Het lange wachten wordt beloond bij jan de Witte Michelle Evertse als een raket naar zege Buyse gaat naar Terneuzense Boys NU (H)EERLIJK VOORDEEL OPHEFFINGSUITVERKOOP! Menners komen net tekort voor hoofdprijs 'Biljart-triatleten' gaan vandaag van start Jeugd rijdt tijdrit in Wemeldinge Negende plaats op NK voor Wilma Saltn Beveiands duo voorin bij sprintduatlon Van de Ketterij in de top tien Nick van der Lijke na s@l@ van 25 kilometer naar tweede seizoenszege Karei Warnier verrast vriend en vijand 40% korting! BPZC Dinsdag 6 mei 2008 3 7 UCCHELEN - Simone van Hoepen en Jacco van 't Westeinde uit Ove- zande zijn tweede en derde gewor den bij menwedstrijden in Ugche- len. Met hun dubbelspan pony's (klasse 3) waren ze in een nek- aan-nekrace verwikkeld om de eer ste plaats, maar de hoofdprijs was net een brug te ver. Bij de enkels- pan paarden (klasse 3) werd Leo Paauwe (Nisse) vierde en Corina Leijs (Kapelle) achtste. WEMELDINGE - Het Micha triatlon biljarttoernooi wordt voor het eerst in het nieuwe clublokaal van BV Scheldezicht, Hotel Smits in Wemeldinge, gehouden en start vandaag met 52 deelnemers. De laatste jaren werd met pijn en moeite een dertigtal deelnemers bijeen gekregen. Deelnemers spe len achtereenvolgens in libre, band stoten en driebanden naar hun handicap. GOES - Ruim honderd jeugdwiel- renners nemen woensdagavond deel aan de tijdrit in Wemeldinge. Deze rit over tien kilometer maakt deel uit van de KNWU milieu t23-tijdritcompetitie. Bij de meis jesjunioren zijn de ogen gericht op de lokale favoriet Birgit Lavrijsen. Bij jongens zijn Nick Nieuwdorp en Nick van der Lijke kansheb bers. Ook de nieuwelingen komen vanaf 18.00 uur in actie. EINDHOVEN - Wilma Salm is met Li ving Legend onder het zadel op het NK dressuur voor junioren in Eindhoven als negende geëindigd. De amazone uit Yerseke behaalde met de hengst in de eerste ronde de twaalfde plaats. Zaterdag eindig de de combinatie als elfde en plaatste zich voor de finale op zon dag. Met een tiende plaats in de Kür op muziek trok ze gisteren de opgaande lijn door. BREDA - Mariette van Anrooy uit Kapelle en Jos den Hollanderjiit Goes zijn beiden tweede gewór den bij de Masters tijdens de sprintduatlon van Dordrecht. Van Anrooy, die ook de Haagse Beem denloop won, legde de 5 kilometer lopen, de 20 kilometer fietsen en weer 2.5 kilometer lopen in de Biesbosch af in 1.09,07. Den Hol lander werd in 59,24 zesde overall en tweede bij de masters. HULST - Acht jaar was het geleden dat hij aan wielerwedstrijden had deelge nomen, maar gisteravond in zijn eigen Hulst was Karei Warnier (36 jaar) meteen de verrassing van de koers. Hij sloop mee in een kopgroep van vijf rijders (foto), maar in de eindspurt had hij geen kans. Warnier werd vierde, terwijl de Belg Peter Neels de sterkste was. foto Camile Schelstraete Eerste hoofdprijs sinds 1987 voor duivenmelker uit Westkapelle. door Fred Rabout WESTKAPELLE - Ruim twintig jaar moest Jan de Witte wachten op weer een grote uitslag. Afgelopen zaterdag beloonde een tweejarige kras weduwschapsdoffer de onder tussen 58-jarige Westkapellenaar voor het lange wachten. Met een snelheid van 1418 meter per mi nuut overbrugde zijn doffer de 182 kilometer vanaf de lossingsplaats, het Franse Peronne, tot de West- kappelse Huygensstraat. Daarmee was hij de snelste van de 13.501 duiven exclusief de 2694 in- vliegers die men in Zeeland voor dit concours had ingekorfd. Deze kras doffer is een laat jong uit 2006. De Witte: „Vorig jaar heb ik hem wat opgeleerd en de natoer gedaan. Het is dus een duif die niet op prestaties contractverlen ging kreeg, maar hij stond me wel OETINCEN - Wielrenner Nick van der Lijke heeft zijn tweede sei zoenszege behaald. In het Bel gische Oetingen kwam de zestien jarige junior na een solo van 25 ki lometer als eerste over de streep. Vijf ronden (35 kilometer) voor het einde ging de Middelburger Van der Lijke op een klimmetje op avontuur. Hij kreeg de Belg Tim TERNEUZEN - Terneuzense Boys heeft de eerste aanwinst voor het komende seizoen binnen. De kam pioen van de tweede klasse kan een niveau hoger beschikken over Djamel Buyse (32), die na acht sei zoenen vertrekt bij Hoek. De Belg aan. Nu bedankt hij me daarvoor op zijn manier." De laatste keer dat Jan de Witte in het Zeeuwse succes had geboekt, dateerde alweer van 1987. Toen won een duivin voor hem een pro vinciaal concours vanuit Doornik. „Dat was nog bij de zaterdagvlie gers op een natoerconcours. Door nik was bepaald geen klassieker, maar ik vond het toch leuk." De Witte begon veertig jaar gele den met de duiven. Hij werd be smet met de bacil door wijlen broer Pauw, neef Wim Flipse en overbuurman Jo Toutenhoofd. Hij maakte lang