Zeeland Bezettingsgraad op De Oesterbaai slecht 'Niet alle gele bloemen zijn paardenbloemen' Goes pakt actie voor stadsvogels nu echt op Dagverzorging blijft in Meuleweie Tempur®-dealer Natuurwandeling over bloemdijken in de Zak Brickyard Bluesband treedt op in De Pompe Hiphop en scratchen in jeugdhonk Goes-Noord Engelse oldtimers te bewonderen in Goes Bijeenkomst voor computergebruikers Nostalgische middag in Historisch Museum P.ÜIVELHNDS MECIBEÜHÜIS 22 Dinsdag 6 mei 2008 PZC Nell Nelissen, met op de achtergrond de Wilhelminapolders. foto Willem Mieras Excursie door Wilhelminapolders 'mooi en leerzaam'. door Michiel Bouwman WILHELMINADORP - „Veel mensen denken als ze een gele bloem zien: 'dat is toch gewoon een paarden- bloem?'. Bij deze tocht komen ze erachter dat dat niet altijd zo is. Er zijn zoveel verschillende bloemen, en er is veel diversiteit in dit ge bied. Dat willen we overbrengen op de mensen", zegt Nell Nelissen. „Het is fascinerend wat je in de Wilhelminapolders allemaal tegen komt." De Agrarische Natuur Vereniging (ANV) Goes houdt volgende week vrijdag 16 mei een excursie in het 1700 hectare groot gebied. „Voor mensen die de streek wel kennen, maar er meer over willen weten én voor mensen die het totaal niet kennen", legt Nelissen uit. Ze is vrijwilliger bij de ANV Goes en gids tijdens de excursie. „De ge schiedenis van de Wilhelminapol ders wordt uitgebreid verteld door Ad Verschoore. Ook de flora en fauna in één van de oudste pol ders van Zeeland, komt aan bod." Het landschap tussen Kattendijke en Wolphaartsdijk bestaat in 2009 tweehonderd jaar. Daarvoor was het onderdeel van de zee. De spo ren ervan zijn nog te zien. Een boom die met wortel en al is om gevallen, toont schelpjes bij de wortels. Onmiskenbaar bewijs uit het verleden. „Als mensen de ex cursie doen, zien ze hoe mooi het is. Op iedere meter staat weer an dere begroeiing. Als je het maar wilt zien", zegt Nelissen. De wandeling voert door de bos jes, langs de kreek en de Ooster- schelde, om langs de akkers terug te gaan naar het startpunt bij het gebouw van de Koninklijke Maat schap de Wilhelminapolder. Aan melden voor de route van bijna twee uur is niet nodig. Om acht uur 's avonds begint de excursie. Nelissen: „Dan begint het nachtle ven een beetje op gang te komen. Als mensen naar het buitenland gaan en uitzichten hebben als bij deze route, dan klinkt het: 'wauw!'. Terwijl het hier op een steenworp afstand ligt." 1^ De ANV Goes houdt vrijdag 16 mei een excursie door de Wilhel minapolders. Daarin wil ze laten zien dat fraaie landschappen ook dicht bij huis te vinden zijn. WOLPHAARTSDIJK - Woonzorgcen trum Meuleweie in Wolphaarts dijk behoudt definitief de dagver zorging op de eigen locatie. Het ziet er naar uit dat het aantal deel nemers voldoende is om kosten dekkend te blijven draaien. Stichting Poelwijck-De Kraayert was aanvankelijk van plan de dag verzorging te verplaatsen naar kijk ook op www. .n! Klachten over slecht onderhoud meerdere huisjes in Wemeldinge. door Lilian Dominicus WEMELDINGE - Het gaat slecht met de verhuur van vakantiewoningen op park De Oesterbaai in Wemel dinge. De bezettingsgraad is laag en vakantiegangers geven op het internet aan dat meerdere huisjes slecht onderhouden en niet altijd schoon zijn. Bankstellen met scheuren, een tuindeur die moeilijk sluit, lekkage vanuit de badkamer door het pla fond, kapotte gordijnen, niet echt schoon en receptie beperkt open, zijn zo maar wat van de klachten van huurders. Opvallend is dat an deren het park de hemel in prij zen. Eén van de beoordeelaars denkt te weten hoe het komt: „Eén keer zijn we naar een huisje geweest van het park zelf en dit viel behoorlijk tegen. De andere drie keren hadden we een huisje van Dierkens (ligt ook in het park maar is van privébedrijfje) en die huisjes zijn wel super", zegt hij. Het probleem zit in de verschillen de typen verhuurders, meent Peter Ganseman, eigenaar van één van de woningen op De Oester baai. Hij noemt de situatie 'triest'. „Het is geen recreatiepark meer. Sommige mensen wonen er per- Wi De vakantiewoningen op park De Oesterbaai in Wemeldinge zijn van verscheidene eigenaren. Daardoor verschillen de huisjes qua onderhoud en netheid. manent, die hebben een gedoog- status. Anderen verhuren wel, maar alleen 's winters. En er zijn er die de woning puur voor eigen recreatief gebruik houden." Exvo heeft de verhuur van huisjes vorig jaar overgenomen van Lan- dal. Die laatste eiste dat minimaal 70 van de 140 woningen verhuur baar zijn. Op het moment zijn dat er maar 40. Volgens Ganseman is Exvo duur en nemen veel mensen de verhuur in eigen handen. Voorzitter Jacques Koppert van de Vereniging van