Veroorzaker brand dient klacht in 'Zo'n hoofdziekenhuis hoort niet in Goes maar op Walcheren' Batavus Mambo Lonink weerlegt kritiek op politie Noodlokalen naar Ovezande Lekker fietsen, maar dan net even anders PZC Donderdag 8 mei 2008 29 Zierikzeeënaar is boos op Torentijd over beledigende opmerking. door Carla van de Merbel zierikzee - Marcel de Bruijn is weer thuis in Zierikzee. Afgelopen zondag was hij betrokken bij de brand in het huis van bewaring van gevangenis Torentijd in Mid delburg. De Bruijn zat in de cel waar de brand uitbrak; om precies te zijn; hij veroorzaakte de brand door met een brandende sigaret op bed in slaap te vallen. Hij is blij dat hij het kan navertellen, maar ook boos, omdat het zo lang duur de voordat hij uit de cel werd ge haald, maar vooral vanwege de be ledigende opmerking achteraf De Bruijn heeft een officiële klacht in gediend bij Torentijd omdat het eerste dat het afdelingshoofd na de gebeurtenis vroeg, was: 'Wie is hier de pyromaan?' De Bruijn, die niet wil vertellen waarom hij in Torentijd zat, is nog bezig de traumatische ervaring van zondagavond te verwerken. „Ik had geluk dat ik op een dubbel- cel zat. Als ik geen celmaat had ge had, was ik levend verbrand. Ik lag bovenin het stapelbed, die ander De man die afgelopen zondag be- trokken was bij een brand in ge vangenis Torentijd in Middel burg, heeft een officiële klacht in gediend. Rijopleidingen Lesprijs 32,- voor 50 minuten Pakket vanaf 959,- ind. examens Ook 10-daagse en 8-weekse opleidingen Telefoon (0113)22 0713 www.accent-rijopleidingen.nl Walchenaren moeilijk te overtuigen van keuze voor hoofdlocatie Goes. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Hoezeer de discus sievoorzitter en de forumleden ook hun best deden de zaal te over tuigen van de locatie Goes als bes te plek voor een hoofdziekenhuis voor intensieve zorg in Zeeland, veel Walchenaren blijven erbij: zo'n ziekenhuis hóórt op Walche ren. Dat bleek gisteren tijdens een door patiëntenvereniging Klaver blad belegde informatieavond in Pf| Tijdens een informatieavond over de ziekenhuisplannen toon den veel Walchenaren zich onte vreden over de keus voor een hoofdziekenhuis in Goes. de Zeeuwse Bibliotheek in Middel- burg. In Middelburg komt een nieuw zie kenhuis voor planbare zorg. Als dat klaar is, over zo'n vijfjaar, gaat het ziekenhuis in Vlissingen dicht. Op de sluiting van Vlissingen kwam gisteravond geen commen taar; wel op de keuze voor Goes als ziekenhuis voor hoogwaardige zorg. 'Het kan nog wel 25 jaar du ren voor die afslag bij Goes er is, zet dat ziekenhuis toch in de Mor- tiere, bij de A58.' 'Waarom niet een groot ziekenhuis op de plaats waar de meeste mensen wonen?' 'We worden hier ontpolderd met de ziekenhuiszorg.' Discussieleider Pieter Vierhout: „Het is vervelend, maar het is een gevoelskwestie. Stap over die gren zen heen. U krijgt een beter zie kenhuis in Zeeland." Burgemeester van Terneuzen komt ook op voor hulpverlening. ZAAMSLAG - De Terneuzense bur gemeester Jan Lonink heeft gister avond een bezinningsbijeenkomst in de protestantse kerk in Zaam- slag aangegrepen om kritiek op het optreden van politie en hulp verleners in de koninginnenacht te weerleggen. De drie kerken in Zaamslag hielden de bijeenkomst om vanuit