Zeeland PZCI21 Gevangen paling moet terug Bijeenkomst over toekomst van 't Sas GRATIS kinderworkshop decoreer je eigen mok op woensda SCHOUWEN-DUIVELAND 30 en 31 27 Borstbeeld gesneuveld Keurige man licht Schouwse winkeliers op Feest Ju Zeeland stond in de middeleeuwen vol met 'mottekastelen' Karakteristiek stukje Doel zou behouden moeten blijven Dinsdag 6 mei 2008 Tip? redzzee@pzc.nl zonnemaire - Het gaat als een lo pend vuurtje door Zonnemaire: het borstbeeld van de in het dorp geboren professor Pieter Zeeman is verdwenen van de sokkel. Vol gens de politie is er geen sprake van diefstal. Naar verluidt raakte het borstbeeld op Koninginnedag beschadigd toen kinderen er op speelden. Een omwonende zou - om erger te voorkomen - het beeld hebben weggehaald en con tact met de gemeente Schou- wen-Duiveland hebben opgeno men. Bij de afdeling openbare wer ken van de gemeente weet men echter van niets. Ook de dorps raad staat voor een raadsel. zierikzee - Zo'n keurige meneer, die zal toch niet liegen om een paar euro's? De afgelopen veertien dagen tuinden 29 winkeliers op Schouwen-Duiveland er in en ga ven de man geld mee. Gistermiddag sloeg de oplichter wederom toe. In een Zierikzeese tabakszaak peuterde hij twee strip penkaarten los met het smoesje dat hij ze eerder had gekocht, maar was vergeten mee te nemen. Volgens Cees Legemaate van de Zierikzeese winkeliersvereniging Neptunus gaat het om een onge veer vijftigjarige man die onberis pelijk is gekleed en accentloos Ne derlands spreekt. Hij doet zijn be klag over slechte producten die hij zou hebben gekocht en wil dan geld zien. Het bontst maakte de oplichter het bij een drogisterij in Zierikzee. De haarverf die hij voor zijn vrouw zou hebben gekocht, deug de niet. De drogist betaalde 140 eu ro schadevergoeding. Een Zierik zeese vishandelaar was wijzer. De man beklaagde zich over de ge kochte wijting. „Er is al weken geen wijting te koop en nou weg wezen!", antwoordde de visboer. Zeeuwse '.mgwusmi Tip? redactie@pzc.nl Het bed van een gedetineerde in het huis van bewaring Torentijd in Middelburg stond zondag avond in brand. De brandweer kon het vuur op tijd blussen en niemand raakte gewond. Wel moesten twee gedetineerden in een andere cel worden onderge bracht. Het berichtje op de voor pagina van deze krant kon giste ren nog geen uitsluitsel geven over de oorzaak. Daarom is door een verslaggeefster opnieuw ge probeerd daarover iets meer te weten te komen. Wederom zon dersucces. Bij het huis van bewa ring was maandag niemand be reikbaar voor commentaar. Ook daar was het immers Bevrijdings- dag. zierikzee - De plannen voor her ontwikkeling van gebied 't Sas aan de zuidrand van Zierikzee staan centraal tijdens een informatie- en discussieavond donderdag 15 mei. Stedenbouwkundig bureau Steen huis Bukman uit Delft gaat in opdracht van de gemeente Schou wen-Duiveland werken aan een masterplan voor het gebied. Voor afgaand daaraan wil de gemeente om tafel met omwonenden en an dere belangstellenden om te horen wat die voor ideeën hebben. Ook de toekomst van de oude graansilo krijgt in die discussie een plaats. Inmiddels is al begonnen met het maken van een stedenbouwkundi ge analyse van 't Sas. Aan de hand van deze analyse komt een toelich ting op de mogelijkheden voor 't Sas. De informatie- en discussie avond is in de Burgerzaal van het gemeentehuis. Aanvang 19.30 uur. Federatie Sportvissers maakt uitzondering voor kreken Ouwerkerk. door Ton van den Nouweland zierikzee - Sportvissers moeten hun maaltje paling voortaan terug zetten. Sportvisserij Nederland legt deze maatregel vanaf 1 januari op, omdat de paling ernstig wordt bedreigd. Voor de kreken van Ou werkerk maakt de organisatie vrij wel zeker een uitzondering. Het gaat zo slecht met de aal dat de vis in Europa op het punt van uitsterven staat, meent Sportvisse rij Nederland. Deze landelijke koe pel van hengelsportverenigingen roept alle sportvissers daarom op de gevangen paling terug te zetten. Nu wordt paling door hengelaars nog vaak meegenomen en opgege ten. Per jaar gaat het naar schat ting om tweehonderd ton vis. Sportvisserij Nederland vindt dit niet langer verantwoord. De Zeeuwse sportvissers zijn tij dens enkele regiobijeenkomsten op de hoogte gebracht van de op handen zijnde maatregel. Volgens Hans den Bakker, directeur van de federatie Zuidwest-Nederland, staan de meeste Zeeuwse sportvis sers achter de maatregel. „Maar voor zout water, waar jaarlijks pa ling wordt uitgezet, zou een uit zondering gemaakt moeten wor den. En dat geldt dan met name voor de kreken van Ouwerkerk, omdat paling daar het enige is dat de vereniging haar vissers kan bie den." Volgens Den Bakker valt met de vissers in Ouwerkerk wel te praten over een limiet aan de hoeveelheid paling die voor con sumptie wordt meegenomen. „Hoeveel dat wordt, weten we nog niet. Dat moeten we nog met de verenigingen afstemmen." Den Bakker kan zich voorstellen dat ook voor enkele zoute viswate ren in Zeeuws-Vlaanderen een uit zondering wordt gemaakt, maar dergelijke verzoeken uit Friesland en Groningen maken volgens hem weinig kans. De maatregel om het Vanaf 1 januari moeten sportvis- sers hun gevangen paling terug zetten. Sportvisserij Nederland voert de maatregel in omdat de ze vis ernstig wordt bedreigd. terugzetten van paling te verplich ten, wordt in juni voorgesteld aan de ledenvergadering en gaat dan per 1 januari voor het hele land gel den. Leden van de hengelsportvereni ging Oosterschelde hebben afgelo pen weekeinde onder de vlag van Sportvisserij Nederland controles gehouden aan de Schouwse Vaart, het Kaaskenswater en de gracht in Zierikzee. Daarbij werden vier vis- passen ingenomen en zijn vier be keuringen uitgeschreven. De vis sers hadden niet de juiste papieren of maakten gebruik van meerdere hengels. Eén man had een snoek opgehaald, terwijl het seizoen daar voor nog niet is begonnen. De Al gemene Inspectie Dienst en de po litie verleenden medewerking. Sportvissers aan een kreek in Ouwerkerk. Zij mogen straks nog een deel van hun palingvangst meenemen. foto Dirk-Jan Gjeltema van 13:00 uur tot 17:00 uur Breda, Terheijdenseweg 296 (Hoek Halsteren, Halsterseweg 65a (afslag Bergen op Zoom Noord, 6destoplicht rechts) Koudekerke, Galgeweg 5 (Provincialeweg tussen Vlissingen en Koudekerke)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53