Voetbal België weer in opspraak Capello in het nauw Aantal buitenlanders aan banden Donderdag 8 mei 2008 Tip? sport@pzc.nl FBK-Games trekt volop toppers uit de atletiekwereld Den Haag stuurt VW na een jaar terug naar eerste divisie Voorzitter Roger Vanden Stock ontkent dat Anderlecht betrokken is bij gokpraktijken op wedstrijden van zijn club. foto Eric VicSai/EPA Onderzoek naar duel tussen Anderlecht en Sint Truiden. brussel - De Belgische voetbal bond gaat de wedstrijd tussen An derlecht en Sint Truiden van 26 april nader onderzoeken na ge ruchten over gokinzetten. Het Bel gische Sport/Voetbalmagazine maakte gisteren bekend dat er in China voor 1,2 miljoen dollar (778.000 euro) op het duel zou zijn gegokt. Anderlecht boog in de slotfase een i-o-achterstand om tot 4-1-winst na enkele discutabele beslissingen van de arbiter. Bij een overwin ning van Anderlecht met drie doel punten verschil zou fiks worden uitbetaald. België werd in 2005 ook al getroffen door een omvang rijk omkoopschandaal. De Chine se zakenman Zheyun Ye zou spe lers en trainers hebben omgekocht om uitslagen te beïnvloeden. In Azië wordt massaal gegokt op wed strijden uit de Europese voetbal competities. De zaak-Ye is nog niet afgerond. Voorzitter Roger Vanden Stock ontkende gisteren in een speciaal bijeengeroepen persconferentie met klem de betrokkenheid van zijn club. „Anderlecht is absoluut niet betrokken bij deze affaire, in welke vorm dan ook", aldus Van den Stock. „Indien gevraagd, zul len we meewerken aan het onder zoek zodat de waarheid aan het licht komt. Het kan niet dat de in tegriteit van Anderlecht op welke manier dan ook in twijfel wordt getrokken. Ik ben dan ook bereid om naar de rechtbank te stappen." Tim Pots, met zijn 33 jaren de jong ste scheidsrechter op het hoogste zurich - Voetballers mogen pas na vijf in plaats van twee jaar verblijf in een ander land van nationaliteit veranderen, vindt Fifa-voorzitter Sepp Blatter. De preses kondigde gisteren stren gere regels aan. Hij is bang dat het WK in de toekomst gedomineerd wordt door voormalige Brazilia nen. „Ik ben geen helderziende maar op het WK in 2014 zou het zo maar kunnen dat de helft van de spelers uit Brazilië komt. Dat moe- Belgische niveau, vindt het zeer onaangenaam dat hij in verband wordt gebracht met gokgeruchten rond de door hem geleide wed strijd. Omdat bij drie Ander- lecht-doelpunten een rol voor de scheidsrechter was weggelegd, wordt hij daar nu op aangespro ken. Pots zag een vermeende handsbal over het hoofd, negeerde een vlagsignaal van de assistent en zag een buitenspelsituatie over het hoofd. Pots: „Ik voel mij helemaal niet aangesproken. Moest ik bena derd zijn geweest, dan had ik toch na 90 minuten afgefloten bij 4-1 en geen risico's genomen? Nu liet ik zelfs één minuut langer overspe- 1^ Anderlecht ontkent dat het op enige wijze betrokken is bij een vermeende omkoopaffaire rond het competitieduel van enkele weken geleden met Sint Truiden. len dan de aangegeven extra tijd." Hij vindt het niet zo verwonder lijk dat er veel gewed werd op een zege van Anderlecht. „En ten twee de: als men beweert dat die match met drie goals verschil moest eindi gen, moet men Sint-Truiden bui ten elke vorm van verdenking stel len. Zij hebben gescoord. Wat voor slechte acteurs zijn zij dan wel niet? Ik heb ook geen enkele flater van de doelman gezien of ook maar één strafschopfout, wat ongewoon is als de match vervalst zou zijn. Ten derde: het klopt dat lijnrechter lo Carmeliet en ik een aantal keren niet op dezelfde lijn zaten, maar dat gebeurt nu een maal." Tim Pots zit met de zaak in zijn maag. „Dit is betreurenswaar dig. Je mag gerust weten dat ik na de match van de scheidsrechters- commissie