Werk en privé gemixt c/\0/kassakorting PZC HEBBES! HEMA ruimt op HEMA 'Wij zijn een normaal land' Verdachten mensensmokkel gepakt in Kloosterzande Mama's favoriete cadeauset op z'n voordeligst Donderdag 8 mei 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 108 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Kijk voor alle aanbiedingen op hema.nl Aanbiedingen geldig t/m zondag 11 mei. Driekwart werknemers is ook in eigen tijd bereikbaar voor de baas. door Peter Oggel KLOOSTERZANDE - De politie in Zeeuws-Vlaanderen heeft gister ochtend op een bedrijventerrein in Kloosterzande twee Bulgaarse vrachtwagenchauffeurs aangehou den op verdenking van men sensmokkel. Vlak voor de arrestatie had de poli tie via de meldkamer een tip gekre- ENHÜLJf Zeeland: 2, 3, 25 t/m 29; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 9; Economie: 14 en 15; Beurs: 6; Boe ken: 21; Weer: 22; Strips: 23; Agen da: 31; Cultuur: 32 en 33; Week agenda: 34 en 35; Sport: 39 t/m 43; Televisie: 46 en 47. door Dylan de Cruijl DEN HAAG - Werk en privé lopen in Nederland steeds meer door el kaar. Driekwart van de werkne mers is buiten werktijd bereikbaar voor de baas. Omgekeerd komen werknemers op kantoor weinig toe aan privézaken. In die zin is sprake van een eenzijdig beeld, al dus het Platform voor de Informa tiesamenleving (EPN). In veel gevallen zijn mensen be reikbaar uit bittere noodzaak. Het gaat vaak om werknemers met spe cifieke kennis waarvoor niet zo snel iemand anders kan insprin gen. Volgens EPN is dit typerend voor de kenniseconomie. Nu al be staat 40 procent van het werk uit kenniswerk, de verwachting is dat dit over tien jaar ongeveer het dub bele zal zijn. „Het routinewerk wordt steeds meer uitbesteed aan lagelonenlanden", zegt onderzoe ker telle Attema van EPN. Ook tijdens vakanties gaat de deur niet altijd op slot. Ongeveer 4 pro cent van de werknemers belt tij dens de vakantie regelmatig met de baas. Een even groot percenta ge blijft mailen. Dat mensen bui ten de officiële werktijd bereik baar blijven, wordt overigens lang niet door iedereen als negatief er varen. Een kwart stelt het zelfs op prijs en heeft hierdoor juist meer plezier in het werk. Een even grote groep moet er niets van hebben. Dat op het werk zelf relatief wei nig ruimte is voor privézaken, zo als een uurtje sporten, heeft deels te maken met onwillige bazen, zegt Attema. „Vaak zijn het ook werknemers die niet durven. We zijn het nog niet gewend. Wel is het zo dat werkgevers het goede voorbeeld zouden moeten geven." pagina 3: commentaar Uit onderzoek van het Platform voor de Informatiesamenleving blijkt dat driekwart van de Ne derlanders in hun eigen tijd be reikbaar is voor de werkgever. g op alle kleding met een HEBBESI-label AMSTETTEN - Inwoners van Amstetten betuigen hun steun aan de slachtoffers van Jozef Fritzl en uiten hun vertrouwen in het land. „Wij zijn een normaal land", al dus de Oostenrijkse ambassadeur in Nederland, Wolf gang Paul. Oostenrijk vraagt zich af hoe het kon gebeu ren dat Fritzl zijn dochter gedurende 24 jaar opsloot en zeven kinderen bij haar verwekte. En waarom niemand iets merkte. foto Helmut Fohringer/EPA gen dat vijf mannen uit twee vrachtwagens waren gezet. De poli tie trof die vijf, tussen twintig en dertig jaar oud, aan in het naburi ge Kuitaart. Volgens een woord voerster waren ze netjes gekleed, maar hadden ze verder geen enke le bezitting bij zich. Ze bleken uit India te komen. Een van hen ver klaarde dat ze voor 500 euro per persoon naar Engeland zouden worden gebracht, maar dat ze in Zeeuws-Vlaanderen uit de trucks waren gezet. De politie trof de twee trucks aan op het bedrijventerrein in Kloos terzande. De chauffeurs zijn aange houden en ingesloten. De vijf man nen worden overgedragen aan de Vreemdelingendienst. C-tos Verwenset voor de huid Etos verwenset voor de huid toilettas metdouchescrub, bodylotion en badstof spons .7 39 3 °P je voordeligst Aanklacht verdachte Zaamslag verzwaard middelburg - De aanklacht tegen de 16-jarige jongen uit Zaamslag die wordt verdacht van poging tot moord of doodslag op de 56-jarige Peter Hewegh uit zijn woonplaats, wordt verzwaard. Uit sectie is vol gens het Openbaar Ministerie ge bleken dat het slachtoffer zo'n har de klap heeft gekregen, dat de kwa lificatie 'poging' niet van toepas sing kan zijn. Uit nader onderzoek moet blijken of de jongen dood slag of moord, waarbij hij met voorbedachte rade zou hebben ge handeld, ten laste wordt gelegd. De rechter-commissaris heeft giste ren de voorlopige hechtenis van de tweede verdachte in de zaak met twee weken verlengd. De 17-ja- rige Terneuzenaar wordt verdacht van mishandeling. meer nieuws in katern Regio EPZ wil deels andere brandstof gebruiken den haag - EPZ, de exploitant van de kerncentrale Borssele, wil voor een deel overschakelen op een an dere brandstof In plaats van ver rijkt uranium wil EPZ ook gebruik gaan maken van Mengoxide (mox), een mengsel van verarmd uranium en plutonium. Dat heeft EPZ gisteren in Den Haag bekendgemaakt. In de kern centrale mag plutonium nu niet worden gebruikt. De vergunning staat dat niet toe. Daarom heeft EPZ minister Cramer (PvdA, Vrom) in een brief verzocht om de vergunning te wijzigen. Als het Rijk het toestaat, zal vanaf 2012 maximaal de helft van de brandstof uit mox bestaan. Vol gens EPZ is het gebruik ervan net zo veilig als van verrijkt uranium. pagina 2 en 3: de nucleaire renaissan ce is wereldwijd begonnen IHRTiaMI.VrlfcVKir* E Werknemer moet dag en nacht klaarstaan voor de baas reageer op www.pzc.nl Kuijt hoort thuis op het EK 84% oneens 16% aantal reacties: 302 Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 711688 55530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1