Rotterdam wil stadshaven ombouwen tot drijvende wijk fors dalen Steun fusie Campina en Friesland Foods Microsoft wint strijd om gebruik 4C20I1 ZÏCt domeinnamen met MSN erin Aantal mensen met vaste baan neemt toe BAM krijgt order voor bouw spoorverbinding Frisfabrikant PepsiCo bespaart op plastic 'Ergste kredietcrisis is achter de rug' Minder verkopen in detailhandel eurozone Order Fugro voor bodemonderzoek in VS Buizen voor gasleiding in Baitische Zee 1 4 Donderdag 8 mei 2008 pzc SASSNITZ - In de haven van Sassnitz in Duitsland arrive- Voor de twaalfhonderd kilometer lange pijpleiding zijn ren tachtig stalen pijpen. De buizen zijn bestemd voor ruim zestigduizend buizen nodig. In 2011 kan Rusland een gaspijpleiding in de Baitische Zee. Die zal gaan van voor het eerst via de leiding gas aan Duitsland leveren. Rusland naar Lubmin in Duitsland. foto Stefan Sauer/EPA Grootse plannen gemeente kosten acht miljard euro. rotterdam - De stadshaven van Rotterdam, trots van de stad én in dustrieel tochtgat, moet de komen de jaren veranderen in een drijven de stad met woningen, bedrijven, kenniscentra en een toeristisch wa terfront. Een utopie? Volgens de gemeente Rotterdam en het Havenbedrijf niet. Zij lanceerden gisteren de toe komstvisie Stadshavens Rotter dam. Die beschrijft in grote lijnen hoe het 1600 hectare grote haven gebied, een oppervlakte groter dan Gouda, tot 2025 op de schop gaat. Het megaplan in het hart van de stad is mogelijk door de aanleg van de Tweede Maasvlakte, waar de grote terminals en havenbedrij ven naar verhuizen. De kosten zijn geraamd op acht miljard euro, waarvan de overheid één miljard betaalt. De rest moet komen van Rotterdam wil van de stadshaven een wijk maken van 1600 hecta re. Het drijvende stadshart dienst als proeftuin om de stij gende zeespiegel op te vangen. voorburg - Het aantal mensen met een vaste baan is na een gesta ge daling van enkele jaren sinds be gin 2006 weer gestegen. In het vierde kwartaal van vorig jaar hadden ongeveer 5,8 miljoen mensen een vaste baan. Dat is twee procent meer dan een jaar eerder. In totaal werkten er 7,3 miljoen mensen, blijkt uit cijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gisteren heeft gepubliceerd. bunnik - Bouwbedrijf BAM heeft een order ontvangen voor de bouw van de spoorverbinding Schuman-Josaphat in Brussel. Met het project is een bouwsom van ongeveer 210 miljoen euro ge moeid. Dat heeft BAM gisteren be kendgemaakt. Het project behelst de omvorming van het bestaande spoor- en metrostation Schuman en de aanleg van een 1,5 kilometer lange spoortunnel in het Europees kwartier van Brussel. purchase - Frisdrankgigant Pepsi Co gaat de strijd aan met het afval. De fabrikant van onder meer Pep- si-Cola en Lipton-ijsthee brengt een nieuwe halveliterfles op de markt waarvoor twintig procent minder plastic nodig is dan voor heen. Dat bespaart volgens het Amerikaanse concern jaarlijks 10.000 ton afval. De maatregel geldt alleen voor drankjes zonder koolzuur, zoals Lipton-ijsthee en vruchtensap van Tropicana. bedrijven en projectontwikkelaars. In de stadshavens blijven alleen de 'fruitterminals' achter en contai- nerbedrijven die zich richten op Europese havens. Bovendien kun nen die ook nog fors groeien. Bui ten de haven moet Rotterdam uit groeien tot een internationaal ken nis- en onderzoekscentrum voor klimaatverandering. Het nieuwe, drijvende stadshart dient als proeftuin om de gevolgen van de stijgende zeespiegel op te vangen. Verder komt er vóór 2010 een Climate Campus, dat onder zoek doet naar duurzame energie en watermanagement, zoals warm- te-koude-opslag, getijdenenergie en nieuwe waterkeringen. De drijvende stad verrijst in de ha venbekkens waar industriële be drijvigheid is vertrokken. Die bie den ruimte voor zeker vijfduizend woningen. Het duurt volgens de gemeente niet lang voor het eerste paviljoen in de Rijnhaven drijft, vlakbij de Erasmusbrug. In de toekomstvisie van Rotter dam verplaatsen bewoners zich met waterbussen en gaan ze uit eten in drijvende restaurants. In de loop van dit jaar wil de ge meente de toekomstvisie hebben uitgewerkt in concrete plannen. washington - De Amerikaanse minister van Financiën Henry Paulson denkt dat het ergste van de kredietcrisis achter de rug is. „Er is geen twijfel dat zaken er mo menteel veel beter voorstaan dan in maart", aldus Paulson. Hij refe reerde aan het dieptepunt van de