Oproep aan mosselsector Van Dalen natuursteen 'Ik kom van Westkapelle. Met de bus naar Goes, dat is geen doen' Zaamslag schrapt Stropierock Geen kind te water Sint Philipsland Palladium wil mensen spreken over De Schelde Camera's als spion aan grens Goesenaar na bedreiging vastgezet PZC Dinsdag 6 mei 2008 25 ZMF neemt initiatief voor overleg met natuurorganisaties. door Harmen van der Werf goes - Niet praten over de toe komst van de mosselsector in de Waddenzee én van de Waddenna- tuur is het slechtste wat er kan ge beuren, vindt Gijs van Zonneveld van de Zeeuwse Milieufederatie. De ZMF heeft daarom het initia tief genomen tot overleg met Vo gelbescherming, stichting Wad en Waddenvereniging. Met als hoofd- Organisatie rockfestival honoreert verzoek van kinderen Herwegh. door Raymond de Frel zaamslag - De eerste editie van het rockfestival Stropierock in Zaamslag gaat zaterdag niet door. De kinderen van de vorige week vrijdag om het leven gebrachte postbode Peter Herwegh vinden een muziekfestijn niet gepast, op de dag dat hij wordt gecremeerd. 1 Tot gistermiddag vier uur zette de ^Stichting Jongerenactiviteiten iZaamslag (Sjaz) zich met gemeng- [de gevoelens in om het evene- rment met vier lokale bands tot een goed einde te brengen. „Je kan toch niet alle jeugdigen uit Zaamslag aankijken op dit vreselij ke voorval? We gaan proberen er een vermakelijke avond van te ma ken, al wil ik niet van een feestje spreken. Dit raakt ons ontzettend diep, veel meer dan je in eerste in stantie beseft", zei organisator Bou- dewijn Slager eerst nog. Totdat hij een telefoontje kreeg van de dochter van Herwegh. Sjaz-voorzitter Ferrie Westphaal: „We stoppen ermee. Als je zo'n verzoek krijgt, dan heb je niets an ders te doen dan piëteit tonen." Stropierock in Zaamslag is daarom tot nog onbekende datum uitge steld. doel, meldt Van Zonneveld, om weer in gesprek te komen met de sector over mogelijkheden om 'de winkel ook voor de mosselsector open te houden'. Dat de ZMF dit initiatief heeft ge nomen, heeft direct te maken met de onrust die met name in Zee land voelbaar is over het voorlopi ge verbod op mosselzaadvisserij in de Waddenzee; een verbod dat het gevolg is van een uitspraak van de Raad van State eind februa ri. Natuurorganisaties en mossel kwekers zaten in maart voor het laatst bij elkaar met bemiddelaar Sicko Heidoorn. Mosselkwekers hebben het overleg vervolgens op geschort. „Zij denken dat zij er met onder meer de politieke steun in Den Haag wel uitkomen", aldus Van Zonneveld. Volgens hem ligt dat een slag anders. Overleg tussen natuurorganisaties en de hele mosselsector - naast kwekers ook de handel en verwer- De Zeeuwse Milieufederatie roept met andere natuurorganisa ties de mosselsector op weer aan tafel te komen om 'goede af spraken' te maken. king - is nodig om perspectief te bieden. 'Als goede afspraken wor den gemaakt over het eindbeeld van verduurzaming van de visserij en over het herstel van natuur in de westelijke Waddenzee, zijn er goede mogelijkheden om op af zienbare termijn tot een oplossing te komen', stellen de natuurorgani saties in een verklaring. Dat hoeft niet al te lang te duren, aldus Van Zonneveld. ZMF-directeur Tjeu van Mierlo voegt toe dat 'alle na tuurorganisaties zich bewust zijn van de economische betekenis van de mosselsector'. De Thoolse brandweer zocht tevergeefs naar een kind in een vijver in Sint Philipsland. foto Jan-Willem Kempenaars door Harmen van der Werf SINT PHILIPSLAND - In een vijver aan de Eendrachtstraat in Sint Phi lipsland is gisteravond ruim twee uur tevergeefs naar een kind ge zocht dat volgens een omwonende in het water was gelopen en niet meer boven was gekomen. Ver schillende zoekacties leverden hele maal niets op. „We kunnen met zekerheid zeg gen", verklaarde de Thoolse brand weercommandant Koos de Feijter na afloop, „dat er geen kind in het water ligt. We hebben elke centi meter van de vijver gehad." Bij de beslissing de zoekactie te staken, heeft meegespeeld dat nergens een kind vermist bleek te zijn. De poli tie heeft nog in omliggende stra ten navraag gedaan. De melding dat een kind van vijf tot zes jaar te water was geraakt, kwam om kwart over zes van een bewoner van een bejaardenwo ning aan de Eendrachtstraat. Het bericht was serieus genoeg om groot alarm