Binnenland familiebedrijf effeweg.nl 'Fiscus verjaagt prostituee' RVD: Maxima heeft geen geld geschonken aan aartsbisschop Argentinië PW frustreert parlementair overleg Antillen supervoordelige busreizen nieuw 219 5 dagen Teutoburgerwald 8 dagen Praag Gouden Stad 8 dagen Barcelona Donauknie en Poesta 8 dagen Verona en Venetië 8 dagen Zwitserland nieuw nieuw Meer info? Brochure aanvragen? Boeken? www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 s dagen Sauerland Willingen Criminele kinderen De kans dat kinderen crimineel gedrag vertonen wordt groter als zij een vader hebben die voor één of meer delicten is veroordeeld. 38,4% Percentage kinderen dat één of meer delicten heeft begaan 14,4% 14,3% 2-5 6-15 >15 Aantal veroordelingen vader foto Rob Huibers/HH Ontsnappen aan een criminele fa milie is moeilijk, vervolgt Ferwer- da. Er zijn wel kinderen die een normale baan hebben, maar zij vormen een uitzondering. Zelfs als vader probeert zijn kind op het rechte pad te houden, kan dit mis lukken. Een belangrijk zakenman die zijn geld in de misdaad heeft verdiend, wilde zijn zoon een lega le start geven. Hij gaf hem een ga rage, inclusief auto's. Zijn zoon deed de wagens van de hand, kocht met de opbrengst cocaïne en raakte verzeild in de misdaad. infographic: CPD bron: Onderzoek 'Zo vader, zo zoon' Het ontmantelen van een crimi neel familiebedrijf is dus moeilijk, zegt Ferwerda. Alleen rigoureuze oplossingen werken, zoals het weg halen van het kind uit de crimine le omgeving. „Maar dat kan alleen als het kind emotioneel of fysiek wordt verwaarloosd." Ook de reclassering staat vaak machteloos, geeft een woordvoer ster toe. Soms wordt geprobeerd andere huisvesting te vinden. Maar iemand kan altijd contact zoeken met zijn familie. Het is maar de vraag of uithuis plaatsing Jesse R. had kunnen red den. De familiebanden lijken sterk. Vader Greg is van plan alle zittingen in de zaak tegen zijn zoon bij te wonen. Of hij gelooft in de onschuld van Jesse? Geen commentaar. Greg stapt snel in zijn Smart en rijdt weg. Prinses zegt Jorge Bergoglio nog nooit te hebben ontmoet. DEN HAAG - De Rijksvoorlichtings dienst (RVD) heeft gisteren for meel ontkend dat prinses Maxima in het geheim 128.000 euro aan de aartsbisschop van Buenos Aires heeft geschonken. Het Argentijnse blad Noticias schreef vorige week over 'absoluut betrouwbare bron nen' te beschikken die van de schenking op de hoogte waren. Omdat het hierbij om een privé- zaak gaat van een lid van het Ko ninklijk Huis, wilde de RVD vori ge week 'ontkennen noch bevesti gen' dat de schenking had plaatsge had. Door nu wél met een formele ontkenning te komen, is de RVD van zijn gebruikelijke pad afgewe ken. De prinses heeft laten verkla ren dat zij de Argentijnse aartsbis- De Rijksvoorlichtingsdienst heeft ontkend dat prinses Maxima geld aan de aartsbisschop van Buenos Aires heeft geschonken. Zo'n gift zou gevoelig liggen. schop Jorge Bergoglio niet kent en nooit heeft ontmoet. Kringen rond het Koninklijk Huis hadden vorige week het bericht ook al ontkend, met de woorden: „Als Maxima dit zou doen of zou hebben gedaan, moet de premier binnen vijf minuten na het be kend worden daarvan opdraven in de Kamer en is er een rel. Ook al staat het haar net als iedere andere Nederlander vrij haar geld te beste den zoals ze zelf wil." De reden voor de ongebruikelijke stap van de RVD is de ophef die hier en daar ontstond over de ver meende gift. Den Haag was bang dat het bericht een eigen leven zou gaan leiden. De schrijfster van het artikel in Noticias hield het af gelopen weekeinde nog staande dat ze het bij het juiste eind had. Zo'n gift zou gevoelig liggen. De kardinaal is geen vriend van presi dent Cristina Fernandez Kirchner en die zou aanstoot kunnen ne men aan de bemoeienis van Maxi ma. Bij de traditionele achterban van de Oranjes zou een royale do natie aan een katholieke aartsbis schop evenmin goed vallen. Hoeren willen niet langer in loondienst werken bij bordeel. door Geert Nijland BREDA - Bordeelhouders vrezen voor hun toekomst nu steeds meer prostituees opstappen. De re den van hun vertrek is een over heidsmaatregel waardoor prosti tuees vanaf 1 juli dit jaar meer be lasting betalen. Voorzitter Jean-Paul Straub van de landelijke Stichting Exploitanten Belangen vreest dat deze uittocht 'er voor de branche eentje te veel is'. „We hebben een jaar of acht ge leden al te maken gehad met een grote leegloop toen het bordeelver bod werd opgeheven. Veel meisjes kozen destijds voor een bestaan in de illegaliteit, omdat ze niet offici eel als prostituee te boek wilden staan. De meeste bordelen zijn am per hersteld van die slag." De Belastingdienst controleert de prostitutiebranche dit jaar extra