crisis toen zakenbank Bear Stearns bijna failliet ging. De minister zei wel dat het nog enkele maanden kan duren totdat de financiële markten tot rust zijn gekomen. brussel - De detailhandelsverko pen in het eurogebied zijn in maart onverwacht met 0,4 pro cent gedaald ten opzichte van de voorgaande maand. Op jaarbasis gingen de detailhandelsverkopen in de eurolanden met 1,6 procent omlaag. In de 27 landen van de Eu ropese Unie gingen de detailhan delsverkopen met 0,7 procent om laag in maart in vergelijking met fe bruari. Op jaarbasis nam de omzet met 0,4 procent toe in de EU. leidschendam - Bodemonderzoe ker Fugro heeft een order in de wacht gesleept in de Verenigde Sta ten. Het betreft een vijfjarig con tract met een waarde die kan op lopen tot 250 miljoen dollar. Dat heeft Fugro gisteren bekendge maakt. De eerste werkorder omvat metin gen met sonar scans om beschadi gingen en overblijfselen verder in kaart te brengen in de eerder door orkanen getroffen gebieden langs de kustlijn van Louisiana. den haag - Softwareontwikkelaar Unicaresoft moet alle geregis treerde domeinnamen die gebruik maken van de naam MSN-lock binnen veertien dagen op naam van Microsoft zetten. Dat heeft de rechtbank in Den Haag gisteren besloten. Volgens de rechtbank maakt Uni caresoft inbreuk op het merken recht van Microsoft wat betreft het merk MSN. Microsoft daagde Unicaresoft voor de rechter omdat het bedrijf voor Melkveehouders van beide bedrijven stemmen voor plan. den bosch - Melkveehouders die aangesloten zijn bij de zuivelcoöpe- ratie Campina hebben gisteren unaniem voor de fusie met Fries land Foods gestemd. Dat maakte het bedrijf bekend. De grote steun voor de voorgeno men samensmelting was 's mid dags al merkbaar bij de ledenraad vergadering in Den Bosch. De na tionale fusie is pure noodzaak in een globale markt, aldus de boe ren uit Nederland, België en Duits- 1^ Met grote meerderheden heb- ben de aangesloten boeren van Campina en Friesland Foods bun steun uitgesproken voor een fusie van beide bedrijven. een softwareoplossing tegen te veel chatten en internetten door kinderen gebruik maakt van de productnaam MSN-lock. Carola Eppink, die Unicaresoft ver tegenwoordigt, bedacht het pro gramma en veranderde de naam van het programma na een klacht van Microsoft in Benzoy. Dat was voor Microsoft echter niet genoeg. Microsoft wilde ook dat domeinna men met MSN-lock werden ge schrapt. De rechter in Den Bosch wees dat toe. land. Tegelijkertijd stemden de aangesloten melkveehouders van Friesland Foods met overweldigen de meerderheid over de fusieplan nen. Om te kunnen fuseren was bij bei de coöperaties een meerderheid van tweederde nodig. Met de goedkeuring is de eerste hobbel genomen voor de twee be drijven. Nu moeten de mededingingsauto riteiten in Nederland en van de Eu ropese Commissie nog toestem ming geven voor de samenvoe ging- Als dat gebeurt, ontstaat één van de grootste zuivelbedrijven ter we reld, met een jaaromzet van 9,1 miljard euro en 22.000 werkne mers. De reactie van de Europese Com missie wordt in het laatste kwar taal van dit jaar verwacht. Verzekeraar schrijft winstval deels toe aan zwakke dollar. den haag - Aegon heeft in het eer ste kwartaal een forse winstdaling voor de kiezen gekregen. Netto ver diende de verzekeraar 153 miljoen euro, een daling van 78 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. De winstval had deels te maken met de zwakke dollar en onrust op de financiële markten. De winst was lager dan analisten hadden verwacht. Aegon haalt een aanzienlijk deel van zijn inkomsten uit de Verenig de Staten en noemde de winstda ling gisteren 'aanzienlijk'. Het con cern maakte melding van afschrij vingen voor een bedrag van 32 mil joen euro. Die hadden overigens niet te maken met riskante beleg gingen op de Amerikaanse hypo theekmarkt. Veel andere financiële instellingen hebben door deze be leggingen miljarden aan verliezen geleden. Het resultaat van Aegon werd verder beïnvloed door een belastingtegenvaller van 90 mil joen dollar. Ondanks de winstdaling spreekt Aegon van een 'sterke onderliggen de groei'. De net aangetreden be stuursvoorzitter Alexander Wynae- ndts zei in een toelichting dat de verkopen zich met name in Neder land en de VS goed hebben ont wikkeld. In China is het concern onder meer actief geworden in ver mogensbeheer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 14