Eigenaren hoopt in de algemene ledenvergadering van 24 mei de verhuurders op één lijn te krijgen. Ganseman heeft daar een hard hoofd in. „De ge meente kan beter werken aan een gemengde status, waarbij recrea tief - als permanent gebruik mag. NISSE - Vereniging Natuurmonu menten houdt vandaag een na tuurwandeling over bloemdijken in de Zak. Vertrek is om 19.00 uur vanaf de parkeerplaats bij de krui sing Van der Poest Clementstraat, Veernoyen en Sluishoekwegeling bij Nisse. Leden Natuurmonumen ten 4 euro, niet-leden 7 euro en kinderen tot dertien jaar 2 euro. GOES - De Brickyard Bluesband uit Amerongen speelt donderdag 8 mei in rockcafé De Pompe aan de Grote Markt in Goes. De band speelt stevige blues met Amerikaanse en Engelse invloe den. Dit jaar bracht de band de sin gle Echoes From The Soul uit. Het optreden begint om 21.00 uur, de toegang is gratis. GOES - In jeugdcentrum Goese pol der aan de Joseph Lunslaan 15 in Goes-Noord begint donderdag een dj-workshop hiphop en scratchen. De cursus a 25 euro voor jongeren vanaf 14 jaar is van 17.00 tot 18.30 uur en vindt acht keet plaats, tot en met 26 juni. Aanmelden kan tot vandaag via e-mailadres e.mein- derts@smwo.nl of 06-13154899. GOES - In de aanloop naar de Mo lentocht, het oldtimerevenement op eerste pinksterdag, zijn op ver schillende plekken in Goes al En gelse oldtimers te bewonderen. Vrijdagmiddag 9 mei staan bijvoor beeld zo'n 70 oldtimers langs de stadshaven en op de Grote Markt, zaterdagmorgen staan daar twee Engelse dubbeldekkers opgesteld. 'S-GRAVENPOLDER - De Zeeuwse af deling van HCC (Hobby Compu ter Club) houdt vanavond een bij eenkomst in dorpshuis Ons Dorps leven in 's-Gravenpolder. HCC is een landelijke vereniging voor computergebruikers. Op de clubavond kunnen leden en niet-leden terecht voor advies en informatie. De toegang is gratis. GOES - Historisch Museum de Be- velanden houdt morgen een spe ciale middag voor opa's en oma's met hun kleinkinderen. Op het programma staat onder meer een jukkenrace en klepperen. Tevens kunnen kinderen meedoen aan het 'nostalgisch wassen'. De mid dag begint om 13.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Entree vijf euro. Heinkenszand, maar dat stuitte op protest van de dorpsvereniging Wolphaartsdijk. Die kreeg daarom een half jaar om het aantal deelne mers te verhogen tot minimaal tien. Nu er een stabiele bezetting van twaalf deelnemers is, heeft in terim-directeur Wim van Santen toegezegd dat de dagverzorging in Wolphaartsdijk kan blijven. DRUKVERLAGENDE MATRASSEN EN KUSSENS Paspoortstraat 32-34 4388BH O-Souburg Tel: 0118-469670 Ma: 13:00-17.30 Di-Vr: 09:00 - 17:30 Za: 09:00 - 16:00 Kloosterpoort 5 4421 SN Kapelle Tel 0113-330888 Ma: Gesloten Di-Vr: 10:00-17:00 Za: 10:00 - 16:00 door Frank Balkenende GOES - Een poging van SGP/ Chris tenunie om de gierzwaluw en huismus terug in de stad te krij gen, is tot nu toe niet echt uit de verf gekomen. Dat ligt aan de ge meente Goes, die geen capaciteit had om openingen in dakpannen van burgers aan te brengen. Volgens wethouder loost Adriaan- se is inmiddels een medewerker aangetrokken voor groenprojec ten. „Hij pakt direct de dakpannen mee, dus is het nu wel geregeld." Vorig jaar steunde de raad het plannetje van SGP/ChristenUnie en stelde er vijfduizend euro voor beschikbaar. Het idee is simpel: pak een paar pannen van je dak en breng die naar de afdeling open bare ruimte van de gemeente. Daar maken ze er gratis een paar zwaluwopeningen in, zodat de gierzwaluw en de huismus ook in de stad broedplaatsen vinden. Dat is hard nodig, omdat de stadsvo gels harde tijden beleven in de stad. Door moderne bouw vinden ze nauwelijks nog kieren en gaten om zich in de te kunnen nestelen. Bovendien worden steden en wij ken steeds compacter gebouwd, waardoor openbaar groen ver dwijnt, en veranderen tuinen in steenwoestijnen waarin vogels geen eten meer kunnen vinden. De SGP/CU had gehoopt dat haar (praktische) actie al dit broedsei- zoen tot een kentering in Goes zou leiden. Zelf hadden raadsle den en achterban al het goede voorbeeld gegeven door gierzwa luwpannen te installeren op hun daken. „De actie is niet echt mis lukt. Er is wel een aantal pannen door gemeentewerken aangepast, maar echt veel, nee dat niet", zegt raadslid Paul Colijn. Een dakpan is simpel aan te pass- sen. De SGP/CU wil haar op inter netpagina een beschrijving voor doe-het-zelvers plaatsen. Wie niet handig is, kan bij de gemeente te recht: 0113-249770. Leuke fauteuil In lime of petrol kleur, met metalen frame. Ook in andere leerkleuren leverbaar. Van 475,- voor 375,- Wilgenstraat 1 Oosterland Tel.: 0111 -64 12 13

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 60