Rowwen Hèze op Goes in Concert Jacht van dertig jaar nog lang niet op Mosselbestuurder vindt oproep natuurorganisaties veel te vaag Serie bijeenkomsten over valrisico's ouderen Marathonuitzending op Tholen over Roparun Gestolen auto op zijn kant teruggevonden Workshop bloesem en fruit fotograferen Sociëteit duikt in kreeftenleven Ontmoetingsmorgen voor jonge moeders Reimerswaal pakt komende jaren wegen aan die 'op' zijn 22 I Woensdag 7 mei 2008 PZC Peter Huurman en Henriëtte van Baaren, op hun motorjacht De Ruyter. foto Willem Mieras Motorboot De Ruyter volgende week gedoopt in Goese haven. door Michiel Bouwman YERSEKE - Een stukje emotie en passie zit er wel in. Wat dat betreft is motorjacht De Ruyter - 19 me ter lang en vijftig ton zwaar - niet zozeer een product, als wel een creatie. Dertig jaar inmiddels, maar oud en versleten allerminst. In een hoek in een Yersekse loods, verscholen achter grote plastic zei len wordt hij opgeknapt. Partners Peter Huurman en Henriëtte van Baaren zijn sinds april 2007 eige naar van de kolos. De vorige eige naren lieten het onderhoud lig gen, waardoor een grootschalige opknapbeurt nodig was. Volgende week donderdag moet het klaar zijn, want dan wordt het schip ge doopt in Goes. „Ik heb geen tijd om zenuwachtig te worden", zegt Huurman. „Ik werk tot 's avonds laat door om op tijd klaar te zijn." Huurman en van Baaren zijn eige naar van het Goese charterbedrijf Challenge Team Sailing. Ze organi seren arrangementen met hun bo ten voor vooral de zakelijke markt. Van Baaren: „Met De Ruyter erbij hebben we drie schepen. Bedrij ven kunnen terecht voor een team uitstapje, maar ook voor een com pleet arrangement. Particulieren gaan graag een paar dagen varen, en leggen dan graag aan in steden als Veere en Goes. We krijgen veel enthousiaste reacties." door Luc Oggel KRUININGEN - Reimerswaal wil de komende jaren grootschalig onder houd plegen aan diverse wegen in de gemeente. Het gaat om overla gingen, vervanging van asfaltcon- structies en reconstructie van klin kerverhardingen. Uit de vervangingsplanning van het wegenbeheerpakket die begin dit jaar is opgesteld, blijkt dat het aantal noodzakelijke reconstruc ties van wegen flink zal toenemen. Veel wegen in Reimerswaal date ren van de jaren zeventig en ko men het volgende decennium aan het eind van hun levensduur. Voor de eerstkomende jaren is een overzicht van asfaltwegen opge steld die in elk geval aangepakt moeten worden. Het gaat onder Challenge Yacht Cruising is opge richt in 2000, maar is pas sinds 2003 intensief in bedrijf. „Toen we begonnen, waren we eigenlijk het enige bedrijf in de provincie in de ze branche. Nu zijn er ongeveer tien in Zeeland. Maar we zijn niet alleen concurrenten; bij grote boe kingen huren we ook boten van el kaar", verklaart Peter Huurman. „Met De Ruyter mikken we een beetje op de grote watersporteve nementen, zoals Sail de Ruyter van vorig jaar. Toen hebben we veel prominenten aan boord ge had, onder wie commissaris van de koningin, Karla Peijs. Toen was al duidelijk dat het schip opge knapt moest worden. Ik heb vlak voor Sail nog even snel de romp gelakt, maar een kritisch oog kon nog wel een roestplekje ontdek ken." Ruim zeven maanden later is het schip grondig gerenoveerd, en is het bijna klaar voor de doopplech tigheid. Die zal plaatsvinden aan het Goese kanaal. Juist daar, om dat dat de thuishaven is, 'maar ook een beetje met het oog op het promoten van de toekomstige Goe se Schans', legt van Baaren uit. „Ik ben prettig gespannen, maar niet ongerust. De samenwerking met bedrijven is prima en is tevens