een goed verslag heb ge kregen." ten we voorkomen", aldus Blatter. Zijn voorstel wordt behandeld tij dens het Fifa-congres in Sydney eind mei. Blatter wil sowieso het aantal bui tenlandse spelers in competities verminderen. In Sydney staat ook zijn 6+5-regel op het programma, wat betekent dat slechts vijf van de elf veldspelers buitenlanders mogen zijn. Volgens de EU is deze regel in strijd met de wet op vrij verkeer van werknemers in de EU. rome - Fabio Capello hangt een forse gevangenisstraf boven het hoofd. De bondscoach van Enge land zou informatie hebben achter gehouden voor de rechtbank. In de Italiaanse wet staat daar een straf van zes jaar cel voor. De Italiaanse trainer moest in maart als getuige voor de recht bank verschijnen in een zaak te gen een managementbureau uit Italië, dat de belangen behartigt van diverse topvoetballers. Capello vertelde de rechter geen banden te hebben met het bureau. Volgens de openbaar aanklager heeft de 61-jarige succestrainer ech ter informatie achtergehouden. De aanklager kondigde gisteren aan een uitgebreid onderzoek te gaan doen naar de mogelijk achter gehouden informatie. De Engelse voetbalbond wilde niet reageren op de aantijgingen tegen Capello. De Italiaan is sinds december bondscoach van de Engelsen. Kuijt: Ik voeg wat toe aan Oranje liverpool - Als het aan Dirk Kuijt ligt, is hij komende zomer met Oranje actief op het EK voetbal. „We hebben veel goede spitsen, maar ik denk dat ik wat toevoeg aan de ploeg", aldus Kuijt (27) gis teren op de website van zijn club. Hij ontbrak tijdens de laatste twee oefenduels van Oranje (tegen Kroa tië en Oostenrijk). Goede optre dens met Liverpool in de Cham pions League leverden hem een plek op in de voorlopige selectie. Nadai kan toch verliezen op gravel ROME - Tennisser Rafael Nadal heeft een zeldzame nederlaag op gravel geleden. De Spanjaard ver loor in de tweede ronde van het toernooi in Rome van zijn landge noot Juan Carlos Ferrero: 7-5 6-1. De Spanjaard kan bogen op een uitzonderlijke staat van dienst op het gemalen baksteen. Nadal ver5* loor tot gisteren slechts één keer in 104 gravelduels sinds de lente van 2005. In Rome had hij tot zijn nederlaag tegen Ferrero nog nooit verloren. Gert Steegmans wint tweede rit Duinkerke le cateau cambresis - De Bel gische wielrenner Gert Steegmans heeft gisteren de tweede etappe van de Ronde van Duinkerke ge- wonnen.Hij was de snelste in de massasprint, na een rit over 192,2 kilometer van Henin Beaumont naar Le Cateau Cambresis. De Ronde van Asturië is gewon nen door de Spanjaard Angel Vi- cioso. Na de vijfde etappe behield hij zijn leidende positie. De rit- winst ging gisteren naar zijn land genoot Pablo Urtasun Perez. Oranje houdt rekening met blinde supporters ZEIST - Blinde fans kunnen op 24 mei voor het eerst meegenieten met een wedstrijd van het Neder lands elftal. Speciaal voor hen is in De Kuip tijdens de oefeninterland tegen Oekraïne een blindentribu- ne beschikbaar. De KNVB heeft twintig plekken ingericht die via apparatuur voorzien worden van live commentaar van twee verslag gevers. Ook voor het andere oefen duel, op 1 juni tegen Wales, kun nen visueel gehandicapten een kaartje voor deze tribune kopen. Recordbod Chelsea op Real-verdediger Ramos madrid - De Spaanse internatio nal Sergio Ramos staat op het punt de duurste verdediger in de voetbalgeschiedenis te worden. Chelsea wil de 21-jarige voetballer voor 70 miljoen euro overnemen van Real Madrid. Real heeft het bod in beraad. Ra mos, die nog tot 2013 onder con tract staat bij Real, heeft ook de be langstelling van AC Milan, aldus de Spaanse krant El Mundo die het nieuws gisteren bracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59