Geen pizza maar lijkjes in vrieskist Fly-d rives ITALIË Gesprek geeft China even lucht f SP® 0% 4 bi «PBUWLUijy? w i «-*• KRAS.NL F Inclusief vlucht, hotelovernachting, ontbijt en autohuur! BOEK ONLINE of bel 0900-9697 PZC Dinsdag 6 mei 2008 7 Politie en media bij het 'vrieskisthuis' in Wenden. foto Hermann Knippertz/AP Peking spint garen bij overleg met geestelijk leider van de Tibetanen. door onze correspondent Remko Tanis Shanghai - Het eerste gesprek tus sen China en vertegenwoordigers van de Dalai Lama is vooral een succes geworden voor Peking. De internationale druk op de commu nistische machthebbers over hun aanpak van Tibet is even van de ke tel zonder dat zij daar echt iets voor hoefden te doen. De twee kampen hebben aange kondigd een tweede gesprek te houden, zonder duidelijk te ma ken wanneer. Of de ontmoeting van zondag, in de Chinese stad Shenzhen, meer succes heeft opge leverd dan dat, is volkomen ondui delijk. Tenminste, als het uiteinde lijke resultaat van de gesprekken moet zijn: meer autonomie voor Tibet en een mogelijke terugkeer van de Dalai Lama in Tibet. De geestelijk leider van de Tibetanen vluchtte in 1959 naar India na een mislukte opstand tegen de Chine se overheersers. Voor Peking is er voorlopig genoeg resultaat geboekt. Sinds China eind april aankondigde weer in ge sprek te gaan met vertegenwoordi gers van de Dalai Lama, is de hete adem van wereldleiders en woe dende demonstranten in het bui tenland goeddeels verdwenen uit de nek van de communistische machthebbers. De onrust in Tibet begon bijna twee maanden geleden. Naast het neerslaan van die onrust, was er voor China sindsdien maar één an dere prioriteit: Tibet uit de schijn werpers van de wereld halen. Dat lijkt nu gelukt. Zoon vindt drie baby's die door zijn moeder zouden zijn gedood. door onze correspondent Achille Prick wenden - Een 'heel normaal' ge zin in Wenden, in de Duitse deel staat Noordrijn-Westfalen, is in shock na de vondst van drie baby lijkjes in hun diepvrieskist. De 44-jarige moeder van het gezin wordt ervan verdacht dat zij de zui gelingen eind jaren tachtig heeft gebaard en om het leven heeft ge bracht. De rest van het gezin, va der en drie kinderen, zou nooit iets hebben gemerkt of geweten. Omdat de 18-jarige zoon des hui zes en zijn 24-jarige zus zondag middag iets wilden eten, ging de jongen in de diepvrieskist in de kelder op zoek naar een pizza. Toen hij zag dat veel levensmidde len al jaren over de houdbaarheids datum heen waren, besloten zij de vriezer op te ruimen. Op de bo dem deden zij een afschuwelijke vondst: een in plastic bevroren ba byhoofdje. In twee andere zakken bleken ook babylijkjes verstopt. „De twee waren alleen thuis en hebben hun ouders bij thuiskomst meteen geconfronteerd met hun vondst", aldus de leider van het po litieonderzoek, Herbert Fingerhut, gisteren. „De ouders zijn vervol gens samen met hun dochter naar de politie gereden en daar heeft de vrouw verteld dat de lijkjes haar kinderen waren en dat zij die mo gelijk in de diepvrieskist heeft ge stopt. We hebben haar aangehou den op verdenking van doodslag. Zij voelt zich zeer schuldig en is erg van streek." De politie gaat er vanuit dat de vrouw de drie baby's ergens tus sen 1985 en 1990 ter wereld heeft gebracht. De belangrijkste aanwij zing daarvoor is dat een van de ba by's was gewikkeld in een krant uit 1988. Omdat doodslag in Duits land na twintig jaar is verjaard, kan zij alleen nog worden veroor deeld als ze de kinderen heeft ge dood na mei 1988. Veel vragen zijn nog onbeant woord, omdat er nog geen obduc tie kon plaatsvinden. De lijkjes moeten langzaam worden ont dooid om geen sporen te wissen. Wel vermoedt de politie dat het niet om een drieling gaat. Een kindje was gewikkeld in