on ze kracht." Het Goese charterbedrijf Challen ge Yacht Cruising doopt volgen de week het motorjacht De Ruy ter. De boot wordt ingezet voor bedrijfsarrangementen. meer om de Molenlaan, Dam straat en Molendijk in Yerseke, de Hoofdweg en Kapucijnenweg in Rilland, de Oostelijke Paralleweg en Frisostraat in Krabbendijke, de Veerweg en omstreken in Hans- weert en de Slagveldstraat en de Blauwhoefseweg in Kruiningen. De gemeente wil de wegen per kern aanpakken: Yerseke in 2009, Rilland in 2010, Krabbendijke en Hansweert in 2011 en Kruiningen in 2012. Omdat de Blauwhoefse weg buiten de bebouwde kom ligt en op termijn wordt overgedragen aan het waterschap, wordt die weg volgend jaar al aangepakt. De verwachting is dat na 2012 jaar lijks een extra investering van ruim twee ton nodig is voor recon structies van wegen. Organisatie van festival voortaan in handen van eigen stichting. door David Duijnmayer GOES - Het programma van Goes in Concert 2008 is bekend. Op zon dag 24 augustus spelen vanaf 18.00 uur achtereenvolgens Nick en Si mon, Belle Perez, Dé band van Edwin Evers en Rowwen Hèze op de Grote Markt in Goes. Het wordt de vijfde editie van het jaar lijks terugkerende openluchtfesti val. De organisatie is dit jaar voor het eerst in handen van de nieuw op gerichte stichting Goes in Concert. Die is min of meer voortgekomen uit, maar onafhankelijk van de stichting Goes Promotie, die het evenement de afgelopen jaren or ganiseerde. „Wij hebben altijd het doel gehad om Goes in Concert door derden te laten organiseren", zegt Ad Schuurbiers van Goes Promotie. 'S-HEER ARENDSKERKE - Stichting Maatschappelijk Werk en welzijn Oosterschelderegio (SMWO) houdt morgen om 14.00 uur in zorgcentrum Poelwijck in 's-Heer Arendskerke een informatiemid dag over valrisico's voor ouderen. De bijeenkomst is onderdeel van het project Halt! U Valt. Dat pro ject bestaat verder uit de vierdelige cursus In Balans, die begint op donderdag 15 mei, en een rollator- keuring op donderdag 22 mei, van 14.00 tot 16.00 uur. THOLEN - Omroep Tholen maakt vanaf vrijdagavond acht uur tot maandagavond zeven uur een ma rathonuitzending over de Ropa run, het loopfestijn van Parijs naar Rotterdam voor kankerbestrijding. De Roparun gaat ook over Sint Phi- lipsland. Deze etappe staat maan dag op het programma. Tussen de 258 teams zit voor het eerst een Thoolse groep, Het Runningteam Tholen. Omroep Tholen is op Tho len te beluisteren via FM 106.5 of via de kabel op FM 107.6. door Harmen van der Werf BRUINISSE - Het is 'prachtig' dat na tuurorganisaties via de Zeeuwse Milieufederatie (ZMF) de mossel sector oproepen vooral te blijven praten, maar, reageerde mosselbe stuurder Wout van den Berg uit Bruinisse gisteren, zo'n verzoek heeft weinig zin als niks concreets wordt geboden. De ZMF bracht onlangs een verkla ring uit met de oproep, na overleg met de Waddenvereniging, Vogel „Het is niet de primaire taak van Goes Promotie om zelf te organise ren, wij zijn er in principe om eve nementen te stimuleren en te pro moten. Zeker evenementen van de ze omvang doen wij liever niet zelf Nu kan de stichting Goes in Concert dus het stokje van ons overnemen." Die stichting zal niet direct een heel andere koers gaan varen, hoe wel opvalt dat dit jaar geen Zeeuw se acts geprogrammeerd staan. „Dat is geen bewuste keuze", vol gens de kersverse voorzitter Kees van Overloop, „bovendien was de programmering voor deze editie nog grotendeels in handen van Goes Promotie." „Het is voor de komende jaren geen doel op zich om Zeeuwse bands op het podium te hebben, Goes in Concert 2008 heeft als hoofdact