Het lange wachten wordt beloond bij Jan de Witte Buyse eerste aanwinst voor Terneuzense Boys m Voetbalvrouwen van Hulsterloo promoveren alsnog naar derde klasse Menners komen net tekort voor hoofdprijs Tiende plaats Gregory de Nooijer in Boekei jeugd rijdt tijdrit in Wemeldinge Negende plaats op NK voor Wilma Salm Margot de Nijs eindigt als tweede in Breda van der Lijke na solo van 25 Van de Ketterij naar tweede seizoenszege in de top tien Selectiedag Creative Club Sportplan z PZC Dinsdag 6 mei 2008 3 7 UCCHELEN - Simone van Hoepen en Jacco van 't Westeinde uit Ove- zande zijn tweede en derde gewor den bij menwedstrijden in Ugche- len. Met hun dubbelspan pony's (klasse 3) waren ze in een nek- aan-nekrace verwikkeld om de eer ste plaats, maar de hoofdprijs was net een brug te ver. Bij de enkels- pan paarden (klasse 3) werd Leo Paauwe (Nisse) vierde en Corina Leijs (Kapelle) achtste. GOES - Motorcrosser Gregory de Nooijer is tijdens de derde wed strijd om het Open NK Supermo to tiende geworden. De Vlissinger, fabrieksrijder van het Spaanse Gas- gas, haalde bij de inters in de eer ste manche een negende plaats. In de tweede omloop werd hij elfde. De wedstrijd werd gewonnen door de Belg Marc Fraikin die titel houder Marcel van Drunen achter zich hield. GOES - Ruim honderd jeugdwiel- renners nemen woensdagavond deel aan de tijdrit in Wemeldinge. Deze rit over tien kilometer maakt deel uit van de KNWU milieu 123-tijdritcompetitie. Bij de meis jesjunioren zijn de ogen gericht op de lokale favoriet Birgit Lavrijsen. Bij jongens zijn Nick Nieuwdorp en Nick van der Lijke kansheb bers. Ook de nieuwelingen komen vanaf 18.00 uur in actie. EINDHOVEN - Wilma Salm is met Li ving Legend onder het zadel op het NK dressuur voor junioren in Eindhoven als negende geëindigd. De amazone uit Yerseke behaalde met de hengst in de eerste ronde de twaalfde plaats. Zaterdag eindig de de combinatie als elfde en plaatste zich voor de finale op zon dag. Met een tiende plaats in de Kür op muziek trok ze gisteren de opgaande lijn door. BREDA - Marietta van Anrooij uit Kapelle was de sterkste bij de Haagse Beemdenloop. De atlete uit Kapelle won bij de vrouwen de wedstrijd over 5 kilometer in een tijd van 22.13 minuten. Tweede werd Margot de Nijs (RKHAV) in 22.20. Marloes Grutter (Heinkens- zand) werd zevende met een tijd van 24.22. Bij de mannen eindigde JaapJan Ritsema als vijfde (1.01,56) bij de trimmers. Eerste hoofdprijs sinds 1987 voor duivenmelker uit Westkapelle. door Fred Rabout WESTKAPELLE - Ruim twintig jaar moest Jan de Witte wachten op weer een grote uitslag. Afgelopen zaterdag beloonde een tweejarige kras weduwschapsdoffer de onder tussen 58-jarige Westkapellenaar voor het lange wachten. Met een snelheid van 1418 meter per mi nuut overbrugde zijn doffer de 182 kilometer vanaf de lossingsplaats, het Franse Peronne, tot de West- kappelse Huygensstraat. Daarmee was hij de snelste van de 13.501 duiven exclusief de 2694 in- vliegers die men in Zeeland voor dit concours had ingekorfd. Deze kras doffer is een laat jong uit 2006. De Witte: „Vorig jaar heb ik hem wat opgeleerd en de natoer gedaan. Het is dus een duif die niet op prestaties contractverlen- kreeg, maar hij stond me wel aan. Nu bedankt hij me daarvoor op zijn manier." De laatste keer dat ]an de Witte in het Zeeuwse succes had geboekt, dateerde alweer van 1987. Toen won een duivin voor hem een pro vinciaal concours