deel uit van de combi natie Flipse, waarin naast hem zijn broer Pauw en neef Wim waren vertegenwoordigd. De laatste jaren beoefent hij de duivensport bij PV de Zwaluw zelfstandig. Wi De kras doffer van Jan de Witte uit Westkapelle was zaterdag de snelste Zeeuwse duif op het mid- fondconcours vanuit het Franse Peronne. Seghers mee in zijn vluchtpoging. Met nog 25 kilometer voor de boeg loste Van der Lijke zijn kom paan en reed in zijn eentje naar de finish. Op de meet had hij een voorsprong van 1 minuut en 14 se conden op de nummer twee. Zijn eerste seizoenszege had Van der Lijke ook in België behaald: in maart in Vollezele. is de langst dienende speler bin nen de huidige selectie van de za terdag-hoofdklasser en had eigen lijk nog wel een seizoen willen blij ven. „Ik zou blijven voetballen en volgend seizoen al wat taken van onze teammanager Wim Jansen Hij beoefent bij die vereniging met een klein hokje vrijwel alle discipli nes. „Alleen de overnacht is maar voor de gein, met een paar duifjes, 's Winters heb ik slechts 24 duif jes. Gezien het geringe aantal dui ven hanteer ik het volledige we duwschap dus met doffers en dui- vinnen. Anders zou alle discipli nes beoefenen niet mogelijk zijn." De Witte die naast de eerste ook de zesde snelste in de provincie had, kende dus een topdag maar ook de combinatie Ronald en Louis Traas uit Nieuwdorp kreeg ze weer van over 'de vuilnisbelt' naar huis. De 'Trazen' pakten er in het rayon 4 drie bij de eerste tien. En wat te denken van Gerard van der Kamp uit Noorwelle. In rayon 6 knalden ze naast de kerk in Schouwen als 'hagelstenen op de plank': acht bij de top tien. Komende zaterdag staan wellicht andere namen in de spotlights. Dan staat na de vier vitessecon- coursen het eerste midfondcon- cours (Mantes la Jolie) op de rol. GOES - Zijspanracer Alco van de Ketterij, afkomstige uit Grijpsker- ke, heeft in het Duitse Schleiz twee plaatsen in de top tien be haald. Tijdens een European Sidecar Event werd de 31-jarige bakkenist met rijder Herbert Brüner negen de in de sprint en achtste in de re guliere wedstrijd. overnemen", vertelt Buyse. „Vori ge week had ik nog een gesprek met de technische commissie en toen bleek dat er toch geen plek meer was voor me in de selectie. Ik baal er een beetje van, want Hoek is echt mijn club geworden." Amazone bouwt in barrage marge van drie seconden op. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De Zeeuwse springruiters lieten zich zondag bij Stal de Kroo door het enorme aantal deelnemers van bui ten de provincie de kaas niet van het brood eten. Michelle Evertse toonde zich bij buurman de Kroo in de klasse Z de beste. Cecile van de Broek uit Lewedorp eiste in de klasse L de overwin ning op en in de klasse B was het oranje erelint voor Nadine Tim merman uit Veere. Alleen in de klasse M moesten de Zeeuwen de hoogste eer laten aan een niet-Zeeuw: Annemieke Bolders uit Wouw. In de barrage klasse Z rekende Mi chelle Evertse met Uzelma onder het zadel meedogenloos af met Rob de Nijs uit Roosendaal, die in de beslissende ronde twee ijzers in het vuur had. De 22-jarige amazo ne stuurde de vos merrie als een raket in 38,15 seconden foutloos over het parcours. De Walcherse combinatie toonde zich daarmee ruim drie tellen sneller dan hSar Brabantse opponent met Quote. Cecile van de Broek toonde zich in de klasse L met Toscana overtui gend de beste van de 22 combina ties die zich voor de barrage had den geplaatst. De pas zestienjarige amazone reed de bruine Animo's Hallo-dochter zonder in de buurt van het hout te komen in 32,16 se conden naar de finish. De Zuid-Be- velandse combinatie bleef daar mee de in de paardensport gepokt en gemazelde Veronica Bolders uit Wouw met Brabant Lease Wiz- zard bijna vier seconden voor. In de klasse B stuurde Nadine Tim merman haar nieuwe aanwinst Jump and Go niet alleen foutloos rond, maar toonde zich met de sco re van 48 punten ook overtuigend de beste stijlruiter. In de klasse M haalde Jil Buijze met Dandelion's L'Opinto des Fon taines in de barrage alles uit de kast. Het mocht niet baten. De rui ter uit Baarland kwam met de Lan- do-nazaat een fractie tekort om de Brabantse Annemieke Bolder met Rantasia van de overwinning af te houden. Alle occasions 40% extra korting! dat is 70% - 80% voordeliger dan nieuw! Alle gouden sieraden, oorknoppen, plaatjes, kruisjes, bedels met 40% korting! Talloze aanbiedingen met 50%, 60% 70% korting! Alle horloges, bekende merken 25% korting maar ook 50% en 60% korting! Alle gouden armbanden en colliers, briljant sieraden, zilveren sieraden en parelsieraden Walstraat90 Vlissingen Tel.: 0118-413635

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65