Zeeland Als de kinderen Blues, rock, metal en hardcore op achtentwintigste Anywave ZMF: blijf praten over toekomst mosselsector Inbraak winkel Bouw van bezoekerscentrum in Bruinisse in Koudekerkse bunker bepleit Rommelmarkt in Kerkwerve Tempur®-dealer 22 I Dinsdag 6 mei 2008 pzc Ruim baan voor jonge bands op jaarlijks festival in Zierikzee. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Oude bekenden als Bar relhouse, Fitting en Bad Hair day zijn er, maar op de 28ste editie van het Anywavefestival in het Zierik- zeese Brogum wordt vooral ruim baan gegeven aan jong talent. De eerste festivaldag - vrijdag 30 mei - staat in het teken van blues. Zater dag 31 mei is het rock, metal en hardcore wat de klok slaat. Vrijdag 30 mei is voor de blueslief hebbers. De jonge Noordwijkse bluesband Big Blind geeft de af trap en warmt het publiek op voor de oudgedienden van Barrelhouse. Ook Superfloor en de Schouwse formatie Freak 8c Friends zijn vrij dag van de partij. Zaterdag gaat de volumeknop omhoog, evenals het tempo. ]aya the Cat brengt een compromisloze mix van reggae, punk en ska. De muziek van de Hobbyisten, winnaars van de Zeeuwse Belofte 2007, laat zich las tig in een hokje stoppen. De basis is rap, maar het is - zegt de band zelf - geen hip hopband. Incarnate brengt metalcore en Crimson Black trakteert de festival gangers op onvervalste metal. Ook bevat het programma optredens van Artemis en Egipt. Onder het motto 'wat je ver haalt, is lekker' is Brogum-programmeur Felix Schoonen. de Japanse band Electric Eel Shock (kortweg EES) gecontracteerd. EES is een driekoppige rockband die elke show steevast begint met een cover van Black Sabbath's 'Iron Man'. „Een hele bijzondere band", zegt Brogum-program meur Felix Schoonen, de opvolger van Johan Keijzer. „Ze imiteren van alles, maar gieten er een heel eigen sausje overheen. Schou- wen-Duiveland is vertegenwoor digt met - naast de reeds genoem de Freak 8c Friends - de bands Fit ting (rauwe poprock), GoFish (gi taarrock), Loyd, Artemis en festi valafsluiter Bad Hair Day die zich zelf afficheert als 'de leukste cover- bruinisse - Inbrekers zijn er van door gegaan met een geldbedrag uit een winkel aan de Nijverheids- weg in Bruinisse. De inbraak vond plaats tussen zon dag 20.00 uur en maandag 2.55 uur. De daders zijn het pand bin nengekomen door een ruit stuk te slaan. De technische recherche heeft een sporenonderzoek ver richt. koudekerke - De stichting Bunker- behoud wil een bezoekerscentrum inrichten in een bunker bij Koude kerke. In de bunker kunnen men sen dan uitleg krijgen over het landfront Vlissingen, waarvan de bunker deel uit maakt. De bunker is al een tijdje geleden bloot ko men te liggen: er lag een berg grond tegenaan. Hij staat op het terrein dat wordt toegevoegd aan foto Dirk-Jan Gieltema band van Zeeland'. De Vinylrak- kers (deejays) verzorgen de after party. Schoonen spreekt van een mooi uitgebalanceerd programma, waarbij hij zich haast te zeggen dat voorganger Johan Keijzer het leeu wendeel van de programmering heeft gedaan. „Anywave wil nog steeds een podium zijn voor jonge bands van Schouwen-Duiveland en omstreken. Het programma is wel steeds breder getrokken. We kijken niet alleen meer naar Schouwse bands, maar gaan ook over de grens. Het vrijdagprogram ma begint om 20.15 uur. Zaterdag staat Brogum al vanaf 14.15 uur in het teken van muziek. bedrijventerrein Karreveld, pal naast de Rondweg Koudekerke. De bunker staat aan de voormalige tankgracht die onder meer rond Koudekerke liep. De stichting heeft al bunkers in Zoutelande en Vlissingen die open zijn voor het publiek. Onlangs maakte Bunker- behoud bekend een bezoekerscen trum te willen inrichten in Park Toorenvliedt in Middelburg. Mooie weer trekt veel gasten naar Schouwse kust voor korte trip. door Melita Lanting renesse - In een hoekje op de cam ping staan twee kleine tenten. Naast de auto liggen nog een paar tassen en de kleine Loet zeult met een pomp om het luchtbed op te blazen. Raymond, Anouk, Nove en Loet de Bie uit Maastricht hebben zo juist de tenten opgezet op cam ping Julianahoeve in Renesse. Een spontane actie. „Het plan is giste ren eigenlijk ontstaan. We hebben hier en daar wat spullen geleend en zijn hier naartoe gegaan", zegt Anouk de Bie. „Voor het eerst kam peren met de kinderen. We probe ren het een nachtje uit. Als het goed gaat, blijven we misschien wat langer." Voor de kinderen kan het nu al niet meer stuk. „Ik heb snel nog nieuwe teenslippers gekocht", laat Nove zien. Loet zit op zijn hurken bij een groepje eendkuikens die de kampeerplaats komen opscharre len. Onder toeziend oog van moe dereend waggelen de negen kui kentjes door het gras, regelrecht de tent in, om er met dezelfde vaart weer uit te gaan. Het mooie weer heeft voor de fa milie de doorslag gegeven om er nog even op uit te trekken. Dat zien de campinghouders nu heel veel, vertelt Sandy Troost van de Julianahoeve. „We hebben de hele dag al veel telefoontjes van men