Instellingen zorgverlening fuseren iPia Drie Roemenen na klopjacht opgepakt 30 en 31 21 27 Ongeluk Goes komt in heel ander daglicht Feest VJ ■ru Zeeland stond in de middeleeuwen vol met 'mottekastelen' Dinsdag 6 mei 2008 Karakteristiek stukje Doel zou behouden moeten blijven Tip? redgoes@pzc.nl Poelwijck/De Kraayert t stelt werkgelegenheid 270 mensen veilig. 's-HEER ARENDSKERKE - Stichting f- Poelwijck/De Kraayert en de Stich- ting voor Regionale Zorgverlening (SVRZ) willen 1 januari 2009 fuse ren. Het initiatief is genomen door Poelwijck/De Kraayert dat aanzien- lijk kleiner is dan de SVRZ. Poel wijck/De Kraayert telt 270 werkne mers en zet jaarlijks acht miljoen euro om. De SVRZ heeft 2500 per soneelsleden en een omzet van ne gentig miljoen euro. „Wij zijn kwetsbaar als kleinere or ganisatie", verklaart interim-direc teur Wim van Santen van Poel wijck/De Kraayert de stap. „Met de SVRZ kunnen we flexibeler opereren en meer invloed uitoefe nen op het beleid van gemeenten en het Zorgkantoor." De gemeen ten zijn sinds 1 januari 2007 verant woordelijk voor financiering van huishoudelijke hulp, op basis van de Wet Maatschappelijke Onder steuning (WMO). Het Zorgkan toor voert de Algemene Wet Bij zondere Ziektekosten (AWBZ) uit, waaruit onder meer verpleeghuis zorg wordt betaald. Een fusie komt Poelwijck/De Kraa yert - met verzorgingshuizen in 's-Heer Arendskerke (Poelwij ck) en Lewedorp (De Kraayert) - ook goed uit met het oog op de bouw van een nieuw Poelwijck. Nu zijn er 105 verzorgingsplaatsen. Twaalf verpleeghuisplaatsen, dertig zorg- appartementen en 22 ouderenwo ningen komen daarvoor terug, dus aanzienlijk minder. Wat betekent j^j Zorginstellingen SVRZ en Poelwijck/De Kraayert voeren be sprekingen, die moeten leiden tot een fusie, met ingang van 1 januari 2009. dat ook minder personeel nodig is. Tegelijkertijd komen er in Borselse dorpen nieuwe verpleeghuisplaat sen van de SVRZ. Poelwijck-werk nemers kunnen daarheen. SVRZ- directeur Mirjam Drost juicht dit toe. „Goed personeel is altijd wel kom." Bij de fusie komt een werk- gelegenheidsgarantie. Dat Poelwijck/De Kraayert en de SVRZ samengaan, is volgens Drost 'voor de hand liggend'. „We wer ken in de gemeente Borsele al in tensief samen, onder meer in het nieuwe woonzorgcentrum De Fon- teyne in Heinkenszand." Beide or ganisaties zaten eerder in een fusie proces met Allévo, zorgleverancier in de hele Oosterschelderegio. De ze fusie ketste in maart af, vooral omdat Allévo financieel in zwaar weer zit onder meer door de invoe ring van de WMO in 2007. In de thuiszorg, de huishoudelijke hulp, is sindsdien veel veranderd. Zo is de concurrentie toegenomen. Poel wijck/De Kraayert en de SVRZ willen zich na de fusie ook meer profileren in de thuiszorg. „Wij hebben nu te weinig massa om een plaats te bevechten", aldus Van Santen. Hij vertrekt na de fu sie als interim-directeur bij Poel wijck/De Kraayert. GOES - De automobilist die zater dagmiddag in Goes na een ongeval zou zijn doorgereden, heeft zich dezelfde dag nog bij de politie in Goes gemeld. De politie deed in het weekeinde toch een getuigenoproep, omdat zijn melding nog niet was gere gistreerd. Uit zijn verklaring valt op te maken dat niet hij de veroor zaker van de botsing was, maar de bij het ongeval betrokken 74-jarige automobiliste uit Burgh-Haamste- de. Zij zou de Goesenaar op de ro