vanuit Doornik. „Dat was nog bij de zaterdagvlie gers op een natoerconcours. Door nik was bepaald geen klassieker, maar ik vond het toch leuk." De Witte begon veertig jaar gele den met de duiven. Hij werd be smet met de bacil door wijlen broer Pauw, neef Wim Flipse en overbuurman Jo Toutenhoofd. Hij maakte lang deel uit van de combi natie Flipse, waarin naast hem zijn broer Pauw en neef Wim waren vertegenwoordigd. De laatste jaren beoefent hij de duivensport bij PV de Zwaluw zelfstandig. De kras doffer van Jan de Witte uit Westkapelle was zaterdag de snelste Zeeuwse duif op het mid- fondconcours vanuit het Franse Peronne. Hij beoefent bij die vereniging met een klein hokje vrijwel alle discipli nes. „Alleen de overnacht is maar voor de gein, met een paar duifjes, 's Winters heb ik slechts 24 duif jes. Gezien het geringe aantal dui ven hanteer ik het volledige we duwschap dus met doffers en dui- vinnen. Anders zou alle discipli nes beoefenen niet mogelijk zijn." De Witte die naast de eerste ook de zesde snelste in de provincie had, kende dus een topdag maar ook de combinatie Ronald en Louis Traas uit Nieuwdorp kreeg ze weer van over 'de vuilnisbelt' naar huis. De 'Trazen' pakten er in het rayon 4 drie bij de eerste tien. En wat te denken van Gerard van der Kamp uit Noorwelle. In rayon 6 knalden ze naast de kerk in Schouwen als 'hagelstenen op de plank': acht bij de top tien. Komende zaterdag staan wellicht andere namen in de spotlights. Dan staat na de vier vitessecon- coursen het eerste midfondcon- cours (Mantes la Jolie) op de rol. 'mer Nick van heeft zijn tweede sei- behaald. In het Bel- Öetingen kwam de zestien jarige junior na een solo van 25 ki lometer als eerste over de streep. Vijf ronden (35 kilometer) voor het einde ging de Middelburger Van der Lijke op een klimmetje op avontuur. Hij kreeg de Belg Tim Seghers mee in zijn vluchtpoging. Met nog 25 kilometer voor de boeg loste Van der Lijke zijn kom paan en reed in zijn eentje naar de finish. Op de meet had hij een voorsprong van 1 minuut en 14 se conden op de nummer twee. Zijn eerste zege had Van der Lijke ook in België behaald: in maart in Vollezele. GOES - Zijspanracer Alco van de Ketterij, afkomstige uit Grijpsker- ke, heeft in het Duitse Schleiz twee plaatsen in de top tien be haald. Tijdens een European Sidecar Event werd de 31-jarige bakkenist met rijder Herbert Brüner negen de in de sprint en achtste in de re guliere wedstrijd. Vrouwen Vogelwaarde tonen veerkracht tegen Marjola Girls 2. door Peter Snelders TERNEUZEN - Hoewel Hulsterloo met zeventig punten, maar op doelsaldo de titel moest laten aan Rimboe, promoveert het elftal toch naar de vierde klasse. In de derde klasse sloot Terneuzen het seizoen af met een 4-0-zege op Dongen. Vogelwaarde toonde veer kracht tegen Marjola Girls 2 door een 2-0-achterstand in de slotfase weg te werken. Zondagvoetbal. Derde klasse. Terneu- zen-Dongen 4-0 (1-0): Renee van den Berg 1-0, Debbie Bakker 2-0, Annelien van Hecke 3-0, Renee van den Berg 4-0. Terneuzen was heer en meester en opende al na vijf minuten de sco re. De 2-0 viel in de 55e minuut. Vijfde klasse. Hulsterloo-Steenbergen 8-0 (4-0): Cathalijne Meeusen-Broos 1-0 en 2-0, Jessy De Vos 3-0, Debbie Rob- brecht 4-0, Ines Mahu 5-0, Tanja Bleyen- berg 6-0 en 7-0, Jessy de Vos 8-0. Hulsterloo nam al na twee minu ten de leiding. Op slag van rust werd het 4-0. Net na de pauze Hoewel de vrouwen