sen die willen komen. De weers verwachting is goed. Ze geven sta biel mooi weer af tot en met de za terdag van Pinksteren, dus veel mensen willen er nog even op uit." Het is een veelbelovend begin van het seizoen, met zonnig en warm weer in de meivakantie. „Als ik het vergelijk met vorig jaar, dan zit ten we nu stukken beter." De afge lopen dagen waren er veel Duit sers en Belgen op de campings, nu zijn het vooral Hollandse gezin nen en wat oudere Duitse echtpa ren met de kleinkinderen. Ook de mini-campings profiteren van de combinatie prachtig weer en mei vakantie. „Ik heb voor mijn doen een goede bezetting", zegt Anneke Smits, campinghouder en voorzit ter van de Vekabo, de vereniging van mini-campinghouders. „Ik mag niet mopperen en dat hoor ik ook van collega's." Ook bij de VW overheerst tevre denheid. De medewerkers krijgen veel telefoontjes of er nog ergens plaats is. Op het trekkersdeel van de Juliana hoeve zit een man met ontbloot bovenlijf voor de caravan. „Wat wil je nog meer", zegt hij vrolijk. Fred Verloo uit Kerkwerve is vlak bij huis maar geniet met volle teu gen van deze vakantie. „We blij ven nog tot de twaalfde en het is hier goed. Als de kinders zich ver maken heb je zelf ook vakantie." 'We proberen het een nachtje uit en als het goed gaat blijven we langer.' De kinderen komen, vertelt Ver loo, af en toe even bij de caravan voor wat eten of drinken en ver der zijn ze druk met spelen. „Het is dat de speeltuin 's avonds dicht gaat, anders kwamen ze nooit te rug." De overburen van Verloo komen uit Breda en hebben er al een weekje Renesse op zitten. „We blijven nog een week", zegt de familie Neüs. „We zijn hier wel vaker geweest, toen onze zoon jon ger was. Dan kon hij 's avonds uit gaan en had hij er ook nog wat aan." De zoon gaat al een paar jaar niet meer mee op vakantie en het buitenland heeft een paar jaar de voorkeur van het echtpaar gehad. „Maar je hoefde nu maar een paar dagen vrij te hebben en kon twee weken weg." En dus werd het Renesse. Echt ge wacht of het mooi weer zou wor den heeft de familie niet. In janua ri hebben ze al geboekt. „Ja dat moet wel op zo'n grote camping." kerkwerve - De Protestantse Kerk Nederland Kerkwerve houdt zater dag weer de tweejaarlijkse actie dag. Aan de Ring in Kerkwerve wordt een grote rommelmarkt ge houden met boeken, huishoudelij ke apparatuur, kinderkleding en al les wat er nog meer in de kramen te vinden valt. De hele dag draait het Rad van Avontuur met gewo- kijk ook op www. ,nl ne rondes, superrondes, een eet- ronde en kinderronde. Om 13.00 uur is er een wedstrijd touwtrek ken en om 14.30 uur geeft de brandweer een demonstratie. In de kerk is een expositie ingericht over De Ramp. Voor kinderen zijn aparte activiteiten georganiseerd. Om half vier begint de uitverkoop van rommelmarktspullen. door Harmen van der Werf goes - Niet praten over de toe komst van de mosselsector in de Waddenzee én van de Waddenna- tuur is het slechtste wat er kan ge beuren, vindt Gijs van Zonneveld van de Zeeuwse Milieufederatie. De ZMF heeft daarom het initia tief genomen tot overleg met Vo gelbescherming, stichting Wad en Waddenvereniging. Met als hoofddoel, meldt Van Zon neveld, om weer in gesprek te ko men met de sector over mogelijk heden om 'de winkel ook voor de mosselsector open te houden'. Dat de ZMF dit initiatief heeft ge nomen, heeft direct te maken met de onrust die met name in Zee land voelbaar is over het voorlopi ge verbod op mosselzaadvisserij in de Waddenzee; een verbod dat het gevolg is van een uitspraak van de Raad van State eind februari. Natuurorganisaties en mossel kwekers zaten in maart voor het laatst bij elkaar met bemiddelaar Sicko Heidoorn. Mosselkwekers hebben het overleg vervolgens op geschort. „Zij denken dat zij er met onder meer de politieke steun in Den Haag wel uitkomen", aldus Van Zonneveld. Volgens hem ligt dat een slag anders. Overleg tussen natuurorganisaties en de hele mosselsector - naast kwekers ook de handel en verwer king - is nodig om perspectief te bieden. 'Als goede afspraken wor den gemaakt over het eindbeeld van verduurzaming van de visserij en over het herstel van natuur in de westelijke Waddenzee, zijn er goede mogelijkheden om op af zienbare termijn tot een oplossing te komen', stellen de natuurorgani saties in een verklaring. Dat hoeft niet al te lang te duren, aldus Van Zonneveld. ZMF-direc- teur Tjeu van Mierlo voegt toe dat 'alle natuurorganisaties zich be wust zijn van de economische be tekenis van de mosselsector'. DRUKVERLAGENDE MATRASSEN EN KUSSENS Paspoortstraat 32-34 4388BH O-Souburg Tel: 0118-469670 -Ma: 13:00-17.30 Di-Vr: 09:00 - 17:30 Za: 09:00 - 16:00 Kloosterpoort 5 4421 SN Kapelle Tel 0113-330888 Ma: Gesloten Di-Vr: 10:00 - 17:00 Za: 10:00-16:00 Leuke fauteuil In lime of petrol kleur, met metalen frame. Ook in andere leerkleuren leverbaar. Van 476,- voor 375,- Wilgenstraat 1 Oosterland Tel.: 0111 - 64 12 13

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54