tonde van het Tiendenplein geen voorrang hebben gegeven. De Goe senaar kwam voor de vrouw van links, maar verkeer op rotondes in Goes heeft altijd voorrang. De Goesenaar zei gisteren zich on heus bejegend te voelen. „Ik ben na het ongeluk iets voorbij de ro tonde nog gestopt." De Schouwse automobiliste reed direct naar het Goese politiebureau en deed daar aangifte. De eerste berichtgeving van de politie was alleen op haar verklaring gebaseerd. Zij sprak van een ongeval op de rotonde West- wal-M.A. de Ruijterlaan. Dat was een vergissing, het moest Tienden plein zijn. Tip? redactie@pzc.nl Het bed van een gedetineerde in het huis van bewaring Toren tijd in Middelburg stond zondag avond in brand. De brandweer kon het vuur op tijd blussen en niemand raakte gewond. Wel moesten twee gedetineerden in een andere cel worden onderge bracht. Het berichtje op de voor pagina van deze krant kon giste ren nog geen uitsluitsel geven over de oorzaak. Daarom is door een verslaggeefster opnieuw ge probeerd daarover iets meer te weten te komen. Wederom zon dersucces. Bij het huis van bewa ring was maandag niemand be reikbaar voor commentaar. Ook daar was het immers Bevrijdings dag. WOLPHAARTSDIJK - Drie Roeme nen zijn in de nacht van zondag op maandag na een klopjacht aan het Veerse Meer bij Wolphaarts- dijk aangehouden. Ze worden ver dacht van poging tot diefstal van een motorboot. Een getuige waarschuwde de poli tie. Hij sliep in de buurt, werd wak ker door gestommel en zag de drie mannen aan de motorboot rom melen. Elf agenten met een hond kwamen. De Roemenen hadden zich inmiddels verstopt. Twee (18 en 38 jaar) zijn in het donker aan de Veerse Meer-dijk ontdekt. De derde verdachte (26) was in een ko ker gekropen en lag in het water. De politiehond heeft hem eruit ge haald. De man liep bijtwonden op en was onderkoeld. Hij is na ver zorging door een huisarts in een politiecel in Middelburg vastgezet, evenals zijn collega's. vele omgekomen en vaak nog steeds vermiste vliegeniers. Boven Breskens, Renesse en Kapelle zijn gisteren vanuit een Piper Cub L4-vlïegtuigje knuffelberen aan een parachute gedropt. De vin der wint een vlucht in een zweefvliegtuig. De drie kistjes vlogen in formatie over de provincie. De weersomstandigheden waren perfect, aldus bestuurslid Joop van Weele. Wel is het volgens hem lastig de beren op de juiste plek te laten lan den. „Tijdens het oefenen bleek dat ze toch gauw een kilometer afdrijven." Het is de bedoeling dat de dropping jaarlijks terugkeert. Op de foto het 'droppingteam': Frans Peraer, Hans Beerens, Jan van Huuksloot, Reint Laan en Joop van Weele (vlnr). foto Willem Mieras Zie www.pzc.nl voor een filmpje van de vlucht. ARMEMUIDEN - Wings to Victory, de stichting die geallieerde vliegeniers herdenkt die tijdens de Tweede Wereldoorlog in Zeeland zijn omgeko men, heeft op Bevrijdingsdag een oude traditie in ere hersteld: het prijsdroppen. In de jaren na de oorlog werden boven Zeeland vanuit een vlieg tuig cadeaus gegooid. Met het opnieuw invoeren ervan wil de stichting de aandacht vestigen op de van 13:00 uur tot 17:00 uur Breda, Terheijdenseweg 296 (Hoek Noordelijke rondweg) Halsteren, Halsterseweg 65a (afslag Bergen op Zoom Noord, 6destoplicht rechts) Koudekerke, Galgeweg 5 (Provincialeweg tussen Vlissingen en Koudekerke)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59