de Limburgse band Rowwen Hèze. De stichting Goes in Concert neemt de organisatie over van Goes Promotie. VLISSINGEN - Een auto die een aan tal uren eerder in Antwerpen was gestolen, is gisterochtend rond half zes in Vlissingen op zijn kant teruggevonden in de Paul Kruger- straat. De politie vermoedt dat de bestuurder met te hoge snelheid de straat is ingereden en in de bocht de macht over het stuur heeft verloren. Wie de bestuurder was, weet de politie niet. Meteen nadat de auto was gekanteld, is de bestuurder uit de wagen gekropen en weggerend. KAPELLE - Christina Breure geeft op vrijdag 9 mei een workshopjö- tograferen van bloesem en fruit in de natuur in het Fruitteeltmuseum aan de Biezelingseweg in Kapelle. De foto's die door de deelnemers worden gemaakt in de museum- tuin, komen tijdelijk in museum te hangen. De workshop begint om 13.30 uur en eindigt om 16.00 uur. Gelieve ei gen camera mee te nemen. Informatie: 0113-344904 of www. fruitteeltmuseum.nl bescherming en stichting Wad. 'Als er goede afspraken worden ge maakt over het eindbeeld van de verduurzaming van de visserij en over het herstel van de natuur in de westelijke Waddenzee, liggen er goede mogelijkheden om op af zienbare termijn tot een oplossing te komen (over visserij en natuur), aldus de verklaring. „Dat blijft zo vaag", vindt mossel- bestuurder- en kweker Van den Berg. „Gaven natuurorganisaties maar ik sluit ook niet uit dat er vol gend jaar wel weer een Zeeuwse act bij is. In ieder geval ben ik heel tevreden over de bands die we dit jaar hebben." Van Overloop is als advocaat werk zaam in Goes en mede-oprichter van de stichting DnA (Dance and Art), waarmee hij evenementen in Rotterdam en Zeeland organiseert. Naast Van Overloop bestaat de stichting Goes in Concert uit secre taris loost van Damme, eigenaar van grand-café Jersey aan de Grote Markt, en penningmeester Jan Rut- jes, die afkomstig is uit de stich ting Goes Promotie. De kaartverkoop voor Goes in Concert begint op 24 mei. Om vei ligheidsredenen worden maximaal 8.000 kaarten verkocht, die voor 20 euro per stuk van de hand gaan. Kaarten zijn onder meer te koop in de horecagelegenheden rondom de Grote Markt en via in ternet. www.goesinconcert.nl KORTGENE - Sociëteit Noord-Beve land duikt volgende week donder dag op de soosavond in het leven van de kreeften. Marien biologe Inez Flameling zet in woord en beeld op een rijtje hoe kreeften le ven. Ook komt de kreeftenvisserij in de Oosterschelde aan bod. Visse rijbestuurder Jaap Geleijnse vertelt over zijn stiel. Na afloop kan 'zeer waarschijnlijk' van kreeft worden gesnoept. De soosbijeenkomst in De Korenbeurs in Kortgene begint om 20.00 uur. GOES - De Stichting Maatschappe lijk werk en Welzijn Oosterschel deregio (SMWO) houdt vanaf vrij dag elke twee weken een ontmoe tingsmorgen voor jonge moeders. Deze is bedoeld voor moeders tot 23 jaar. Ervaringen worden uitge wisseld over onder andere opvoe ding en financiën. De bijeenkomst begint om half tien en zal elke tweede en vierde vrijdag van de maand worden gehouden in jeugd centrum De Goese Polder, Joseph Lunslaan 13, Goes. maar eens aan wat ze onder na- tuurherstel verstaan. We zouden dan al een stap verder zijn." Het eindbeeld van verduurzaming van de visserij is duidelijk, volgens Van den Berg, het ministerie heeft dat vastgesteld voor 2020. Alleen door het voorlopige verbod op mosselzaadvisserij in de Wadden zee zal dit veel sneller dan in 2020 moeten. Van den Berg is voor over leg, maar onder de regie van het ministerie van Landbouw.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 56