVD niet moet fuseren met D66. Volwassenen 25,00 p.p. Junior 12,50 p.p. Reserveren (0118) 410 502 Arneville Reserveren (0118) 638 456 www.amadore.nl BOLSWARD - Bolsward, één van de Friese elf steden, heeft sinds deze week geen eigen postagentschap meer. Door het faillissement van de plaatselijke Marskramer is ook het daarin gevestigde loket voor post- en bankzaken gesloten. De burgemeester van Bolsward (dat ïo.ooo inwoners telt) heeft be loofd met spoed in overleg te tre den met TNT Post om een oplos sing te vinden. Postkantoorklanten moeten nu tien (Sneek) of twaalf kilometer (Workum) reizen. „Het college gaat met TNT Post praten om zo snel mogelijk tot een oplossing te komen", beloofde burgemeester Willemien Vroegindeweij de raad van Bolsward gisteren. Marskramer Nederland liet weten op zoek te zijn naar een nieuwe ondernemer voor de zaak in Bols ward, inclusief het postloket. In de tussentijd wordt de winkel moge lijk vanuit de landelijke organisatie gerund. In 70 procent van zaken ging justitie over tot vervolgen. DEN HAAG - Het Openbaar Ministe rie is vorig jaar strenger opgetre den tegen discriminatie vanwege ras, geloof of seksuele geaardheid en tegen belediging en aanzetten tot haat. Hoewel het aantal aangif ten van discriminatie ten opzichte van 2006 is gedaald, zijn er meer zaken voor de rechter gebracht. Dat blijkt uit het jaarverslag 2007. Misdaad in 2007 4 3 2 infographic: ANP bron: OM In zo'n 70 procent van de 220 dis criminatiezaken ging justitie over tot vervolging. Harm Brouwer, de voorzitter van het College van Pro cureurs-Generaal, vindt dat nog te weinig. „We hebben van bestrij ding van discriminatie een priori teit gemaakt, dan verwacht je meer zaken." Het blijkt vaak lastig om discriminatie te bewijzen. Het OM overweegt nog steeds of het PW-leider Wilders zal vervol gen wegens discriminatie; in 2007 is veertig keer aangifte tegen hem gedaan. „Vanwege het spannings veld tussen vrijheid van menings uiting en discriminatie is dit een complexe zaak", aldus Brouwer. Ernstige vormen van discriminatie vinden vaker plaats dan 'eenvoudi ge'. Het blijkt dat bedreiging, mis handeling en brandstichting met discriminatie als motief vaker voor komen dan uitschelden. Het aantal mishandelingen en be dreigingen steeg ook, naar 58.600 zaken. „Dan gaat het om bijvoor beeld een klap of een dreun zon der dat iemand daar blijvend letsel aan overhoudt." Deze misdrijven vormen een uitzondering op veel andere vormen van criminaliteit die juist een dalende lijn tonen. Zo neemt het aantal moorden, ver krachtingen en aanrandingen al ja ren af. Jeugdcriminaliteit nam wel toe. 38.000 minderjarigen werden vervolgd, van wie 7000 meisjes. geeft kleur aan uw slaapkamer. Vraag naar de actievoorwaarden in de winkel of kijk op www.pullman.nl Uitgeslapen! incl. 2 ColourBox matrassen en Comfort-Topper. (ColourBox verstelbaar 4995,-) m Moord en doodslag j Zedenmisdrijven 81 Diefstal met geweld Aantal geweldsdelicten x 1.000 Wij garanderen onze klanten dat uw ogen altijd gemeten worden door opticiens met minimaal een 3 jarige overheidserkende opleiding. Dit is echter geen wettelijke vereiste. In Nederland is er namelijk momenteel geen regelgeving ten aanzien van opleidingseisen voor opticiens. Daarom mag iedereen zich opticien noemen, ook na het volgen van een 3 daagse cursus. Bij Specsavers vinden we dat niet kunnen. En daarom vindt u bij ons alleen professionele MBO-gediplomeerde opticiens of HBO-gediplomeerde optometristen. Gegarandeerd. Dit moet natuurlijk voor elke opticien gaan gelden. Steun daarom onze campagne en teken de petitie op onze site of in onze winkels. En als u dan toch in de winkel bent, kunt u gelijk gratis uw ogen laten meten. Door een gediplomeerde opticien natuurlijk. '.specsavers. nl/petitie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5