een bloe derige handdoek. Of haar man de vader is van de kinderen, is ook nog niet duidelijk. „Het klinkt ongeloofwaardig, maar het kan dat een vrouw zwanger is zonder dat de directe omgeving het merkt", aldus Fingerhut. „Wij hebben geen enkele aanwijzing dat de man of de kinderen iets af wisten van deze lijkjes. Het huis houden was haar domein, ande ren kwamen niet in de diepvries kist. Deze ontdekking is toeval." Ook buren en andere inwoners van Wenden in het Sauerland zijn verrast. De familie kocht zijn vak werkhuis in 1984 en is sindsdien volledig in de gemeenschap opge nomen. De 47-jarige vader werkt als elektricien en is net als zijn zoons actief bij de voetbalclub. De 'Een vrouw kan zwanger zijn zonder dat de directe omgeving het merkt' 24-jarige dochter is uit huis gegaan om te studeren. De zoons van 18 en 23 wonen wel nog thuis. Duitsland is vaker opgeschrikt door de vondst van kinder- en ba bylijkjes. In Frankfurt aan de Oder werd vorige maand een 42-jarige vrouw veroordeeld tot vijftien jaar celstraf, omdat zij negen zuigelin gen verwaarloosde en liet sterven. In december vorig jaar werden in Darry vijf lijkjes aangetroffen van kinderen van drie tot negen jaar. De 35-jarige moeder is veroordeeld tot twaalf jaar. Eerder dat jaar be kende ook een 21-jarige vrouw uit Thörey drie eigen baby's te heb ben gedood. „Het gaat soms om psychisch zie ke mensen, maar het speelt ook re gelmatig in sociaal zwakkere mi lieus waar vrouwen zich geen raad weten met een geboorte", aldus de Berlijnse psycholoog Ferdi Lang. „In een opwelling brengen zij de kinderen om en verdringen dat vervolgens. Vanwege schuldgevoe lens worden de lijken toch nog er gens verstopt." Sicilië. Combineer nu de twee mooiste steden van Italië in één zeer voordelige rondreis, al vanaf slechts 479! 8 dgn FLY-DRIVE ROME FLORENCE v.a. 479 In de Eeuwige Stad Rome wordt al 28 eeuwen geschiedenis ge schreven! Bezoek het Vaticaan, wandel over het Forum Roma- num en gooi een muntje in de Trevi-fontein! Florence is natuurlijk dé kunststad van Italië. Natuurlijk beklimt u hier de unieke Dom en flaneert u over de Ponte Vecchio, maar wat dacht u van een bezoek aan het wereldberoemde Uffizi-museum? Vertrekdata: dinsdag van 20/5 t/m 28A0. Prijzen zijn p.p. bij o.b.v. 4 personen. Reisbeschrijving/reservering zie www.kras.nl/35254 waarom zou je verder zoeken Het onbekende en bruisende zuiden van Italië ligt vanaf slechts 599 aan uw voeten en laat u het echte Italië zien! 8 dgn FLY-DRIVE NAPELS EN DE HAK VAN ITALIË v.a. 599 Het diepe zuiden van Italië zal u verrassen met de barokstad Lecce. maar ook met de typische cylindervormige trulli-huisjes in Alberobello. Ook de rotswoningen van Matera, dat tot wereld erfgoed is uitgeroepen, mogen niet op uw rondreis ontbreken! Natuurlijk verblijft u 2 dagen in het bruisende Napels, uitgangspunt voor een uitstapje naar Pompei en de Vesuvius! Vertrekdata: zondag van 25/5 t/m 19/10. Prijzen zijn p.p. o.b.v. 4 personen. Reisbeschrijving/reservering zie www.kras.nl/35026 Al vanaf slechts 699 kunt u op eigen gelegenheid cultuurrijk Sicilië ontdekken, onder toeziend oog van de vulkaan Etna! 8 dgn FLY-DRIVE SICILIË v.a. 699 Op het zonovergoten eiland Sicilië zult u het 'dolce vita' pas echt ontdekken! Natuurlijk bezoekt u op deze individuele rondrit over het eiland het verbluffend gelegen Taormina en de aan zee gelegen hoofdstad Palermo. Maar wat dacht u van de Griekse tempels van Segesta en Agrigento, of het eeuwenoude Syracuse? Natuurlijk 'bedwingt u ook de nog altijd rokende vulkaan de Etna! Vertrekdata: donderdag van 29/5 t/m 23/10. Pnjzen zijn p.p. o.b.v 4 personen. Voor reisbeschrijving/reservering zie www.kras.nl/35027 15 cpm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7