Colijnsplaat zoekt brandweerlui m/v Bevelanden op stoom voor Bangladesh Verkeershinder in Goes door Molentocht Dierenpension Den Inkel houdt open dag Dronken automobilist rijdt zich vast irs straat Bluesfestival ook in kerk Kwadendamme Barok en romantiek in grote kerk van Kapelle 26 I Donderdag 8 mei 2008 PZC B Junior Kamer de Bevelanden geeft vrijdag 16 mei een feest in Wemeldinge op stoomraderboot De Majesteit. Junior Kamer zamelt geld in met feest op stoomraderboot. door David Duijnmayer WEMELDINGE - Junior Kamer de Be velanden sluit vrijdag 16 mei het project Overleven met water af met een diner en een feest op de stoomraderboot De Majesteit. Het schip vertrekt vanaf de haven van Wemeldinge voor een tocht over de Oosterschelde. Als er voldoen de belangstelling is, is het boven dien mogelijk om een vlucht te maken in een watervliegtuigje. „We wilden iets unieks organise ren dat met water te maken heeft", licht Luyten van den Berg van de Junior Kamer toe. „Dit schip uit 1929 heeft nog gefigu reerd in de film G.I. Blues met El- vis Presley, en is nu in volle glorie hersteld." Het project, dat de serviceclub 'adopteerde' van stichting Simavi, is bedoeld om geld in te zamelen voor schoon drinkwater, sanitaire voorzieningen en voorlichting in Bangladesh. In het afgelopen jaar organiseerde de club onder meer een strandfeest, een mosselfeest en een sponsorloop. Voor het ge hele project is 72.000 euro nodig. De Junior Kamer streeft ernaar vol gende week vrijdag tijdens het feest (kaarten a 75 euro zijn nog verkrijgbaar) een cheque van mini maal de helft aan ambassadrice en gastvrouw Sylvana Simons te over handigen. Simavi heeft toegezegd het bedrag dan te verdubbelen. De Junior Kamer Bevelanden be staat uit maatschappelijk betrok ken ondernemers tot 40 jaar, die wonen of werken op de Bevelan den. „We hadden natuurlijk ook al lemaal wat geld in kunnen leggen en het aan Simavi kunnen over handigen", zegt Van den Berg. „Maar wij willen ons graag ontwik kelen. Het organiseren van evene menten en uitbreiden van ons net werk is een doel op zich. We pro beren in ieder geval elk jaar iets te doen. Wat hierna komt, is nog een vraagteken." www.overlevenmetwater.nl Vrijwilligers moeilijk te vinden langs beproefde, informele kanalen. door Mieke van der Jagt colijnsplaat - De brandweer op Noord-Beveland zit te springen om vrijwillige brandweerlieden voor de post Colijnsplaat. De nor male manier om die te vinden - rondvragen in het dorp, balletjes opgooien bij gezonde jongelui - heeft niet mogen baten. Een echte wervingsactie is nodig omdat de groep minstens twee mensen te kort komt. En de brandweer heeft haast. Com mandant Aart van Oosten: „In sep tember beginnen de opleidingen. Als mensen interesse tonen, nodi gen we ze eerst uit om een paar keer bij een oefening te komen kij ken. Zijn ze dan enthousiast, wat overigens meestal wel het geval is, dan moeten ze nog gekeurd wor den en ingeschreven voor de oplei- goes - Op de Grote Kade, Bierka de en Turfkade in Goes kan vrij dag van 12.00 tot 18.00 uur niet ge parkeerd worden. Daar staan En gelse oldtimers die zondag mee doen aan de Molentocht. Tijdens de tocht zijn de Singelstraat en de Grote Markt afgesloten voor auto verkeer. Wie de oldtimers zondag wil bekijken, moet tussen 12.00 en 16.00 uur op de Grote Markt zijn. KRUININGEN - Dierenpension DVC Den Inkel in Kruiningen houdt za terdag een open dag. Vanaf tien uur 's ochtends biedt het pension een kijkje achter de schermen. Ca ne Corso-kennel 'Chiaro e Tondo' verleent medewerking aan de dag, tevens vindt een keuring van de Italiaanse rashond Cane Corso plaats. Voor meer informatie: www.dvcdeninkel.nl. ding. Het is dus zaak dat we op korte termijn kandidaten hebben." De brandweer op Noord-Beveland bestaat uit twee posten: Colijns plaat en Kamperland, met elk een hulppost: Kortgene en Wissenker- ke. Als de posten op volle sterkte zijn, worden ze bemand door 36 vrijwillige brandweerlieden die worden aangestuurd door twee be roepskrachten. De post Colijnsplaat zit twee vrij willigers onder het minimum, maar commandant Van Oosten wil niet klagen: „In Kamperland hebben we zelfs een wachtlijst en in Wissenkerke bereiden twee en thousiaste kennismakers zich voor op de opleiding. Het gaat alleen om Colijnplaat. Je moet mensen hebben die in het dorp of net daar- De brandweer op Noord-Beve land begint een wervingsactie voor minstens twee vrijwillige brandweerlieden voor het korps van Colijnsplaat. domburg - De politie heeft dins dagnacht een 32-jarige automobi list aangehouden die te veel had ge dronken. De man probeerde er vandoor te gaan toen hij de politie zag. Hij reed de J.W. Schuurman straat in, en ontdekte dat die dood loopt. Uit een test bleek dat hij tweeënhalf keer zoveel had gedron ken als toegestaan. Ook had hij geen rijbewijs. KWADENDAMME - Het bluesfestival Kwadendamme breidt zich dit jaar uit tot in de kerk. De Belgische band Soul Spirit is vastgelegd voor de pinksterviering zondag vanaf 10.45 