te slaan. De brand weerploeg Sint Philipsland was er het eerst. De Feijter: „De mannen gooiden hun pakken uit en spron gen in het water. Zij hebben een snelle scan gedaan." Duikteams uit Tholen en Goes hebben de vijver vervolgens nog twee keer uitge kamd. De niet al te grote vijver is omheind en ongeveer anderhalve meter diep. Om half acht is de ac tie gestaakt. Dé kaaswinkel in Goes! Ruim assortiment Hollandse en buitenlandse kaasspecialiteiten, salades, wijnen, versgebrande noten en zuidvruchten. Relatiegeschenken en themapakketten. G. Kooijman Kreukelmarkt 5 4461 HW Goes Tel./fax (0113)220500 Email info@weydeland-goes.nl www.weydeland-goes.nl vlissincen - Mensen die altijd bij de Koninklijke Maatschappij De Schelde hebben gewerkt of die zich gewoon altijd voor de fabriek hebben geïnteresseerd: iedereen die ook maar iets te maken heb ben met de scheepswerf, zou Palla dium willen spreken. De welzijnsorganisatie uit Vlissin- gen is namelijk bezig met een boek over de Schelde. Ze wil verha len bundelen en in boekvorm uit geven. Ook zoekt de organisatie ac teurs, met of zonder verleden bij de KSG, die zouden willen spelen in een toneelstuk over de fabriek. Mensen die er wel iets voor voelen kunnen zich aanmelden. Stichting Palladium, Postbus 51, 4380 AB Vlissingen of 0118-420460. TERNEUZEN - Burgemeester lan Lo- nink van Terneuzen wil inspelen op plannen van de politie om in 2011 geavanceerde camera's te plaatsen aan de grens met België en Duitsland. Ze zijn bedoeld om kentekens te screenen van auto's die het land binnenkomen. De camera's maken het de politie gemakkelijker bij de opsporing van gestolen auto's, criminelen en illegale vreemdelingen. Maar via de aangesloten databanken is ook te traceren of autobezitters nog een boete hebben uitstaan. AL 75 JAAR Steengoed in: Grafmonumenten Aanrechtbladen Vensterbanken ALLES OP MAAT GEMAAKT IE SOORT MATERIALEN TEGEN EEN REDELIJKE PRIJS! —-•Zaagmolenstraat 32b (aan het Molenplein) Telefoon (0113) 22 79 19 - Fax (0113) 25 10 75 te Goes goes - Een 23-jarige Goesenaar is zondagavond rond kwart voor tien in de Savornin Lohmanlaan in Goes aangehouden vanwege be dreiging. De man wordt ervan verdacht een 35-jarige plaatsgenoot te hebben bedreigd. Dit gebeurde op het Mo lenplein aan de rand van de Goese binnenstad. De bedreiging was zo ernstig dat de politie de man na zijn aanhouding naar een politie cel in gevangenis Torentijd in Mid delburg heeft overgebracht. Hij zat daar gisteren nog vast voor ver hoor. Actie van Groenlinks raakt bezoekers op Bevrijdingsfestival. door Wendy van den Hurk vlissingen - Die oude communist, die rasechte Wasschappelse en dat Egyptische jongetje: allemaal wil len ze dat het ziekenhuis op Wal cheren blijft. Daarom kunnen hun zorgverzekeringen allemaal een ge peperd epistel verwachten. De Vlissingse fractie van Groen- Links deelde gistermiddag op de vrijheidsmarkt van het Bevrijdings festival voorgedrukte brieven uit voor behoud van het ziekenhuis in Vlissingen. 'Met de ziekenhuisfu sie zijn ook de zorgverzekeringen de klos', staat in de brief, 'omdat zij opdraaien voor bijvoorbeeld ho gere reiskosten van patiënten'. „Denk je dat?", vraagt Joop van Esch ietwat cynisch aan Groen- Linkser Juliën Bottse. „Die bereke nen dat vrolijk door. En dat kun nen ze nog verkopen ook, dat is het rottige! Ziekenhuizen horen niet in de particuliere sector. Het marktidee is zó doorgeslagen. Kijk maar naar de winst van Delta." GroenLinks voerde gisteren tij- dens het Bevrijdingsfestival actie voor behoud van het ziekenhuis in Vlissingen. Mensen konden een voorgedrukte brief opsturen. Hoofdschuddend -maar mét brief- keert hij terug naar zijn kraampje van de NCPN, de nieuwe commu nisten. Zoetje Verhulst blijft nog even. Ook zij is vastbesloten haar zorgverzekering aan te schrijven. „Ik kom van Westkapelle. Moet je daar eens vragen of ze met de bus naar Goes gaan. Als ziek persoon. Dat is geen doen. Nee, het zieken huis hoort op Walcheren. Vlakbij Arnemuiden, zodat de traumaheli kopter daar kan landen." Zoon Mohab (10) van dat Egypti sche gezin Kotb legt zijn moeder Zeneb, die de brief niet begrijpt, uit wat er speelt. Aan haar veront waardiging af te lezen snapt ze het nu wel. „Verhuizen? Nee toch?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63