oor vrachtwagens I/erlorge,^ scIAHCK vm Noorwegen Tallinn, Riga en Vilnius www.neemdebus.nl Trucks lijken wel woedende stieren die op je afkomen. Dan is het logisch datje denkt: nou moet ik wegwezen Verkeerspsycholoog Cees Wildervanck in het basisonderwijs in Nederland veilig te leren omgaan met vrachtau to's en andere grote voertuigen. Daar bij benadrukken de beide organisa ties dat elkaar zien en begrijpen in het verkeer heel belangrijk is. Eén van de middelen is een website waar op de vier vuistregels staan te lezen over hoe te handelen als je achter of naast een rijdende vrachtwagen fietst. Camerasystemen Hiermee kan de chauffeur op een beeldscherm in de cabine de omge ving van zijn vrachtwagen in de gaten houden via kleine camera's. 5 mei 2008: Op de A73 bij Beu- ningen botst een vrachtwagen van achteren op een auto met ca ravan. Na de botsing vliegen de auto, de caravan en de cabine van de truck in brand. De vier in zittenden van de auto komen om in de vlammen. Het Rampen Identificatie Team wordt ingezet om de identiteit van de slachtof fers vast te stellen. 23 april 2008: Een 50-jarige mo torrijder uit Oud Gastel komt on der een vrachtauto terecht. Hij overlijdt later in het ziekenhuis. Op de provinciale weg richting Roosendaal verleende een af slaande vrachtwagen hem geen voorrang. De 51-jarige vrachtwa genchauffeur blijtf ongedeerd. 24 maart 2008: Een vrachtwa gen die richting Utrecht rijdt, slipt vroeg in de ochtend op de Maasbrug door gladheid tegen de linker vangrail. De truck raakt daarna de rechter vangrail, waar na de cabine met de chauffeur doorschiet en boven de Maas komt te hangen. De brandweer haalt de trucker ongedeerd uit de cabine. 18 maart 2008: Op de A67 bij Eindhoven botsen daags na de start van extra politiecontroles ter voorkoming van ongelukken drie vrachtwagens op elkaar. 3 maart 2008: Bij een ketting botsing op de Merwedebrug wordt een enorme ravage aange richt. Het ongeval gebeurde vol gens de politie doordat een vrachtwagenchauffeur plotseling remde. Een vrachtwagenchauf feur raakt gewond en zit bekneld in de cabine. Hij moet door de brandweer worden bevrijd. 29 augustus 2007. Een vracht wagen stort van een viaduct bij een kettingbotsing op de snel weg A73 (Venlo-Nijmegen) ter hoogte van Nijmegen. De vracht wagen kwomt terecht op een fietspad naast de doorgaande weg die onder de snelweg door loopt. De vrachtwagenchauffeur raakt bekneld, maar wordt uit zijn voertuig bevrijd en naar het ziekenhuis gebracht. Bij de ket tingbotsing zijn vier vrachtwa gens betrokken. 3 augustus 2001: Op de Dam in Amsterdam komt de 27-jarige dochter van de Nederlandse schrijfster Anna Enquist om het leven bij een verkeersongeluk, als zij wordt overreden door een vrachtwagen. De chauffeur heeft geen dodehoekspiegel en ziet haar over het hoofd. Mede dank zij Enquist wordt een dergelijke spiegel verplicht gesteld. Polen, schakel tussen Oost en West ndagen Vertrek: 21 wei -16 juli - 13 aug -10 en 17sep Schotse Hooglanden 12dagen f Va C Vertrek: 26 wei - 9 en 23 juni - 7 en 21 juli 4, n en 18 aug V e 999,- Het andere Ierland 12 dagen Vertrek: 11 en 25 juni - 9 en 23 juii - 6,13 en 20 aug v a. 1.039,. Alle reizen zijn inclusief vervoer për comfortabele touringcar, ervaren chauffeur, overnachtingen in 3- of 4-sterren hotels (halfpension), overtochten, uitgebreid excursiepakket (exclusief entreegelden), stadsbezoek met gids en Pelikaan informatieboekje-VTaag de brochure aan: 0168-329633. Dit telefoon nummer kunt u uiteraard ook bellen als u vragen heeft, of een reis wilt reserveren. PZC Donderdag 8 mei 2008 1 3 9-daagse busreis dag u vertrek naar Kiel voor nachtafvaart met Stena Line dag 2: aankomst Cöteborg, via mooie route sdïerenkust naar familiehotel in Geilo voor zes nachten dag 3: bezoek aan regio met beroemde Stavkirke en openluchtmuseum voor het echte Noorse leven dag 4: dagtocht naar Hardangervidda, om nooit te vergeten! da§ met steilste spoorbaan naar Êijim, verder met boot over Sognefjord dag S; vrije dag, ga vissen of volg een cursus nordic walking dag 7'. afscheid van Geilo, bezoek aan berenpark en daarna naar Oslo dag S? stadsrondrit Oslo met gids, vanavond aan boord voor nachtafvaart naar Kiel dag 0s weer naar huis, denkt u ook aan onze taxiservice! Vêïtaekj 12,19 en 26 juni -17 en 31 juli - 14 aug 12-daagse busreis [X fetdtiscLt dagi: vertrek naar Kiel, wilt u ook thuis opgehaald worden? Informeer naar de taxiservice. Nachtafvaart naar Klaipeda in Litouwen dag 2: reisroute naar Jelgava met bezoek aan bizarre Heuvel der Kruizen dag 3: schitterend nationaal park Gauja, bezoek Cesis dag 4: bezichtiging oude universiteitsstad Tartu dag 5: hoogtepunt: uitgebreid bezoek Tallinn dag 6: via Parnu naar het gezellige Riga dag7: heie dag Riga, onvergetelijk mooi! dag 8: vertrek naar Vilnius voor bezoek dag 9: via Kaunas naar het Poolse merengebied dag 10: Hanzestad Gdansk dag 11: mooie reisroute naar Duitsland dag 12: afscheid van een bijzondere reis Vertrek: 15 en 29 juli Maak gebruik van onze unieke taxiservice, de schakel tussen thuis en touringcar! Het uitgebreide dagprogramma leest u op:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13