uur. Het eigenlijke bluesfesti val op het voetbalveld achter de kerk begint vrijdag om 19.00 uur en gaat zaterdag om 13.15 uur ver der. Onder meer The Juke Joints en Lefthand Freddy treden op. buiten wonen, in verband met de paraatheid." De commandant vindt dat de Noord-Bevelandse brandweer echt wel wat te bieden heeft. „Een goe de opleiding, waaraan je in je nor male werk of in je gezin ook een heleboel kan hebben. Tegenover de oefeningen, twee of drie per maand, de uitrukken: ongeveer 50 per jaar op heel Noord-Beveland, en de paraatheid, stelt de brand weer redelijke vergoedingen. Wat we speciaal in Colijnsplaat te bie den hebben, is een hele leuke groep vrijwilligers. Op de post Co lijnsplaat zijn ai twee vrouwen en er kunnen er altijd meer bij." Een kandidaat moet tussen de 18 en 40 jaar zijn en een goede condi tie hebben, want een compleet ademluchtmasker weegt wel vijf tien kilo. Hoogtevrees of engte vrees kunnen kandidaten beter niet hebben. Een vooropleiding om toe te treden tot het korps is niet nodig. "De SfUmtciif (byiduwwiti&etett' U houdt van borduren? Wij leveren de spullen! mmu. ai boven €25=10% en boven €100=15% korting De Spinne 101 4463 CZ Goes 0113-568120 KAPELLE - Organist Henk van Put ten geeft vrijdag een orgelconcert met Duitse barok en Franse ro mantiek in de Nederlands her vormde kerk in Kapelle. Van Put ten, vaste bespeler van het orgel, zal onder meer werk van Bach en Widor spelen. Ook staat een geïm proviseerd pinksterlied op het pro gramma. Het concert begint om 20.00 uur, toegang vijf euro. Fleece vesten 307. korting! Diverse kleuren en maten. 'Manteïzorgers zijn het cement rv,,vn 1ac^rKa1 prrrpn c amrUrc van de gezondheidszorg' vJCCll ldoCl Ildl ClgCIlo dllU-Cio Uitwisseling van ervaringen tijdens middag in Goes. door Michiel Bouwman goes - Zo'n 120 manteïzorgers uit Zeeland ontmoetten elkaar giste ren in het Calvijn College in Goes en wisselden er ervaringen uit. De bijeenkomst werd voor het eerst gehouden en was georganiseerd door de Nederlandse Patiënten Vereniging (NPV) en RST Zorgver lening. De dag was bedoeld om res pect en waardering uit te spreken voor de vrijwilligers die aan man telzorg doen. M. Cromwijk van RST Zorg: „Man teïzorgers doen ongelooflijk veel, terwijl dat een grote impact heeft op hun leven. Ze krijgen geen ver goeding, terwijl ze de overheid veel geld besparen. Ze zijn het ce ment van de gezondheidszorg. Dat vinden we heel bijzonder en daar om is deze dag georganiseerd." W. van Wetten gaf gisteren een le zing over 'de veranderende wereld van de mantelzorger'. „Wat vaak speelt bij manteïzorgers, is dat ze zich machteloos voelen. Ze krijgen schuldgevoelens en verdienen meer aandacht", zegt Van Wetten. „Mensen denken meestal dat man telzorg onder vrijwilligerswerk valt, maar dat is een wezenlijk ver schil. Manteïzorgers hebben geen keus, ze vallen er vaak ineens in." Mantelzorgster [annie van Sluijs is erg blij met het iniatiefi „Je merkt dat ervaringen uitwisselen goed voor je is. Wat mantelzorg écht met je doet, ontdek je nu pas." Ondernemer verbaasd over argumenten voor afwijzing bedrijfsplan. door Mêeke van dier Jagt kamperland - Héél verbaasd was Robert Knippers van cafetaria-res taurant Het Wapen van Kamper land, over de beslissing van burge meester en wethouders van Noord-Beveland. Zijn aanvraag om een lasergamecentrum te be ginnen naast zijn zaak aan de Veer- weg werd afgewezen en ook het bezwaar, waarin Knippers uitlegde waarom de afwijzing niet klopte, wees het college van de hand. „Er zijn 32 lasergamecentra in Neder land en die functioneren allemaal onder een horecavergunning. Op de ruimte naast onze zaak, vier honderd vierkante meter die wij als lasergamehal willen inrichten, rust een horecabestemming, inclu sief een vergunning. De gemeente heeft het plan echter afgewezen vanwege de extra verkeers- en par keerdruk die verwacht wordt. Dat 'Een gamehal moet mensen buiten het seizoen naar Kamperland brengen' klopt echt niet. Lasergame is een groepsspel. Er kunnen maar veer tien, hooguit vijftien mensen aan meedoen. Ik heb zestien eigen par keerplaatsen, dus ik heb er nog ge noeg als ze allemaal met de eigen auto zouden komen. Dat gebeurt natuurlijk niet, want er reserveren vrijgezellenclubjes, bediijfsgeno- ten, families en vriendenclubjes. Dat soort groepjes stapt eerder met elkaar in één busje." Wat Knippers het meeste verbaast, is dat de gemeente, 'waarmee ik al tijd een heel goed contact heb' zijn plan ergens anders in de ge meente wél ziet zitten. „Dat gaat natuurlijk niet. Wij hébben die ruimte en een gamehal moet men- sen buiten het seizoen naar Kam perland brengen. Daar profiteren f wijzelf van, maar ook de rest van i de Kamperlandse ondernemers, ei- genlijk heel Noord-Beveland. Maar als ik een ruimte moet gaan hu ren, extra personeel moet aanne men en er dan in mijn zaak geen lol van heb, ga ik eraan failliet." Knippers beraadt zich nog over een beroepsprocedure.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54