streng. De fiscus gaat er vanuit dat prosituees in loondienst werken, tenzij een exploitant akkoord gaat met allerlei voorwaarden. Zo kan de overheid de branche naar eigen zeggen beter controleren. Er zou nu sprake zijn van veelvuldige be lastingontduiking. Ook zou de vei ligheid van nogal wat meisjes, die normaal gesproken als zelfstandige in een bordeel werken, regelmatig in gevaar zijn. Straub vindt deze argumenten on zin. De Belastingdienst controleert de prostitutiebranche dit jaar extra streng. Bordeelhouders vre zen dat veel prostituees opstap pen om illegaal te gaan werken. door Dick Hofland DEN HAAG - PW-Kamerlid Hero Brinkman trekt zich niets aan van omgangsregels in het overleg met een parlementaire delegatie van de Antillen en Aruba. Daardoor is het onzeker geworden of de ont moeting in juni doorgaat. De Antilliaanse delegatieleider Pe dro Atacho heeft als voorwaarde voor het Parlementair Overleg Ko ninkrijksrelaties gesteld dat Brink man geen beledigende uitspraken doet. Brinkman haalde zich in ja nuari de woede van het Antilliaan se parlement op de hals door te zeggen dat de Antillen 'een rover snest' zijn en de plaatselijke politi ci 'grotendeels corrupte boeven'. Brinkman stelt nu dat hij met der gelijke kwalificaties niemand bele digt 'omdat het feiten zijn'. Willibrord van Beek, voorzitter van de Tweede Kamercommissie voor Antilliaanse en Arubaanse Za ken, wil niet ingaan op de hou ding van Brinkman. De WD'er was op Curasao om de affaire te bespreken. Van Beek leidde de af vaardiging die in juni in Willem stad de toegang tot het Antilliaan se parlement werd geweigerd na de uitlatingen van Brinkman. PZC Dinsdag 6 mei 2008 5 5 dagen Bad Wimpfen Vertrek: 23 juni, 14 juli, 11, 25 aug., 1,22 sept., 13,27 okt. Inclusief: 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijt en diner (halfpension), stadswandeling Bad Wimpfen o.l.v. gids, vervoer per Tourist Class touringcar Vertrek: 16 juni, 14, 21, 28 juli, 20 okt. Inclusief: 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijt en diner (halfpension), vervoer per Tourist Class touringcar 5 dagen Mooi Drenthel'i'HJd.'HM? Vertrek: 2,23 juni, 28 juli, 15, 22 sept., 20, 27 okt. Inclusief: 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijtbuffet en diner, 5 maal lunch (pakket), vervoer per Tourist Class touringcar Vertrek: 16 mei, 8, 17 aug., 19 sept. Inclusief: 7 hotelovernachtingen, 7 maal ontbijt, 2 maal diner in overnachtingshotel in Duitsland, 2 maal stads wandeling Praag o.l.v. gids, vervoer per Tourist Class touringcar. Vertrek: 6 juni, 29 aug., 19 sept, 10 okt Inclusief: 7 hotelovernachtingen, 7 maal ontbijt en diner, stadsrondrit Barcelona o.l.v. Nederlandstalige gids, vervoer per Comfort Class touringcar. 8 dagen Boedapest, Vertrek: 6 juni, 11 juli, 8, 29 aug., 10 okt. Inclusief: 7 hotelovernachtingen, 7 maal ontbijt en diner (halfpension), stadsrondrit Boedapest o.l.v. gids, vervoer per Comfort Class touringcar Vertrek: 6 juni, 11, 28 juli, 29 aug., 19 sept., 10 okt. Inclusief 7 hotelovernachtingen, 7 maal ontbijt en diner (halfpension), vervoer per Comfort Class touringcar. Vertrek: 15 juni, 28 juli, 12 okt. Inclusief 7 hotelovernachtingen, 7 maal ontbijt en diner (halfpension), stadsrondrit en -wandeling Davos o.l.v. een gids, vervoer per Comfort Class touringcar. 10 dagen Polen Vertrek: 26 mei, 30 juni, 29 sept. Inclusief 9 hotelovernachtingen, 9 maal ontbijt en diner (halfpension), stadswandeling in Frombork en Cdansk o.l.v. gids, Folkloristische avond, vervoer per Comfort Class touringcar 10 dagen KaHntHië Vertrek: 16,30 juni, 15,29 sept Inclusief 9 hotelovernachtingen, 9 maal ontbijt en diner (halfpension), welkomstdrankje, 1 maal themabuffet Nordic Walking Tour, stadswandeling Klagenfurt en 5-Merentocht o.l.v. een gids, vervoer per Comfort Class touringcar ïodaqen Slovenië: Bieden Postojna Vertrek: 16, 30 juni, 28 juli, 29 sept. Inclusief 9 hotelovernachtingen, 9 maal ontbijt en diner J (halfpension), Nederlandstalige gids van dag 3 t/m 7, vervoer per Comfort Class touringcar iodagen Rondreis l.'lldll!'* Noorwegen Vertrek: 16 juni, 28 juli Inclusief 9 hotelovernachtingen, 9 maal ontbijt en diner (halfpension), bootovertochten, stadsrondritten Oslo en n o.l.v gids, vervoer per Comfort Class touringcar Effe Weg, Postbus 23, 7710AA Nieuwleusen. (ook groepsreizen mogelijk) Genoemde prijzen zijn per persoon en excl. Reserveringskosten a 15, |^ceurmerk overige verzorging, entreegelden en overige toeslagen. W bedrijf Vertrek: 30 juni, 7, 28 juli, 25 aug., 15 sept., 6 okt., 10 nov. Inclusief: 4hotelovernachtingen, 4 maal ontbijten diner (halfpension)i vervoer per Tourist Class touringcar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5