een bijbels perspectief stil te staan bij de dood van 56-jari ge Peter Herwegh vorige week door zinloos geweld. Lonink: „De politie kwam om de overlast van jongeren te beteuge len. Op het moment dat het mis drijf plaatsvond, was die overlast ook weg." Ook nam hij het op voor de hulpverleners. „De ambu lance was er binnen twaalf minu ten. De norm is vijftien minuten. Al na het eerste telefoontje zijn zij richting Zaamslag vertrokken. lag onderin. Hij zag de rook en maakte me wakker. De vlammen kwamen toen al bijna tegen het plafond." De twee sloegen alarm, maar het duurde volgens De Bruijn 'wel 25 minuten' voor ze de cel uit waren. Voor De Bruijn waren het angstige momenten. „Je weet dat je geen kant op kunt. Je gaat alles doen om eruit te komen of om zuurstof te krijgen. Ik heb nog geprobeerd het raam in te slaan." Volgens locatie-directeur Jack Bur ger heeft het geen 25 minuten ge duurd voor De Bruijn en de ander uit hun cel werden bevrijd. „Het duurde korter dan tien minuten. Mensen die stress hebben, hebben een ander besef van tijd. Maar ik snap heel goed dat het voor de be trokkenen een traumatische erva ring is geweest." En die opmerking waarover een klacht is ingediend? „Het was fout om zoiets te zeggen. Het was niet de bedoeling hem daarmee te kwetsen. Hij heeft ook niets opzet telijks gedaan." Burger zegt dat de hulpverlening zondagavond volgens de standaard procedure is gegaan. „Eerst is ge probeerd te blussen via het kijk venstertje. Toen dat niet lukte, is de deur geopend." Roken in een cel is niet verboden, zegt Burger. „Een cel is te vergelijken met een privé-omgeving. Roken wordt pas verboden als iemand een gevaar is voor zichzelf of anderen." ovezande - De peuterspeelzaal en de buitenschoolse opvang in Ove zande worden tijdelijk onderge bracht in noodlokalen bij basis school De Zandplaat. De noodlokalen komen uit 's-Hee- renhoek waar ze in gebruik zijn bij de Don Bosco-school. Die verhuist in juni naar nieuwbouw. De peu terspeelzaal en buitenschoolse op vang in Ovezande zitten nu nog in soos De Klomp die na de zomer met dorpshuis 't Trefpunt wordt verbouwd. Speelzaal en opvang gaan later op in een nieuwe brede school in Ovezande. Spatbordstyling Eigentijdse stadsfiets met accent op design 0 Speciale styling 0 Leverbaar in Spirit, DeLuxe en Surpreme versie Mambo Deluxe (moederfiets) 0 Speciale bagagedrager o Stuurvergendeling 0 Dubbele standaard 0 Zeer comfortabel 0 Met 7 of 8 versnellingen Consumentenadviesprijs v-a €769- De Kromme Spaak 't Kapelse Fiets'UUS Dijkwelsestraat 22,Kapelle Tel. 0113-343391 www.dekrommespaak.nl Jeremiasse Fiets Fitness Troelstraweg 364, Vlissingen van de Spiegelstraat 54, Goes Tel. 0118-477230 0113-216063 www.fietsplezier.nl Rijwielhandel J. Krijger Westsingel 50 Borssele Tel. 0113-351890 Wim de Koster Tweewielers Nieuwe Kerkstraat 4 Kapelle Tel. 0113-341596 www.wimdekoster.nl NIEUW TERRASSCHERM NODIG?? 125,- EURO RETOUR VOOR UW OUDE SCHERM President Rooseveltlaan 735 4383 NG Vlissingen j 0118 441944 www.ascozeeland.nl Geïntegreerde koplamp (Mambo Surpreme) Tweepootstandaard Mambo Deluxe Afgebeeld Maïhbo Supreme (€899,-) Bekijk alle Mambo versies bij de Batavus-dealer of check www.Jbatavus.ni

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57