van Hulster loo de titel in de vijfde klasse aan Rimboe moeten laten, pro moveren ze toch naar de vierde klasse van het zondagvoetbal. ging het snel. Binnen een kwartier werd de score opgevoerd naar 8-0. Axel-Vivoo 2 6-1 (4-0): Linda van Meurs 1-0, 2-0, 3-0, Leonie Berden 4-0 en 5-0, Amy Kuijlen 5-1, Daniëlle de Vos 6-1. In de eerste helft was het over wicht van Axel groot. Linda van Meurs tekende voor een hattrick. Marjola Girls 2-Vogelwaarde 2-2 (1-0): 2-1 en 2-2 Marjolein d'Hondt. Na rust toonde Vogelwaarde veer kracht. In de 65e minuut scoorde Marjola Girls 2 de 2-0, maar vijf minuten later kreeg Vogelwaarde aansluiting. Tien minuten voor het einde werd het gelijk. Zaterdagvoetbal. Vijfde klasse. Wol- faartsdijk-Oostburg 2-0 (1-0): Iris Koole 1-0 en 2-0. Belg (32) vertrekt na acht seizoenen bij zaterdag-hoofdklasser. door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Terneuzense Boys heeft de eerste aanwinst voor het komende seizoen binnen. De kam pioen van de tweede klasse kan een niveau hoger beschikken over Djamel Buyse (32), die na acht sei zoenen vertrekt bij Hoek. De Belg is de langst dienende speler bin nen de huidige selectie van de za terdag-hoofdklasser en had eigen lijk nog wel een seizoen willen blij ven. Buyse was daarover in een eerder stadium ook al tot overeenstem ming gekomen. „Ik zou blijven voetballen en volgend seizoen al wat taken van onze teammanager Wim lansen overnemen", vertelt Buyse. „Wim stopt over een jaar en dan zou ik hem vervangen. Vo rige week had ik nog een gesprek met de technische commissie en toen bleek dat er toch geen plek meer was voor me in de selectie. Ik baal et een beetje van, want Hoek is echt mijn club geworden. Ik heb er niet voor niets acht jaar gespeeld." Zaterdag ontving hij voor het duel met Spakenburg (0-3) een bos bloemen van de club. Na afloop kreeg hij van de supportersvereni ging een ingelijst shirt. De eerste contacten met een delegatie van Terneuzense Boys waren toen al Buyse: „Ik wil graag nog een jaar voetballen, want ik voel me fit. En dat het een klasse lager is dan Hoek maakt me niets uit. Binnen kort ga ik alvast kennismaken met-" wat mensen bij de club. Veel spe lers van Terneuzense Boys ken ik niet, maar dat is voor mij geen pro bleem." In zijn acht seizoenen bij Hoek kwam Buyse tot 130 competitie wedstrijden, waarin hij zestien keer scoorde. De van origine verde digende middenvelder werd bij de hoofdklasser in elke linie gebruikt. Dit seizoen fungeerde hij ook al enkele keren als pinchhitter. Als spits maakte Buyse op 8 april 2006 drie treffers in het met 7-4 verlo ren duel met Capelle. goes - De tweede editie van het Creative Club Sportplan wordt za terdag gehouden in Manege Hei kant. Doel van het sportplan, een initiatief van commucatiebureau The Creative Club uit Axel en Stal Eibers uit Ossenisse, is om twee paardrijtalenten in de dressuur een steuntje in de rug te geven. Ze worden een jaar - en wellicht lan ger - gesponsord door middel van lessen, begeleiding en materialen. De internationale dressuurruiters Hans-Peter Minderhoud en Edward Gal maken in Heikant ook hun opwachting. Zij geven onder meer een openbare les, een de-- monstratie op hun wedstrijdpaar- den en een dinic. De selectiedag begint om 9.00 uur. ij Djamel Buyse kopt tegen Barendrecht (oktober 2004) één van zijn zestien doelpunten voor Hoek binnen. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51