Netwerk van ruiterpaden cavooy Weer actie behoud ziekenhuis Wethouder Vlissingen organiseert beginnerscursus gemeentepolitiek Kerktorens Schouwen krijgen grote beurt Wit landschap bij 25 graden SI Politie zoekt getuigen B PZC Woensdag 7 mei 2008 25 Staatsbosbeheer wil routes langs Walcherse kust aan elkaar knopen. door Maurits Sep BIGGEKERKE - Staatsbosbeheer wil de ruiterpaden langs de Walcherse kust aan elkaar knopen tot een langgerekte route, met uitstapjes naar het strand. Er is al een plan om de ruiterpaden tussen Vlissin- gen en Westkapelle te koppelen. De rest volgt later. Het is nog maar een plan, bena drukt Piet de Keuning van Staats bosbeheer. Of het lukt, hangt af van de medewerking van overhe den en particuliere grondeigena ren. Zij moeten grond afstaan of beschikbaar stellen om bestaande ruiterpaden met elkaar te kunnen verbinden. Staatsbosbeheer heeft het plan al gepresenteerd aan pro vincie, gemeenten, VW en Stich ting Landschapsbeheer Zeeland. „Zij willen immers zelf ook net werken aanleggen voor fietsers en wandelaars", alsdus De Keuning. Staatsbosbeheer beheert diverse natuurgebieden langs de Walcher se kust. Daar doorheen lopen pa den voor wandelaars, fietsers en ruiters. De Keuning: „Het is inte ressant om het optimale plezier uit die gebieden te halen. De hoofdgebruikers zijn de toeristen en voor hen is het leuk als er een aaneengesloten netwerk ontstaat." Met name voor ruiters is nog veel winst te boeken, beseft De Keu ning. „We hebben gekeken naar de mooiste routes die we kunnen ma ken. Langs de kust, zodat een rond je Walcheren ontstaat, maar ook met uitstapjes naar het strand, zo dat ruiters ook kortere rondjes kunnen maken. Nu volgt de vraag Staatsbosbeheer wil dat toeris ten optimaal gebruik kunnen ma ken van de natuurgebieden. Die moeten daarom beter met elkaar worden verbonden. of het ook haalbaar is." Staatsbos beheer begint dit jaar al met het opknappen van bestaande ruiter paden die er slecht bij liggen. In de buurt van Biggekerke en West kapelle moeten enkele oversteek plaatsen over de doorgaande weg (N66i) worden verbeterd voor rui ters en wandelaars, vindt Staats bosbeheer. Bij het voormalige pompstation in de duinen van Val- kenisse moet het ruiterpad over een lengte van anderhalve kilome ter worden verlegd, richting de dui nen, zodat het iets hoger komt te liggen. Het pad is een groot deel van het jaar niet te berijden, om dat het te nat is. Vlissinger hoopt met nieuwe handtekeningen minister te overtuigen. VLISSINGEN - De strijd voor het be houd van een volwaardig zieken huis op Walcheren wordt op steeds meer fronten en manieren gevoerd. Ben Bosselaar heeft op in ternet een petitie opgezet. Gistera vond hadden zo'n 650 mensen ge tekend. De Vlissinger is naar eigen zeggen 'zeer behept met het ziekenhuis'. „Ik vind het belangrijk dat het blijft bestaan zoals het nu is. En als dat niet lukt, dat er dan een nieuw groot ziekenhuis op Wal cheren komt. Goes is echt te ver weg. Centraliseren mag niet ten koste gaan van zoveel mensen. Voor de ruim 100.000 Walchena- ren, maar ook voor de toeristen die er in de zomer nog eens bij ko men." Zijn petitie komt bovenop acties als die van GroenLinks richting de zorgverzekeraars, Comité Behoud Ziekenhuis Walcheren en het door het Walcherse CDA geïnitieerde Comité Ziekenhuis Blijft, dat met een petitie 7200 handtekeningen ophaalde. www.petities.nl SEROOSKERKE - Hoppen van groene pluk gras naar groene pluk gras. Voor deze pony's is het even zoeken naar een lekker hapje. Zo in het voorbijgaan lijkt het wel alsof hier zo juist een enorme hagelbui is geweest of mis schien zelfs wat sneeuw gevallen is. Niets is min der waar. De wei staat gewoon vol met bloeiende madeliefjes en dat is nu jammer voor deze po ny's, want paarden en pony's houden niet zo van madeliefjes. Niet dat ze giftig zijn, nee ze zijn ge woon niet lekker. Voor