Zeeland Speelstad zoekt nieuwe plek PZCI25 WALCHEREN 32 en 33 26 LEICHT Keukens BENT U KLAAR VOOR FUNCTIE, ELEGANTIE EN HARMONIE? Pinksterweekeinde in Middelburg in teken van Jazz Festival Donderdag 8 mei 2008 Gedetineerde is boos na brand in Torentijd Tip? redwalch@pzc.nl VUSSINGEN - Opgelucht haalde de gemeente Vlissingen adem toen de laatste steen op het Spuiplein was gelegd. Eindelijk: klaar. Maar niet iedereen was zo opgetogen. Het is één groot grijs gebied, mopperden sommige Vlissingers. Inmiddels is het plein 'opgefleurd' met bloembakken, heeft de De Ruytermarkt het plein vorig weekend voor het eerst een échte functie gege ven en nu wordt er nog gepootjebaad ook! Verhit van het winkelen vinden deze meisjes het zo te zien maar wat fijn dat de gemeente de fontein, die De Fonteyne ei genlijk moest sieren, heeft vervangen door een golvende wa terbak met laag water en 'vluchtheuvels' om lekker op te chil- len. foto Lex de Meester Welzijnsorganisatie ziet Bunkerterrein niet meer zitten voor ravottertj'es. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Niet dat nieuwe be woners van het Bunkerterrein het niet zien zitten, de projectontwik kelaar heeft geen bezwaar en de ge meente Vlissingen ook niet. Nee, het is organisator Palladium zelf die Speelstad wil verplaatsen. En dat terwijl altijd is gegaran deerd dat ondanks bebouwing van het Bunkerterrein - eerst zouden er behalve woontorens bedrijven komen, nu wordt de grond bouw rijp gemaakt voor woningen in 'Parkzicht' - het jaarlijkse kinder evenement gewoon kon doorgaan. Dat staat zelfs letterlijk in het be stemmingsplan van de gemeente. Maar ja, twijfelt welzijnsorganisa tie Palladium, is er straks nog wel ruimte voor Speelstad? „We moe ten tentjes kwijt en twee grote zee containers, een bouwkeet, een toi letwagen, een muziektent, een wa terglijbaan, tenten voor de EHBO en de Speelstad-krant. En dan nog eens hutten voor drie- tot vierhon derd kinderen", somt Gwendoline Visser op. „Al zou het passen, dan dagen is het maar de vraag of het voor de bewoners zo prettig is om dat alle maal in je achtertuin te hebben. Garantie? Jawel, die is ons gege ven. Maar goed, het moet ook nog wel een beetje reëel blijven." Dit jaar blijft Speelstad gewoon op het Bunkerterrein, belooft Visser. „Maar voor volgend jaar weten we nog niets. Niet of het daar kan blij ven, maar ook niet waar het even ly Niemand heeft bezwaar tegen Speelstad op het Vlissingse bun kerterrein, waar huizen komen. Toch is organisator Palladium op zoek naar een nieuwe locatie. tueel ergens anders zou kunnen. Na de zomer praten we verder." Aan de bewoners zal het niet lig gen, durft projectontwikkelaar Ro bert van den Boom van de Groene Groep rustig te beweren. „En het gebied blijft voor Speelstad even groot, daar ligt het ook niet aan. Al leen wordt het terrein wel een park, en daarvan vraagt Palladium zich af of de kinderen straks nog wel zo vrij kunnen ravotten, tus sen die bankjes. Daarom heeft ze een andere locatie gekozen." O ja? „Nou, zo duidelijk is dat nog niet", volgens Visser. „Het is te pre matuur. We wachten eerst af." AaT>\mD\TWr~CmD V Marktsl I Middelburg UCJ^yJVV JxJVJüi\.I T 0118 886 886 e vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met Tomaat-mozzarella, roodbaarsfilet of stamppotje van sla met brandnetelkaas en honingtaart 15,00 en €12,50 vegetarisch Reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: www.drukkerijmid zaterdag 10 mei 15.00-16.30 uur singer-songwriter Mark Wilson delburg.nl vanaf 2e Pinkster (12/5) open Mortiereboulevard 3A - M'burg Waar de Zeeuwse Almanak al niet goed voor kan zijn. Onlangs kon u hier lezen over een vrijwil ligster op een rommelmarkt in Ovezande, wiens jas per abuis door een collega-verkoopster van de hand was gedaan. De nieuwe eigenaar van de jas las het ook, en om een lang ver haal kort te maken: de dame uit Ovezande heeft haar jas terug. En de organisatie mocht de op brengst van de jas ook nog eens houden. Iedereen blij, zou u denken. Maar dat is toch niet het geval. De dochter van de vrijwilligster was namelijk al lang blij dat haar moeder dat oubollige jasje eindelijk kwijt was...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27