de passant is het in elk ge val een fraai gezicht. foto Dirk-Jan Gjeltema VLISSINGEN - In de nacht na Bevrij dingsdag zijn in Vlissingen twee jongens mishandeld. Rond half twee is op het parkeer terrein bij Baskensburg een 15- of 16-jarige jongen mishandeld door een groepje jongeren. Een half uur tot een uur daarna is een 17-jarige jongen uit Oost-Sou burg in de Walstraat in zijn ge zicht geslagen. Twee mannen trok ken hem van zijn fiets. Getuigen kunnen bellen met 0900-8844. Alleen het idee en het kopje koffie komen van de PvdA door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Verfrissing kan elke politieke partij in Vlissingen wel gebruiken, vindt PvdA-wethouder Frans Prins, ook de zijne. Daarom gaat hij een beginnerscursus ge meentepolitiek organiseren. Zo ob jectief als het kan. „Mijn partij zorgt alleen voor koffie." Prins, tot voor kort voorzitter van het Zeeuwse gewest van de PvdA, probeerde eerder al op Schouwen- Duiveland en Goerree Overflakkee mensen te prikkelen voor de poli tiek. Met succes. „Op Schouwen deden dertig mensen mee aan de cursus, in Middelharnis vijftig. Daar is een aantal raads- en be stuursleden uit voortgekomen. Mij valt op hoe boeiend mensen de po litiek eigenlijk vinden. Ze zijn posi tief verwonderd. Terecht: je denkt dat je zelf niet veel met politiek van doen hebt, maar de politiek bemoeit zich wél met jou. Daar kun je zelf invloed op uitoefenen." De cursus bestaat uit zes avonden. Een griffier of een gemeentesecre taris geeft een stukje staatskunde („want vraag maar eens aan hon derd mensen wie de baas van de gemeente is; iedereen zegt burge meester en dat is toch echt fout"), een wethouder en een burgemees ter leggen uit wat zij precies voor werk doen en Frans Prins speelt de spreekstalmeester. „Ik ben een soort Marcel van Dam. En dan ben ik toevallig van de PvdA, maar de WJ De Vlisslngse PvdA-wethouder Frans Prins organiseert een begin nerscursus gemeentepolitiek. Hij wil mensen prikkelen de politiek in te gaan. rest kan heel goed van een andere partij zijn. We maken het zo gemê leerd mogelijk. Ook de deelnemers mogen van alle gezindten zijn. We hebben ook wel eens een SGP'er gehad. Het is voor iedereen." En om het nog toegankelijker te maken: de cursus is gratis. Prins hoopt in Vlissingen voor elkaar te krijgen wat eerder ook lukte: dat er behalve belangstellende oude ren ook ambitieuze jongeren op af komen. „Nieuw bloed is in de poli tiek meer dan welkom. Want laten we eerlijk zijn: je ziet heel wat grij ze haren in de politiek. Ja, ik heb ze ook. Dat is ervaring. En ja, er zit véél ervaring in Vlissingen." Ergens begin volgend jaar start de cursus. Een jaar voor de gemeente raadsverkiezingen dus. Strate gisch? „Absoluut. Maar niet om te werven voor de PvdA. De cursus is zo objectief mogelijk. Alleen het idee komt van ons. En de koffie." "De nieuwe collectie op uw vertrouwde adres". mode Plein 1940-nr.20 Middelburg door Marfcojin de KomiSng ZIER1KZEE - Zeven kerktorens op Schouwen gaan binnen een jaar voor een paar weken in de stei gers. Als het een beetje meezit, worden nog dit jaar de torens in Scharendijke en Ouwerkerk opge knapt. Daarna volgen Dreischor, Renesse, Serooskerke, Burgh en Nieuwerkerk. De gemeente Schouwen-Duive- land is eigenaar van negentien to rens. De zeven genoemde zijn het hardst toe aan een opknapbeurt, zegt Sylvia van Rienderhoff van de gemeente. „De meeste torens zijn rijksmonumenten. Die wor den elk jaar geïnspecteerd door de Monumentenwacht. Die gaf dit keer aan dat veel onderhoud bin nen nu en twee jaar moet plaats vinden." De grootste problemen zijn bij alle torens dezelfde: onderhoud is hard nodig aan het voeg-, schilder en houtwerk. „Verder zijn er wel per toren allerlei verschillende, kleinere dingen." Van RienderhofF schat de totale kosten op 'een paar ton'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59